Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa je koža pri 24tih letih še dovolj prožna, da nimaš povešene kože ob hujšanju

je koža pri 24tih letih še dovolj prožna, da nimaš povešene kože ob hujšanju

stara sem 24let in imam 130 kg pri dobrih 160cm višine.

želim si shujšati, vendar se bojim kaj bo s kožo, saj moram težo praktično prepoloviti.

kaj menite, je pri moji starosti še upanje, da imam nekoč lepo, nepovešeno kožo?

gledam tuje oddaje o hujšanju o ljudeh različnih starostnih skupin, ki so izgubili ogromno število kg, v relativno kratkem času (leto dni in izguba 50kg), pa nima nihče povešene kože. ni mi ravno jasno kako jim to uspeva…

Pozdravljena,

po mojem, če imaš zdaj npr strije, torej že raztegnjeno in poškodovano kožo, ne more več bit lepo napeta nikoli..razen, če jo operativno odstraniš. Če pa imaš še zmeraj lepo kožo brez strij, si pa po mojem na dobri poti, da se lepo skrči, čeprav sama dvomim, da se ne bi nikoli videlo, da si bila močna. Je pa tako…če shujšaš hitro, bo koža visela, ker je nemogoče, da se s takšno hitrostjo skrči, jo pa lahko izboljšaš s telovadbo…oz. mišice pod njo in potem izgleda boljše,

Moje mnenje…čist laično 🙂

to je pa res že huda debelost. ITM nad 50. Na tvojem mestu se ne bi sekiral, kaj bo z odvečno kožo in začel čimprej bolj zdravo jesti. (ne hujšat!). Če bo res hudo, navadno okoli trebuha, se da koža tudi kirurško odstranit. Hujšaj počasi, čeprav bo tebi šlo hitro dol na začetku. Probaj priti na željeno težo komaj v enem letu in nič prej. Torej 65 kg na leto bi še bilo ok. Takrat se bo ti koža tudi lepo počasi krčila. Če se boš na začetku odrekla sladkim stvarem, ali jih vsaj prepolovila je čisto dovolj za začetek.

Vse se da porihtat – brez skrbi. Kot prvo nobene diete ampak le postopen prehod na zdravo hrano. Poleg tega pa čimveč gibanja, ko boš pa malo prišla do kondicije pa večaj zahtevnosti. Glede na to, da imaš toliko kil ti je verjetno vadba tuja, zato ti priporočam, da si dobiš kake kompletne fitness vadbe na DVD-jih in jim slediš (seveda na začetku si vaje prilagodi po pameti). Tako boš delala doma, skrita od vseh nesramnežev. Pa le počasi – vse se da :). Pa poročaj o napredku.

vadba mi ni tuja, a žal sem zasvojena s čokolado :-((((((((

čokolada je moja tolažba :-((((((((((

velika napaka :-(((((((((((

Draga moja, čestitke za ta korak. Kar se tiče kože – počasno hujšanje (vem, rada bi ves vieš izgubila v eni uri – vse smo take), veliko tekočine, gibanje, vitamini, omega 3, svetlinovo olje (priporočam v kapsulah. je pa odlično za kožo) in kvalitetne kreme. Osebno uporabljam anticelulitne kreme za celo telo, pa ne zaradi celulita – pri tem ne zaleže veliko, teveč ker res dobro nahranijo kožo in izboljšajo tonus.

Jaz sem stara 43, hujšam že več kot eno leto in kljub mnogo višji starosti se mi koža ni povesila. Izgubila pa sem cca 20kg. Verjemi, da se da. Moraš pa biti pozorna na nego kože. To pa itak verjetno si, tako kot vse ženske :))

Veliko uspeha ti želim :)))

Se mi je zdelo kaj je problem. Že takrat, ko boš čokolade menjala s čim bolj zdravim in kar imaš vseeno rada, bodo kile začele padat. Tudi sadje bo ok za začetek, čeprav tudi to ni najbolje, saj vsebuje fruktozo, bo pa vseeno bolje. Recimo jagode in jogurt. Boš videla takoj na tehnici. Ampak jej kot samosojen obrok in ne kot sladico po kosilu ali večerji. Čokolada ima ogromno kalorij in ogromno sladkorja, za to pa redi tako zelo. Če se ji ne moreš upreti, si kupi čokolado, ki vsebuje vsaj 75 % kakava – posledično manj sladkorja. Že to je velik korak. Prav tako si poskusi omejit količino, ki jo poješ. Za začetek mogoče samo 20 % manj. Med tem pa razčisti pri sebi. S tem, kar si delaš se ne tolažiš, ampak trpinčiš, kaznuješ in zamujaš življenje. Zdaj si verjetno še zdrava a pri takšni teži ti verjetno injekcije inzulina ne uidejo v starosti, če misliš nadaljevat. Si še mlada in že čez eno leto si lahko taka, kot večina punc tvojih let. Denar ko ti bo ostajal pri hrani, pa le dajaj na stran, ker boš vsaj vsaka 2 meseca rabila kakšna manjša oblačila. Hujšanje sploh ni muka, če se ga lotiš na prav način.
lp

Zamenjaj to vadbo – saj očitno niti malo ne deluje – žal. Namesto čokolade poskusi s kakavovimi koščki – (cocoa nibs) – ti so celo zdravi pa še veliko jih ne boš pojedla. Pa nasvet s kremami upoštevaj.

