Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami A mi lahko razložite kaj sploh je problem

A mi lahko razložite kaj sploh je problem

Bravo PREBUJENA Jenifer, s spoštovanjem se zahvaljujem za podporo in pojasnitev dejstev robertuH. Tako naprej, pa se bo res mogoče kaj premaknilo.

RobertH je očitno besen kot ris, zato kriči. Naj te spomnim robertH, da si g. Dolenca, če se ne motim, zmerjal s pijancem. Ali se ti ne zdi, da to ni naš oziroma Vaš problem? Če bi alkohol omenjenega gospoda oviral pri opravljanju funkcije, ki ste mu jo zaupali, potem je to Vaš problem. Do takrat pa Vas to res ne briga.

Ker pa me obklada z nazivom filozofa, pa je več kot očitno, da od mene pričakuje tudi to razlago.

Filozof (gr. philosophos, philos ljub, sophia modrost)

1. modroslovec, kdor se ukvarja s filozofijo; figurativno mislec, modrec, modrijan
2. študent na filozofski fakulteti

Da pa boš vedel kaj je filozofija, pa ti v nadaljevanju postrežem še s tem podatkom.

Filozofija (gr. philosophia, gl. filozof)

modroslovje, nauk o najsplošnejših zakonih gibanja in razvoja narave, človeške družbe in mišljenja

Filozofirati (lat. philosophari iz gr.)

modrovati, umovati, premišljevati, razglabljati o filozofskih vprašanjih

Mislim, da situacija v Vaši sredini ni filozofsko vprašanje, še manj pa tema za modrovanje. Predvsem je to realnost, ki se tiče tebe in tebi podobnih državljanov Slovenije. Upam, da sva sedaj razčistila in da ti je v življenju veliko stvari bolj jasnih.

Da ne pozabim. Ali si je mogoče kdo od Vas ogledal posnetek tiskovne konference NSIOS z dne 13.maja 2005? Poglejte si in videli boste, kako delujejo Vaši mediji v Vašo “korist”. Prispevek je resda dolg skoraj štiri minute, vendar v njemu ni povedanega nič bistvenega, kot samo to, kako se vsi trudijo in trdo delajo. Se pravi vse bistveno za Vas je izrezano. Najbolj pa mi je všeč govorni del Vašega podpredsednika. Spet čisto mimo. Kako boste kaj izboljšali, če imate na vodilnih položajih ljudi, ki jih Vi sploh ne zanimate.

Še povezava za ogled prispevka:

http://www.zveza-gns.si/?osnova=novice&vsebina=novice_novice

Prispevek je na koncu spletne strani.

Ker pa boste že na tej spletni strani, pa si še oglejte kako suhoparno o udeležbi na Generalni Skupščini Evropske Zveze Gluhih, v Luksemburgu ki je bila od 12. do 14. maja 2005, piše Anton Petrič; in celo trije so morali iti tja gor. Ali je kje omenjeno, kaj je njihova udeležba prinesla Vam? Ni. Ali je kje omenjeno kaj so se na tej skupščini dogovorili? Ni. Pa veste zakaj? Ker Vas še naprej odrivajo od dogodkov, ki so pomembni za Vaše življenje. Saj poznate tisto, manj vedo, lažje jih bomo nategnili. Spet razmetavanje denarja. Kdo je odločal o udeležbi gospodov na tej konferenci? Vi? Ne bi rekel. Tri letalske vozovnice-povratne, plačilo hotela, dnevnice, žepnina, itn.. Kako razsipno.

Na I-netu sem si ogledal Vašo oddajo Prisluhnimo tišini. Ali ste z njeno vsebino res zadovoljni? Ali se Vam ne zdi, da nekdo svoje delo opravlja več kot nezadovoljivo? Oddaja je dolga cca. 30 minut. In kaj Vam v njej povedo? Napolnijo jo z uspehi gluhih posameznikov(lepo in prav), vendar ali se Vam ne zdi, da nekaj manjka? Vprašali se boste kaj? Obveščanje o problematiki v Vaši sredini, letna poročila posameznih društev in Zveze, predvsem razdelitev financ, zakonske spremembe, ki bi izboljšale Vaše življenje, reševanje nastalih problemov, itn.. Ali se Vam ne zdi, da je to oddaja v kateri bi take stvari morale biti? Novinarsko pravilo narekuje, da naj bi vsak intervju bil dolg ne več kot 5-6 minut, vsaj tako je pri nas. Se pravi bi lahko v vsako oddajo stisnili 5-6 prispevkov. Vendar je treba za to DELATI. Konec, koncev je to VAŠA oddaja.

