Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami A mi lahko razložite kaj sploh je problem

A mi lahko razložite kaj sploh je problem

sami se odločite…ker ste vse to si nakopali. kar bo dobrega, bom pri tem podpirala..drugače pa itaq me ne rabite ;))

Kdo bo pa podpisal peticijo?? Jaz bi podpisala, a vem da od tega ne bo koristi, ker nas bo malo podpisanih. Probat ni greh, :-)))

ja, točno, probati ni greh…samo kaj bo vsebovala peticija?

tisti ki kar naprej napadajo bi radi prevzeli nadzor nad vami in druge napumpali z lažmi.Pa še kradli bi za svoj žep.Nehajte lapat v tripizdo.

Sam ne rabim nobenga denarja od Vas, gospod funkcionar Lord.
Ne bom vam pravil kakšna je moja plača in ostalo.
Ampak ni bi slabo prej bistveno bistveno obratno.
In zato mi ne plozat o koristi.
Je zlo smešno.
Dvomim, da je lahko tak miner nefunkcionar ali pa gluh, neizobražen, težko zaposljiv.
Take lahko trobi le človek pri koritu.
Če je transparentnost poslovanja in odločanja se namreč ne da krast.
In kje so te laži.
Govorimo zgolj o SUMU barabije, ki je vsak dan večji.
Ne trdimo ampak zahtevamo odgovor na vprašanje.
Jasno je, zakaj ne odgovorite.
Ker imamo verjetno prav, gospod funkcionar.
In prevzem nadzora?
Gre se za to da se v eri DEMOKRACIJE pričakuje da so orgfani v društvih demokratično izvoljeni.
Ne pa zgolj komedija in farsa, kot je izpadlo zadnjič na TV.
Režija, brisanje kandidatov, bratski posli…..

Dragi Lord!

Ali si mogoče v katerem od mojih prispevkov zasledil željo po vladanju? Nisi.
Ali si mogoče v katerem od Edvardovih, Mihinih, Sandijevih, itn., prispevkov zasledil željo po vladanju? Nisi. Če natanšno prebereš cel Forum, boš ugotovil, da že cel čas govorimo o barabijah, ki se dogajajo v društvih in na Zvezi. Ko se boš seznanil z resnico, lahko napišeš kaj bolj konstruktivnega.

Zakaj sem omenil resnico? Še enkrat poudarjam, da smo dosedaj vsako barabijo podprli z dokazi. Dogodke v Avstraliji, dogodke pred volitvami, dogodke okoli volitev, nesmotrno razpolaganje z lastnino gluhih(porušeni dom,….), ukinitev Foruma, plačilo kazni, kršitve statutov in ustave RS, poneverbe, itn..

Omenjaš nekakšno pumpanje ljudi. To ni pumpanje, temveč debata o stvareh, ki bi morale biti javne, ter vsem invalidom na vpogled. Ko se bodo ljudje na položajih začeli zavedati, da so tam zaradi invalidov ne zaradi sebe, pa bo mogoče drugače. Do takrat pa bi jaz temu dejal OSVEŠČANJE ne pumpanje. Ne vem zakaj te to tako moti?

Omenjaš kako bi kradli za svoj žep. Kako nas lahko sodiš, če nas ne poznaš? Ali sklepaš po sebi?

Še en dokaz več je tvoj psevdonim in nezmožnost komuniciranja s tabo. Zakaj ne poveš kdo si, da bomo vedeli s kom imamo opravka? Za nas vsi vedo kdo smo?

Prosim te le, da nivo, ki si ga uporabil v tvojem prispevku obdržiš za sebe, svoje prijatelje in svojo družino. Naj ti omenim, da tale Forum prebirajo tudi otroci in mladoletniki, zato naj tvoje gostilniško izražanje ostane za šankom.

Pošlji oblikovano (10-06-05 23:53)

Lep pozdrav

Kolikor sem prebral nimate željo po vladanju ampak delaš na tem da bi.Barabije se dogajajo to priznam ampak to presega mejo dobrega okusa.
Men ne maje noben stolček in nisem noben pujcek ker sem pošten delavc ki gara za familijo.Ne bi ukvarjal s tem zadevami ker bi izgubil preveč časa za vsako figo in živcev.Preberem kolikor morem in vidim da nimate vse prav.Za vas ne vem kdo ste ampak jaz ne bom omenjal.Za žep pa bi rekel da imam.
Za moj0o pivsko pisavo pa opravičujem.Pomirite strasti in mislite na prihodnost na nove poštene volitve upam.Lp.

