Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina hranjenje potepuških mačk

hranjenje potepuških mačk

Ali je res prepovedano hranjenje potepuških mačk? Menda so nas prijavili.

Upam, da tudi čistite za sabo in ne puščate svinjarije po vsakem hranjenju. Če ste doma v bližini mene, sem vas prijavila, ja, ker mačke samo hranite, ne poskrbite za s/k, ne čistite in ker imam na dvorišču posledično novo mačje leglo. Ki ga lahko mirno pridete iskat, ker že imate tako zelo radi mucke, a ne?

Prvič slišim- kaznovati bi bilo potrebno ljudi, ki spušča mačke in ne ljudi, ki jim pomagajo. Narobe svet!!!!!!!!

Če samo futraš, ne pomagaš. Daleč od tega.

zaradi takih ki takole prijavljajo se potem naredi revolt javnosti in občinski sveti nareedijo prepoveda hranjenja, kar je zelo slabo za mačke, ti pa si ljubiteljica živali ja yo.namesto da bi se z njimi pomenila na licu mesta jih prijaviš.sramota

In koliko časa naj se še menim? Sem se menila pol leta. Zdaj so tu mladiči. In? A misliš, da se zdaj s tem problemom ukvarja kdo razen mene?

Pol leta ste se menli in ne bili sposobni se zmenit in stopit v stik z Gmajnicami? Pohvalno, rezultat so pa mladiči…
Jaz nekako razumem, da pride do takega rezultata tam, kjer ni nikogar, ki bi se menil, tam kjer pa je pa…

Ja, pol leta smo se menili, da naj mačke nehajo futrat pod mojim oknom. Zatrjevali so tudi, da so mačke porihtane. Gmajnice so bile že zdavnaj obveščene, ampak prišli jih pa niso polovit, niti niso kakorkoli ukrepali. In kaj naj?

Ja fajn. Mogoče bi bilo fajn Gmajnice vprašat kaj pa zdaj, če jih niso prišli polovit prej. Al pa mogoče Mačjelovke, če še za Gmajnice lovijo. Mogoče bi blo fajn, če bi reševalo mačjo problematiko na svojem koncu, ne tam, kjer za to skrbi kdo drug. Mogoče bi pa vsaj nasvet kaj zdaj uspele sproducirat.

Sem jih tudi že klicala. In ja, zdaj so tu (še) mladiči.

In Yo_ misliš, da je zdaj problem rešen? Kako? Kdo bo poskrbel za mladiče? Kdo bo dal s/k vse mačke in mladiče? Mislim, da s tem, da nekaj prijaviš in da se plača kazen, to ni vzgojna…
Vem, da se na žalost s pogovorom vse ne da rešiti, jaz bi tako dolgo hodil na občino, ki je dolžna poskrbeti za prostoživeče mačke, da bi zadevo uredili.

A sem rekla, da je problem rešen? Kličem in težim. Več kot to ne morem.

No, lahko mi pa pomagate, kaj točno naj naredim;
– Gmajnice bi sterilizirale mamo, če jo ulovim – nemogoče, razen z živolovko, ob izposoji moraš dat 100 eur, ki jih ne bom dala, ker gre za takšno lokacijo, da mi jo komot kdo “stegne”
– Gmajnice pravijo, naj se mačk ne futra, ker jih bo lažje ujet
– Gmajnice mladičev ne morejo sprejet, ker imajo ustavljen sprejem mačk
– Mačjelovke pravijo, naj mačke hranim, da mama ne bi preselila legla – ne bom, ker se mi to ne zdi pametno, niti nimam sredstev
– Mačjelovke pravijo, da ne lovit zdaj, ker je dobro, da so mladiči dlje pri mami – no, jaz se sprašujem, kakšen smisel jih ima lovit kasneje, glede na to da je mama popolnoma divja
Torej?

Ko sta k nam prišle 2 divji mački, sem si izposodil v društvu živolovko, (zastonj!). Vem, da živolovke tudi kradejo in vem kakšno ceno imajo, zato tudi razumem zakaj je kavcija 100€. Živolovko lahko tdu s kako verigo prikleneš oz. zakleneš.
Ker živolovka deluje na principu vabe (hrane) je boljše, da je mačka lačna, ampak to ne pomeni, da se mačk ne hrani 1 mesec, ker je mačka lačna vsak dan, torej če je plan, da se jutri postavi živolovka, jo danes postiš, jutri, če je sreča ujameš.
In potem hodiš z mačko od vrat do vrat (tukaj mislim na pristojne ustanove) in prosiš naj jo že nekdo sterilizira. verjemi da bo uspelo. Kaj pa bo z mladiči? Ne vem kak so že veliki, ampak menim, da ne bi bilo slabo jih imeti pod nadzorom, jih udomačiti in poiskati primren dom oz. vsaj S/k in jih vrniti nazaj.
Kjer je volja tam je pot.