Tako pa v oddajo porinejo dva prispevka, Vi ste “zadovoljni”, nekdo pa si mane roke, ker je zopet prišel do zaslužka na lahek način. Če se ne motim je Vam namenjeno 30 minut na mesec. Ali je to res vse česar so sposobni v uredništvu oddaje? Kdo je že glavni urednik te oddaje? Ali ni ta ista oseba z zamudo pošiljala suhoparna poročila iz Avstralije? Spet se pojavljajo ista imena pri umazanijah v Vaši sredini.

Če bi si kdo od Vas želel to umetnijo pogledati še enkrat naj sledi spodnji povezavi:

http://www.zveza-gns.si/?osnova=informativna_dejavnost&vsebina=prisluhnimo_tisini&slika=prisluhnimo

V rubriki arhiv.

Pa bodimo zopet FILOZOFI, kajne roberth.

Pošlji oblikovano (19-06-05 10:06)

Lep pozdrav

Gec!!!

Če bi ti delal v našem društvu v kakšni funkciji bi ti bil tudi na drugi strani in ne na strani naših gluhih!!
Nima smisla debatirat,ker je popolnoma brez veze!!Jennifer ……midva se bova pa nekje srečala,če nimaš proti!!

adijo

P.S:ne pišem več,ker nima smisla

Ne obnašaj se kot kakšen užaljen otrok, ki so mu vzeli igračo. Če kritiko daš, jo tudi sprejmi ali pa jo argumentiraj. Loviti v kalnem znamo vsi. Napisal si, da če bi jaz imel kakšno funkcijo v vašem društvu, tudi ne bi bil na strani gluhih. Mislim, da je Robert s tem stavkom povedal vse.

Smrdi v Pomurju. Ravno to hočemo od tebe, da nam poveš, kakšno je vodstvo v Pomurju. Ti pa si spremenil barvo in postal skrivnosten.

Citiram:

Avtor: robertH
Datum: 27-05-05 23:42

Maja!!

Prečital sem tvoje(vaše)sporočilo!!Rad bi te nekaj vprašal,če dovoliš po forumu ali pa kje drugje!Bi se dalo??

Avtor: robertH
Datum: 15-06-05 19:54

Alex!

Drugi teden bom nekaj napisal…..je pa dolga zgodba in pa resnična!!Samo mi napiši koliko si star??

Avtor: robertH
Datum: 26-05-05 12:39

Zvečer bom nekaj jaz napisal o vsem tem kar vi debatirate,če dovolite in če vas zanima kaj nameravam!!

Avtor: robertH
Datum: 26-05-05 23:32

Alex!!

Danes ne bom pisal ničesar,kar je najbolj pametno… ampak bom prišel v mesecu junija(če se mi posreči) na obisk v ljubljansko društvo in mislim,da bom lepo sprejet!!Potem bom marsikaj povedal……v planu pa imam razgovore z vodilnimi ljudmi z Zveze gluhih!!Pa brez zamere……in lahko noč

O spreminjanju barve pa tole:

Citiram:

Avtor: robertH
Datum: 05-06-05 12:47

…To je vse Gec in v mojem imenu te prosim,da prekineš žalovati druge ljudi posebno na g.Veršiča,g.Vugrinec,pa na vodstvo Zveze itd..

Avtor: robertH
Datum: 15-06-05 17:37

…Kar pa ti hočeš v zvezi z don Redžepovičem in ne vem koga še pa moraš iti drugam!!…

Sedaj se pa lepo vsedi in napiši, PROSIM, pa brez žalitev, velja. Razsvetli nas filozofe, ki nič ne vemo.

Pošlji oblikovano (19-06-05 12:09)

Lep pozdrav

Gec!!!