Oprosti, tvoje pisanje je skregano s pametjo, logiko in nedosledno je.
Najprej pravič, da nočemo oblasti, potem pa da delamo na tem.
Oboje ne more biti, ker je skregano s pametjo.
Nadalje:
praviš, da barabije so.
Ampak da naše zahteve po pojasnilu presegajo stvar dobrega okusa.

Kdo si ti, da veš kaj je dobri okus za ostale??
Inženir za okus??
In kdo si da veš koliko je kakšna barabija velika, oz ali zasluži pregon?
A si sodnik, tožilec, ali akr sam Bog?

Kaj bi bila zate dovolj velika barabija?
Umor?
Večkratni umor?
Posilstvo v grozljivih okoliščinah?

Očitno je vse ostalo zate v mejah normale in se lahko pomete pod preprogo.

Glej,
na eni strani gledam na TV, kako gluhim revežem dajejo miloščino (omogočiti bi jim morali dostojno izobrazbo in službo, ne pa enkraten milodar), tukaj pa miljoni gor, miljoni dol, zloraba oblasti…
Še to ti bom rekel:
ni vsak zločin enak.
Če okradeš ali ogoljufaš ali pretepeš… otroka, nemočnega starca, invalida, slabotno žensko, bolnika… je to bistveno huje in bolj sprevrženo, kot da bi se lotil nekega dedca v zrelih letih ali kake bojevite amazonke.
Eno je zgolj kriminal, drugo pa je podlo nizkotno sprevrženo dejanje in zato dosti večji kriminal.

Zato nas nekatere kraja, golkjufija zloraba laganje invalidom zelo revoltira.
Ti pa kar daj.
Ampak če si član gluhe skupnosti, se za take kot si ti ni vredno truditi.

Ko te bodo pa razmere stisnile za vrat, ti podružinjeni člouk, se pa javi. Ampak ne bomo ti prisluhnili. Naj ti barabe z “dobrim ukusom”.

Na skoraj vse ti je odgovoril Miha-bravo. Pozabil je le na naslednje volitve, ki naj bi bile po tvoje poštene. Naj te potolažim. Ne bodo poštene. Zakaj? Zato, ker niste in ne boste nič naredili, da se volilni zakon v Vaši sredini spremeni.

Dokler, boste po društvih imeli predsednike-barabe, ki so se pripravljeni prodati za par “fič’nkov”, toliko časa boste imeli isto drhal, ki bo za Vas naredila bore malo, na položajih. Ker si se pridružil šele sedaj, naj ti samo na hitro omenim, da je bil marionetni predsednik Planinc “izvoljen” po dogovoru z društvi iz cele Slovenije. Drugi kandidat gospa Meri pa je bila imenovana samo za farso, da so volitve na televiziji izgledale legalne. Ali ti to ne da misliti?

Govoriš o nekakšnem pomirjanju strasti. Res je, mi smo strastni borci za pravico, za poštenje, borimo pa se zate in tebi podobne. Vprašaj pa se kje je Vaša strast? Če so balinci in špricer Vaša strast, se ni za čudit’, da imate razmere v podnu.

Sedaj pa se malo zamisli in napiši odgovor,. Prosim pa te, da pogledaš realnosti v oči, ker je za vse Vas precej kruta. Stanje v Vaši sredini pa ALARMANTNO.

Pošlji oblikovano (08-06-05 10:26)

Lep pozdrav

Prav res me zanima koliko časa se borite za pravico.Jaz priznam da nič ker nimam nič od tega.Miločino tudi ne dobivam mogoče vi dobivate drobnice. Glede kandidatke ga.Meri sem pričakoval da ne bo dobila do tu je ok razumem da ni bla izvoljena.Vidim in berem da napadate druge kar je tudi prav.MENE zanima zakaj niste kandidirali za presednika za gluhe in imam tudi občutek da ne hodite v društvo bilokatero veseljem.Določene stvari so lepo urejene saj to priznajte npr.tolmače zastonj(mislim da ne uporabljate ker ne znate naš jezik) kino 50% popusta je res a ne.Jaz sploh nisem nobeni sredini sem pa zmeren za politiko.Prizna pa da se dogajajo barabije na Polju ker g.Rednjak laže kot pes teče in njegovi polizanci.Nisem noben član v partiji gluhih.Lp

Ker je tole namenjeno verjetno Edvardu, Mihi in meni, bom najprej odgovoril jaz.

