Najdi forum

je to kot spolna zloraba…??

Da tole napišem,me je prepričala današnja oddaja Preverjeno.V eni zgodbi se je šlo za župnike,ki so otipavali mladoletne otroke.
V mojih mislih imam dva dogodka iz mojega otroštva.Stara sem bila tam nekje 6,7 največ 8 let.Ne bom napisala za koga od družinskega člana gre..ne mi zameriti.Vedno sem mu morala sedeti v naročju,on mi je pa šel pod bluzo in me tipal po bbradavici.In še drugi dogodek..ko sva se nekaj igrala me je položil na tla in se ulegel na mene,roke mi je držal vodoravno od mojega telesa.Meni se je to takrat zdelo vse normalno.Teh dogodkov ne bom nikoli pozabila.Nikoli v življenju nisem nikomur nič omenjala,večkrat vmes tudi pozabila.ampak današnja oddaja me je zopet spomnila na to.
Sedaj sem stara že 33 let in imam svojo družino.Sej sploh ne vem,kaj sem mislila s tem povedat..šlo je za neko vrsto spolne zlorabe.Posledice??Hmmm??

Prosim,ne jemljite tega mojega posta za provokacijo,ker ni..take stvari si nebi šla nikoli izmišljevat.Naj povem,da z to osebo imamo stike,redne,ampak,res nikoli nisem nikomur to omenila..danes mi pa spati ne da..Kaj bi vi naredili..naj pozabim in te dogodke dam nekam v en teme kot??Povedala nebi nobenemu,še moj mož tega ne ve…

Nimam nekih izkušenj in znanja s tega področja, vendar mislim, da je vse odvisno kako je to vplivalo na tebe. Če te preganja in ti ne da notranjega miru, bi bilo dobro mogoče spregovorit o tem s kakim strokovnjakom, ki ti bi pomagal ta dogodek predelat. Je po moje tudi odvisno, če gre za odraslo osebo, torej s polno odgovornostjo ali gre za sovrstnika.

Nevem, težko je reči nekaj na pamet in ja, jaz ti verjamem, da se ti je to res zgodilo, vse je pa odvisno kako globoko je to v tebi. Morda bi vprašala še na zdravstven forum – Psihiatrija, pa ti odgovori oz. svetuje kak strokovnjak.

Želim ti vse dobro in razreši to, da boš imela mir v duši.

Pravijo, da je maščevanje sladko……..

Seveda je to spolna zloraba. In kar najbloj bode v oči – od človeka, ki ti je bil (postavljen) za vzor. En steber med vzgojo. En, ki so mu vsi okoli tebe slepo zaupali.

Takih in podobnih zgodb je na stotine okoli nas. Ja, pri nas. Nekoč ste otroci molčali, ker vas je bilo sram. Vas! Ne njih, pritlehnih pedofilov!!

Kaj ta tip še živi? Kje zdaj deluje?

Imaš vso pravico, da ga ovadiš. So pa to taki postopki…….razlaganje, pojasnjevanje, zakaj šele zdaj…………cel kup dela. Ogromno časa in živcev in keša boš zmetala – zato, da bo mogoče na koncu obsojen na ‘pogojno’ kazen!

Ne vem……..jaz bi (ampak to je moje osebno mnenje, izključno zato, ker nisi preveč obremenjena z njim ) šla do njega. Ja! Poiskala bi ga in mu pogledala v oči. Ga vprašala, če se kaj spomni?????
In ga na en način ponižala – klofnila, ali mu pljunila v obraz, ali se ‘lepo’ pogovorila, ali ga odrinila. mu zagrenila par minut življenja…….

Vsekakor bi pa obvestila (NUJNO) društvo, ki se ukvarja s tem – že zato, da se ve, ker nisi edina njegova žrtev, da se zavarujejo druge morebitne deklice……in tam ti bodo svetovali kako naprej.

En izmed kontaktov

Društvo KLJUČ …………..080 17 22

Pa Vlasta Nussdorfer ……..

Glede na to, da opisuješ, da sta se igrala ali to pomeni, da je bil tvoj sovrstnik, se pravi otrok ali odrasla oseba. Mal je zmedeno napisano.

