Najdi forum

Spoštovani,

ali ste že opravil ultrazvočni pregled kite ali slikanje le-te z magnetno resonanco? Najprej je potrebno ugotoviti vzrok za bolečine!

Kaj bi mi vi lahko svetovali pri nakupu copat?
Naj bo opetnik trd in oprijemajoč tetivo, ali naj bo širši in mehkejši? Odvisno od ugotovitev zgoraj navedenih preiskav.
In ali je bolje da je petni del copata precej dvignjen in blažen, ali je bolje da je skoraj v nivoju prstov, ter zato nižji in manj blažen. Pri težavah z Ahilovo tetivo je običajno boljše, da je dvignjen in blažen.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, mi lahko predlagate oz daste nasvet kako se lotiti rehabilitacije.

——
Na narastisču ahilove tetive na kalkaneus so obojestranskl prisotni entezofiti, večji desno, ki merijo 13x11mm. Levo so drobne zakostenitve v dolžini 7x8mm. Tik nad entezofiti je obojestransko, več desno prisotna vaskularizacija. Dodatnih sprememb v ahilovih tetivah ne vidim. Retrokalkanealni burzi nista distendirani.

Mnenje: ahilova tendinopatija s kalkanealnimi entezofiti , izrazitejša desno.
———-

Imam pa že dalj časa težave pri teku, hoji v hribe,… Ampak samo z desno nogo. Z levo nikoli nisem imel težav.

Hvala!

Spoštovani,

ali ste opravil slikanje z magnetno resonanco? Če ne, ga priporočam in nato pregled s posnetki.

Za napotek o rehabilitaciji priporočam forum: ARTHRON – fizioterapija.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, mi lahko predlagate oz daste nasvet kako se lotiti rehabilitacije.

——
Na narastisču ahilove tetive na kalkaneus so obojestranskl prisotni entezofiti, večji desno, ki merijo 13x11mm. Levo so drobne zakostenitve v dolžini 7x8mm. Tik nad entezofiti je obojestransko, več desno prisotna vaskularizacija. Dodatnih sprememb v ahilovih tetivah ne vidim. Retrokalkanealni burzi nista distendirani.

Mnenje: ahilova tendinopatija s kalkanealnimi entezofiti , izrazitejša desno.
———-

Imam pa že dalj časa težave pri teku, hoji v hribe,… Ampak samo z desno nogo. Z levo nikoli nisem imel težav.

Hvala!

Spoštovani,

ste že opravili slikanje Ahilovih tetiv z magnetno resonanco?

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Bi mi lahko podali mnenje,glede na težave in bolečine v levi rami,predvsem pri dvigu ramena nad horizontalo.
Izvid z MR je pokazal naslednje:
Izrazits AC artroza z večjimi osteofiti na spodnji strani,ki utesnjujejo tetivno mišični stik supraspinatusa.Precej izrazita tendinoza tetive supraspinatusa v dolžini 2,5cm.Majhna popolna ruptura tetive posteriorno ob prehodu v supraspinatus meri transverzalno okrog 7mm,longitudinalno pa 1cm.

Hvala!

Spoštovani,

težave so zelo verjetno povezane predvsem z opisano obrabo sklepa med ključnico in izrastkom lopatice akromionom (AC sklep), lahko pa tudi z raztrganino kite supraspinatusa (kite ene izmed mišic rotatorne manšete).

Priporočam pregled, morebiti tudi blokado AC sklepa z lokalnim anestetikom in nato odločitev o načinu zdravljenja, ki bo zelo verjetno operativno.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Živjo..
pred nekaj meseci sem si poškodovala ahilovo tetivo..in sicer sem si jo pretrgala. na ultrazvoku so ugotovili, da je toliko pretrgana da ni za na operacijo, tako da sem dobila gips brez pete za en mesec.
po odstranitvi gipsa vec nisem bila na ultrazvuku ker mi je zdravnik rekel da ce me boli da naj grem doomov.
sedaj me je pa ponovno začela tetiva bolet in peč ker v njej pikat..
a bi to lahko bilo kaj nevarnega? se bi dalo kako ta bolecina odstranit ali se sedaj laghko resi samo z operacijo?
hvala že vnaprej!