Za spremembe v Vaši sredini smo se začeli boriti 26 let prepozno. “Zakaj 26 let?”, se boš verjetno vprašal. Ko je vašemu sekretarju Donu potekel prvi mandat, je bil čas za spremembe. Novi človek na star položaj vsakih štiri do osem let zagotavlja razvoj in uspeh. Pri Vas pa se stvari vrtijo v krogu, prav tako pa se v nekakšnem začaranem krogu vrti življenska tekočina(denar), ki ga država namenja za Vas in Vaše potrebe. Kot je omenil že Gašper je mnenje o sekretarjevi nenadomestljivosti bolno, če že na absurdno. To pa je dokaz, da že ves čas živite v nekakšni apatiji. Vaša nezainteresiranost, Vam je nakopala vse težave s katerimi se ubadate danes in ste se ubadali pred desetimi, dvajsetimi leti. Kako pa bo v prihodnosti pa veste samo VI?

Ko smo Dona v Avstraliji vprašali, kako to, da sta Rok in Primož brez trenerjev, je začel na dolgo in široko razlagati teorijo o pomanjkanju denarja, to pa je bil po njegovem poglavitni vzrok za tako majhno odpravo Vaše reprezentance. Ko nam je to razlagal, pa so se po avli hotela mimo nas sprehajali slepi potniki. Se pravi, denarja za trenerje, zdravnika in športnega psihologa ni, za Dona in njegovo tajnico, ki dejansko na teh igrah nista imela kaj delati, pa je.

Druga stvar, ki nam nikakor ni šla v glavo je bila prehrana športnikov. Nihče se kar nekaj časa ni za to pobrigal, odšel v vodstvo hotela in zahteval izboljšanje le-te. Poslal sem mu dijeto, ki so jo sestavili strokovnjaki profesionalne kolesarske ekipe Cannondale, kot vzorec, ki naj ga pokaže v vodstvu hotela. In kaj je storil veliki Don? To je posredoval naprej GLUHEMU Petriču, ki ne zna besedice angleškega jezika. Po njegovi-Donovi logiki je bilo urejanje problemov Petričeva naloga. Se pravi, Petrič in Slatinšek marš v vodstvo hotela, zrihtajta boljšo prehrano, veliki slišeči Don z znanjem angleškega jezika(domnevam) pa bo celo stvar opazoval iz ozadja. On je bil konec koncev na dopustu s svojo tajnico, kajne.

Tu je začelo smrdeti in ti dogodki so mi dali misliti. Vse ostalo je prišlo kasneje, veliko pa sem zvedel na Vaših Forumih. Ko sem prebiral Vaše prispevke o nepravilnostih, sem enostavno seštel 1+1 in rezultati so tu. Upam, da sem ti s tem odgovoril na vprašanje o moji kandidaturi za predsednika. Omenjaš, nekakšne drobnice. Verjetno si s tem mislil drobtinice. Naj te potolažim, da iz Donove, se pravi Vaše mošnje nisem dobil niti Dolarja, da o Tolarjih ne govorim, bilo je obratno. Če te zanima, si lahko še enkrat prebereš v mojem odgovoru na Majin prispevek.

Če razkrivanje nepravilnosti in nezakonitih dejanj, podprtih z dokazi imenuješ napadanje, se strinjam s tabo. Napadamo karieriste, ki Vas kradejo, za Vas pa storijo zelo malo. Omenjaš 50% popust pri obisku kino predstav. Imam idejo ustanovimo društvo plešastih Slovencev, potem pa jim glavnike, šampone, sušilce za lase, barve za lase, itn. , prodajajmo po znižani ceni. Ali veš kam merim? Naivni, kot ste, mi prosim povejte, koliko od vas GLUHIH hodi redno v kino, da bi se to poznalo na družinskem proračunu? Ne govori oslarij, ker je to, ne pesek, ne kamen, temveč skala, ki so vam jo vrgli, pa ne v oči ampak v glavo.

