Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Ali bi z veseljem delali za nižjo plačo, kot ima vaš oče/mati pokojnine???

Ali bi z veseljem delali za nižjo plačo, kot ima vaš oče/mati pokojnine???

Ali bi z veseljem delali za nižjo plačo, kot ima vaš oče/mati pokojnine? Pa ne govorim o tem, da so bili vaši starši visoko izobraženi in so imeli super službo, vi pa ste čistilka ali kaj podobnega. Govorim o ravno obratnem primeru: vaši starši (Samo primer) so bili nizko izobraženi in so imeli nizko cenjeno delovno mesto, vi pa ste (samo primer) visoko izobraženi in imate zato visoko cenjeno delovno mesto, vendar pa imajo vaši starši višjo pokojnino kot vi plačo. Tak primer nastane, če so vaši starši delali v kateri od razvitih zahodnih držav, vi pa delate v Sloveniji. Ali bi v tem primeru z veseljem opravljali delo za nižjo plačo kot imajo vaši starši pokojnine?

SORI!
Zavajanja ne prenesem,

1. Veselje pri delu ni potrebno, ampak profesionalnost.
2. Lepo in veselja polno je danes delo za daljši čas sploh imeti.
3. Ne primerjajmo dela, plačila in penzij v Zahodni Evropi z delom, plačili in penzijami v stari Jugi in Novi Jugi (beri Sloveniji) (lahko ludem s kratkim spominom po želji razložim zkaj ni razlik ned eno in drugo jugo).
4. Evropska penzija ni jugopenzija (ne v novi, ne v stari). In s časom še te ne bo.
Na dalje izobrazba ni vse, važno je tudi kaj, kako in predvsem kje delaš (podjetje, država)
Izobrazba naj bi bila neka garancija kvalitete, pa je megla.
Nič ne pove o sposobnosti in dejanskem znanju. To menda pove le trg.
Da bi pa kdo za svoje nedelo slabo delo, sračkungo, krajo odgovarjal tle, razen v privat firmi je zabloda, utopija.

Sandi, Mihelj je desetletja delal v jugi , eni in drugi, za male pare. Napram nemu je bil kdorkolinzaposlen v evropi gospod.
Pa ne krivim nikogar. Mihelj bi MORAL PRED DESETLETJI ODITI V TUJINO. Pa je budala ostal tle.
Tolažil se je, mihelj, da je vse kao naše, pa ni bilo. Je bilo od Horvata, Bavčarja, Šrota, Valanta, politikov poimensko ne bom našteval,ker želim ostati nevtralen, pa kaj vam bi štel, saj sami veste.
Namesto da bi dali v pokojninski sklad je g Peterle et konsortes raztalal gornjim.
Miheljnu so dali šajs certifikat, zgolj zato, da so gornji lahko kradli.
Pa je bil proti že na začetku. Dnar od poštenih prodaj bi moral it v pokojninski sklad, kot sta govorila g Ribnikar in Mencinger.
Danes bo pa taista evropa, pa kao razviti svet bluzil, da so penzije in plače v slovenski jugi previsoke.

Nvk zgodbe:
A) ne zganjaj fovšije in ne glej zavistno drugih, ker je le zguba časa, zdarvja in moči, nič namreč ne moreš, ampak poskrbi zase.
Če si sposoben, pejdi v tujino, če lahko kje dobiš bojše pogoje, ne ponavljaj miheljnove napake.
Glej pa na celotno računico, ne le na golo plačo.
In,
ne pestvaj zavisti.

Zakaj?
Ker bo tu le še slabše. Ni šans.
Tud Evropa bo nazadovala, ampak tle še bistveno bolj.
Balkan forever.

In,
vesel bodi, da službo sploh maš, vsaj sto tisoč nepotrebnih ljudi ti zavida.
Ni vse v dnarju.
Življenje in kaj imaš od njega je važno, ne pa pestvanje fovšije.

Taka vprašanja so danes očitno aktualna in običajna. Dejstva pa so taka in taka in sistem financiranja se spreminja kot se spreminjajo kulture in družba. Sedaj, ko smo v krizi, se bo čez nekaj let pojavil preporod in nov sistem. Vprašanje je, kaj to prinese?