Mogoče za izhodišče forum Za žrtve spolnega nasilja:

http://med.over.net/forum5/read.php?48,7161878

Ti moraš najprej predvsem dobiti potrdilo, da je to, kar se je dogajalo, res bila spolna zloraba in da nisi ti “čudna” (ker se še tukaj v svojem prispevku braniš … tipično obnašanje žrtve, namesto da bi bila vsaj jezna), temveč je nenormalen tisti, ki je zlorabil tvojo otroško zaupljivost. Potem pa dalje, mogoče ti bo zadostovalo, da zgodbo daš iz sebe, morda ne bi bila slaba zamisel tale skupina za samopomoč. Vsekakor je pa prav, da začneš predelovati.

Odgovor na tvoje vprašanje: da.

avtorica, če ni bil to tvoj vrstnik s katerim si se ” šla zdravnike” kar je normalno raziskovanje spolnosti, ampak je bila to starejša oseba, kateri si zaupala, potem je to zloraba.

Jasno je, da je ta človek pedofil. Ne razumem te, kako lahko še ohranjaš stike z njim in dovoliš, da pride blizu tvoji družini. Vprašaj se kako blizu je že prišel tvojim otrokom?
Takoj povej svojemu možu kaj je bilo in prekini stike z pedofilom. Ukrepaj po svojih močeh in reši nedolžne otroke.
Pri pedofilih se vedno začne z prijaznostjo, dajanjem sladkarij sedenjem v naročju, rokami, ki potujejo po otroškem telesu, igranjem zaupnih igric in na koncu posilstvo!

Ne čakaj več!!!!

To je bil moj oče!

Vedno znova me preseneča kako so si ljudje v anonimnosti v takih temah enotni. Prijavi. Povej. ne smeš biti tiho. SUper in fajn, če realnosto potem ne bi bila obratna. Še mučenja psov noben ne prijavi ampak preprosto vsi gledajo stran.
No jaz ti lahko povem svojo izkušnjo. Spolno sem bila izkoriščevana od 8 do 12 leta iz strani očima. Ko je le prišlo na dan je mama potegnila z njim rekoč, da saj ni nič slabega mislil in tu smo v družini zaključili. Sledilo je nekaj zame hudih let in potem končno 18 rojstni dan, zaposlitev in selitev na svoje. Takrat sem šla tudi k psihiatru na pogovore zato, da sem pri sebi razčistila stvari o svoji krivdi. To je bil pravzaprav najhujši del.
Prijavila nisem nikoli, ker se meni osebno ne zdi vredno. Javni linč, dokazovanje, da imam prav, mediji, vseh vrst javnih uslužbencev….zakaj? V najboljšem primeru, če uspeš dokazat konkretno posilstvo dobi leto zapora in po par mesecih je doma. V veliki večini primerov pa itak ne uspeš dokazati ničesar. Še za prometni prekršek so strožji. Skratka zame to ni kazen za katero bi se bilo vredno izpostaviti.
Za moje dobro je bilo bistveno, da sem pri sebi stvari razčistila in poslala v zgodovino. Ne čutim potrebe, da bi o tem govorila in tudi mož tega ne ve. Košček moje preteklosti, ki jo vem samo jaz in tako bo tudi ostalo. Enako svetujem tudi tebi. Ne glede na to kaj in komu boš povedala poskrbi najprej zase. Zakaj te sedaj po tolikih letih to muči? Kakšni občutki ti ne dajo spati? Ko boš ti mirna pa sprejemaj odločitve naprej.

Imam 42 let, v življenju dosegla več kot sem pričakovala (otroci, služba, super odnos z možem, mamo….). Sem srečna. Imam pa spomin iz otroštva
– nekje pri 6 letih me je starejši bratranec peljal v skriti kotiček in mi je kazal svojega nadobudneža v polni velikosti, me silil da sem se ga dotikala…
– pri 17 letih sem dvakrat doživela napad župnika (otipavanje pod bluzo, nasilno poljubljanje…) ki je kasneje sicer izstopil, ampak takrat sem vse obrnila na hec

Vedno probam razumet ljudi, zakaj to počnejo in se mi smilijo.
DOBRO-dokler gre to do nekih meja kot opisujem sama. Če bi bilo huje ga sigurno ne bi tolerirala. Tako pa sem šla preko vsega tega, včasih se spomnim, bolj v štosu…nikoli pa ne bi šla po doolgih letih nekoga prijavit itd..

Vzroke za svoje probleme lahko pripisujete posledicam iz otroštva.
Ampak niso vedno dogodki iz preteklosti vzrok za težave.