Žalostno je, da imaš otroka, ki je gluh in se za njegovo boljšo prihodnost nisi pripravljen niti malo potruditi. Sram te je lahko!!!!!!!!! Tvoj otrok pa bo tak “revež”, kot je večina gluhih v Sloveniji, ki so imeli starše kot si ti. In to je tisto, kar vsi starši gluhih otrok delate narobe. Vzgajate jih v prepričanju, da so revčki in, da življenje tako kot je, je. Res je, Vaši otroci so gluhi niso pa umsko, fizično ali kako drugače zaostali. Se pravi, začnite jih vzgajati, da bodo samozavestni, da se bodo znali v življenju boriti. Ti prvi Lord moraš to narediti. Prav tako pa se moraš začeti zavedati pravic, ki jih imaš ti in tvoj otrok, ki je na žalost gluh.

Najbolj žalostno pa je, da si se v celi problematki obesil na rjavo hrano(bila je solata ne juha), ter se spustil na nivo dekleta, ki se bori za enakost v našem svetu. Ali je to res tvoj nivo? Skušaj se povzpeti na dve stopnički višje, ter se začni zavedati svojih dolžnosti in odgovornosti, ki jih imaš? Deklica iz koša je na pravi poti. Pa veš zakaj? Ker ima podporo doma. Ker ve kaj hoče. Ker se zna boriti. Le tisto o maščevanju me je zmotilo.

Kaj pa Tvoj otrok? Ali si siguren, da ga pravilno vzgajaš? Ali si naredil VSE(po svojih zmožnostih), da mu olajšaš življenje v šoli? Ali ima zaledje in pravega vodnika, ter vzornika, ki mu svetuje in ga bodri? To so tvoje odgovornosti in dolžnosti.

Prebral pa sem, da se barabije dogajajo v Polju. To je tisto, kar moraš povedati. Razkriti drhal. Pa naj bo to predsednik, delegat, blagajnik,…. To so stvari, ki dokazujejo, da je celotna Vaša organizacija gnila. Napiši kaj o tem. Lahko pa pošlješ vse to po emailu ljudem, ki bodo to vzeli na znanje.

Za konec pa še eno sporočilce, ki počiva v mojem nabiralniku:

Citiram:

Povem vam, kaj je problem v večini društev – kariera posameznikov. Edino v društvih imajo tisti, ki v poklicu ne morejo ničesar doseči, iščejo vse možnosti za kariero v društvih kot predsedniki, poleg tega je ta funkcija tudi nagrajena s honorarjem, ki je kar lepa vsota, čeprav ni milijonska. In poleg tega ta funkcija nudi veliko srečanj, sestankov, izletov itd … postaneš nekakšna elita med gluhimi.

Vam v premislek. Sedaj pa v kino, povabiš pa lahko tudi tolmača, ker so njegove usluge brezplačne.

Pošlji oblikovano (12-06-05 08:18)

Lep pozdrav

Če malo pobrskaš marsikaj najdeš. Tudi ljudi z dvojno moralo. Predvsem si preberite tisto, ki je v ločenem polju. Takole piše Primož na Forumu:

Citiram:

Avtor: Primož
Datum: 24-11-04 00:19

…Napisal vam bom eno zgodbo, ker vem da jo lahko preberete, je pa zgodba vsakdanjega življenja.

To zgodbo si namreč ponavljam in berem iz dneva v dan, da ne pozabim zakaj to kar delam tako delam.

Ena kapljica vode v skodelico čaja, še ne spremeni ne barve ne okusa čaja, druga kapljica vode ne spremeni ne barve ne okusa čaja.

Če pa bomo vstrajni s kapljicami, bomo spremenili tako barvo kot okus.

Petra tukaj, Petra tam, kapljica tukaj, kapljica tam in če bo še vsak izmed vas dodal eno kapljico, se bo prej spremenila tako barva kot okus.

—————————————————————————————————————————————————–

Navsezadnje imate forum, kjer se lahko vsi brez razlik pogovarjamo kakor želimo in povem točno tisto kar mislim in se ne obremenjujem kako bom to povedal.

—————————————————————————————————————————————————–

Vse kar morate narediti je to, da ste ponosni, da te takšni kot ste in da najprej sami pri sebi ugotovite, da zaradi vaše hibe niste nič manj vredni….