Nekoč smo verjeli v dobro komunizma. Danes je popljuvan kot totalitarizem. Torej?

mag. Petra Rezar

Da razpredemo malo dalje:

mihelj nikoli ni verjel.
Človek ni idealen, je koristoljuben in egoist.
Ustvarjen je za podložnika. Rabi palico in korenček.
Kaki socializem. Palca!

preprosto ni moglo it, če je imel enako tisti ki je delal in tisti ki je gledal v zrak.
Ni bilo načina v socializmu ki bi človeka stimuliral v delo in kvaliteto.

Zdaj je malo bolje, je pa še vedno nestimulativna kvazisolidarnost.

Ni še trga. Oz je le delen.
Še vedno je komunizem.
Glejte:
Če v trgovini plačam 100 evrov, hoče dobiti blaga za sto evrov.
Tu pa plača en 10, drugi pa tisoč evrov in oba dobita enako blaga.

Če to ni komunizem pol ne vem.
Eni mu komunizmu tudi rečejo solidarnost? Kje je meja s parazitiranjem?
Kdo bi vedel.

Ravno tako stoji v vrsti za operacijo tisti, ki je prispeval v zdravstveno blagajno tisoč, kot tisti ki je 10 evrov.

In tudi pri dohodnini je tako:
država nudi enake usluge tistemu ki je prispeval v proračun npr 20 000 Evrov in tisti, ki je prispeval 20 evrov.
Će to ni komunizem, ne vem kaj je.

Zakaj mora nekdo za povsem isto blago oz storitev države prispevat 1000 x več, kot drugi. Naj mi kdo razloži.

Dajejmo v proračun vsi enako, saj je kapitalizem.

Namreč, podobno se mladi sprašujejo zakaj bomo prispevali za sedanje upokojence, takrat ko bomo pa sami rabili, penzij ne bo več.
Zato naj bi in bo v bodoče vsak imel svoj pokojninski račun in dodatne stebre.

Pol naj ima vsak tudi svoj zdravstveni račun v katerega zbira (in pol bo zelo varčeval in pazil na zdravje) in tudi svoj proračunski dohodninski račun, vložek v državo, kot nekaka delnica, bonus.
Zakaj npr nekdo plača 10 procentov drug pa 40 procentov dohodnine, ima pa enako pravic in enako od države dobi.
Več ko boš dal v račun, večji bonus boš imel pri zdravstvu in pri državi.

Tako naj bo, če za penzije ni solidarnosti, naj je tudi drugje ne bo.,
Dost je komunizma in uravnilovke.

To vodi v lenobo neracionalno ravnanje in frčkanje. Ker ti drugi plačajo /zdravstvo etc) si lahko privošiš vse.

Ja toje preporod o katerem govori gospa Petra.
Kolkor denarja, tolko muzike.

Pozdravljeni!

Ni samo plača, važno je, koliko ti ostane od nje.

Eni znajo od minimalne nekaj prihraniti,
drugim povprečna ni dovolj,
tretji pa znajo porabiti tudi 10.000 eur na mesec.

Kaj pa potrebujemo! Samo ne, nostalgije po starih časih.

Lep pozdrav

Ni da ni, ampak ne znate, Saj se lahko kar strinjam z postom nad seboj.
Čeprav mi ni jasno, kako lahko plačaš položnice, obleke, hrano, pa vse stroške za otroka etc in da ti še ostane.
Ravno danes mi je hči rekla da je treba za otroka za hrano, menda v šoli plačat 100 evrov. Kaj pa še vse ostalo.
Ampak eni s 500 evri vse to sfolgajo in še privarčujejo.

Jaz bi pa vas vprašal le to,
koliko mislite, da je možnosti da boste za enako delo kot ga delate danes za 500 evrob dobili čez 10 let 1000 evrov plače?PA PUSTIMO INFLACIJO.

vAM MIHEL POVE.
NI JE MOŽNOSTI.

Če boste imeli srečo, da boste čez 10 let še meli službo, boste takrat dobivali le 250 evrov, kot indijci in kitajci.
Kakih 1000 evrov. Sanje.