Spoštovana,

priporočam opraviti klinični pregled in hkrati pregled Ahilove tetive z ultrazvokom. Oboje lahko opravite pri nas.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepsa hvala..
Zanima me pa se samo ce lahko pride do kakih komplikacij? Naprimer da treba na operacijo? In ce je treba a je zahtevna operacija? In koliko casa traja okrevanje?

Spoštovana,

da tudi operacije je možnost, vendar je verjetnost, glede na opisano, zelo majhna.

Zahtevnost operacije je odvisna od tega, kaj je potrebno popraviti (klinični in ultrazvočni pregled), okrevanje pa je odvisno od vrste operacije.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Danes sem opravila ultrazvok..
rekli so mi da je tetiva popolnoma zaceljena in da je vredu..
ampak da imam pa vnetje v narastišču ahilove tetive..
aa je to kaj narobe? oz. kako se to pozdravi

Spoštovana,

da, to je narobe, vendar ni nevarno. Priporočam obisk fizioterapevta. Lahko se obrnete na našo sodelavko dr. Renato Vauhnik, dipl. fth. na forum: ARTHRON – fizioterapija.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

no, pa sem se tudi jaz odločila, da povprašam za mnenje.

Stara sem 24 let, bolečine v ahilovih tetivah imam pa že leta, ne spomnim se točno kako dolgo, ampak definitivno že vsaj 5 let… Sicer bi rekla, da same bolečine niso ne vem kaj močne, nikoli nisem potrebovala kakšnih sredstev proti bolečinam, tudi raznih mazil in masaže se nisem posluževala.

Dolga leta sem se precej intenzivno ukvarjala s klasičnim baletom in takrat enkrat so se bolečine tudi pričele. Sklepala sem, da je to posledica plesa na konicah prstov, saj je takrat ahilova tetiva povsem “zabita”. (V tem času sem tudi obiskala zdravnico zaradi bolečine in zatrdline na notranji strani desnega meča (spodnji del), vendar ni bilo ugotovljenih nobenih nepravilnosti in zaključeno, da se najbrž mišica narašča na kost. Otrdlina je do sedaj izginila, predel pa me ob intenzivnem skakanju še vedno boli.) Ja, no, nekako sem prišla do ugotovitve, da se staram 🙂

Torej, kot sem že omenila, moja težava ni močna bolečina, ampak predvsem jutranja trdota v spodnjem delu nog. Ko zjutraj vstanem, se prvih nekaj minut komaj premikam. Ko hodim, se dobesedno držim za stene. Ista situacija se ponovi, če dlje časa sedim ali počivam. Med počitkom in rekreacijo bolečine običajno ne čutim, tudi trdota po nekaj minutnem gibanju izgine. Je pa tetiva občutljiva na pritisk.

Pred dvema letoma sem zaradi obveznosti prenehala z baletom in s tem tudi bolj ali manj opustila šport. Pričakovala sem, da se bo stanje izboljšalo, ampak se je prej poslabšalo (res pa je, da sem se v tem času tudi precej zredila). Da situacija ni povsem običajna, sem se začela zavedati, ko so me cimre začele spraševati zakaj zjutraj tako čudno hodim. Do takrat sem namreč mislila, da imamo vsi zjutraj čisto trde noge 🙂 .

Tečem zelo redko (parkrat na mesec po 1-2 km), se pa rada sprehajam (včasih tudi po 10 km naenkrat), hodim po stopnicah in skačem (s kolebnico ali pa kar tako, ob glasbi:) ).

V bližnji prihodnosti bi se spet rada lotila baleta, zato me je branje o raznih operacijah in pretrganih tetivah precej prestrašilo (mimogrede, kako sploh zgleda takšna operacija? je po njej tetiva spet normalna?).

