Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami A mi lahko razložite kaj sploh je problem

A mi lahko razložite kaj sploh je problem

Žohar ali ŠČUREK!?

Tvoj vzdevek pove veliko, ker pa se jaz z nesnago ne ukvarjam, z odgovorom ne bom izgubljal preveč časa.

Tvoji prekopirani članki so zelo poučni. Po njih sklepam, da si ti ta problem imel, zdravniki na Kliničnem centru, pa so ga odpravili. Vendar se mi zdi, da je kirurgov nož odrezal nekaj, kar bi ti v življenju še kako potreboval, sodeč po tvojem zahrbtnem načinu komuniciranja in poizkusa zavajanja gluhe in naglušne populacije. Upam samo, da se ti glas ni spremenil in da nisi postal sopran.

Če imaš probleme s hidravliko, to ni naš problem. Včasih pomaga psiholog ali psihiater, lahko pa poizkusiš s poprom. Naši očetje ga niso zastonj imenovali:«Da bi stal.«

Poln si frustracij zaradi svojih lastnih problemov. Nisi vreden pomilovanja, če si to pričakoval od mene.

Pošlji oblikovano (10-07-05 14:32)

Lep pozdrav

Moj nasvet:

Išči alternativno rešitev. Nima smisla izzivati, pa še na svoje stroške.

Lep pozdrav

Da se vrnem na dogajanja v Murski Soboti in Vam gluhim razsvetlim situacijo. Kot sem že omenil v enem od mojih prispevkov, je Branko Gornjec v Murski Soboti okoli sebe zbral naglušne člane, gluhim članom pa je onemogočil kakršnokoli možnost odločanja v NJIHOVEM društvu. Dokaz, da je to res si lahko preberete v enem od prispevkov robertaH, ki je bil v upravnem odboru DG Murska Sobota. Naj še dodam, da je robertH naglušen in, da je iz DGN Murska Sobota izstopil.

Branko Gornjec lahko ustanovi društvo naglušnih, vendar bi Vas gluhe člane moral vprašati, če lahko prostore Vašega društva uporablja v namen novega društva naglušnih. To pa pomeni, da bi moralo novo nastalo društvo naglušnih plačati del stroškov, ki jih imate gluhi s samim upravljanjem SVOJEGA društva.

Naj Vas spomnim, da so se gluhi in naglušni v Evropi začeli ločevati že leta 1985. Zakaj? Ker je razlika v komunikaciji prevelika. Gluhi uporabljate znakovni jezik, naglušni pa uporabljajo verbalni govor, se pravi nimajo razen tega, da slabše slišijo nobenih problemov z normalno komunikacijo. Ker je DG Murska Sobota last gluhih, bi morali naglušni biti izvzeti iz vseh organov društva gluhih, torej bi se morali naglušni prilagoditi gluhim. Pri Vas v Murski Soboti pa so stvari postavljene na glavo(?).

Da do te ločitve ni prišlo v Sloveniji je »kriv« Don. Po njegovi teoriji, bi formiranje Zveze gluhih bil finančni udarec zanj in za vse njegove prijatelje-slišeče sekretarje. Poglejte sekretarja Rednaka. V DGN Ljubljana nima članstva, ker so ga gluhi člani zapustili in ustanovili MDGL. Da je prevlada naglušnih v Sloveniji več kot očitna si za dokaz poglejte ustanovitev dveh novih društev gluhih. Eno se je ustanovilo na Ptuju, odcepili so se od matičnega društva Maribor, drugo pa v Slovenskih Konjicah. Oni so se odcepili od matičnega društva Celje. In tu nastane problem. Ker Don razpolaga z denarjem FIHO, novim društvom teh sredstev ne da, prav tako pa teh novih društev gluhih noče včlaniti v Zvezo. Verjetno si mislite zakaj? Njegova mošnja bi bila tanjša. Da pa so stvari za nova društva še hujša, jih hoče na vsak način prisiliti, da se vrnejo tja od koder so prišli.

Zakon o društvih namreč pravi, da mora skupina, ki ustanovi novo društvo sama prisrkbeti sredstva za obstanek le-tega. Se pravi premoženje ostane matičnemu društvu. Imam vprašanje za vse gluhe člane, ki so se odcepili iz matičnih društev GLUHIH in ustanovili nova društva GLUHIH.

Zakaj ste VI tisti, ki ste iz svojih društev morali oditi? Ali ne bi bilo logično, da bi se od društev Gluhih odcepili naglušni? Gluhi ste svoja društva formirali že leta 1931, naglušni pa so se Vašim društvom priključili kasneje. Se pravi to so Vaša društva, DRUŠTVA GLUHIH. Vi imate svoje prostore. Imate sredstva, ki jih je za Vas namenila država. Prav tako imate programe, za katere sredstva prihajajo iz žepov davkoplačevalcev Sovenije. S temi sredstvi pa upravlja Don.

Verjetno se gluhi ne zavedate, da ob izstopu iz društev izgubite ogromno premoženja. Vaše premoženje, če se ne motim pa je ocenjeno na 3-4 milijarde SIT. Vam stvari postajajo bolj jasne.

Pošlji oblikovano (10-07-05 09:24)

Lep pozdrav

Gec!!!