In takrat bo gornji pisec nad mano znal dvakrat toliko našparat od plače kot danes.

Mihel svetuje:
Začnite jesti riž. Kot kitajci. Brez mesa. To je začetek.
Že danes, da bote prpravleni na globalne trende.

:), mihau, le kaj bi brez tebe. Hvala za osvetlitev problematike …

Se beremo …

mag. Petra Rezar

Pozdravljeni!

Ne želim, da me narobe razumete minimalna plača je potuha delodajalcem,
(500 evrov pa so kriti) vsak bi po moje že sedaj moral imeti vsaj
1000 evrov.

Ne znam pa si predstavljati, kako se da preživeti z minimalno plačo v najemniškem stanovanju.

Če pa imaš npr. svojo hišo zraven pa vrt, pa tudi popoldne
ne sediš samo pred TV pa gre. Pa seveda, da si skromen ne pa da se “postiš”.

Kar se pa tiče riža s kitajske ali pa mesa iz madžarske sta pa po ceni in kvaliteti kar skupaj. Obojega se izogibam.

Ali vi že poznate globalne trende?

Lep pozdrav!

Pozdravljeni vsem skupaj!

Malo sem vzel časa tudi,da bi rad nekaj pisal….

“Ali bi z veseljem delali za nižjo plačo, kot ima vaš oče/mati pokojnine???”
Danes “siromak” človek bi vsekakor delal za manjšo plačo kot pa bi prejemal 220 EUR socialne pomoči…
Drugi primer je ta,da kot zaposlen delavec v Muri moraš se sprijazniti s to plačo,ki jo dobivaš…Vsa sreča,da sva z ženo kupila pred leti majhen delček parcele za vrtnarijo in sva skoraj vsak dan tam!!
Poznam pa en primer,ki osebo poznajo vsi gluhi v Murski Soboti…
Oseba je v invalidski pokojnini,dobi invalidnino + pokojnina + dodatek 2.ali 3. telesna okvara + honorar v DGNP….
Ta oseba ima lepo število ha njive,ki prideluje….
In če vse skupaj izračunaš mesečno bi lahko bil “gospod”….
Da se Robert ne bi hvalil po forumu,da jaz kot siromak imam lepo obnovljeno hišo,novo ograjo,nova okna,novo streho,ohranjen avto Nissan in še verjemite ali ne LEPŠE ŽIVIM kot tista oseba kot sem prej napisal….
Moji hčerki že vesta tisto reklo:”če nisi z malim zadovoljen velikega nisi vreden”
Prejšnji teden sem bil v šoli pri socialni delavki na razgovoru o starejši hčerki!
Omenila je,da sta v njenem razredu dve skupini: prva skupina so sami razgrajači(imajo bogate starše) in druga skupina je “normalna” skupina…Seveda se je pritožila moja hčerka nad odnosom razgrajačev češ,da so njo poškodovali koleno….Dogovorili smo se,da bi šola plačala odškodnino za poškodbo medtem ko bi starši morali plačati tole odškodnino šoli….Bil sem seveda proti,ker nikoli ne veš kaj te čaka s strani teh ” bedakov”.
Odgovoril bi še to,da meso na Madžarskem ni cenejše kot pri nas in ker živim na tromeji je 95-neosvinčen bencin v Avstriji cenejši kot v Sloveniji….To pa ne moreš verjeti:))

Sam pa še napišem,da z minimalnimi plačami se da preživeti ampak z glavo in ne na pamet medtem ko z prejemki socialne pomoči bi pa bilo malce težje…tako,da kjerkoli so ponudbe za zaposlovanje moraš v celoti izkoristiti!

Sandiju bom pa odgovoril to,da oče dobi več pokojnine kot jaz medtem ko mama ne pa čeprav je 5 let delala v Avstriji(tam sem se rodil)!!

Lp

Socialna pomoč je menda le toliko, da te ne pobere.
Ob tem, da moraš biti reven kot cerkvena miš, da prideš do nje.
So nekaj bluzili da ne smeš imeti nič lastnine, da jo dobiš. In važno je tudi kaj prejemajo ostali v družini. Ker prejemke seštevajo.
Skratka,
revež je kdor je odvisen od socjalne pomoči.

