Najdi forum

Ali ste uradno pripadniki kakšne vere in če ste, katere? Kaj pa vaša miselnost? Ali se ujema z vašo pripadnostjo?

Namreč sem slišala, da je vedno manj pripadnikov katoliške vere in da druge vere zadnje čase v Slo pridobivajo veliko novih članov.

saj ni čudno, ob vsem tem kar si katoliška cerkev dovoli…da ne govorimo o njeni zgodovini…

kum

mene so krstili s kšno šibco po riti,ku nism bla pridna……uradno pa ne 🙂

rimokatoliške in sem ponosen na to,ker vera ne uči nič slabega za življenje.samo kaj ko se ne držim vseh pravil in zato najebem v življenju na vsakem koraku.če bom kdaj imel otroke jih bom tudi učil te vere.
sem človek in grešim,priznam.

a si dobila slike ?

_____________________________________ življenje ni orehova potica

Ne verjamem v nobeno vero oz. sem ateistka.

Na forumu verujem v Mračno Silo, v realnosti sem pa prepričan ateist.

A je govor o ljudeh ali veri kot taki?

:))

robi,
rk vera sama po sebi res ni nič slabega, problem se skriva v njenih predstavnikih in institucijah…

spomni se križarskih vojn, inkvizicije, pokolov papežev, zažiganja čarovnic, požiganja knjig, protireformacijskih komisij, prepovedi naravoslovja in živih jezikov v šolah, izgon učiteljev (…………), potem pa še enkrat povej, da si ponosen na RKC !!!

Hja… a ni to malo delikatno?

Jaz sem vsakega po malo…vzgojena katoliško, tudi jaz vzgajam v tem duhu ljubezni (hodimo k maši, verouku,…).

Predvsem verjamem v Pozitivno energijo, verjamem da smo vsi ljudje na svetu povezani v ljubezni, v Naravo in Ljubezen,….Pa še reinkarnacijo, v čudeže življenja,….in v vse kar je lepega – gore itd.

:))

Ej, ej :))))

Saj ne verjameš v ljudi, ki so samo ljudje :)) Kot politiki, da ne bo takoj pripomb, kako morajo biti predstavniki cerkve oh in sploh :))

nekaj takega kot,če bi naprimer jaz za tvojo punco rekel:
a si ponosen na svojo punco,ker je pred tabo spala z vsakim klošarkem,ki ji je dal za pol litra vina ?
jest mislem,če imaš nekaj rad in v to verjameš si na to ponosen.
in tudi ti bi bil na svojo punco ponosen,če bi jo imel zares rad in verjel vanjo,ne glede na njeno preteklost.

_____________________________________ življenje ni orehova potica

se strinjam s kum. jz verjamem da bog hoče da bi delali dobro in bo to nagradil (malo nas nagrajuje že sedaj, tako da usliši naše prošnje (da bi opravil izpit, da bi nona ozdravela…)) in da bo kaznoval tiste ki delajo slabo. ne verjamem da bo bog kaznoval muslimane ker niso kristjani ali protestante. zame je 1 bog ki ga imenujemo drugače (bog, alah…) ali pa so ga ljudje razčlenili v več bogov (rimlani so oimeli jupitra, junono……). ne verjamem pa v cerkev 8v ljudi) ker propagirajo naj dajemo denar za črnčke v afriki, sami pa so šli ta teden (50 župnikov) na potovanje v grčijo in se vozijo v super avtih ( naš župnik se vozi z astro ta novo).
verjamem v boga, ne pa v cerkev ki je pohlepna po denarju in oblasti! (jezus je propagiral enakost, da bi si pomagali in vsi bili srečni, ne pa izkoriščanje, da so eni bogati, drugi pa revni)

samo ljudje….., ki so v imenu vere, cerkve in boga, deprivirali, mučili in umorili na miljone ljudi.
– povej mi, kako naj častim takšnega boga???
– kako naj verjamem v tako zgoljufano vero???

osebno verujem, da je človek po naravi dobro bitje, vendar je oblast tista, ki ga pokvari. to pomeni- manj institucij (vključno s cerkvijo), manj hierarhij, manj razslojenosti , lepše se bomo imeli…

jz verjamem v boga ne pa v ljudi, ker so vsi isti in hočejo imeti le oblast. tud papež ni sveti, on se samo dela navzven, drugače pa bi rad imel oblast nad ljudmi.

Kapitalistični agnostik.

v času pokristjanjevanja ljudstev, v času ok. 600-1000, so vladarji pokristjanili ljudi, da bi bili povezani v celoto. vera je bila povezovalni politični element, kot če si imel rdečo knjižico si bil naš in si lahko dobil delo v jugoslavijil.

V teoriji bi to še morda lahko prakticirali :))

Robi,

ne razumi me narobe- nauki so lepi in tudi sam sem jim dolgo verjel, bil sem tudi birman in ne misli, da sem nek antikrist, vendar bolj ko spoznavam zgodovino rkc, bolj me postaja sram, da sem včasih molil k njenemu bogu…

če povem drugače – razočaran sem bil, ko sem spoznal, koliko slabega je na svetu že naredila ta slepa vera in ljubezen do boga….

Ateist.

mene so le krstili, pol so ga pa k sreči nehal srat

drugače pa sem prebiral malo o različnih verah in tisto kar verjamem, da je dobrega tudi upoštevam

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close