Oprosti, da prideš do ITM 50, mora bit še kak drug razlog kot čokolada.
Osnovno dejstvo boš morala upoštevati, porabi več kot vneseš. In pa gibanje. Intenzivno aerobno in anaerobno – ko bo več mišic, bodo same več porabile.
Bi se pa na tvojem mestu naročila k osebnemu zdravniku, kjer te bo stehtal in zabeležil trenutno stanje. Zna še kako prav priti, ko boš enkrat izgubila težo. Če bo ta izguba dovolj velika, in bi se pojavila odvečna koža, potem ob določenih pogojih operacijo plača zavarovalnica.
Vendar naj ti koža ne bo prva skrb, ampak lastno zdravje.

V veliko volje, odločenosti in vztrajnosti ti bo uspelo. Srečno!

Brez zamere … ampak pri tvojem ITM-u je zadnja stvar, ki bi te morala zanimati oz. sekirati to, ali bos imela poveseno kozo, ko bos shujsala.

Dobro se zavedas, da je tvoja teza zelo nezdrava in hudo skodljiva za tvoje zdravje. To je nekako tako, kot ce bi nosila non stop s sabo eno 50 ali vec kilsko vreco cementa. Ni dobro ne za hrbtenico, kolena, gleznje, kolke, srce … vse.

Ti se najprej resno odloci shujsat na zdrav nacin (lahko tudi pod zdravniskim nadzorom) in se bos kasneje ukvarjala s tem ali bos imela viseco kozo ali ne. Pa tudi ce jo bos imela, se vedno obstaja moznost operacije s katero se ti odvecno kozo lahko odstrani.

Pa ne vzet kot slabo kar sem ti napisala, ker je misljeno dobronamerno.

Pri meni … strije na bokih sem dobila že pri 21-ih, s tem, da moja teža ni nikoli nihala za več kot 7 kg, tudi zelo debela nikoli nisem bila. Je pa to zelo odvisno od posamenzika, tako da je težko napovedati pri tebi. Mi je pa zanimivo to, da so boki in zadnjica pri meni sicer najmanj problematični, kar se tiče pridobivanja kilogramov, pa imam vseeno strije. Medtem, ko se najhitrehe zredim in tudi shujšam v trebuh in prsi, pa je tu koža povsem napeta.

joj, a res, da bi bilo dobro, da shujšam pravite? pardon no, ampak no shit, to pa res ni težko uganit. čeprav sem zaenkrat zdrava in nimam nobenih težav zaradi teže, se zelo dobro zavedam, da je dolgoročno tole samomor.

prav sram me je in počutim se… kot eno nesrečno debelo prase.

moja pregreha so sladkarije, pa če verjamete ali ne. shujšala sem že kakih 2x, a vedno dobila nazaj + še malo ekstra za zraven.

Še enkrat ponavljam – čestitam za ta korak… vem kako težko je. Sama si dovolj pametna, da veš kako zelo nevarno je to za tvoje zdravje, zato ne poslušaj, ko ti kdo kaj zajedljivega pripomni.
Si pa, kljub kilam, še vedno ženska. Meni se zdi popolnoma samoumevna tvoja skrb – odločila si se shujšati, kar pomeni, da si naredila prvi korak k zdravju.
Zdaj te skrbi vizualni del. Kar je prav.
No, naj te ne skrbi preveč… si še zelo mlada, tvoja koža je prožna. Pazi le katero dieto boš izbrala in se tega drži. Predvsem pa: veliko vode, gibanja, vitaminov in kvalitetna nega kože. Kvalitetna ne pomeni nujno tudi draga.
Zelo kmalu boš ‘not padla’ in bo šlo samo od sebe. Če pa boš imela težave – na eni od tem (Spremljanje napredka – bi se merile?) smo same bivše težkokategornice, ki smo dokaj uspešno shujšale (nismo pa dosegle cilja), nekaj pa je novih, ki še morajo priti do tega. Hujšamo po različnih metodah, se spodbujamo in tudi kako brco podelimo (ali pa fašemo :)).

Drži se in veliko uspeha!

Baje (ne vem sama, ker se še trudim) pomaga poleg velikega pitja vode tudi hidracija kože s kremo. Po vsakem tuširanju se dobro s kakšnim karite maslom namaži, da koža dobi svoje nazaj in tako ohranja prožnost.

Glej, da ne bo pomote, slabe volje ali zamere … moj komentar resnicno ni bil misljen slabonamerno ali kot “zajedljiva pripomba” .