Lastniško stanovanje ali hiša ni kar tako. So nonstop tudi stroški:
Vzdrževalni stroški, ogrevanje, elektrika, voda, komunalni prispevki, dajatve občini, dajatve državi…
Politikantska država ne zna z svojo lastnino. Vse bo pod ceno prodala svojim šleparjem.

In kaj ji bo na koncu ostalo za polnjenje proračuna?
DAVEK NA LASTNINO!

Namesto da bi potoval, hodil v gostilne, kupoval vedno nove avte si šparal in kupil stanovanje ali hišo.
IN ZDAJ BOŠ KAZNOVAN KER NISI FRČKAL.
Obdavčili ti bodo žulje in pot, za katerega si že vsaj 2x plačal davek.
In to vsaj ko si dobil plačo in pa ko si kupil nepremičnino ali gradben material.

Skratka 100x davek za isto stvar. In to potem leto za letom.
Če bi zažrl in zapotoval, zdaj država ne bi imela kaj za obdavčiti.

In izgovor je, da ustvarjajo in normalizirajo nepremičninski trg.
RADI BI OBRAČALI KAR JE NAŠE, NAŠE NEPREMIČNINE!
halo!!!!!

nAUK ZGODBE JE:
dA če ti proti tvoji volji vzame država, je to DAVEK, če ti pa vzame pravna ali fizična oseba je to KRAJA.

Torej: DAVEK=KRAJA.

Primerjava med razvitim eu in balkanskim eu torej nikakor ne gre.
Pač tko je.

Ni pa prav, da si zaradi tega žalosten, jezen, zavisten.
Tak način reagiranja te ne pelje nikamor, in še zboliš.

Če zmoreš in imaš možnost boljšega, spokaj.
Če ne gre, pa se ne sekiraj dokler še gre.
Ker bo še slabše.

Živite in imejte kaj od življenja. Kvaliteta lajfa.
Bicikl, hoja v hribe, ljubavnice….
To je lajf.
Ne pa fovšija in sekirunga.

Jaz hvala bogu nisem nikomur dolžan in nikomur nočem biti…..
Kolikokrat piše v Slovenskih novicah,da so umori zaradi dolgov…
In danes preusmerjam samo proti tovarni Mura,ki je danes zelo napeto!!

Lepo pa se vidi,da so predsedniki uprave številnih podjetij zelo “zaščiteni” s strani kriminalistov,toda po besedah številnih Prekmurcev se Vlada ne da!! Ima prav še posebej g.Lahovnik!!

Mihau:”Če zmoreš in imaš možnost boljšega, spokaj.”
Se s tem ne bi strinjal kar si napisal….če primer napišem,da so številni nekdanji Murini delavci šli drugam delat za boljši kruh jih lahko napišem,da sem kar 15 nekdanjih sodelavcev srečal in so danes na Borzi dela…Prav danes sem bil v Tušu in vprašal za “nesojeno ljubezen” in so mi povedali,da ne dela več…pogodba ji je pretekla!!

Imam pa zaupanje,da bo boljše in ne slabše…

Tito je vedno rekel : ZNAJDI SE!!

Pa lep pozdrav iz MS

Od enega tajkuna k drugemu, še večji pijavki, ni rešitev.
Govorimo o odhodu na Zahod.

Robert,
možno je da bo boljše, a bo marsikaj treba spremenit.
Tudi ljudi in odnose med nbjimni.
Že dvajset let se ruši civilizacijske norme in medčloveške odnose.
In, nihče ne ve, katera smer je prava.

Da dokapitalizirajo (z našim denarjem, halo!)banke in tajkune, ljudje pa na borzi crkavajo, verjetno ni najbolj prava smer.
Namreč, trg mora imeti tudi kupca, čene ni trg, in reveži niso kupci.
So le kolateralna odvečnost??

Sem se zdaj pelal mimo petrola. Menda je kao država še 30 posto lastnik. Ostalo je vse olastninjeno kao lastninjenje preko šajs certifikatov. Kdo je danes lastnik teh certifikatnih družb in holdingov ala infond, NFD etc.