Saj točno to delamo, vendar ne dodajamo kapljic, temveč uporabljamo vodne topove, ki naj bi vso svinjarijo odplaknili. Ti pa enostavno pljuneš samega sebe in izbrišeš, tisto, kar sam zagovarjaš.

Mislim, da si še vedno zaslužimo pojasnilo o ukinjeni temi na Forumu. Pa brez “nakladanja”, lepo prosim.

Pošlji oblikovano (12-06-05 02:41)

Lep pozdrav

1.Moji otroci niso gluhi.
2.Pojdi kandidirat za presednika.
3.Nisem omenil dolarje ali tolarje.
Ti gledaš preveč črnogledo ki se samo napada.Zgleda da ste brez napak in delate kot namazan stroj.Glede sestanka izletov itd. ti tudi lahko izkoričaš.Tukaj gre za to da gluhi pozabijo na težave ki vsak dan srečajo v življenju.Pa prestavi prestavi tvoj program da bojo drugi prebrali za kaj gre.(po domače ne pa strokovno ki ne bojo razumeli).Zgleda da nisi gluh.Lp

Spoštovani LORD!

V vsaki konverzaciji je normalno, da se sogovornika predstavita. Zato sploh ne vem, če so besede napisane v zadnjem tvojem prispevku vredne odgovora. Skrivaš se za psevdonimom, po pisanju pa bi rekel, da si daleč od tega, da boš kdajkoli postal Lord.

Iz prispevka, ki si ga napisal v temi »Razlika med slišečo šolo in šolo za gluhe«, sem sklepal, da je tvoj otrok gluh.

Citiram: Razlika med slišečo šolo in šolo za gluhe

Avtor: lord
Datum: 09-06-05 20:21

… Strokovnjaki pa so taki kot so in vidim povsod iz mojih lastnih izkušenj z mojim otrokom. Eni pravijo tko mora bit drugi pa pravijo pa drugo….

Res je, da pišeš nerazumljivo in da v samem prispevku pokoplješ samega sebe s kontradiktornostjo, pa vendar upam, da smo bistvo tvojega pisanja razumeli. S tem upam, sem ti odgovoril na prvo točko iz tvojega zadnjega prispevka, ki je bil namenjen zgolj meni.

O kandidaturi za predsednika sem ti že odgovoril, vendar površen in nerazgledan kot si, tega niti nisi zaznal v mojem pisanju. Zakaj? Ker v meni vidiš sovražnika, enostavno ne vidiš tistega, kar hočem VAM gluhim in naglušnim povedati. Če bi poznal pravilnik, očitno ga ne, bi vedel, da moraš za predsednika biti gluh.

Poglej kako ozek si v svojem razmišljanju, še vedno, te je strah, da bomo mi, ki se borimo za VAS in VAM poskušamo pomagati, prevzeli oblast. Če to ne bi bilo res, ne bi omenjal, nekakšnega programa. Lepo prosim zresni se in ne bodi paranoičen, nihče ti nič noče. Nihče od nas ni rekel, da je brez napak. Napake imamo vsi. Vprašanje pa je, kaj nam narekuje naša vest. In moja mi pravi, da je bolje biti pošten, kot baraba in se okoriščati na račun drugih ljudi, še posebno, če so ti ljudje invalidi. Ali je to narobe?

Iz tvojega pisanja sklepam, da se z izkoriščanjem in nezakonitostmi vašega vodstva strinjaš. Se pravi, vse kar počnejo ljudje na položajih v invalidnih organizacijah je v redu, samo, da greš TI lahko v kino po znižani ceni(ne pozabi tolmača, je brezplačen). TI, dragi Lord nisi samo ozkogled, TI si-oprosti-NOR. Zagovarjaš vse nepoštenje, izkoriščanje, nezakonitosti, skratka barabije Vašega vodstva. Me prav zanima kdo si in komu služiš? To ne bomo izvedeli nikoli. Verjetno! Tudi jaz bi se skrival za psevdonimom, če bi tako razmišljal, kot razmišljaš TI.

Se pravi, si tudi TI eden tistih izkoriščevalcev, ki vsak dan razmišlja o tem, kje bo lahko kaj pridobil na nepošten način. Še dobro, da nisi v kakšnem vodstvu. Vsaj upam, da nisi.

