Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina hranjenje potepuških mačk

hranjenje potepuških mačk

Jo bom 🙂

čestitke 🙂

Končno. Kjer je volja, tam je pot.

zanimata me mladička. a sta še zelo majhna? a je kiri uranžen? bi prišla takoj iskat. pa zdrava če sta ker rabim za dat za rojstni dan.

Če rabiš oranžnega sem enega lepega (plišastega seveda) videla v Merkatorju.
ZA ROJSTNI DAN SE ŽIVALI NE PODARJA!!!

Žal, ne bo šlo. Že zaradi tega, kar je napisala Heidi, pa še oranžne barve mi je zmanjkalo. Tudi nobene primerne pentlje nimam. :/

Zdaj pa fejst pesti stiskat. Se selijo na kliniko in je treba bit negativen na vse možne kozlarije, ki jih takole zunaj lahko stakneš.
In hvala vsem, ki ste in še vedno pomagate!

za rojstne deneve ali za igračo se mucka ne podarja, ker se ga bo p……. naveličal in ga bodo vrgli vstran, kupijo mu naj žogo ali eno dobro palico da ga bodo dobro vzgojili.

Mama je FIV pozitivna. Torej ali evtanazija ali posvojitev k nekomu, ki ali nima mačk ali že ima FIV pozitivnega mačka. Torej se išče vsaj začasni dom, še boljše stalni.
Za tamaladva se bo vedelo čez 3 mesece.
Toliko o tem, zakaj nisem želela, da mi mačka hara po stanovanju.

Joj no:(
Moje mnenje je,da se mamo evtanazira,ker divja prostoživečka nazaj ne more na lokacijo,nov notranji dom je pa itak skoraj nemogoče dobit za divjo mačko in tudi kakšno kvaliteto življenja bi imela zaprta nekje popolnoma nesocializirana.Upam,da se odločite,ker bit v kletki za divjo prostoživečko je zelo stresno.


Izgleda, da se ne spoznaš na vzgojo ljudi in po tem sklepam, da če ljudi -otroke vzgajaš s palico, kaj šele delaš z živalmi. In to pišeš na javnem foromu!!?!

Ja… Problem pa je, da se je, odkar je ločena od mladičev izkazalo, da morda pa sploh ni prostoživečka, ampak je samo branila svoje mladiče. Enega takega kompanjona imam, je sicer neg. na vse, ampak vseeno. Kdo torej se bo zdaj odločil? Torej polovimo vse in gredo vse na evtanazijo? Skrbimo za mladiča 3 mesece, počakamo na rezultate in…? Kdo se bo odločal? Jaz ne. Se ne morem. Preveč tega sem videla, dost mam.
Ne vem, sem bila zelo vesela, zdaj sem bistveno manj. Zaradi nje in zaradi kao poštimane lokacije, ki to ni in kjer očitno zna harat FIV na polno.
Spoznala sem oz. samo potrdila, kar že vem. Hvala pristojnemu zavetišču za nič. Hvala nekaterim društvom za nič. In hvala ljudem, ki jim je mar.
Trenutno mi je hudo. V bistvu tako zelo, da bi bila vesela, če vsaj ene pol ure nehate pljuvat in poskusite pomagat.

Kaj pa mladiča? Naj te 3 tedne zasedata 2 prosti mesti v začasnem in upamo, da nista okužena ali naj ju danes brez kliničnih znakov evtaniziramo?

Poskusila bom napisat nekaj, kar bo morda komu odprlo oči in srce.Nanaša se seveda na zgodbo zgoraj. Mama je FIV pozitivna, a brez kliničnih znakov. Mladiča sta lepa, zdrava, a morda nosita s sabo virus – vedeli bomo čez 3 mesece.
Kje je problem? V bistvu ga ni. Dokler so to številke, te ne zadene, se te ne tiče. Ko pa vidiš predanost med njimi, željo po preživetju in živlljenju…
Ko veš, da v bistvu lahko povsem normalno živijo… Vsi trije, a ne zunaj, pač pa nekje, kjer jih bo nekdo imel rad in pazil nanje.
Včeraj je bil svetovni dan živali. Floskula ali morda kaj već?

Notranji dober dom za vse 3,to je itak najboljše.Vsi pa vemo,da je možnost majhna,da ga dobijo,sploh mama.Poplava mladičev je pred vrati,medtem ko se po zavetiščih in začasnih domovih še vedno oddajajo spomladanski mladiči,negativni.In celo lanski,predlanski….
Vem da je to grozno,sploh če mačka ni divja prostoživečka.
Sama vozim vse prostoživečke na s/k v Gmajnice,tam odločitev ni moja,zato je nekako”lažje”,kljub temu ostane pa grenak priokus,ko je pozitivna mačka brez kliničnih znakov evtanazirana
Tako bo vse dokler bo na stotine mačk,posvojiteljev pa zelo malo,skoraj nič.Ah ja…..

kriza ubogi mucki

Trenutna situacija glede mame je takšna, da tudi ima začasni dom. Stalnega seveda še vedno iščemo, tako da če kdo pozna koga… Po tem, ko se je umirila, je zdaj spet “pri sebi” in ni več ravno najbolj prijazna (beri: božanje odpade, če hočeš ostati cel itd.). Torej se išče dom, kjer bi tudi te njene finte nekako sprejeli. Lepo prosim za pomoč!

Kako je od zdaj naprej s hranjenjem prostoživečk v Ljubljani? Naj javnih površinah je z odlokom MOL baje prepovedano. Tudi če sproti pospravljaš za sabo.
Naj jih še vedno hranimo (sredi noči, da te nihče ne prijavi???), boste drugi to počeli?

A vi, ki jih hranite sredi noči, pospravite za sabo?

Seveda pospravimo. Naslednji dan pa ponovno, na sveže – ker jesti morajo večkrat v življenju, ne samo en dan.
Do zdaj smo hranili podnevi. Ponoči bomo pa začeli sedaj, ker bo strašila inšpekcija.

A na tem forumu res nihče drug ne sodeluje kot “Yo_” ?
Želim namreč kak pameten in uporaben nasvet, ne samo retoričnih vprašanj.

New Report

Close