Zdaj si pa lepo napisal in zdaj si videl na kateri strani sem jaz!!!Jaz sem na strani gluhih in pa tudi na strani legend,ki smo skupaj rasli v tem društvu!!Zato pa ne trpim več teh vodilnih ljudi in raje ostanem izven njih kjer koli bom!!Bravo Gec za sijajno pisavo!!

lp

Ob samem raziskovanju dogodkov, ki so vezani na dogajanja v Vaši sredini pa je začelo izstopati še eno ime.

Darja Holec.

Ali ni ta gospa Donova prijateljica? Ali nista Don in omenjena gospa bila zaposlena kot vzgojitelja na Železniški šoli? Ali ni bil ravno Don tisti, ki je Darjo Holec pripeljal na Zvezo? Ali ni ona sekretarka Mednarodne Zveze naglušnih? Kako je lahko ona sekretarka Mednarodne Zveze naglušnih, če samostojne organizacije, kot je recimo Zveza naglušnih Slovenije v Sloveniji ni? V Sloveniji poznamo ZDGNS, to telo pa svojega sekretarja ima. Don.

Se pravi, je veliki Don enostavno odprl novo delovno mesto, ga podaril svoji “znanki”, ki se je v svetu začela lažno predstavljati kot uradna oseba telesa(to je že drugo lažno predstavljanje v svetu), ki v državi, kot je Slovenija ne obstoja. Ali Vas res ne zanima, kje so motivi tega dejanja? Ali ste res poleg tega, da ste gluhi, še slepi? Kolikšen je njen osebni dohodek? Iz katerih sredstev omenjena gospa prejema osebni dohodek? Kakšne zasluge ima omenjena gospa pri reševanju problemov gluhih?

V enem od Vaših emailov je nekdo lepo napisal:

Ta nima hrbtenice, naredila bi vse, kar ji reče Don. Bivša urednica časopisa Iz sveta tišine. Nimam kaj reči o njej, ker ni bila naklonjena gluhim in svojega dela urednice časopisa Iz sveta tišine ni najbolje opravljala. Čakala je, da ji drugi pišejo, ona pa bo smetano pobirala. Don jo ščiti, ker ona, seveda njega ščiti. Zdaj dela za naglušne kot sekretarka mednarodne zveze naglušnih.
Veliko govori, bolj malo naredi, išče tisto, kar ni treba delat. No, s kolegico Rovšek sta odličen parček za kajenje in klepet (beri pasenje lenobe za lepo plačo). Ampak za to je spet odgovoren kdo drug kot tale veliki Don.

Drugače je mati SAMOHRANILKA, z DVEMA hčerkama.

So Vam Donovi motivi bolj jasni.

Pošlji oblikovano (11-07-05 09:41)

Lep pozdrav

Gec, tokrat te je pa malo zaneslo. Saj ne rečem, marsikaj imaš prav, ampak:

“…Ker je DG Murska Sobota last gluhih, bi morali naglušni biti izvzeti iz vseh organov društva gluhih, torej bi se morali naglušni prilagoditi gluhim… “

Aja? Last gluhih? Kaka bedarija…naj bo jasno, da je vse, kar je last društva načeloma last društva in dano v uporabo članom, ne glede na to ali so člani gluhi, slepi, grdi, lepi, suhi ali debeli… Še več, če pride do razkola znotraj društva se ponavadi premoženje deli v skladu z prispevki in obveznostmi članov oz. po dogovoru med njimi. Ravno zaradi tega je toliko sporov okrog premoženja društev, saj v zakonodaji ni natančno določen ključ delitve. In take izjave kot je zgornja samo prilivajo na ogenj…da bom jasen – naglušni se niso priključili gluhim ali obratno, oboji so bili v to prisiljeni v petdesetih letih prejšnjega stoletja – in mislim, da nihče ni hotel zaradi nasprotovanja temu na Goli otok. In tako je sedaj premoženje last obojih – pač posledica zgodovine.

“…bi se morali naglušni prilagoditi gluhim…” in seveda tudi normalno slišeči.
Bodimo realni, to je bedarija, saj vsi vemo, da je demokracija diktatura večine. Žal.

Demokracija diktatura večine praviš. Potem mi pa razloži diktaturo slišečih sekret-arjev, ki so v manjšini v vsakem društvu, da o Zvezi ne govorim. Ali je tudi v tem primeru govora o tvoji demokraciji? Razloži mi odhod gluhih iz DGNL(se mi zdi, da so bili v večini)? Zakaj so leta 1999 gluhi člani DGNL bili prisiljeni oditi na svoje(Rednakov način komunikacije z njimi)?

Pa poglejmo še kakšen je volilni sistem v tvoji demokraciji. Vsi vemo, da je v Sloveniji 12 društev, ni pa nam jasno, da je lahko na volitvah 19 glasov. Vemo, da je Planinc dobil 16 glasov, protikandidat Meri pa 3, če se ne motim. Manjša društva kot so:

MDGL
DGN Dravograd
DGN Koper
DGN Nova Gorica (glasovi kupljeni s sredstvi letošnjega proračuna)
DGN Novo mesto,

imajo po enega delegata. Zaradi manjšega števila članov.

Ostala “večja” društva pa po dva delegata.(?) Kar pomeni, da so člani v večini naglušni. To so:

DGN Celje,
DGN Ljubljana
DGN Murska Sobota
DGN Maribor
DGN Kranj
DGN Velenje
DGN Krško(glasovi kupljeni s sredstvi letošnjega proračuna, predsednik volilne komisije Kuhar nagrajen s potovanjem v Luksemburg).