Joj, tale post je precej dolg, ampak res ne vem, kaj je pomembno, da napišem 🙂 Najraje bi se kar osebno oglasila, pa me zanima, če potrebujem kakšno napotnico/se samo naročim, ali kakšen je postopek? In še, koliko to kaj stane, nimam niti najmanjšega občutka…

Vnaprej hvala in lep pozdrav

Spoštovana,

brez pregleda res ne bo šlo. Priporočam opraviti klinični pregled in hkrati tudi pregled z ultrazvokom. Pregledov na napotnice ZZZS pri nas ne opravljamo. Cena samo prvega kliničnega pregleda je 100 EUR, le ultrazvočnega pregleda 60 EUR, obeh skupaj pa 140 EUR. Naročite se lahko na telefonski številki spodaj (tajnica) ali po elektronski pošti na spodnji naslov.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

pozdravljeni!
stara sem 38 let in vsako pomlad zacnem s tekom cc.7 km. dvakrat na teden.
letos v zacetku aprila sem si poskodovala ahilovo tetivo in takoj prenehala s tekom.delam v trgovskem centru in sem 8 ur neprestano na nogah in po enemtedenskem dopustu in po pocitku me je nehalo boleti u celoti.ko sem prisla z dopusta me je noga zacela v sredo ze tako mocno bolet da sem sla kar na urgenco ker sem se ustrasila ce ni kaj drugega narobe ker sem od bolecin hodila ze kar po prstih.
zdaj smo maja meseca,vmes sem bila na bolniski cel teden in dala cez ultrazvok,in zdaj delam en teden in me je spet zacelo boleti kakor pred fizioterapijo.doma si dajem na tetivo tens,masiram z gabezovo kremo ,z hladilnim mazilom,hladilni gel si zavijem na nogo in vse pomaga samo trenutno.ker sem opustila ves sport in ze dva meseca ne sportam me se kar boli in komaj hodim. hodim v sluzbo in sem na nogah -in ze to je ocitno prevec. ali obstaja se kaksna druga terapija za vnetje ker res pocivam nogo kadar sem doma pa nic ne pomaga.svetujte kam naj se obrnem ker ne morem na bolnisko vsakic ko me boli.

pozdravljeni!
stara sem 38 let in vsako pomlad zacnem s tekom cc.7 km. dvakrat na teden.
letos v zacetku aprila sem si poskodovala ahilovo tetivo in takoj prenehala s tekom.delam v trgovskem centru in sem 8 ur neprestano na nogah in po enemtedenskem dopustu in po pocitku me je nehalo boleti u celoti.ko sem prisla z dopusta me je noga zacela v sredo ze tako mocno bolet da sem sla kar na urgenco ker sem se ustrasila ce ni kaj drugega narobe ker sem od bolecin hodila ze kar po prstih.
zdaj smo maja meseca,vmes sem bila na bolniski cel teden in dala cez ultrazvok,in zdaj delam en teden in me je spet zacelo boleti kakor pred fizioterapijo.doma si dajem na tetivo tens,masiram z gabezovo kremo ,z hladilnim mazilom,hladilni gel si zavijem na nogo in vse pomaga samo trenutno.ker sem opustila ves sport in ze dva meseca ne sportam me se kar boli in komaj hodim. hodim v sluzbo in sem na nogah -in ze to je ocitno prevec. ali obstaja se kaksna druga terapija za vnetje ker res pocivam nogo kadar sem doma pa nic ne pomaga.svetujte kam naj se obrnem ker ne morem na bolnisko vsakic ko me boli.
res bi bila vesela za odgovor!

Spoštovana,

najprej priporočam ugotoviti, kaj je s tetivo narobe. Zato je potreben natančen klinični pregled ter pregled z ultrazvokom in/ali slikanje z magnetno resonanco. Za klinični in ultrazvočni pregled se lahko dogovorite pri nas (kontakti spodaj).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni. Stara sem 32 let. 18.5. sem si pri odbojki poškodovala ahilovo tetivo na levi nogi. Imela sem delno rupturo in so mi jo z operativnim posegom (perutnine šiv) porihtali. Trenutno imam nehodilno longeto. Doma imam 5.5 mesečnika, za katerega moram skrbeti in sem zelo malo v mirovanju. Danes zvečer so se mi pojavili zelo moteči mravljinci v nogi. Bolje se počutim, če je noga obrnjena navzdol. Ali bi me moralo skrbeti zaradi mravljincev? Naj omenim, da imam tudi kar veliko oteklino na notranji strani noge. Ampak to je verjetno zaradi operacije? Hvala za vaš odgovor in lp

Spoštovani,

priporočam nekajdnevni počitek z višjim položajem poškodovane okončine od prsnega koša. Če oteklina in mravljinčenje v nekaj dneh ne bosta minila, priporočam predčasno kontrolo.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close