Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami A mi lahko razložite kaj sploh je problem

A mi lahko razložite kaj sploh je problem

Predem gremo naprej s politiko o društvah me pa zanima kje živiš prazzaprav ne v ljubljeni Sloveniji ampak na otoku ki se imenuje Avstralija.Če živiš tam pol pa uživaj ne pa ukvarjat z nami bomo že pobrigali zadeve ki se dogaja.Vem da bi g.Planinc in drugi bi ukinili forum in društvo Ljubljana ker izgublja simpartizerje,pa napihuje ostale društva da bi zaprli.Če bi se to zgodilo bo hudič da bo imel polno dreka na hlačah ki ne vem če bo zdržala.Pizdarija bo.VEM.Lp

RobertH, v statutu ZGNS piše, da mora biti predsednik gluh, podpredsednik pa naglušen. To je to… Zdajle navijam Slovane…, še bolj pa Miho

flecker!!

hehehe…..kako pa v društvih po Sloveniji….kdo mora biti predsednik(gluh,naglušen ali slišeč)??
kdo je napisal ta statut Zveze gluhih??
kolko kandidatov bi se pojavilo,če bi predsednik bil naglušen,podpredsednik pa gluh??

Mihi se zdaj trenutno slabo piše in tudi jaz gledam in navijam za Slovan!!

Miha, jaz sem tukaj pisal samo o pisanju in pravopisu, ki ga človek ne izgubi. Govor pa lahko začne izgubljati. To sem tudi jaz doživljal, preden sem šel na operacijo, zato sem se tudi odločil za polžev vsadek, ker me nihče več ni razumel. Sem dobil vegetarijansko kosilo v gostilni namesto naročenega mesnega menija, pa sem imel vsega dost, to pa je bila pika na i moji odločitvi za implant. Ko sem to razlagal gluhim, niso niti trenili z očesom, kot da ne bi razumeli. Pravopis se mi pa ni poslabšal zaradi oglušitve.

Hvala

Oprosti, prav imaš.
Res si pisal o slovnici.
In o tem maš po mojem mnenju povsem pravilno stališe.
Sam na slovnico in ostalo ne dam dosti.
Smo ti meli v gimnaziji, pa čuj ti je bil nekakvi tovariški sistem, prfoksa slovenšne, ki mi je slovenšno kot predmet zagabil. Je bil kot kastriran podganjek.
Prfoks slovenšne mora delat na tem, da bi otroc slovenšno vzljubili, da bi jim bila res materin jezik in da se mu ne bi odpovdali. Z našim jožetom ni blo tako. Hudobnež, majhen človek, po postavi in po duhu. In ozek, predvsem ozek. Grozovito je blo. Tiranija in to v eri deklarirane tovaršije.
Sam slovenšno uporabljam predvsem zato, ker lahko le v njej izrazim subtilne vsebinske nianse. Včasih postavim laho stvar tako, da je dvoumna, troumna ali celo več umna.
V drugih jezikih žal teže to nardim.
Pozdrav.

Mihau,

lahko se bi lepše izražal, v knjižni slovenščini.

Vsi Vi(MIHA je seveda izvzet), ki ste mi v temi o športnem udejstvovanju gluhih odgovorili na vprašanje o druženju in reševanju problemov, kar se tiče Vaših vodstev, ste si edini v eni stvari-Vsi ste za spremembe. Sedaj me pa zanima, kaj Vas pri tej vaši želji ovira?
Vam povem kaj-Vaša neodločnost.

Opazujem Vaše navdušenje ob Mihini igri, pa me zanima, kakšno korist imate od njegove igre. Tistih par ur užitka, ko ga gledate. Tekme je konec in vrnete se v realnost. Depresija! Kot sem že dejal, dobro igra in res smo lahko ponosni nanj, da se razumemo.

Govorite o nekakšnih dokazih. Dokazov imate cel Forum; ta in ukinjeni, da o podatkih, ki se nahajajo na I-netu, samo vedeti morate, kaj, kje in kako iskati, ne govorim. Hoteli ste dokaze o dogodkih v Avstraliji, dobili ste jih. Hoteli ste dokaze o nepravilnostih v MDGL, dobili ste jih. Hoteli ste dokaze o režiranih volitvah marionetnega predsednika Planinca, dobili ste jih. Da o dveh volilnih glasovih, ki jih ima marionetni Planinc ne govorim.

