Najdi forum

Veruj v tistega boga, ki v banki svoj oltar ima!

Nisem prebrau useh postov, zato bi samo reku, da Cerkev ni isto kot vera. Zažigali ljudi na grmadah, se šli križarske vojne in na druge načine mučili, posiljevali in pobijali ljudi so zaradi tega, ker so Cerkev vodili ljudje, ti pa grešijo. V svetem pismu oz. Bibliji ni napisano nič takega, kar bi napihovalo k temu. Sveto pismo uči samo dobro.

prepričana ateistka :)) in močna zagovornica te vere:)))))))))))))))

Tudi meni se zdi hecno, ko pravite, kaj so vse naredili ljudje. Saj, če kdo veruje, veruje v Boga. Ljudje so nestanovitni. Bog pa je recimo dobrota, ki jo ima vsak v sebi. Saj ni nujno, da je to nekaj otipljivega. In to, da so ljudje naredili toliko škode, vse v imenu Cerkve seveda ni prav, ampak ni vera tista, ki dopušča tako ravnanje. So le ljudje, ki jo napačno razumejo oz. razlagajo in zlorabljajo. V svojem bistvu pa uči dobro.

Ej baje ma Kristus brata???… zdej bo na Discoveriju… fasciniran sem!

Katarinca k ga binca.
Pod krizem na gori Oljski so bili samo trije.
Ostali so se zbali in poskrili.
Tretji dan pa spet verovali.
O ti cloveska nestanovitnost.

sem verna in ponosna na to, RKC je pa nekaj drugega in popolnoma razumem kritike, ki letijo nanjo, z nekaterimi se tudi strinjam. Me pa moti, da predvsem krščeni ateisti v vsaki stvari najdejo priliko, da prikažejo vse zelo negativno, pa čeprav velikokrat argumenti temeljijo na nepoznavanju dejstev in nauka, kot kažejo nekateri zgornji primeri (bog bo kaznoval muslimana, ker ni kristjan – halo! -od kod tebi to?

Če misliš na pogrebno škatlo iz oljčnega lesa na kateri se omenja Jezusovega brata ali bratranca, so med tem že ugotovili, da gre za ponaredek. Proti izraelskemu trgovcu s starinami že teče kazenski postopek.

pa ne da si delala do 3h zjutraj?!!!

Pojma nimam za kaj se gre :)… samo reklamo sem videl na Discoveryju…

Ateistka, se razume.

Loesje:
Berem Biblijo,
Koran,
Mein Kampf,
in mislim s svojo glavo.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close