Najdi forum

grozljivke

Ravno sem videla reklamo za film Noč čarovnic in ob glasbi me kar strese.
Prva grozljivka, ki je name naredila močan vtid, je bila Megla. Madona, še nekaj večerov za tem, se mi je zdelo da zunaj vidim samo meglo. In ne vem zakaj, še danes filma ne morem gledat sama.
Enako je z filmom Noč čarovnic. Že sama glasba je dovolj, da me strese.
V 80-tih smo drli v kino gledat grozljivke Petek 13.Ma sej ne vem več koliko delov je bilo posnetih. Se mi zdi, da okoli devet.
Pa Nočna mora v ulici brestov in Freddy….brrrr…
Edini film ,ki je sedaj v tem času name naredil vtis je bila Čarovnica iz Blaira ( prvi del)…ma, čeprav sem vedela, da je vse skupaj izmišljeno, mi film sploh ni šel iz glave še dolgo potem.
Vse ostalo pogledam in pozabim. Tudi Krog sem gledala in čeprav se mi je takrat zdel kar dobr, sm takoj pozabila nanj.

Kaj je tisto, zaradi česa nas zagrabi strah ob gledanju filma in nam ostane v spominu? In da si še dolgo časa po tem film spet ogledaš in te je strah kot da bi ga gledal prvič? Vsaj zame je tako.:)))

LP

Kadar si nečesa res želiš, stremi vse stvarstvo k temu, da bi se ti želje uresničile.

Najbolj grozen film vseh časov zame je bil in je še vedno Izganjalec hudiča.Zaradi groznih prizorov. Gledala sem ga tri-krat pa sem ga vsakič polovico premižala.

jst mam ful rad grozljivke,če jih gledam s svojo lubico

_____________________________________ življenje ni orehova potica

Ja tak film, da meni ostane v trajnem spominu pač mora imet v tistem trenutku vse na mestu – glasbo, res zlobnega-čistega negativca, zgodbo, igro…
Npr. taki so mi filmi majstra Johna Carpenterja:
– The Fog
– Halloween (btw – ta petek je na sporedu ob 20.00 – video že željno čaka na snemanje :))
– The thing, 1982
– Alien (no ta je od Ridleya Scotta – ampak isto tesnoben, prežeč…)
Se mi zdi, da nekako najbolje zapali film, ki obravnava zlo v tisti čisti prvinski, hladni obliki…in potem kako se s tem soočit, ga spoznat in morebiti premagat. Čar je pa ravno v tem, da se vse skupaj lahko ponovi – ampak za tem ne bi smeli snemat nadaljevanj. Škoda za petek 13 in za Moro v ulici brestov, ki so ju exploatirali do najhujše možne meje 🙁

___________________________________________________ http://www.mobisux.com/tabla/download.php?Number=2170983

Ja zadnje čase snemajo same slabe srhljivke/grozljivke, vse po istem kopitu 🙁 Recimo da je bil Krog eden izmed boljših, ampak me tut ta ni preveč impresioniral. Vsi so na eni čudni zgodbi duhov narjene in krneki.

Impresionira me pa pri takih filim predvsem to, da je glavni lik ful psihopat (eden najboljših do sedaj je Kevin Spacey v filmu 7ven), da zgodba ni narejena po principu duhov (iz preteklosti oz. podobno), dobri efekti, realnost in izvedba morij, scen…

Bolj kot h grozljivkam se nagibam k srhljivkam oz. psiho filmom, kot pa k tipičnim grozljivkam. Ena boljših srhljivk v zadnjem času mi je bla What lies beneath z Michelle Pfeiffer in Harrisonom Fordom, kjer so super efekti.

Ahm, itak najraje gledam take filme, ki vdarijo na psiho, pa da zravn cel cajt gruntam, kdo, kje, zakaj, se pravi, da sem vsa na trnih.
Tak, da glede na to, da mam take filme rada in jih najraje gledam v kinu po možnosti, zanalašč zarad efekta, me nikoli ni strah, pa da ne bi mogla spat… Ampak po Krogu pa sem mela kr eno paranojo, tisto pa mi je čist vdarlo. Uh, kriza. :)))