Keka iz Krškega je na ukinjenem Forumu MDGL postregla s podatki o Donovi vlogi, ter neizpolnjevanju zahtev za delovno mesto na katero se je usidral. Ne zna kretati, kar se mi zdi je poglavitno pri opravljanju njegovega dela, saj je kretanje edini način komunikacije z vami. Kako smotrno je ravnal z VAŠIMI sredstvi pove podatek o rušitvi počitniškega doma vrednega okoli 47 mio SIT. In izgraditvi-o tem je seveda odločal tajnik Don, ne VI- novega vrednega 200 mio SIT. Ali ne bi bila adaptacija starega za 100 mio SIT veliko bolj smotrna. 100 mio SIT, pa se porabi za VAŠE potrebe. Se mi zdi, da Vam kar precej stvari manjka. Da o nesmotrni porabi sredstev za olimpijado ne govorim. Mislim, da bo dovolj.

Cel Forum MDGL je poln dokazov, zato so ga ukinili. Pa ukinjena tema na tem Forumu, kjer se je govorilo o nepravilnostih po celi Vaši organizaciji. Ali ni to dokaz? Pa pritoževanje ostalih društev o pisanju na Forumih. Ali ni to zadosten dokaz, da je nekaj res narobe in, da so spremembe potrebne? Kot je napisal Edvard; ali Vam je res treba narisati, da boste doumeli, da v Vaših nedrih gojite kače.

Boj proti korupciji je že začelo društvo hendikepiranih YHD, zakaj se mu ne pridružite in jim pomagate. Oni se borijo za spremembe v vseh invalidskih organizacijah, se pravi tudi v Vaši. Najbolj žalostno pa je to, da so boj začeli tisti, ki so hujši invalidi kot VI. Ali se res čisto nič ne sramujete? Ali za Vas gluhe res velja tisto, kar je nekdo omenil na ukinjenem Forumu; da Vi ste za spremembe, samo, če se bodo drugi borili za njih. Sicer ste pa tudi mene povabili v boj. Pozabljate pa, da je bilo z moje strani narejeno ogromno, da Edvarda in Mihe ne pozabim. Mi smo bili tisti, ki smo začeli z Vašim osveščanjem. Kaj pa ste naredili VI?

V zadnjih 10 tednih sem prebral nešteto pritožb o Vašem vodstvu, o slabem izobraževanju, o problemih pri iskanju zaposlitve, itn., vse to pa je posledica pomanjakanja sredstev oziroma nepravilno razporejenih sredstev. Ali niso tudi to ene vrste dokazi?

Ali Vi sploh veste kaj pomeni beseda sekretar? V leksikonu tujk Franceta Vrbinca o sekretarju piše takole:

Sekretar -ja m (fr. secretaire iz nlat. Secretarius, prvotno: tajni pisar)
TAJNIK, kdor vodi tekoče posle, npr. ustanove….

Se pravi je vaš Don po nazivu tajnica v moški obliki, z izobrazbo. Kdo je tej tajnici, dal vsa pooblastila, ki jih ima? Ali ni tajnik, recimo nekakšna desna roka predsednika in ne obratno(v Vašem primeru)? In Vi se še vedno bojite tajnika? Ali se Vam ne zdi, da je potrebno spremeniti statut oziroma mu moč, ki si jo je dal vzeti? To lahko storite samo Vi, nihče drug.

Sandi je na tem Forumu napisal:

Citiram:

…Pravi tudi, da je Redžepovič dober človek, ker da je društvu omogočil nakup opreme (računalnik, tiskalnik, fotokopirni stroj, ipd.)…

Sedaj pa tele trditve res ne razumem. Se pravi je Don odprl denarnico in društvu MDGL, dal denar za zgoraj omenjeno biro opremo? Sem mislil, da delitev financ iz Loterije Slovenije poteka nekako takole-upam samo da me ne bo kdo povlekel za jezik: Loterija Slovenije da finance FIHO. FIHO potem razdeli ta sredstva glede na potrebe na vse Zveze invalidov Slovenije. Zveze pa potem razdelijo denar po društvih. Društva pa imajo letne proračune in le društva lahko odločajo o tem kako se bo denar porabil. Upam, da se nisem zmotil. In kje je potem Donovo dobro srce, ki je MDGL-u omogočilo nakup opeme. Naivneži, kot ste ste lakaju Veršiču verjeli.