Veliko sreče! Poročaj, kako si uspela rešiti zadevo, ker tukaj na forumu včasih pišeš take, da…ampak to je druga tema. Vse za dobrobit živali.

Čimprej je potrebnopolovit vse mačke tako mamo kot mladiče jih odpeljat v Gmajnice in vrnit na lokacijo,če se bo čakalo bo kmalu še drugo leglo.
Živolovke itak V NOBENEM primeru NE smeš pustit brez nadzora,tako da ni bojazni,da ti jo kdo”stegne”.
Vprašaj Mačjelovke,če si lahko od njih sposodiš živolovko(če ne moreš ali če ne želiš dat 100eur varščine),ko imaš mačke ujete pokliči gmajnice da jih pridejo iskat in jih potem pripeljejo nazaj po s/k.Oni na terenu,razen v nujnih situacijah ne lovijo,ker nimajo dovolj oskrbikov,v večini mačke na s/k peljejo prostovoljci oz.občani ali redko hranitelji sami.
Nikakor pa ne preganjaj hraniteljev,ker mačka z mladiči pač mora jest,sploh zdaj ko je vedno bolj mraz ne more ostati brez hrane.


Itak NI prepovedano hranjenje,samo mora biti krmišče čisto oz.hrano dajajte v posodice in pospravite za seboj,veliko hraniteljev meče hrano mačkam kar vsepovprek,tudi čez okno ali balkone.
In kot so že pisali zgoraj NUJNO mačke peljite oz.poskrbite da bodo sterilizirane in kastrirane,da se ne bo število večalo.Pokličite najbljižje društvo za zaščito živali in oni vam bodosvetovali kako in kaj.Občine imajo podpisano pogodbo z zavetišči.Sicer ne vse,ker niste napisali iz kje ste vam kaj več ne morem svetovat.

Hvala za odgovor. Občasno jim damo samo suhe brikete, pa še to samo takrat ko muc pride in vedno tudi vse poje. To ni vsak dan, največ štirikrat na teden. Naj povem da se mucke prehranjujejo z lovom(ptiči, glodalci, martinčki ipd.), ker je zraven reka s poraščenimi bregovi. Zdaj čez poletje hodita dva mačka, pozimi pa tudi kakšen več. So jih iz nekega društva spomladi neuspešno lovili. Mačjelovko so postavili le za nekaj ur.Ta isti gospod se sedaj razburja zaradi hranjenja. No nismo mislili da počnemo kaj slabega, saj navsezadnje verjetno zaradi mačk nimamo nobenih težav za glodalci.

vi jih kar hranite še naprej, ko jebe pa tistega , ki je proti temu, skrbi me edino da ne bi mucam kaj naredil, hranjenje ni prepovedano. saj bi ti predlagal kaj naredi s tem tipom ampak bom lahko imel še koga na vratu. za yo. živolovko se lahko priklene na kaj z verigo tako ti jo ne ukradejo, sicer pa moraš biti pri lovu zdraven, vprašaj punce kako se to dela, ti očitno nimaš pojma.mačke se morajo hranit, ker drugače bodo lahko preselile leglo.in potem se jih ujame porihta in da nazaj na svoje mesto. si pa res ljubiteljica živali.

Zdaj je zadeva takšna, da se mi je javil mladenič, ki ima svojo živolovko. Kakšne 2-3 dni bova nastavljala hrano v živolovko, s tem, da se ta ne bo sprožila. Ko bova ziher, da se živolovke ne bojijo več, bova mehanizem primerno naštimala in če bo vse po sreči, ujela mamo in oba mladiča hkrati. Mama gre potem na sterilizacijo in se vrača v okolje, ker je res divja prostoživečka – mi je sklofala psa kot pri norcih, ko sva šla samo mimo :p Za mladiče imamo začasno skrbnico, potem se bosta oddajala. Stara sta cca 6 tednov, oba pretežno bela, eden ima svetlo siva ušeska in svetlosiv repek ter svetlosivo liso na boku (v obliki srčka), drugi ima črna ušeska, črn repek in eno ali dve črni piki na boku.
No, zdaj pa držite pesti, da tale plan uspe.
p.s. Iz Gmajnic in od Mačjelovk nobenega glasu. Drugo, ja, kako naj imam živolovko ves čas na očeh? Eni tudi delamo, a ne?

Zakaj pa kar takoj ne uloviš mačke? Oz. ne vem zakaj bi jo navajala na živolovko… Sicer pa vredu, upam, da uspeš poskrbeti za mačke.

New Report

Close