Ma so vas nategnili.
Mihel je sicer to vedel in bil proti, pa ste ga ostali geniji potegnili v drek in mezdni odnos.

In ob tem date glavnemu krivcu alojziusu peterletu skoraj 20 procentov glasov na volitvah da fajn služi v bruslju.
Ma ste še normalni, slovenijo.

“Robert,
možno je da bo boljše, a bo marsikaj treba spremenit.”

Prvo me zanima kaj bo z Muro….govori se o ” začasnem” stečaju!!

Drugo pa….kot trmasti Robert se je ponovno odločil za ustanovitev društva gluhih in naglušnih v Murski Soboti….Saj tudi mi spadamo med te člane in ne na cesti!!
Zato bomo obsojali vse krivce, ki dovolijo odhod iz sedanjega društva!
V sredo se je začela “akcija”,nadaljevali bomo konec junija in potem 2 meseca pauze!!
Ne damo se…..gremo do konca!!

“In ob tem date glavnemu krivcu alojziusu peterletu skoraj 20 procentov glasov na volitvah da fajn služi v bruslju.”
Se vidi,da nisva pod to stranko kjer je Alojzijus Peterle….

Lep pozdrav iz MS!!

Da razložim, zakaj bogati plačujejo za iste državne storitve več kot zanje plačujejo revni. To je zaradi prerazdeljevalne funkcije države, ki jo imajo vse razvite države na svetu. Država prerazdeljuje dohodek od bogatih k revnim, kar je tudi prav in etično upravičeno. Tudi v Ameriki je nekaj prerazdeljevanja (progresivna dohodnina, itd).

zadnič mi je net požrl dolg replay na gornji post. pa ga nisem ponavljal. usoda pač.

sandi,
prosim da vedno napišeš takole:
SAM MENIM DA JE tako prav in etično upravičeno.
Skratka ti tako meniš, kdo drug pa drugače, vendar ga večina PRISILITE v to.
In to kao da je demokracija.
Mal mi diši pač demokracija množice po nasilju in posiljevanju z nečem.

Nadalje:
etika je etika in nič ne upravičuje.
Upravičuje kvečjemu pravica.
Ki je ni, niti v sodstvu.
Sodstvo in politika sta v lasti multinacionalk.

Pač drug gleda drugače.
Npr,
Upravičenost:
če nekoga podpiraš in pestvaš, se zlepa ničesar ne prime, zgolj cuza državni denar.

Če hočeš nekoga naučit plavat ga moraš pač vreči v vodo.
Plavaj al gagaj.
Večina dela mu smrdi.
Le svoje ozko delo na šihteku.

o zda mi ne govori.
Samo potrošničkom in militaristom so vam oni lahko za zgled.
Da ti npr sodiše v ZDA kaznuje trideset let staro bejbo z otroci zato ker je zase sunila z neta 20 CD po 99 centov z skoro 2 miljoni dolarjev kazni?
A sodi sodišče al multinacjonalke v ZDA???
To je zgolj zastraševanje ostale populacije.
Je v istem rangu kot strelanje talcev, če veš kdo so bili talci. In zakaj so umerli.Na bazi kake etike?

Sori, Nekdo ki na svetu najbolj ustvarja kaos (da prodaja orožje in služi) in je največji ropar in uničevalec našega planeta mihelnu že ne bo za zgled demokracije in etike.

Robertu bi pa jekel da sem nekje videl da računa mura za dodelovalne posle na minuto 10 centov, bosna in hrvati 8 in 5, indija pa 1 cent na minuto.

Ura je pol 60 centov, 100 ur je 60 evrov in 200 ur šihta je 120 evrov.

Robert,
naši tajkuni so prpravleni za 200 ur dela plačat murine delavke od 120 do 200 evrov.

Ampak v indiji s tem dnrjem lahjo živiš, v sloveniji pa ne moreš.
A si gledal film revni miljonar kako živijo tam?
Barake iz pleha, wc iz desak na šrbunk, če majo kaj v črev. Gretja ne rabijo. Edina tekoča voda je Ganges.

Pravijo bluzerji,
da v slo delajte tisko kar kitajci ne zmorejo.