Tvoje besede mi pravijo, da imate Forum za nekakšno pravljično deželo, kjer lahko pozabite na vsakdanje probleme. Mi pa smo tisti, ki smo pravljico spremenili v grozljivko. Kaj ne vidiš, da Vaše življenje pravzaprav postaja ena sama grozljivka? Povej mi kako boš reševal vsakdanje probleme, če nimaš sredstev za to? Kako boš reševal probleme, če nimaš izobrazbe? Kako boš reševal probleme, če se strinjaš z vsem kar ti rečejo ljudje na položajih? Kako boš reševal probleme, ko pa so ti problemi iz dneva v dan večji?

Omenil nisi dolarjev, niti tolarjev. Res je! Omenil si drobnice, ki sem si jih jaz razlagal kot drobtinice. Vsi vemo kaj drobtinice v tem primeru so. Če pa se motim, nam vsem prosim razloži pomen Tvojih drobnic. Kot sem že dejal, premisli, kaj pišeš in vzemi si čas.

S tvojim načinom razmišljanja pa ne boste naredili čisto nič. In takih kot si TI, je v Vaši sredini ogromno. Ko se boste vprašali, kaj sploh hočete in kako boste to dosegli, pa se bo mogoče kaj spremenilo. Zaenkrat, pa ste vsi Vi navadni SLABIČI, ki čakate na nekoga, ki bo hobotnici odrezal glavo. Odrezati jo morate sami, z zahtevo po spremembah.

In TI bi rad predsedniški program. Kaj ti bo, če ti je odvzeta volilna pravica? Tudi za to je poskrbelo vodstvo, katerega dejanja zagovarjaš prav TI. Kaj ti bo, če ne boš vedel, kaj pravzaprav ta program, Tebi in Tebi enakim zagotavlja? Saj ne veš kaj bereš. Da je to res nam dokazujejo besede o mojem predsednikovanju in kandidaturi. O tem sem pisal v vsakem prispevku. Ti pa še kar vztrajaš na moji kandidaturi in programu.

V vsem napisanem si ugotovil, da nisem gluh. To je edina stvar, ki si jo zadel. In jaz gledam črnogledo na svet? Odpri oči in mi povej, kakšno je Tvoje življenje. Si zadovoljen? Ali misliš, da to Tvoje življenje, ne bi bilo boljše, če bi ljudje z denarjem, ki je namenjen Vam, ravnali gospodarno?

Sedaj pa se vsedi in o vsem tem razmisli. Pa vsaj enkrat v življenju bodi pošten do SEBE in tvojih sotrpinov. Pa črne misli na stran. Odpri oči, spreglej.

Za to ne rabiš tolmača, ki je brezplačen.

Za konec pa samo še eno vprašanje. Zakaj misliš, da je Don Redžepovič že skoraj 30 let sekretar vaše Zveze? Zakaj misliš, da je v vseh ostalih organizacijah samo pri koritu in nikoli pri vrhu(tu mislim na predsedniški položaj)?

Ker je za njega in njegove mahinacije to dovolj. Ne nosi nobene odgovornosti, ker vse odobrijo predsedniki s svojimi podpisi. Deluje iz zaledja. In TI in TEBI enaki to zagovarjate, s svojim molkom pa celo podpirate.

Sedaj pa spet napiši tisto tvojo ozkogledno trditev o napadanju in mogoče še o sovraštvu, pa bo slika kompletna.

Pošlji oblikovano (13-06-05 09:42)

Lep pozdrav

Lord, tebi in vsem ostalim v vednost. Pa beri počasi, da boš razumel, kaj s svojim indiferentnim obnašanjem podpiraš-te:

Ob očitnem vsakoletnem sprenevedanju Fundacije za financiranje invalidskih in humanitarnih organizacij (v nadaljevanju FIHO) od njene ustanovitve dalje in ob dejstvu, da se nas že daljše obdobje načrtno diskriminira in s tem ogroža naš projekt »Neodvisno življenje hendikepiranih«, ki so ga podprle tako mednarodne kot domače strokovne inštitucije, nevladne organizacije in posamezniki,

z a h t e v a m o

1. da nemudoma in nepreklicno odstopi direktor FIHO g. Franc Dolenc zaradi načrtnega zavajanja in kršenja zakonodaje;

2. da nemudoma in nepreklicno odstopi predsednik Sveta FIHO g. Janko Kušar zaradi kršenja zakonodaje;