Kako dober človek je Don pa si preberite spodaj:

Citiram:

Donu lahko rečeš karkoli, z odgovori te bo zmedel, pritisnil v kot in ti zaprl usta. Tako je. Tudi mene je že ničkolikokrat.

Seveda, njemu se ne sme nič reči. ON JE DON. Se pravi TOTALNA REPRESIJA. Če nisi z mano, si proti meni. Toliko o njegovi dobroti.

Bližajo se počitnice in dopusti. In ravno to je tisto na kar ljudje iz Vaših vodstev računajo. Forum ne bo obiskan, Vam bodo kar naenkrat omogočili čimveč srečanj samo zato, da vam bodo zamašili usta. In Vi naivni kot ste jim boste nasedli. Važno je, da se imate “fajn”, pa čeprav Vas Vaše vodstvo nateguje za milijonske vsote. Trideset let že to počnejo, pa niste naredili nič. Zato Lord, te prosim, da mi o tem kako boste sami poskrbeli za izboljšanje razmer ne govori.

Pošlji oblikovano (17-06-05 11:59)

Lep pozdrav

Namenoma sem napisau tko. Da je bol kul. Barvito, ne pa črnobelo, kot jetniška celica.
Ampak enim vam ne potegne.
Pr tem vam je važna forma, oblika. Zunanji videz.
Zakaj vam tud pr drugem ni.
A slovnice se ne sme kršit, ostalo se pa lohka.
Najlaže sa pa krši moralo in dober okus. Kaj?
Če je pa tko, da bse kdo rad iz mojga posta uču slovenšno, lohk pišem tud v knižni šprahi.

Upam da mene izvzemaš.
Sem sicer gluh ko mina, ampak mona pa nisem.

Nisem pa član zveze in društva ker me na finte zrele za otroški vrtec ne bodo ujeli. Žal mam vsaj deveto stopno izobrazbe in bebavosti ne morem gledat. Le berem jo lohka.

Ni tuk važn, u kakšnem jeziku piše, važn je, de je post razumljiv. In mnogi gluhi ne znajo napisat razumljivga sestavka, tko slabo izobražen so. Zato tut neč ne pišejo.

To je prava beseda.
In zarad slovnice je še bolj kul.
V barvah, ne pa črnobelo.
Guštiraj lajf še naprej.

Kaj pa če bi jaz pisal v prekmurščini???Bi kaj razumeli???Pišemo mi v slovenščini,da se razumemo!!!

Gec,vidim da si zelo močan na forumu…….kaj pa če bi se oglasil v Sloveniji???
Kar se tiče športnega Miheca,ki je trenutno edini profesionalni športnik med slišečimi pa je razumljivo,da moramo navijati za njega!!
Drugače si pa nesposoben pisec in veliki filozof in bolje je,da prekineš s pisanjem o Don Kihotu in njegovi vojski!!Mi se znamo boriti in imeli bomo forumovci pogovor v mesecu oktobra z g.Redžepovičem na Zvezi!!

Mi smo kot ovce na tem forumu, Gec pa je edini ki nas želi voditi na pravi rešitev za boljši jutri za nas gluhe. Kdo bi vedel več od njega, kar mi nismo nič izvedeli o aferah v ZGNS; MDGL;… Zdaj se nam počasi odprejo oči, vemo česa so oni sposobni in česa ne. Jamramo, da na ZGNS nihče ne naredijo za nas, kar mislim za danes ne prej. Koliko časa je minilo od naše pravice do tolmača? 2 leti, če se ne motim. In je še kaj novega? Kaj sploh predsednik počne na ZGNS in prejema prelepo plačo? Ima kaj v planu narediti za nas gluhe? Najbolj me zanima delo predsednika na ZGNS, kaj dela ko gre tja, in kaj počne med delovnim časom na ZGNS? Don je le sekretar, pa dela kot je on glavni med ostalimi na ZGNS, še bolj je glavni od predsednika. Manipulacija? Kako se predsednik počuti, ali mu je vseeno, da ima Don glavno besedo? Kaj misli predsednik za naše gluhe otroke, se bo zavzemal za nas in boljšo izbiro poklica? Za Petro lahko rečem, kar skrivaj se. Sama si gluha, bori se za naše gluhe otroke! To je pa res kar z eno besedo rečeno: SRAMOTA!
Tukaj na forumu bi bilo lepo napisat v pravi slovenščini, ne v narečju, saj večina ne bi tega razumela, kot tudi sama ne.

