V sredini maja so v Kanadi, v Montrealu, pri moškem zabeležili enega prvih primerov opičjih koz. Ta je imel približno teden dni prej spolni stik z osebo s potrjeno okužbo. Zdravnike je zaskrbelo dejstvo, da je imel moški le eno lezijo na področju genitalij, brez ostalih tipičnih simptomov okužbe z virusom opičjih koz.
Kot poroča MedPageToday se število potrjenih primerov v ZDA še naprej povečuje, povečuje pa se tudi število takih z netipičnimi simptomi, kjer ni povišane telesne temperature, niti razširjenost izpuščaja.
Je strah pred novo različico virusa upravičen?
Dr. Aaron Glatt iz infekcijske klinike v Mount Siani Nassau v New Yorku, je dejal, da so simptomi, o katerih poročajo, skladni s tistimi, ki jih že poznajo. Ni nujno, da se vedno pojavijo vsi simptomi. Poudaril je tudi dejstvo, da so bili številni prijavljeni primeri neposredno izpostavljeni virusnim spremembam na področju genitalij.
Dr. Grant McFadden, raziskovalec imunoterapije, cepiv in viroterapije: » V biologiji virusa ni nič novega. Sposobnost prenosa s človeka na človeka je že dolgo znana. Virus se zlahka širi z neposrednim stikom s poškodovano kožo in tudi kot je znano, kapljično, vendar mora biti stik zelo tesen in dolgotrajen.
Po mnenju doktorice Anne Rimoin, epidemiologinje na Medicinski fakulteti Fielding Univerze Kalifornije v Los Angelesu, netipična predstavitev nekaterih simptomov kaže, da se je treba o tem virusu še veliko naučiti.