Katero število pa zagotavlja dva delegata? Kateri kriterij? Mogoče naklonjenost dotičnih društev in njihovih predsednikov s sekret-arji na čelu, Donovemu načinu vladanja? Koliko članov pa ima DGNL, da si zasluži dva delegata v volilnem odboru? Tole pa meni smrdi.

Kako to vem? Po številu gluhih članov je največji MDGL, vsi vemo, da so se gluhi iz Maribora preselili na Ptuj, iz Celja pa v Slovenske Konjice. Ali ti je tvoja demokracija bolj jasna Markos? Ali se ti to zdi v redu? Nadvlada naglušnih nad gluhimi.

Ali ne bi bilo samo po sebi umevno, da imajo vsa društva po en glas se pravi enega delegata v odboru? Demokracija? Ne pozabi, da predsednikov glas šteje za dva. Ali tako vidiš svojo demokracijo?

Se strinjam s tabo in trditvijo, da morajo vsa sredstva, ki so last društva biti na razpolago vsem članom. Ne razumem le tiste o gluhih in slepih, pa o debelih, grdih, lepih in suhih, itn. Zavedati se moraš, da slepi in gluhi spadajo med invalide, za vse ostalo, kar si napisal pa velja zakon relativnosti. Ti Markos si lahko za tvojo partnerico Apolon, zame pa si lahko le povprečen dečko. Se strinjaš? Se pravi, ločiva človeške slabe in dobre lastnosti od bolezni in invalidnosti, velja.

Verjetno se ti tudi sanja ne, kje so se gluhi zbirali pred letom 1930? V ljubljanski gostilni Pri Amerikancu. In ravno v tej gostilni je bilo ustanovljeno prvo društvo gluhih za Dravsko banovino. Če se ne motim, takrat ni bilo zraven nobenega naglušnega. Prav tako ni bilo nobenega naglušnega prisotnega pri ustanovitvi DG Murska Sobota. Ali se motim? In iz tega izhaja moja trditev o resničnem lastništvu omenjenga društva. Dejstvo pa je, da bo naglušnih več v vsakem DGN-ju v Sloveniji. MDGL je seveda izjema. Ali to po tvoje pomeni, da morajo gluhi biti tiho in slepo ubogati, kar jim rečejo naglušni, pa naj bodo to predsedniki, delegati, itn., da o slišečemu sekret-arju ne govorim.

Mogoče pa je Donov načrt ostati v sedlu do smrti. Vsi vemo, da s starostjo človek postaja tudi naglušen. Se pravi, Don se bo staral, tako kot Rednak in počasi bo postajal vse bolj naglušen dosmrtni sekret-ar Zveze.

Poglej kam Don pelje gluho populacijo Slovenije. Nazaj v obdobje pred 1930, saj je v času svoje vladavine za gluhe naredil malo.Programi, ki obstojajo so samo na papirju. Zakaj? Zato, da lahko od FIHO zahteva sredstva, ki jih potem pametno razdeli med prijatelje. Živimo v 21. stoletju, gluhi v Sloveniji pa še vedno nimajo Teletype tehnologije, ki je v uporabi po svetu. Kje so štipendije za gluhe, ki bi jih morala priskrbeti Zveza? Saj zato naj bi Zveza bila. Kje je teletext, ki bi moral biti na voljo pri vsaki televizijski oddaji, da o točnosti le tega ne govorim. Problematika teleteksta je bila sprožena že davnega leta 2000.

Beri spodaj:

Citiram:

Napisano dne: 27-9-2000 at 08:57

O TTX na TV SLO

Ne vem od kje ljudem taka samozavest, da se gredo s tem TTX-om hvaliti v daljno Avstralijo – mag Redžepovič. Ali zadnjič na Evropskem kongresu gluhih v Cankarjevem domu. mag. Gale. In še nekaj je zanimivo, nas gluhih – kot vedno – nihče ne vpraša za mnenje. Le en stavek g. Pavliča v poročilu v IST o predavanju o TTX – u v Avstraliji. Pravimo pa, da je lastna hvala cena mala – malo vredna

Naravnost besen sem in vsem pripočam, da tega zmazka ne gledate. Vem, da vse ne more iti idealno, a to pa presega vse meje dobrega okusa.Sobotni večeri so namenjeni razvedrilu. Tako nam med letom podnaslavljajo odajo Res je z Mišo Molk. Močno dvomim, da jo lahko spremljate. Zdaj poleti je čas kislih kumaric, TV je pobrskalo po arhivu in nam vse poletje predvaja slovenske črnobele filme: Vesna, Naš avto, To so gadi ipd. Seveda brez podnapisov. Lepo sem se vsedel in mag. Galetu napisal pripopmbo takoj ob prvem filmu. Nič odgovora. Čudno, odgovori mi uredništvo zabavnih oddaj, uredništvo za gluhe pa ne!! Saj res, kaj jim pa moremo, saj smo gluhi. Včeraj, 5.8. pa mi je zavrelo. Film Ko pride lev je bil na strani 777 najavljen kot podaslvljen že v začetku tedna. Vsedem se ob 20h, vklopim 771, igralci začno odpirati usta, PODNAPISOV PA NI. Preverim komando, nič. Grem na 777, če sem napačno videl ali je kaka sprememba. Ne, belo na črnem piše – film podnaslovljen. Grem nazaj na 771 – spet nič. Če vse to lahko naredi en 78 letnik s slušno okvaro – beri gluh – klobuk dol!! Nobenega opravičila ali sporočila. Pa tam nas mag. Gale zavaja s trditvijo, da redno obvešča o vseh težavah. Laž in še enkrat laž. Zanima me, draga TV, kaj bi bilo, če gledalcem npr. sredi TV Dnevnika “črtate” za 10 minut zvok?

