Mednarodna znanstvena konferenca primarnega zdravstvenega varstva s poudarkom na medpoklicnem timskem delu in kakovosti v zdravstvu bo potekala 23. in 24. novembra 2023 v Cankarjevem domu v Ljubljani.
Konferenca je edina v Sloveniji in ena od redkih v svetu, ki se osredotoča na medprofesionalno oskrbo v osnovnem zdravstvu, pri tem pa temelji na znanstvenem pristopu.
Glavne teme konference so:
- integrirana oskrba na primarni ravni
- kakovost in varnost medpoklicnega dela na primarni ravni
- trajnost in planetarno zdravje na primarni ravni
- medpoklicno izobraževanje in usposabljanje v zdravstvu s simulacijami in drugimi novimi pristopi
Poleg aktualnih tem bodo z nami tudi vrhunski predavatelji:
- dr. Andree Rochfort, direktorica programa za izboljšanje kakovosti in zdravja zdravnikov pri Irskem kolegiju splošnih zdravnikov, predsednica EQuiP WONCA Europe: »Pacienti, strokovnjaki, primarno zdravstveno varstvo in planetarno zdravje«
- prof. dr. Mieke Rijken, Nizozemski Inštitut za raziskave zdravstvenih storitev in Univerza vzhodne Finske: »Na osebo osredotočena integrirana oskrba za osebe z multimorbidnostjo: potrebe, modeli oskrbe in rezultati«
- prof. Robin Miller, Univerza v Birminghamu, Združeno kraljestvo: »Socialno varstvo: manjkajoči del sestavljanke primarnega zdravstvenega varstva«
- asist. prof. Marit Vassbotten Olsen, RNA, MNSc, Univerza uporabnih znanosti Zahodne Norveške (HVL): »Simulacijsko učenje v izobraževanju«
Za Slovenijo kot konferenca pomeni dvig ugleda na področju zdravstvenega varstva. Poudarja predanost k znanstvenemu razvoju, inovacijam in kakovostni zdravstveni oskrbi. Hkrati pa je to priložnost za predstavitev slovenskega zdravstvenega sistema in dosežkov na mednarodnem odru, kar lahko privabi tuje strokovnjake ter spodbudi mednarodno sodelovanje in izmenjavo idej.
Konferenca predstavlja most med teoretičnim znanjem, prakso in mednarodnim sodelovanjem.
Povezuje zdravstvene strokovnjake, raziskovalce in upravljalce, da skupaj oblikujejo boljšo prihodnost za primarno zdravstveno oskrbo. S svojo raznolikostjo tem in udeležencev prispeva k izmenjavi idej, izboljšanju praks ter krepitvi kakovosti oskrbe, kar ima dolgoročne pozitivne učinke na zdravje posameznikov in skupnosti.
Prgram je dostopen tu: