Vabilo k sodelovanju v doktorski raziskavi
Vljudno vas vabimo k sodelovanju v doktorski raziskavi z naslovom Travmatične izkušnje in potravmatska rast po ločitvi, vse tiste, ki imate izkušnjo partnerske ločitve.
Partnerska ločitev je zadnjem času zelo pogost pojav in raziskave kažejo, da se uvršča med bolj stresne življenjske preizkušnje posameznika. Ob tem pa lahko partnerska ločitev ponovno sproži prebuditev bolečih doživljanj iz otroštva, ki ovirajo proces soočanja z partnersko ločitvijo.
Zaradi pomanjkanja raziskav na področju travme iz otroštva in potravmatske rasti po partnerski ločitvi je osrednji namen raziskave raziskati razlike v potravmatski rasti po ločitvi med posamezniki, ki so doživeli travmatične izkušnje v otroštvu, in tistimi, ki travmatičnih izkušenj v otroštvu niso doživeli. Raziskava bo dodatni znanstveni doprinos na področju nudenja različnih oblik pomoči in podpore posameznikom z izkušnjo ločitve.
K sodelovanju v anonimnih intervjujih vabimo posameznice in posameznike z izkušnjo partnerske ločitve.
Intervju bo potekal na podlagi polstrukturiranega vprašalnika. Sodelovanje v intervjuju je prostovoljno in anonimno, kar pomeni, da ne bomo nikomur izdali podatkov o identiteti ali drugih podatkov intervjuvancev. Rezultati bodo predstavljeni na način, ki ne bo omogočal identifikacije udeležencev. Pred tem bodo intervjuvanci podrobneje seznanjeni s potekom intervjuja.
Intervjuji bodo potekali glede na dogovor osebno ali po spletu.
Raziskava je odobrena s strani Komisije Republike Slovenije za medicinsko etiko.
Če vas zanima sodelovanje ali v primeru dodatnih vprašanj glede raziskave, nas kontaktirajte na email: [email protected] ali na telefonsko številko 041 294 365.
Hvala in lep pozdrav.
Mladostne travme ali pridobljene izkušnje, ki vplivajo na osebnostni razvoj človeka so premalo za presojo ravnanja odraslega človeka, ki v življenju nabere nova spoznanja, se odziva nanje tudi v odvisnosti razvoja svojega bitja. Tako se zgodi da začetni mladostni zagon zakonskega življenja ponehuje in zakonca živita le še kot znanca v svoji skupnosti, kar sicer uradno velja kot zakonska zveza, dejansko pa nima vsebine zakonskega življenja.