Sodelavka mi je enkrat povedala meni v oči…..po tvoji glavi včasih hodijo tvoje strupene miši in da sem trmasti kot španski bik!!Zato odgovora ne boš dobil od mene!

lp

Zgleda da ne bo konca kraja besed.Drug drugem se kregajo po forumu ki ne bo konca nikoli.Ti pa si na drugem koncu sveta živiš in ne vidim kaj bi ti rad uredil pri nas.Mogoče nisi uspel tam uredit po svoje.Še enkrat te bom napisal kaj bi rad dosegel pri nas če ne motim da sem že napisal nekje nazaj.Mi bomo že uredili zadevo ampek počas ne gre hitreje ker zakon dobro začiten.Star pregovor pravi hiti počas da deleš prideš,me pa kdor vispko leta nizko padeš.Pa lepo se imej bomo že uredili doma ti pa tam dol.Lp.

Bravo lord!!

Jaz sem s tabo in sem enakega mnenja….hehehehe

Mal bl nov sem tukile… mam velik gluhih prjatlou, pa so mi povedal, da se kle neki dugaja… in sm mal prebrau. začeu sm špa kr odpsod … pol sem se pa zaćeu režat k sem prebrau, da se en robertH ploh ne bo več uglasu….a ste ga vidl… še en dan ni zdržu besede, take ma un redžepovski rad, take ja…. ! Ta tip je čist njegov! men se pa zdi, da je ud tistga bika prej podedvu kašno drugo lastnost, hihihihihihihihihihihihihih….!

RobertH, zakaj se bova midva menila, če se bova srečala? Nimam pravice ti obsojat tvoje mnenje, a se mi zdi, da se bojiš biti pravičen do gluhih? Če veš kaj se tam dogaja, bori se tam, ni treba da mi vemo. Škoda je za vas gluhe, ko ne morejo biti tam sproščeni, ko so morali zaradi njih odstopiti iz članstva. Na srečo nisem v nobenem društvu članica, in nisem aktivna v katerem društvu. Če bi bila, bi se borila, če bi se dogajalo kot pri vas. A to je odločitev pozameznika.

Jenifer!!

Ni lepo,če te kam povabim na kakšno pijačo kot to jaz rad delam in da bi se lepo pogovarjala??Tudi jaz nisem nikjer in me zaenkrat ne zanima kaj kje delajo!!!Jaz imam prijatelje pri taroku in v miru igram tudi prek neta!!V prostem času pa grem na kavico ob klepetu z mojimi kolegi in tako vse pozabljam!!Če pa nočeš pa pač nočeš!!

dijo

Tamal si ker ne znaš pisat po naše ampak iz rovt.Naprej piši da bomo razumeli in ne po dujenčku ki rata prve črke.Adijo

Mene pa zanimajo kaj delajo drugi.Vidim da ne zanimaš ampak ko bo nekaj dobrega npr.internet ceneje na pol bi bil prvi v vrsti ker so drugi matrali oz. pogovarjali lastnikom ki imajo čez.Malo dobro razmisli kaj pišeš saj tudi jaz ne hodim v društvo ampak sem dokaj dobro informiran kaj se dogaja.Lp

Lord, Robert,

zanimiva sta. Ne hodita v društvo, nista člana, nič vaju ne zanima, pa vendar, kot vidim, menda veliko vesta in kritizirata? Sta kot veter, ki se vsake toliko časa obrača, v svoj prid.
Jenifer, Gec in še kateri imajo prav: tam kjer so vaši problemi, se borite za vaše dobro. Mi, ki smo izven vaših društev, lahko le opazujemo, spodbujamo in se čudimo. Ne moremo pa namesto vas pometati packarij. Jasno?

Jojo!!

Zdaj jaz trenutno zdaj nič ne vem in ne morem znati,če ne hodim!!Koga sem pa jaz kritiziral…. mi napiši!!Edino sem žalil na murskosoboško vodstvo pred približno 3 meseci,ostalo pa??