3. da zaradi prekoračitve pooblastil odstopi predsednica komisije za razporejanje sredstev invalidskim organizacijam ga. Nevenka Ahčan, ki je hkrati tudi sekretarka Zveze slepih in slabovidnih Slovenije (izdatno financirana organizacija – za leto 2000 jim je FIHO odobril 215.205.723,00 SIT);

4. da v ocenjevanje prijavljenih programov in razdeljevanje sredstev poseže država z imenovanjem neodvisne strokovne komisije, ki je ne bodo sestavljali člani sveta FIHO temveč ugledni predstavniki javnosti in stroke;

5. da se pravilno in dosledno na enakopravni osnovi upoštevajo merila in prioritete pri postopku sredstev;

6. da država prepreči monopol priviligiranih invalidskih struktur in dosledno upošteva pluralizacijo socialno varstvenih storitev in svobodno izbiro s strani uporabnikov programa;

7. da država zaradi kolizije interesov onemogoči enim in istim invalidskim funkcionarjem, da imajo številne funkcije preko katerih utrjujejo svoj vpliv in monopol (npr. g. Boris Šušteršič, ga. Zora Tomič…);

8. da DZ RS zagotovi enakopravno možnost sodelovanja vsem predstavnikom zainteresirane javnosti na sejah njegovih delovnih teles;

9. da DZ RS čimprej sprejme antidiskriminacijsko zakonodajo, ki bo ščitila in zagotavljala pravice posameznika, in ne sprejme Zakona o invalidskih organizacijah;

10. da se izvede revizija porabe sredstev in nakupa poslovnih prostorov FIHO.

Za vse kar je našteto zgoraj ste krivi tudi VI! Preberite si sedmo točko zahtev in mogoče boste ugotovili, da v to skupino spada tudi VAŠ Don. Kje so Vaše zahteve po spremembah? Ali je pri Vas in v vaši organizaciji res vse tako rožnato?

Če pa hočete izvedeti več, sledite spodnji povezavi:

http://64.233.187.104/search?q=cache:3E1SXQflR7QJ:www.yhd-drustvo.si/slo/article.php%3Fstory%3DAntiFIHOprotest+boris+sustersic&hl=en

Pa si preberite tale prispevek, iz katerega bom citiral samo delček:

Citiram:

…Iz različnih virov smo izvedeli, da je praksa predstavnikov teh organizacij klicanje na različna uredništva, tako tiskanih kot televizijskih medijev, z grožnjami na množični protest invalidov, tožbe in izvajanje drugih pritiskov za vzbujanje politične korektnosti. Politični pritisk, ki ga izvajajo je še posebej viden na nacionalni RTV Slovenija, kjer se je že v preteklosti dogajalo, da smo bili grobo cenzurirani, največkrat pa povsem ignorirani. Poznamo konkretne novinarje, ki so doživljali pritiske in cenzure ali pa so bili preusmerjeni na druge teme. Ni zanemarljivo dejstvo, da ima SIOS še iz preteklega režima pravico do svojega predstavnika v Svetu RTV in sicer g. Redžepoviča, ki pa prav gotovo ni edin na njihovi liniji….

No? Bo dovolj dokazov? Se boste prebudili?

Sledite spodnji povezavi za cel prispevek:

http://www.yhd-drustvo.si/slo/article.php?story=27042004IzjavaZaJavnostInPozivKOdzivu

Pa še tole:

Citiram:

…Pozivamo, da se nam pri protestu pridružijo tudi druge depriviligirane skupine in posamezniki, intelektualci, pesniki, pisatelji in drugi umetniki ter širša javnost, skratka vsi, ki zagovarjate pravico do neodvisnega življenja, samodeterminacijo, pravico do izbire in odločanja o svojem življenju, enakopravnost, nediskriminacijo in solidarnost….

Ali niste to tudi Vi? Koliko od Vas se jim je pridružilo v boju, tudi za Vaš boljši jutri?

Povezava za cel članek:

http://www.yhd-drustvo.si/slo/index.php?topic=Novice

Naslov članka pa je “Ljubljana, 8.5.2005 Izjava za medije”

Poglejte se v ogledalo in mi povejte kaj vidite?