KITAJCI ZMOREJO VSE!!
Zgolj stvar časa.
In ko bodo prevzeli vse posle, vprašanje če bodo njihovi izdelki še tako poceni??
Bodo lahko izsiljevali scenami.
Kup al hod nag.

SLO bi se morala, če ne bi o vsem odločale mone, usmeriti na mlade.
Otroke naj delajo, in država bi jim morala omogočit, da ima lahko otroke.

(ne ona raj nabavla patrje za v afganistan in financira bankire in tajkune)

Drga naloga pa je VZGOJA in izobraževanje otrok.
VSAK OTROK BI MORAL DOSEČI IZOBRAZBO ZA KATERO JE NADARJEN IN KI GA VESELI ,
ne pa država reče, rabmo tolk ekonomistov, tolk zgodovinarjev, geografov, bluzerjev skratka.

Država bi morala anketirati in testirati otroke, kaj bi radi v življenju bili, ne pa da ministri rečejo, da naj bo metalurg.

Pač en je nadarjen za eno reč drug pa za drugo.

Vsakega otroka bi morali obravnavati individualno.Čustveno, delovno, izobraževalno.
Če je za matematiko en otroček genij, slo in zgodovina mu pa ne gre, se mu omogoči razvoj v študiju matematike, ne pa da zaradi tega ostane z nedokončano osnovno šolo.

Nauk pa bodi ta, da bi bila slovenija s takimi državlani nepremagljiva, tko in tko.

Ne pa da tekmujete moji dragi prekmurci z indijci za zrna riža.

Za tako državo kot je, mihelj davkov plačevat noče!!!! Nima posluha za človeka te deržava. Pa plačamihelj dosti davka, ni da bi vam pravil, o ti kraji.

Aja,
še en poden ki bi ga morali takoj sesut je OBVEZNO PLAČEVANJE NAROČNINE RTV SLO.
Naj plačuje rosvita pesek, mihelj pa je pripravljen plačat ta prispevek pop tvju ali kanalu a.

Nauk je,da bi moral parlament omogočit vsakemu da plača TV naročnino tisti tv hiši ki mu ustreza.

Zame je tvslo poden.

Robert,
naši tajkuni so prpravleni za 200 ur dela plačat murine delavke od 120 do 200 evrov.

A smo mi Murini delavci toliko vredni,ki smo brez dvoma najbolj kvalitetni “tekstilni” delavci na svetu??

Naj oni poiščejo Murine delavce za takšne plačilo in kolikor jaz poznam naše delavce BODO ODKLONILI PONUDBO !!
Tu si lahko brez skrbi….!

Hojla Robert!

To je perspektivna računica naših podjetnikov.
Ni da sam vi, vsi v slo mormo reč bandi, da tle ni indija.
Vsi bi morali nastopit!
Danes tebe, jutr bodo mene.
Živlenje je dražje, zahteve so druge, in, če delajo tekstil za enkratno uporabo v indiji, naj ga tam tudi prodajo.

Dokler niso delavci tam tolko plačani kot tle, robe ne bi smeli uvažati.

Temu so včasih rekli dampinške cene.
Če je cena nižja od proizvodnih stroškov se nabije penale, in oiz tega se plača murine delavce.
Tko je to.

Robert, kako je kaj s točo?
Menda vas prekmurce toča kar fajn klesti, še posebno v murski.
A je teb na vrtu tud kaj stolklo.
Pr nas je en let vse paradajže, paprike etc zravnalo z zemlo.
K sreč že 5 let ni hujšga.
Vedi, da so vse moje dobre želje in misli pa še od marsikoga pr vas v muri.
In mislimo, da je to kar vam delajo, svinjarija.

Mura je bla simbol kakovosti, ne pa brozga za enkratno uporabo.
Očitno na kvaliteto folk ne da dost več, ker sop tud sami nule.

Enkrat so rekli, nismo tako bogati da bi kupval slabo robo.
Zdaj pa moprda temu ni tko.
Bogati nismo, smo pa bebavi.
Ja, medijem in šolstvu ratuje ustvarjat bukslne.
Pozdrav s primorske.
Enkrat moram pa jabuka ke, upam da jih ni toča.
Prekmurska jabuka so zakon za mihelna.

New Report

Close