JOJO??????
Mene zanima vse kaj se dogaja v društvu.Mal preberi kaj sem napisal včeraj da me zanima .Sem član društva v Lj ampak ne hodim zato ker veliko ne razumejo za kaj gre.To sem izkusil na lastni koži in še vedno čutim ker moram ponavljat 10x iste besede ki pa trma po svoje.Nisem veter da bi obrašal v sebi prid ampak želim da bi dobro razumeli kaj se dogaja po društvu npr. poglej Planinca ki govori to naredi čisto tretjo stvar in pravi da je ni šlo drugače.Res pa je da mu ta zakon drži njegov rit na stolu greje z denarnico ki se debeli na naš račun.Ko sem gledal odajo ki so ble volitve za presednika (je izvoljen g.Planinc) se je videlo kaj se dogajalo za kulisam.Druga društva so sledile po načelu DAJ-DAM če ne ven letiš.Kako mora bit volilni presednik g.Petrič ki je tesni sodelavec z g.Planincem.To se je dogajalo in še se dogaja po zakonu(zame je že mrtev 15 let) KPJ!!!!!
Ta zakon je trba spremenit da bo lahko presednik kandidira dva mandata ne pa doživljensko.Za dona nimam besed ker ne poznam dobro,vem pa za določene svari me motijo.Vem da presednik in ima besedo nad vami(denar) jasno.Res si želim da bilo dobro za nas ampak v Zadobrov ponižujejo drug drugega nimajo nobenega plana.Zanima kam gre denar ki največ dobijo od pogače za društvo gluhih.Naredili so hišo kasneje prizidek ostalo pa ne vidim.Mogoče so dali v svoj žep.Kaj so pokazali razen po tv ki nič novega.LP

Ponižujoče misli o gluhih?
Kdaj sem pa gluhe zarad gluhosti poniževal? S čim?
A to ponižujoče, če za nekoga zapišem, da mu manjka širine in globine?
Sam poskušam razumeti, zakaj nekdo nekaj počne, oz predvsem ne počne.
A ga vodi neznanje? lastna korist? nezadostna izobraženost in intelektualna širina? pomanjkanje sposobnosti vživetise v bližnjega?

Tore,
ste ljudje, ki imate pravico da kaj rečete, in smo ljudje, ki imamo pravico, da molčimo?
Saj bi bilo bolje, če bi molčal, in nič postiral.
Ampak glejte primer:
greste po pote in nekoga pretepajo, kradejo posiljujejo…vi pa se obrnete stran in se naredite da nič ne vidite.
Draga moja.
S takim početjem ste vsaj deloma sokrivi. Če druge ne, pa vsaj po mobiju pokličite policijo.
Je pa res, da vas v tem primeru policaji popišejo in morate potem kot priča na sodišče.
In zato se pač raje ognete.
Dokler ne boste na vrsti vi, in takrat se bomo tudi ostali obrnili proč, ker ne bomo hoteli imeti sitnosti.
Tako ne gre, vsaj za nekatere ne.
Poskusil sem, in zato imam mirno vest.
Če pač nisem naletel na plodna tla, da bi kaj vzklilo od mojega sejanja, ni moja stvar.
Poskušam pa seveda analizirati zakaj se nič ne premakne.
Očitno pa eni želite, da bi svoje zaključke zadržal zase.
Sam sem dovzeten tudi za tuje misli, kritike in argumente. Celo ne želim si, da bi jih zadržali zase.
Resnica ni smao ena, vsakdo ima svojo resnico. In šele vsota vseh da neko realno podobo.
Zavedam se, da sem včasih pristranski in se tudi zmotim. In zelo sem vesel, če mi postavijo ogledalo pred obraz (mi povedo argumentirano kritiko).

Situacija z gluhimi je težka, še posebno otrok. In to zato, ker se sistem ekonomski in družbeni spreminja. Oblast prevzema zgolj profit, dobiček, korist, konkorenčnost..
A naj živijo gluhi od miloščine in socijalne podpore ali od svojega zaslužka??

In sam se zavedam, da se bodo pozicije gluhih otrok še poslabšale, če se ne bo nekaj podvzelo. In to takoj.

Vi pa pravite:
Počakajmo, saj se bodo stvari same uredile.

G Aljoša bo šel v penzijo, g Planinc se bo naveličal…. in vse bo OK.

Pozabljate pa na čas:
Ura zamujena ne povrne se nobena so mene včasih učili.
In da je čas denar.
In da kar bodo ti otroci zdaj zamudili, ne bodo mogli nikoli nadoknaditi.