Aja, saj res skoraj sem pozabil. Kako si sploh upamo omenjati teletext in podnapise. Saj gluhi jih imajo. Če ne drugje pri oddaji Prisluhnimo tišini in pa pri Video novicah. Ali mi lahko nekdo od Vas pove, koliko časa je mesto glavnega urednika te oddaje v rokah iste osebe. 5, 10, 15 let? Gledam oddajo pa se mi zdi kot bi gledal pogreb. Ali, ste gluhi res tako zamorjene osebnosti(po izkušnjah, ki jih imam s fanti, ki so bili v Avstraliji, ne bi rekel)? Nobenega veselja, nobene radoživosti. Je to odraz gluhih Slovenije ali odraz glavnega urednika, te oddaje. Sramota.

Kar poglej si koliko denarja je namenjenega za omenjeno oddajo. Ta vsota je milijonska. Nihče mi ne bo rekel, da 30-60 minut na mesec zahteva milijone. Za informacijo letos je bilo za to oddajo namenjeno skoraj 8 mio SIT. Sedaj se bo našel nekdo, ki bo dejal:”Treba je plačati opremo.” Res je. Vendar ste za to opremo že odšteli preko 20 mio SIT. In stroški naraščajo, ker morate po Donovi oceni imeti najboljšo in najdražjo opremo, ki jo je letos spet bilo potrebno nadgraditi za nekaj čez 2 mio SIT. Ali jo res imate? Ali je kdo to preveril? Se boste spet pustili prevarati?

Mogoče se bo našel še kdo, ki bo dejal, da je treba iz te vsote plačati osebne dohodke zaposlenim. Ne bo držalo, ker je za dohodke in OSTALE(kakšni stroški spadajo v to kategorijo) stroške namenjenih preko 70 mio SIT. Seveda so ta sredstva namenjena za potrebe na državni ravni, se pravi za Zvezo. Sredstva, ki so potrebna za društva pa izhajajo iz potreb na lokalni ravni, če se ne motim. Za lokalne potrebe je vsota letos znašala skoraj 40 mio SIT. Kar dobro gre Donu in njegovim prijateljem.

Poglej tudi namen teh oddaj se je izpridil. Ne verjameš? Celo ta oddaja je uporabljena zgolj v politične namene. Prvinski namen te oddaje je bil “opozarjati in osveščati” slišeče. Se pravi, s to oddajo so gluhi začeli opozarjati nase. In kaj se je zgodilo? V njej se pojavljajo funkcionarji, ki so celo invalidsko skupnost spremenili v nekakšno privatno organizacijo. Naj ti omenim le tri, ki se pojavljajo pri vsaki barabiji. Šuštaršič, Ahčan, DON Redžepovič. Poglej si zadnje Video novice v katerih se na veliko govori o DEMOKRATIČNIH volitvah, kjer sta bila izvoljena, seveda Planinc in Don. In, če boš pazljivo poslušal, boš v ozadju SLIŠAL Dona jasno in GLASNO govoriti o tajnih volitvah. Ne pozabi, da so volili GLUHI. BULLSHIT! Če bi bile tajne, jim volilnih listkov ne bi polagali na mizo. Sicer je pa Don to povedal 2x, za kamero seveda in vse nas SLIŠEČE. Gluhi so med tem že volili. Vendar zanimivo, na posnetku ni videti niti enega delegata, kako obkroža ali piše na volilni listek.

Demokracija ali režija?

Režija.

Ne verjameš. Pojdi na Gooogle vnesi Donovo ime. In prikazalo se bo malo morje povezav. Skoraj na vsaki spletni strani je omenjen Don in njegova izjava-ponavadi samo ena-kako je za invalide treba tako ali drugače poskrbeti. Ravno tako je v zadnji oddaji Prisluhnimo tišini. Veliki Don skrbi za ubogo gluho prebivalstvo Slovenije. Se pravi, da Don na vsaki seji izreče samo tisto o invalidih, pa ni važno koliko časa traja seja. Kako preko medijev manipulira z Vami vsemi. V očeh javnosti je skrbni “oče”, ko pa javnost pogleda stran,……

Za konec pa samo še tole. Poglejte si na spletni strani FIHO, kako sredstva za Vas vsako leto naraščajo. Ali se je Vam življenje izboljšalo? NI. In kje so sredstva? V žepih vodilnih.

Zdaj pa naj mi samo še kdo omeni demokracijo, pa bom začel kričati, da me boste slišali v Slovenijo.

Pošlji oblikovano (17-07-05 10:58)

Lep pozdrav

Pred kratkim, sem prejel zgodbo o prostorih društva gluhih Koper. Naj poudarim, da sem jo slovnično uredil, dejstva pa so ostala nespremenjena. Takole nekako gre.

Verjetno se bodo starejši člani DG Koper spomnili, kako so prišli do svojih prostorov na Župančičevi ulici 18. Vsem ostalim v vednost.