Mihau,
ne glede na vašo 9 (???) stopnjo izobrazbe ali prav zaradi nje, bi lahko vedeli, da je za gluhe dialekt težko ali sploh ne, razumljiv. Zaradi tega sem omenila, da bi lahko pisali knjižno slovenščino.
Da niste član nobenega društva gluhih, je, jasno vaša pravica, sicer pa je vam nihče ne oporeka ali očita. Da pa gluha oseba, ne da bi poznala ali vsaj kdaj živela v tej skupnosti, piše tako ponižujoče misli o gluhih, o društvih, to pa, spoštovani g. Mihau, ni več spodobno, kaj šele za intelektualca 9 stopnje.
Pa brez zamere.
Drugače rada berem vaše iskrice. In mislim, da vem kdo ste, Mihau.

RobertH,

če ti kaj razumeš, potem sem jaz trimotorni reaktivec, Don pa kandidat za blaženega! Že pišem predlog sveti stolici!

robertH, prenesem konstruktivno kritiko, tale tvoja je pa privlečena iz rokava. Pa veš zakaj? Ponavljam(prav utrujen sem že), če človek razkriva kazniva dejanja Vaših vodstev in so le-ta podkrepljena z dokazi, jaz temu ne bi rekel filozofiranje. Filozofiranje bi bilo, če bi se mi začeli pogovarjati o ZDGNS-ju, kjer ni Dona.

Ali ti sploh veš kdo je bil Don Kihot? Mislim, da ne. Ti bom pa JAZ filozof povedal.

Don Kihot je junak Cervantesovega romana Don Quijote de la Mancha, zmešan neustrašen vitez, poln plemenitih idealov, ki zaradi neumevanja resničnosti, v kateri živi doživlja smešne in nesmiselne prigode.

Pa mi povej kaj ima ubogi Don Kihot skupnega z Vašim Donom in obratno. In ti mene obkladaš s filozofom, zresni se.

To, da se znate boriti, smo tudi že razčistili, kajne, TI spreobrnjenec. Seveda v svojem društvu si jih žalil, pa so te na cesto vrgli, ker nisi nikjer, moraš malo ritk polizati, pa te bo kdo nazaj vzel. Jasno mi je.

Pošlji oblikovano (19-06-05 10:59)

Lep pozdrav

Gec, :-))))

GEC!!

TI SI PRAVI “FILOZOFSKI”DON KIHOT!!!

ČE SI TI TAK PAMETEN ČLOVEK PA MI NAPIŠI KDO JE NA CESTO VRGEL IN ZAKAJ BI JAZ MORAL LIZATI RITKE,DA BI ME PONOVNO VZELI!!!
PA ŠE TOLE MI NAPIŠI ZAKAJ SEM JAZ V DRUŠTVU ŽALIL IN KOGA SEM ŽALIL??

EDVARD!!

TI PA BODI TO,KAR SI SAM NAPISAL!!!

RobertH, ne kriči. Gec je napisal, kot mi vemo si v forumu MDGL javno ozmerjal delo v DGN Murski Soboti, potem pa si ko si soočal z njimi, češ da oni te bojo tožili, spremenil mnenje o njim. To je kot prilizovanje, tako misli Gec. Je res, kajne?! Če bi uporabljal drug neznan nick, bi verjetno o njihovem delu še bolj globje napisal, ker pa vedo kdo si, se obnašaš kot da se ni nič zgodilo. Raje pustiš take nepravilnosti pri miru kakor bi se boril proti njim in v prid nas. Saj pravim, smo kot ovčke, ki si ne upamo borit proti njim, v katerih je dovolj dokazov, da delajo nepravilnosti?!?

New Report

Close