Dobro vem kako to zigleda, pa ne zato, ker bi rekla, da si lahko mislim kaj prezivljas, temvec lahko to povem iz prve roke. Namrec pred leti, ko sem imela se ne 18let, sem bila skoraj na istem kot ti danes. Moj najvecji ITM je znasal cca. 40 (kar me je uvrscalo v skupino debelosti tretje stopnje). Od tega je 11let.
Pri 18ih letih so se mi zaceli pojavljati prvi vecji zdravstveni problemi, ki so bili posledica prevelike telesne teze. Imela sem hude bolecine v kolenih (ze hoja po stopnicah je bila zame kot tek na Triglav), non stop me je trgalo v krizu, gleznji so mi pokali non stop, kolki so me boleli, bila sem popolnoma brez kondicije, vedno zadihana. Poleg tega pa sem zacela imet nevarno previsok pritisk, krvna slika je bila groza od groze, non stop me je nekaj pikalo in zbadalo (to naj bi bile ledvice).
In vse to ze pri 18ih letih!!!
Imela sem to sreco (takrat se mi je zdelo bolj podobno nocni mori kot pa sreci), da sem padla “v roke” enemu zdravniku iz ljubljanskega klinicnega centra, ki me je ob mojem prvem obisku tako nahrulil, skritiziral, me za vrat zgrabil, potegnil dol iz oblakov in trescil na realna tla … najbolj so se mi v mozgane usedle njegove besede, da ce bi rada en dan dozivela 30let, da moram SE DANES nekaj narediti sama s sabo!
In resitev ni prisla cez noc … V roku 3 let sem izgubila skoraj 40kg in prisla na 78kg. In pocasi zacela uvajati rekreacijo in sport. Na zacetku so to bili le kratki sprehodi, ki so s casom postajali vedno daljsi, ko sem prisla s tezo na 85kg sem zacela pocasi uvajati tudi tek.

V tistem obdobju ali se ni obstajalo ali pa mi enostavno nihce ni povedal za moznost operacije zelodca, zato tudi nisem nikoli niti razmisljala v to smer.

Hocem ti samo rect, da nisi edina v tvoji situaciji. Zelo dobro, se predobro vem, kaksen je obcutek, ko se dobesedno gnjusis samemu sebi in se ne mores niti videti. Jaz v tistem obdobju nisem imela nobene samozavesti, nisem hotela bit v druzbi drugih, ker sem se vedno bala, da bo kdo dal kako izjavo glede moje teze, se smejal glede izgleda … v glavnem sproscal svoj stres na meni. Zato sem raje ostajala sama in se tolazila s hrano (najsibkejsa sem bila ravno s cokolado in tudi drugimi sladkarijami). Kar pa je bil zacarani krog, ki mi ga je, na sreco, uspelo presekati.


Ti si primer za psihologa ali psihoterapevta. Basanje s čokolado je odraz pomanjkanja nekje drugje.

Če boš shujšala na idealno težo se koža definitivno bo poznala in povesila. Tako pač je in to sprejmi kot neko posledico, ki si si jo nakopala na grbo do konca življenja. Manekenka ne boš nikoli, idealna ne boš nikoli, pa četudi greš skozi plastične oz. estetske operacije. Pa kaj! Glede na tvojo starost, pa če boš prav hujšala, morda celo skupaj s kakšnim osebnim trenerjem, bo pa ta koža še dokaj znosna, verjemi mi, veliko bolj kot ta teža, ki jo sedaj prenašaš.

Jaz imam 30let. Imela sem 121kg, višina 163cm.
Trenutno sem na -32kg, povešene kože nikjer. Jem veliko beljakovin, masaža, arganovo olje (koža mora biti vedno navlažena), redni pilingi, zadnje čase tudi gibanje. Uživam omega 3 in ostale vitamine. Najbolj pa mi pomaga MSM. Kupila sem si prah. Popijem vsak dan eno žličko. Malo sem ga namešala v kreme, malo v gele za tuširat, par žličk sem ga zmešala z vodo in dala v flaško s pumpico in se vsakič po tuširanju našpricam po problematičnih delih. Moja koža je kot nova. Tudi tam na trebuhu kjer so bile strije (ki so še vedno tam jasno).
Če te še kaj zanima z veseljem povem 🙂

2302, a mi lahko poveš kaj je to MSM?

Počakaj, da prideš na -60 ali -70 boš videla kožo 🙂 Pri -32 še je tudi sama nisem imela, vsaj ne tako, da bi me motila in bila vidna, takrat je bilo še veliko maščobne mase v njo ovite, je bila koža še najmanjši moj probem in skrb 🙂 Viseče kože ob ekstremnem hujšanju, za mene je pač ekstremno hujšanje od -45 naprej, ne moreš preprečiti, z ničemer, verjemi mi. Nekaj je ostane. Je odvisno veliko od posameznika, od časa hujšanja, od načina hujšanja, od let, od tega kako si kritičen do svojega izgleda, s čim si zadovoljen itd. Eni je imajo več, eni manj, to da pa ne bi bila vidna pri ekstremnih hujšanjih pa je nemogoče in metanje peska v oči. Koža je, samo vprašanje koliko koga moti in s čim je kdo zadovoljen, pa seveda da ne omenjam, da je lahko tudi tako povešena, da se pojavljajo vnetja itd.

New Report

Close