Pošlji oblikovano (13-06-05 08:56)

Lep pozdrav

Kot prvo ti napišem da se ne strinjam z vodstvo in ostalo v društu Sloveniji mislim na visoke ne male ribice.Za presednika ni treba biti gluh saj vidiš oz. slišič kot Don.Glede šole pa ti povem da na iz lastnih izkušenj ker je bil moj otrok zaničevalen od profesorice v slišeči šoli ker je očka gluh stopil na prste njej.Bitka je trajala 1 leto in hvala bogu da je šla stran ker so drugi starši zružili proti profesorsi ki ni imela pojma z otroki.Jaz nisem v nikašnem vodstu v društu in otalo ki jih imajo ker me ne zanima oz. nimam časa da bi izgubljal v pisarni sem raje z otrokom.Napisal sem da nisi gluh ker dobro pišeš mi gluhi imamo slovnične napake med njim tudi jaz.Mene zanima zakaj napadaš done in ostale ker nisi gluh in kaj boš ti imel.Vem da boš napisal da nisem dobro prebral.Nobenega sovraštva nimam.Jaz sem vesel človek ki ima vse kar rabim v življenju nič mi ne manjka.Ko bo Donu poteklo mandat (ne vem kdaj) pa kandidiraj.Nisem ozkorazledan človek.Me pa še zanima kaj si do sedaj naredil dobrobit za gluhe.Lp.

Gluhota ne povzroči, da začne človek delati slovnične napake. To ni posledica gluhote. Če bi bila to posledica gluhote, bi:
– vsi gluhi delali slovnične napake
– vsi, ki so oglušeli, bi začeli delati slovnične napake, prav tako bi se jim poslabšala jezik in govor
– nihče, ki je od rojstva gluh, se ne bi naučil lepo pisati in razumeti napisanega

Gluhota le oteži razvoj pisanja in branja, ne povzroča pa nezmožnosti, da bi lepo pisali. Če so gluhe osebe v otroštvu imele spodbudo od staršev, šole, ipd., se bodo naučili pisati in brati, drugače pa ne. Lep primer je npr. Petra. Ona je imela zelo dobre starše. OŠ je res obiskovala v šoli za gluhe, vendar pa je bila doma iz mesta, v katerem je ta šola, tako da je šla vsak dan domov k staršem, ki so se maksimalno trudili z njo.

Z mnogimi drugimi gluhimi pa se starši niso nič trudili, enostavno so jih prepustili šoli za gluhe, ki se je z njimi še manj ukvarjala.

Sedaj nimava več razlogov, da se prepirava. Pojasnil si celo situacijo in prav hudo mi je, ko si povedal, da si gluh.

Kot sem že povedal, jaz od menjave vodstev ne bom imel nič, Vi veliko. Na žalost, sem za gluhe naredil premalo, priznam. Zato pa skušam to nadoknaditi sedaj z razkrivanjem nepravilnosti.

Za tvoj boj v otrokovi šoli pa lahko rečem-VSA ČAST TI!

Lep pozdrav

Mal sem menjal naslov, pa na dopust se odpravlam in mam dost posla raznoraznega. Zato mal postiram. Ampak ne morem da se tle ne bi vsebinsko prejedal?
1. Čas teče in življenje je kratko. Če živiš še 40 let, bo trajal donijev mandat še 10% tvojga življenja. Zato se ne obnašat KOT DA ČAS NI POMEMBEN. Zakaj bi čakali 4 leta in marsikaj zamudili?? Zakaj se ne bi stvari že jutri uredile??
2. Ali mora človek res imeti pri vsaki stvari svojo računico iz korist. Zakaj ne moreš doumeti, da npr Gec to počne nesebično, ker Vam hoče dobro?
Še tako je preveč ljudi, in vedno več jih je, ki se naredijo da ne vidijo in da ne slišijo, ko bi bilo treba kaj pomagati ali reči.
3. Sandi piše o izgubljanju govora. Le domišlja si, da se govor ne poslabša. Ko ne slišiš več sam sebe govoriš prepotiho ali preglasno, izgubljaš zloge… Vsaj moja izkušnja je taka.
Čim sem se pa uvedel v vibrotaktilno zaznavanje govora so težave prenegale. No problems with speech any more.
Pozdrav to all.

Gec!!

Napisal si,da predsednik mora biti gluh!!!Kje to piše???

New Report

Close