#Koliko obrokov dnevno?
Sodobna vodila družbe zapovedujejo 5 obrokov dnevno, a to velja le za zelo majhne obroke, kot je jabolko, pest žitaric, jogurt … Naši obroki so običajno bistveno večji, s čimer preobremenjujemo prebavila. Še posebno občutljivo je debelo črevo, katerega naloga je prebavljanje in predelava vsega, kar vnesemo v organizem, zato bi nenehen dotok hrane preprečil zelo potreben počitek, ki bi omogočil, da bi se črevo začelo zdraviti.
Poleg tega pa nekakovostna živila ter uživanje kemikalij in hormonov še dodatno obremenjujejo celotni organizem. Več desetletij takih zlorab debelo črevo izčrpavajo, zato je dovzetnejše za pojav raznih oblik raka in nekaterih drugih zdravstvenih težav (rak debelega črevesa je eno najpogostejših rakavih obolenj v Sloveniji).
Debelo črevo je po kitajski medicini najpomembnejša odprtina človekovega telesa, saj pravilno delovanje ali okvara močno vplivata na naše splošno zdravje. Ker je del njegove naloge podoben nalogam kanalizacije, se lahko ob nezadostnem odvajanju ali zaprtju začnemo zastrupljati s toksini, ki bodo začeli prehajati nazaj v kri, namesto da bi jih izločili.
Nasvet:
Poskrbite za počitek svojih prebavil in zmanjšajte pogostost hranjenja. Jejte na prazen želodec oziroma takrat, ko ste resnično lačni in ne zaradi dolgčasa, žalosti, stresa ali utrujenosti. Če ne veste, kdaj ste lačni, upoštevajte med obroki razmik od 4 do 5 ur.