Ali ni bila ta hiša last ženske, italijanske narodnosti, ki se je leta 1945 preselila v Italijo, hišo pa prepustila, oziroma podarila gluhim občanom Kopra? Ali ni bilo kasneje vse skupaj načrtno predano občini Koper, da se gluhe v Primorju razlastnini? To se je dogajalo za časa Donove vladavine. Ali ni Donov prijatelj Milan Gojak, ki je na žalost pokojni(naj počiva v miru)po osamosvojitvi v tej isti hiši kupil dve stanovanji? Spet se pojavljajo ista imena.

Najbolj žalostno pri celi stvari pa je, da morajo gluhi, se pravi društvo gluhih in naglušnih Koper plačevati najemnino v hiši, ki je bila namensko podarjena njim. Absurd ali načrtno nezakonito pridobivanje denarja. Me prav zanima v čigavem žepu konča ta najemnina?

Pošlji oblikovano (15-07-05 14:40)

Lep pozdrav

Gec,

eno vprašanje imam: Kje dobiš ti vse te informacije?

To je tako zelo resno vprašnje.

Vidim od kod prihajaš in očitno je, da si zelo seznanjen z problematiko.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

To raje vprašaj bivšega pred.g. Igorja Bordona..On ti bo več povedal..Odkar imamo novega pred…je g.Igor.B. ni več prihajal v našem društvu..Nekaj ni v redu

No, kot kaže, Gec tu razume tisto, kar sam želi in ne tisto, kar piše črno na belem. Torej…nikjer ma prav nikjer nisem napisal, da se stinjam z obstoječim stanjem. OK? Zdaj pa naprej…

1. Trditev o resničnem lastništvu društva – mogoče sem neumen, a kolikor vem društva nimajo lastnikov, vsaj v Sloveniji ne, in se ustanavljajo za podporo interesov članov. Zaradi mene, imamo lahko društva naglušnih in društva gluhih, dejstvo pa je, da manj kot bo članov društva, manj upliva bo le-to imelo. Zato mislim, da je kar prav, da imajo in naglušni in gluhi krovno zvezo. Ampak, ja AMPAK, kot sem že na forumu MDGL napisal, organiziranost zveze (delegatski sistem ) je še iz časov “svetle prihodnosti” in kot taka nima kaj iskati v sodobnem društvu. In dokler bo organiziranost Zveze taka kot je, bo vse bob ob steno – Redžepovič & co. bodo veselo strigli nedolžne(neumne?) ovce in mi bomo tulili v veter, pardon, na forumu. In tu je srž problema. Ni problem Redžepovič, problem je SISTEM, ki dopušča pijavke a la Don… in četudi se ga odkrižamo (Redžepoviča namreč), se bo v takšnem sistemu vedno našel kakšen Don… Plevel je treba v kali zatreti, to pa bo možno šele, ko bomo imeli neposredne volitve organov Zveze – se pravi en gluh/naglušen en glas, pri čemer bi veljalo, da imajo IN gluhi IN naglušni natanko 50% upliva, da ne bi prišlo do favoriziranja enih ali drugih.
In tu Gec se ne strinjam s teboj. Namesto, da bi se gluhi in naglušni SKUPAJ odkrižali ljudi z Zveze, ti hujskaš in deliš ljudi na gluhe in naglušne. Tu je poanta o gluhih in slepih, pa o debelih, grdih, lepih in suhih. Sem zdaj dovolj jasen?

2 …”v tvoji demokraciji”… kaj pa bi rad ? Hitlerja, Mussolinija, Stalina, Tita, Huseina itd? Kolikor vem, je tudi v Avstraliji “demokracija” ravno taka kot tu. Pomisli na domorodce pa na aziate v tvoji deželi in mi povej, če je to zate ok? In seveda tam pri vas je veliko bolje poskrbljeno za socialne transferje kot pri nas, kajne!? Kot je rekel že Churchill – demokracija je slab sistem, a kaj, ko je najboljši od vseh, ki jih poznamo…citiram po spominu, da me ne bo kdo slučajno lovil na besede.

Upam, da sem bil dovolj jasen. Gec, razumi, da ne bomo nič dosegli, če se bomo šli napade na Zvezo. Delovati moramo tako, da dosežemo spremembe statuta Zveze in njene organiziranosti, šele potem imamo možnost, da se odkrižamo Redžepoviča in podobnih. Do takrat bo vse bob ob steno.

In to je to, vsem lep pozdrav.

Markos midva se lahko takole na “prepucavava” do sodnega dne na koncu pa bova ugotovila, da v bistvu hočeva isto. Spremembe za vse gluhe in naglušne-na bolje.

S prvo točko tvojega prispevka se strinjam, zmotilo me je le tisto o tako imenovanem hujskanju. Ne hujskam, opozarjam na nadvlado naglušnih nad gluhimi na vseh področjih posameznih društev. In, če ti to jemlješ, kot nekakšno prilivanje olja na ogenj, prav. Kot sem že dejal, vse je relativno.

Druge točke pa oprosti ne razumem. Živel sem v naši demokraciji nad katero sem obupal. Omenjaš Azijate in domorodce v Avstraliji? Ne vem zakaj? Azijatom nič ne manjka. Delajo, imajo hiše in več ali manj dober standard. Kar pa se tiče domorodcev, to pa je druga in dolga zgodba, ki pa z demokracijo nima nobene veze, se strinjam. Vendar so za situacijo v kateri se nahajajo, delno sami krivi.