Petek 13 je hud =)… sploh drugi del – k je model še tak neskomercializiran bom reku in je very scary:)… Nočna mora na ulici Brestov sem enga videl – je bil ok – striček Freddy je grozen na pogled… drgač pa v zadnjem času sem gledal KROG – mene je še kak dan stiskal – in tega bi me blo groza če bi spet gledal, pa Final Destination 2 (tist k ma smrt kao listo koga mora ugnobit – takrat se mi ni zdel nič posebnega – je pa scary k smrti kaže)…
Drgač pa sem gledal v zadnjem času še eno zadevo, k najbrž pr nam ni znana JEEPERS CREEPERS – ful bedna grozljivka ubistvu, prav nič podobna tem sodobnim – oldschool style, čeprav je zadeva nova (pa dvojka je pred dvema mesoma pršla) – en demon (al karkol) zbira človeške dele in organe od ljudi in si jih vgrajuje… brez posebnih zapletov :)…

Mal sem out… a mogoče kdo ve – Jason vs. Freddy – to že igra, je že, še pride???

film “Planine imajo oči – 2 dela” je film, ki me je skor “pobral”

Zdej nimam več živcov za kej takega. Na vrsti so komedije :)))

Že igra, k nam pa še pride 😉
Baje nič posebnega – samo še ena exploatacija. Gledal bom samo zaradi tega, da vidim ta dva skupaj. Si pa ne obetam kaj dosti.

OK!!!!

Pomojem bo tud bol mim… je pa za videt vseeno… 🙂

To bi še povedal glede Halloweena – po moje ni boljše subtilne grozljivke. Je čist low budget film, samo zakon! Dokaz, da majstorski režiser zmore marsikaj. Najbolj privlači in je grozno ravno to, kako se poigrava s sencami, detajli, hitrimi pojavami morilca, tistim skritim prežanjem, dihanjem skoz masko…to je v tem filmu narejeno do potankosti, noro vzdušje skozi cel film. Takih filmov ful manjka!!!

Če misliš na film Hills have eyes? Potem ni čuda, če pa je režiral Wes Craven – meni osebno poleg Carpenterja največji car za režije grozljivk 😉

Jaz merim grozljivost filma v tem, koliko časa potem ne morem zaspat. Pri meni vodi Sestre magdalenke. Presenetljivo, navadna drama, ampak po resničnih dogodkih (baje), mislim, da me je zarad tega tolk prestrašila…

to ja :)) in še oba dela naenkrat, grozno :)))))

Uhhh, zdaj mi kar prihajajo na dan vse moje najboljše grozljivke:
Se spomnim, da sem kot 8-9 letni šmrkavec gledal eno zelo hudo grozljivko – Phenomena, 1985. Igra pa ultramehka miškica Jennifer Connely. Ali pa filmi Last house on the left, 1972,
Lifeforce, 1985, Poltergeist, 1982

Ej, na Poltergeist (1982) sem pa pozabila. ful dobr film.
Pa še en film je name naredil vtis- Carrie (1976), posebej na koncu scena na maturantskem plesu.

ZGODBA Nežno in nedolžno dekle Carrie živi z versko fanatično materjo v stari hiši na robu mesta. Zaradi sramežljivosti in mamine vzgoje je Carrie zelo izolirana in ko nekega dne v šolski garderobi dobi menstruacijo, ne da bi vedela, za kaj gre, se vrstnice iz nje neusmiljeno ponorčujejo. Zato pa ima Carrie lastnost, ki je njene arogantne sošolke nimajo: samo z voljo lahko premika predmete. To svojo skrivnost skrije za kupe knjig in je ne razkrije nikomur. Končno dočaka tudi najvznemirljivejši dan v življenju, ko odide na zmenek z najprivlačnejšim fantom na šoli in se z njim odpravi celo na šolski ples, kjer ju izberejo za najlepši par večera. Vendar pa jo hoče zlobna sošolka na plesu ponižati in ko to tudi zares stori, pridejo na dan neslutene telekinetične sposobnosti male Carrie.

brrrrr……:)

LP

Kadar si nečesa res želiš, stremi vse stvarstvo k temu, da bi se ti želje uresničile.

vsi filmi ki so mel “wedding” v naslovu

*Dir je kamjeje mjeto? Dir je biu?*

Mačje pokopališče in Brezglavi jezdec sta zame najboljši grozljivki.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Opa!!! Se strinjam 100% Res hudi film – zelo nehollywoodski!
Itak, režija Brian De Palma ;)) Po tem je še režiral eno kultno zadevo – Dressed to kill (oblečena za ubijanje) po moje največji hommage Hitchevemu Psychu 😉

Opa! Mačje pokopališče! Zelo dobra zadeva – po vzdušju zelo podobnega kalibra kot Halloween

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close