Ja, lepo je biti funkcijonar in kasirati. In še lepše je, če ti zato ni treba nič narediti.
Ker te ne bo nihče klical na odgovornost.
Ampak s tem delate škodo. To je nemoralno početje.

BTW, sem se kar naveličal vzpenjati izobrazbeno.
Bolj si želim širino, in globino, kot višino.

Življene zame ni cilj (npr da postaneš, direktor, miljarder, akademik, precednik…), ampak POT naša vsakdanja. Čimveč zadovoljstva in vsakdanjega zadoščenja.

In postiranje na ti strani me ne navdaja več s tem.
Sam če gledam kaj postira Robert al pa včasih Sandi, pa še nekateri drugi.
Vsaj dan nekateri menjajo mnenje. Za 180 stopinj.
Bi raje takrat kaj napisal za SCI al pa šel na sprehod v naravo.

Fajn se mejte in pejte kaj na dopust. Morje je že toplo.
BTW sem v piranu v starem delu mesta blizu pristanišča videl neko staro adaptirano stavbo kjer je menda nek turistični objekt od zveze? (sem prebral na tabli).
Ja dost denarja je šlo vanjo.
Pozdrav.

Ojej, prepirate se, pa nič ne naredite korak naprej. Če kdo želi vsega spreminjati, naj to stori, in videli bomo da od tega ne bo nobene koristi. Izpadli boste. RobertH, ostali ki ne želite vmešavati, ne odpirajte to temo, kar pustite da oni naredijo svoje. Mi bomo samo gledali, če si sploh upajo. In če bodo resnično kaj primaknili za nas dobro, kapo vam dol, sicer znate samo blefirati. Škoda živcev, ponavljam!

RobertH, vesela bi bila tvojega povabila na pijačo, s katerim bi imela veliko za povedati, a bolje bi bilo, če se skupaj zberemo in debatiramo o aferah…
Flecker, ti pa sediš in čakaš, da bi spremenili na boljši dan za nas gluhe. To pa ne bi bilo pošteno, skupaj naj se borimo, tem več nas je tem bolje za nas.

Pošlji oblikovano (20-06-05 21:02)

Jenifer,se strinjam o tem in sem enkrat že predlagal,da bi forumovci imeli srečanje!!!Kaj,če bi imeli forumovci sojo športno ekipo….hehehe!!
Predlagam,da nekdo odpre to temo!!

Zaigraj drugo melodijo, to, o urejanju stvari pri Vas na daljavo, že vrabci tu doli čivkajo. Trideset let Vas že nategujejo, pa sploh vedeli niste. Jaz sem Vam v slabih 2 mesecih razkril skoraj vse kar se je razkriti dalo. In Ti boš meni govoril o urejanju stvari. Saj še v društvo ne hodiš, ker nima smisla, a ne.

Kdor visoko leta je pilot. Samo toliko za danes.

Lep pozdrav

roberth, da si gluh to vemo. Da si pa še zloben povrhu, tega pa nismo vedeli.

V enem od prejšnjih prispevkov omenjaš trmo španskega bika. Verjetno s tem misliš ubogo žival, ki se v bikoborbah bori za svoje življenje. Jaz to ne bi imenoval trma, temveč boj za preživetje. Ubogi bik ve, da bo v neenakem boju s človekom pokončan in to ga žene, da se zaganja v pikadorje, matadorja in capeadorje. Ali sploh veš katero je drugo ime za bikoborbo? Ples smrti. Toliko o trmi španskega bika. In prosim ne primerjaj se s tako plemenito živaljo, kajti v tvojem pisanju ni čisto nič plemenitega.

Vidiš, spet sem ti razširil obzorje. Mislim pa, da te tvoja sodelavka ni hotela užaliti, ker je uporabila to primerjavo. Morala bi uporabiti tole:”Trmast si kot dalmatinski osel!” ta je bolj primerna.

Kar pa se miši v tvoji glavi tiče, jih ne vidim. Upam, samo , da niso BELE barve.

Če bi rad, da ti še kaj razsvetlim mi povej, bova odprla dopisni tečaj. Samo za tebe, obljubim.

Lep pozdrav

New Report

Close