Omenjaš socialne transferje pri nas. Povej mi kateri te zanimajo in poizkusil ti jih bom razložiti.

Zapomni si nekaj, to kar ti bereš in gledaš na TV, je v resnici čisto drugače. Avstralci, ki se iz tujine vračajo v Avstralijo(ne govorim o turistih), ne rečejo zastonj, da živijo v najboljši državi na svetu. In ne boš verjel, z njimi se iz dneva v dan bolj strinjam.

Lep pozdrav

Markos midva se lahko takole “prepucavava” do sodnega dne, na koncu pa bova ugotovila, da v bistvu hočeva isto. Spremembe za vse gluhe in naglušne-na bolje.

S prvo točko tvojega prispevka se strinjam, zmotilo me je le tisto o tako imenovanem hujskanju. Ne hujskam, opozarjam na nadvlado naglušnih nad gluhimi na vseh področjih posameznih društev. In, če ti to jemlješ, kot nekakšno prilivanje olja na ogenj, prav. Kot sem že dejal, vse je relativno.

Druge točke pa oprosti ne razumem. Živel sem v naši demokraciji nad katero sem obupal. Omenjaš Azijate in domorodce v Avstraliji? Ne vem zakaj? Azijatom nič ne manjka. Delajo, imajo hiše in več ali manj dober standard. Kar pa se tiče domorodcev, to pa je druga in dolga zgodba, ki pa z demokracijo nima nobene veze, se strinjam. Vendar so za situacijo v kateri se nahajajo, delno sami krivi.

Omenjaš socialne transferje pri nas. Povej mi kateri te zanimajo in poizkusil ti jih bom razložiti.

Zapomni si nekaj, to kar ti bereš in gledaš na TV, je v resnici čisto drugače. Avstralci, ki se iz tujine vračajo v Avstralijo(ne govorim o turistih), ne rečejo zastonj, da živijo v najboljši državi na svetu. In ne boš verjel, z njimi se iz dneva v dan bolj strinjam.

Lep pozdrav

Hvala Bogu, da ima Gec take informacije.
In da jih posreduje še nam.

Me osebno ne briga prav nič, od kje vse to izve.

Ima pač gospod Gec objavljen svoj emejl naslov, ki ga je objavil, in ljudje mu pač nanj pišejo.

Pač ljude ki vedo, javno tega ne povedo, ker je v ti deželi doma STRAH.

Da je slovenija postala dežela kjer vlada strah pred maščevanjem in represijo s strani funkcijonarjev, ki izvajajo: DELI IN VLADAJ, je tuga.

Pred 15 leti si tega nisem tako zamišljal.

Anonimno mu pač javijo, javno si pa ne upajo.
Demokratična tuga.
Indolentnost vseh, od A do Ž.
Gluhih, naglušnih, politikov, intelektualcev, vlade, ljudi skoraj od A do Ž…
Napišeš, poveš, pokažeš, vsi vidimo…. in karavana zaslužkarjev in okoriščevalcev gre mirno dalje.
Tud sam sem mislil, da se bo kaj spremenilo z novo metlo. a zgubljam upanje.
K sreč nisem odvisen več od Vaših fint.

Čakajte in se načakajte. Ura zgubljena se itak ne bo vrnila nobena.

Sam sem zelo sumil, da nekaj močno gnije. In marsikaj mi ej bilo sporno z zdravo pametjo.
Na bazi Gecovih postov mi je pa marsikaj jasno.

BTW. Sam zlo cenim Avstralijo, Novo Zelandijo in Kanado. In zato dam Gecu prav, ko jo hvali.

Aja, gornji zapis od žoharja, podgane, je remek delo.
Sam menim da je edini, ali skoraj edini, ki tako misli.
Sam sem Gecu zelo hvaležen za napore, ki jih vlaga v to nedoraslo populacijo.

Še en kveščn za konc:
Kaj bi moral meti don et kompanij še na vesti, da bi kdo kaj pokrenil?? (velike začetnice je zanj škoda)
A bi mu tudi murder spregledali? Ostale grehe ste mu namreč očitno. ( ne laži, ne kradi, ne prešuš?…).

Obzorje za gluhe je vedno bol črno, mi se pa delamo še slepca in norca.

Preberite si kako delujejo mračne sile v SIOS-u. Kako se vodilni “bojijo” Gospe Elene Pečarič:

Citiram:

…Šuštaršič je tudi izrazil željo, da bi državni zbor dal soglasje k imenovanju Janeza Juga za novega direktorja FIHO. Za nadomestnega člana sveta FIHO pa naj se po mnenju NSIOS imenuje Alojz Ješelnik kot kandidat Združenja multiple skleroze Slovenije in ne Elena Pečarič iz YHD – Društva za teorijo in kulturo hendikepa, za katero se je na seji konec junija odločila parlamentarna mandatno – imunitetna komisija. Koalicijska večina na komisiji pa je nasprotovala imenovanju Janeza Juga za direktorja FIHO…

Verjetno Vam je jasno zakaj? Dosedaj je bilo društvo YHD z Gospo Pečarič na čelu, edino, ki si je dovolilo javno napasti Sveto Trojico.

