Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa je koža pri 24tih letih še dovolj prožna, da nimaš povešene kože ob hujšanju

je koža pri 24tih letih še dovolj prožna, da nimaš povešene kože ob hujšanju

Ja meni je jasno da jo bom imela, ampak delam pa vse da jo bo čim manj. Pod nož ne nameravam. Je vredno povešene kože…..počutje je fenomenalno.
M2 v google vpiši MSM powder pa ti ful vn vrže, če pa ne razumeš angleško ti pa lahko napišem.
Meni še najbolj pomaga z koleni, ker sem mela kar orng probleme, imam pa ful boljše lase, hitrej rastejo, nohti so super….men je kar razlika. Ni pa to neki drastičnega in čudežnega. Malo pomaga. Ob vsem ostalem.

Hvala za informacijo…sem pregledala na hitro.

Se pa tudi sama strinjam, da če shujšaš 50+ se to mora nekje videt….glede na to da sama svoj trebuh že zdaj skrivam, pa itak ne bo razlike potem :)) Pač, nekje se nam mora videt, da smo dale nekaj skozi 😉

Za moje pojme je -30 kg ekstremno hujšanje, to je zelo veliko, tudi če tehtaš 120 kg in če pri tem nimaš povešene kože, super, le tako naprej, mogoče ti pa rata, da je sploh ne boš mela. Sam probi čim več trebušnjakov zravn delat al pa kake druge vaje za trebuh.

Zivijo,

Pred casom sem bila v podobni situaciji kot ti. Pri 166 cm sem tehtala 117,5 kg.

Z spremembo prehrane in telovadbo sem v enem letu shujšala 50,2 kg.

Glede prehrane si nisem postavljala nobenih limitacij, jedla sem tako rekoč vse – sem pa pazila da nisem prestopila 1300 kcal na dan. Na internetu je veliko strani kjer lahko vpisuješ konzumirano prehrano in to ti potem izračuna kalorije ter koliko od tego je beljakovin, o-h, maščob. železa, kalcija….itd…

Ena taka stran je http://www.caloriecount.about/

Prijaviš se zastonj in potem imas tvojo stran kjer lahko vpisuješ kaj si vsak dam pojedla, koliko kalorij si tisti dan porabila, vpišeš telesno aktivnost in ti potem izračuna koliko + ali – kalorij si imela tisti dan. Pa še različni forumi so, kjer si lahko izmenjuješ informacije, se pritožujes ipd… ter forumi kjer strokovnjaki objavijo članke.

Informativno za shujšati 1 kg moraš pridelati -7500 kalorij.

To seveda je za vsako osebo drugače a meni je to bilo v veliko pomoč. Nisem samo jedla manj in pazila na prehrano ….. čutila sem tudi da sem pridobila kontrolo nad mojo težo. Veliko lažje mi je bilo ko sem videla številke in imela konkretno pred sabo izračunane kalorije.

Za telovadbo pa sem začela počasi. Najprej sem samo hodila 30 min (in še to me je zelo zmučilo), ko sem počasi pridobivala kondicijo sem pospešila tempo in podaljšala prehojeno razdaljo. Zdaj lahko hodim dve uri hitrega tempa in še nisem utrujena. Počasi sem pričela tudi teči in delati vaje.

Glede kože pa je tako da je malo možnosti, da se ti bo koža vrnila v prvotno obliko in ne bo nič viselo. Lahko pa pomagaš koži tako da počasi hujšaš, vadiš (dvigovanje uteži, trebušnjake, počepi itd) da tonificiras kožo, ter da ko se tuširaš drgneš kožo z grobo krpo da jo prekrvaviš.

Če to ne pomaga pa obstaja še vedno opcija operacije. Nekje sem prebrala da v primeru da shujšaš več kot 60 kg ter da obdržiš težo eno leto potem je možno da ZZZS krije stroške operacije. Jaz lih zdaj gledam v to opcijo ker imam samo se 10 kg za shujšati.

lp

New Report

Close