»Dragi, zamašil se je odtok!« Če ste se s tem že kdaj ubadali, potem veste, kaj sledi in bi morda celo znali pomagati. Toda mnogi ne vedo, kako ukrepati ob tej precej pogosti težavi. Preberite, kaj svetujejo strokovnjaki, kako odmašiti odtok oziroma poskrbeti, da se ta sploh ne zamaši. Kako pa vam pri tem lahko pomaga zavarovanje?
Zamašen odtok je težava, zaradi katere se ljudje najpogosteje obrnejo na vodovodne inštalaterje. Tako pravijo vodovodni inštalaterji iz podjetja Odtok in podjetja Mojstri.
Kdo naj odmaši odtok: sam svoj mojster ali pravi mojster?
Sami lahko doma odmašite manjše zamašitve v sifonih.
Deni Ceglar iz podjetja Mojstri, d.o.o. takole svetuje, kako se lotiti odmaševanja kuhinjskega sifona:
- Razdrite ga in ga očistite z vročo vodo, najbolje v kopalnici ob pomoči tuš cevi.
- Pri sestavljanju in razdiranju pazite, da se ne strga ali deformira katero od tesnil.
- Pazite tudi, da dovolj zategnete vse spoje (plastične matice) – ne preveč in ne premalo.
- Pred sestavljanjem se morajo vsa tesnila lepo zložiti.
Za kopalnice mojster Ceglar svetuje uporabo mrežic na odtokih in njihovo redno čiščenje. Če se je zamašila straniščna školjka, se lahko sami lotite dela, če se ni zamašil cevni vod v steni.
Pri odmaševanju vam bo bolj koristila t. i. podgana, cev za čiščenje odtokov.
Bodite pa previdni pri uporabi odmaševalca odtokov (vakumski pripomoček z lesenim ročajem) pri straniščih, ki ležijo nižje od nivoja glavnega kanalizacijskega omrežja, na primer v kletnih stanovanjih. Odpadna voda namreč lahko udari nazaj.
Kaj pa bolj v resnih primerih, ko zamašitev povzroči izliv odpadne vode? Kaj narediti, da do zamašitve sploh ne pride? Sploh pa, kje dobiti mojstra, da lahko težave z odtokom čim prej rešite? Odgovore na vprašanja preberite v nadaljevanju. >>