Če koga zanima cel članek, naj sledi spodnji povezavi:

http://www.yhd-drustvo.si/slo/article.php?story=20050714230551415

Da pa mračne sile delujejo tudi na ŠZIS je dokazano v spodnjem članku:

Citiram:

Domnevna kraja spletne strani
Petra Šubic
[email protected]

objavljeno 12.7.05 22:30, št. 134/2005

Zveza za šport invalidov naj bi spletno stran, delo Edvarda Bogataja, brez njegove vednosti prenesla na strežnik Prešernove družbe

Edvard Bogataj je razočaran nad vodstvom Zveze za šport invalidov Slovenije – najprej so mu ponudili prenovo njihove spletne strani, nato pa pretrgali sodelovanje z njim.

Vodstvo Zveze za šport invalidov Slovenije (ZŠIS) se je sredi junija z Edvardom Bogatajem dogovorilo za tehnično in oblikovno prenovo njihove spletne strani. Po dveh tednih pa so si premislili. Minuli konec tedna so staro spletno stran z novo naslovnico kar prenesli na strežnik Prešernove družbe in spremenili domeno.

Edvard Bogataj, ki je za spletno stran zveze za šport invalidov skrbel od leta 2000, meni, da je to kraja. Dodaja, da pogodba z zvezo, ki jo je podpisal konec leta 2003 ob zagotovilu, da njegovega dela ne bodo zlorabili, predvideva prenos materialnih pravic na zvezo.

Bogataj: Zveza za šport invalidov ne drži obljube

Zdaj Bogataj trdi, da je ZŠIS prejšnji konec tedna prelomil obljubo. “S Kabijevega strežnika so vsebino spletne strani, ki je moje delo, ima le novo naslovnico, prenesli na strežnik Prešernove družbe, staro domeno http://www.zsis-zveza.si/ [+] pa so zamenjali z novo http://www.zsis.si [+] ,” pravi Bogataj. Ne pozna vzrokov za to dejanje, ki za policijo ni kaznivo in ne zahteva pregona po uradni dolžnosti.

E. Bogataj ne bo oškodovan

Pojasnil predsednika ZŠIS Emila Murija nimamo. S svetovnega šahovskega pokala v Atenah se vrne čez deset dni. Sekretar ZŠIS Igor Malič pa je povedal, da so Bogataju včeraj nakazali honorar za junijsko delo. Plačali mu bodo tudi delo do konca leta po pogodbi, čeprav ga ne bo opravil. Odslej za spletno stran skrbi eden od zaposlenih na ZŠIS. Za strežnik Prešernove družbe so se odločili zaradi osebne povezave z njenim tehničnim direktorjem Brankom Mihorkom, dvakratnim vodjem paraolimpijske reprezentance.

Verjetno se Edvarda Bogataja še spominjate. On je bil tisti, ki je za gluho reprezentanco posredno poskrbel, ko je le ta bila v Avstraliji. Vodstvo pa ga je v tedniku MAG proglasilo za sovražnika gluhe populacije. Se pravi, se je odstranjevanje ljudi, ki niso po okusu vodstva že začelo. Ne bi me čudilo, če bodo nekega lepega dne zahtevali blokado tega Foruma. Demokracija pa je za njih španska vas.

Lep pozdrav

Da so tud Edvarda stisnili za vrat!
Se mi zdi da se tu dela vse malo preveč PO DOMAČE.
A niso potrebni neki razpisi ne pa da nekomu daš posel ker se poznaš.
In, če nekaj prekineš; a ni potrebno več zapisati kaj je razlog?

Zastraševanje in STRAH!
To je ozadje skoraj vsega.
Aja, IN KORIST! Namreč nekdo ima korist od vsega.

V mojih genih je zapis iz fašističnega divjanja nad mojimi predniki na primorskem. Je gospod Duče, Benito, tud tko gonu moje prednike.
Da bodo pa slovenci ali “slovenaci” to enkrat počeli, si ne bi mislil.
Naj nas, ker se jim pustimo.
Danes pade po Edvardu, in mi molčimo, jutri bo padlo po mihiu, in bodo glih tako vsi molčali.
No ja, g Gec ne molči, ampak on je daleč, kjer gotovo tako kot v ZDA ustava ščiti svobodo govora in tiska.
Se vidimo seprembra, kjer bom metli, ki ne opravlja svojga dela povedal kaj si mislim.
O njenem nedelu.
Namreč, ves svet vidi, da je tu zelo saumljiv mišmaš, in tisti, ki bi morali po svoji funkciji kaj narediti, ne ukrepajo. Naj se razišče.

Kje je transparentnost. In poštenje?

Gec strinjam se, oba sva na istem bregu, četudi se v celoti ne strinjava, zato bodi zadeva ad acta.

Kar pa se socialnih transferov v Avstraliji tiče, hvala, sem zadosti poučen, imam strica tam. Glede nadvlade naglušnih nad gluhimi na vseh področjih posameznih društev – poznam tudi nasproten primer. To kar me pri zadevi moti je, da se gluhi in naglušni pogosto gledajo kot pes in mačka, četudi so v istem zosu. To pa je voda na mlin vodilnih na Zvezi, ki nas potem strižejo kot največje ovce. Divida et empera, kot so rekli stari Rimjani – deli in vladaj. Žal mi nikakor ne uspe preseči tovrstnega nezaupanja znotraj društva, tako da sem na tem področju (pre)občutljiv. In to je to.

Lep pozdrav vsem.

No pa si napisal točno tisto, kar že jaz cel čas hočem povedati. Le , da bi namesto besede deli, uporabil besedo skregaj. Zakaj skregaj, ker Don deli bolj malo.

