Najdi forum

Pozdravljeni,
Včasih sem se redno ukvarjala z športom, približno 3 leta nazaj pa se mi je v ahilovi tetivi pojavil kot nek krč bi lahko rekla temu. Vedno v isto nogo, to je leva. Z športom sem zaključila, vendar se ta krč se kar ponavlja. Ko me prime ne morem stopala obračati okol, niti ga zategnit nazaj preprosto ne morem hoditi Oz lahko zelo počasi tako, da stopala obrnem navzven. Ta krč me drži približno pol ure do ure pa pol. Začnejo me bolet tudi meča, najbol pa takrat ko krč popusti. Stara sem 21 let. Zakaj se to dogaja??
Hvala za vaš odgovor. Lp

Spoštovani,

najprej priporočam opraviti laboratorijski pregled elektrolitov v krvi (K, Na, Cl, Ca in Mg). Če pri elektrolitih ne bodo ugotovljene nepravilnosti, priporočam klinični in ultrazvočni pregled področja, kjer se pojavlja bolečina.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

pri običajnem negovalnem mazanju spodnjega dela nog sem pred meseci začutil na zunanji strani ahilove tetive ostro, točkasto omejeno bolečino. Sprva vsega skupaj nisem vzel posebej resno, ker se sicer bolečina ni pojavljala ne pri hoji, ne kolesarjenju. Zadnej čase sem spet postal pozoren na bolečino, ki je ostala nespremenjena tako po obsegu kot intenziteti. Po nasvetu zdravnika sem boleče mesto mazal z Naklofenom, kar ni prineslo nikakršnega izboljšanja.

Zanima me, ali naj s to bolečino živim (ker me dejansko funkcionalno ne ovira) ali je to nekaj, s čimer se je potrebno resno ukvarjati.

V naprej hvala lepa za nasvet!

Spoštovani,

vsekakor priporočam ugotoviti, kaj je vzrok za bolečine. Za začetek priporočam rentgensko slikanje gležnja in petnice ter ultrazvočni pregled Ahilove tetive.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani dr. Pilih,

želim se samo zahvaliti za nasvet, ki sem mu sledil.

Opravil sem ultrazvok, kjer je bil ugotovljen vzrok bolečine “………tromboziran odsek majhne povrhnje vene.” Ob tem so bile ugotovljene tudi začetne degenerativne spremembe leve ahilove tetive (leva tetiva minimalno zadebeljena do 1.6 mm).

Lepe pozdrave

Spoštovani,

prosim in hvala za povratno informacijo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
Stara sem 14 let in v petek ko sem hodila po stopnicah sem začutila bolečino v Ahilovi tetivi. In se do zdaj me boli ko hodim v šolo,v razredu ko dvignem noge…
Brala sem nekaj na spletu da če imaš ‘zvrnjeno’ nogo(kar imam) je večja možnost da se mi poškoduje. Zanima me če lahko kaj naredim da bo manj bolelo.
Lp

Pozdravljeni,

priporočam, da opravite klinični in ultrazvočni pregled boleče Ahilove tetive, na osnovi česar bo nato zelo verjetno mogoče priporočiti zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close