Se strinjam, da morate spremeniti zakonodajo, ki je vezana na volitve, vendar je treba nekje začeti. Če je začetek tole, kar počnemo tukaj, naj Vam bo samo v vzpodbudo. Zidovi te trdnjave, ki jo moramo podreti so namreč zelo debeli.

Lep pozdrav

Ne bi se mešal ampak moti me navedba, da so gluhi in naglušni v istem zosu.

Niso v istem zosu. V večjem in globljm zosu so žal gluhi.
Znaten del gluhih pa bo v tak zos brez dna (gluhost) šele prišel. Pol bodo pa šele vidli kaj je pravi zos.
Namreč; marsikomu se bo sluh še poslabšal, in ZZZS se bo enkrat finančno zlomil in bodo težave z aparati… In brez aparata je znaten del naglušnih praktično gluh.
Vas že čakam (le nerazumevajoče) z dobrodošlico v zos.

Zakaj je prepir?
Po moje
Zaradi interesov, ki so verjetno deloma različni. (lačen ne razume sitega, bogat ne razume revnega, slišoči ne razume gluhega, človek ki lahko vidi e razume slepega..)
Ker je morda denarja oz sredstev premalo. (ob tem da se mečejo tudi čez okno).
Zaradi pomanjkanja širine in tolerantnosti prizadetih.

In ker se v kalnem najbolje ribari. Ribarjenje postane strast in sredstvo za preživetje in bogatenje.
Enkrat so pravili, da za vsako rit rase palica. No, počakajmo in bomo videli.

Najprej dobro nam došel dopustnik Miha. Da so gluhi in naglušni v istem zosu je po moje mišljeno to, da imajo oboji vodstvo, ki ni vredno, da bi se mu reklo vodstvo.

Da pa me ne bo spet kdo napadel, da kar tja v tri krasne pišem o tem, da DGN Krško ni imelo svojih prostorov, sem v dokaz na I-netu našel tale prispevek na ukinjenem Forumu MDGL:

Citiram:

Matija
Junior Member

Napisano dne: 19-2-2005 at 11:41

Edvard!

Meni pa je vseeno moti ze dve leti zvezo gluhih. Zakaj klub drustva gluhih in naglušnih Posavje Krško nima lastitog prostorijo ni objekta, zelo dolgo placa najamino. Fiho so ze financirali čez zveza gluhih in naglusnih investicijskih sredstva za obnovo na zvezi gluhih, v počitniškem domu v Kranjskem gori in v klubu društvu gluhih Auris v Kranju. Večina gluhi so neumi ki so zavolili Franca Planinca za predsednilka zveza gluhih kot drugi mandat. Kaj mi je narobe, dvakrat sem nastopil na oddaji za gluhe, ampak nisem nič dobil veliko ugodnosti niti zaposlitve. Ker sem vpisal višjo šolo, pa nisem nič dobil nekaj veliko ugodnosti. Kakšen mi je aktivnosti med gluhim, ampak ne vem toliko sem vreden in prijazen. Kakšen je šport gluhih? Amaterski ali profesoralni? Zakaj članovi nadzorneg in upravneg odbora zveza gluhih niso dovolj upozorili in kontolirali način delovanja sekretarjeva na zvezi gluhih?

Matiji se je želja uresničila, 14 milijončkov je koštal.

Pa še ena iz istega Foruma o Teletekstu. Ta je iz letošnjega leta. Preteklo je celih pet let, teletekst je pa še vedno isti “šmoren”:

Citiram:

Meri
Junior Member

Napisano dne: 26-2-2005 at 14:15

Kdo zastopa gluhe v svetu RTV?
Kdo drugi kot g. Redžepovič. A ne zastopa samo gluhih ampak vse invalide, združene v SIOS-u.
Gluhi seveda ne odločamo o tem, niti nimamo moči, da kakorkoli vplivamo na izrečene besede g. Redžepoviča. Smo pač GLUHI in ne “gluhi”, zato sveta RTV ne moremo spremljati v živo, da lahko sodimo o (ne)primernosti izjav.
Na TV je veliko dobrih in slabih novic, najslabša in krivična je samo tista, da gluhi nimamo popolnih informacij, s strani TV programov. Podnapisi (TTX 771) so za zjokat. Včasih je boljše brez njih, da ne znoriš ali vržeš daljinca v ekran.
Da pa bi ta zadeva prišla na Svet RTV, je bogokletno. Saj, kdo pa ste Vi gluhi???
Žal.

Ker pa sem v svojih prispevkih omenjal tudi SLIŠEČE sekret-arje, je tule dokaz, kako oni delajo v “korist” gluhih in naglušnih. Tudi ta je iz ukinjenega Foruma MDGL:

Citiram:

Napisano dne: 14-2-2005 at 18:17

Nobeno društvo ne bo delalo tako, da bi prav vsako pismo, novico dalo na oglasno desko, kvečjemu, to zve le majhen odstotek ljudi. Veliko tajnikov kar tako shranjuje pisma, ker so predsedniki pač vse breme preložili na njih. Še daleč, daleč smo od tega, da bi vsi vse vedeli, kaj prihaja v društvo preko pošte.

V tej temi je bilo govora o izbrisanem pismu Edvarda Bogataja vodstvu reprezentance, ki se je udeležila Deaflympics.

Lep pozdrav

New Report

Close