Tudi sama sem bila v otroštvu žrtev spolne zlorabe, sicer ne v krogu družine. Seveda je to, kar se je tebi dogajalo spolna zloraba. Na tvojem mestu se za prijavo ne bi odločila, saj je to dejanje že zdavnaj zastaralo, lahko pa ga prijaviš anonimno, vendar mislim da potem pregon ne bo stekel, se bo le ugotovilo da je dejanje zastarano, nekako to naj bi bila prijava zaradi tega, da ti olajšaš svoje trpljenje in javno poveš. Ne vzemi me za besedo, ker nisem sigurna, če so vse moje navedbe pravilne. Glede na to, da je šlo za očeta svetujem popolno prekinitev stikov, pri tem pa mu moraš tudi povedati, zakaj to delaš. Predvsem pa povej nekomu, ki mu lahko zaupaš. Kaj pa mama, ti bi verjela? Ne čuti se kriva, če prekinjaš stike, on je zavestno vašo družino s svojim gnusnim dejanjem uničil že dolgo nazaj.

Dobro pa bi bilo, če bi mogoče obiskala tudi psihoterapevta ali vsaj kakšno skupino ki se ukvarja s pomočjo žrtvam spolnih zlorab. Srečno

Grozno je, da je to tvoj oče. Grozno bi bilo tudi, če je kdo od sorodnikov ali pa popolni neznanec. Pedofil je pedofil in med njimi ni razlike. Kolikim ( morda ) tvojim prijateljicam ali sorodnicam je počel isto? Bog ne daj, da to počne tvojim otrokom!
Kot sem ti že napisala, takoj ukrepaj. Ne jutri, ampak ta hip. Tvoj “oče”- pedofil (to spoznaj ) je nizkotna oseba, vse dobro, kar je storil v svojem življenju pokvari dejstvo njegovih zlorab. Ni dobra oseba, je “človek” iz dna.
Oprosti, da ti pišem brez olepševanja. Želim ti dobro! Želim, da se zaveš, spoznaš, da si bila ti samo nedolžni otrok. Punčke smo že itak bile zelo sramežljive, ko so nam začele rasti prsi. Zato je to še toliko hujši zločin ( če sploh more biti hujši ).
Punca, povej možu, očetu in zaključi zadevo. Takoj naj ta pedofil izgine iz vašega življenja z opozorilom, da ga lahko še vedno prijaviš.
Šele ko boš spregovorila, boš svobodna. Tvoj čas svobode je tu!

draga avtorica, zelo mi je žal, da se ti je to zgodilo. To da imaš svojo družino, otroke, že pomeni, da na srečo večjih psihičnih posledic na tebi ni pustilo. pa vendar mogoče še sama ne veš kako huda je ta tvoja izkušnja. Daj se poveži s katero od zgoraj navedenih organizacij, oni vedo o takšnih zlorabah veliko in ti bodo pomagali, predvsem tudi to, da spreglegaš realno nevarnost za tvoje otroke. Kar je nam takole ”od zunaj” čisto jasno, tebi pa z vidika žrtve mogoče ni. Torej, za dobro svojih otrok ( tudi, če so sinovi ), poišči pomoč.

Vedno sem mu morala sedeti v naročju,on mi je pa šel pod bluzo in me tipal po bbradavici.In še drugi dogodek..ko sva se nekaj igrala me je položil na tla in se ulegel na mene,roke mi je držal vodoravno od mojega telesa.Meni se je to takrat zdelo vse normalno.Teh dogodkov ne bom nikoli pozabila

Glej, jaz sem svojemu očetu milijionkrat sedela v naročju, pa me je božal, pa sva se hecala na tleh in igrala. Pa meni se to še danes zdi normalno. Noben pedofil, lepo te prosim. Nobenih dotikanj spolovila /razen, ko me je kopal pri mlajših letih/.

Pa naj povedo današnji očetje majhnih otrok, kako, koliko, na kakšen način se sploh dotikajo svojih otrok?


Pedofil je pedofil in med njimi ni razlike. Ni razlike, ali starš drži v naročju otroka čez prsi, ali pa ga poslili. A rit ti pa nikoli ni obrisal?
Zdej imaš čas, da se maščuješ nad njim, prijavi ga.

Ma kakšno maščevanje? Ona se bo izpostavila in to bo vse. Njega bo policist mogoče zaslišal ali pa tudi ne in tu se bo končalo. O njej bo pa vsa širša okolica šušljala in s prstom kazala. Dejte malo razmišljat preden žensko pošiljate v še večji pekel.
Sicer pa maščevanje nikoli ne ozdravi nobene rane. Stvari je treba v svoji glavi popucat.

A se potem čudite, če se očetje ne bodo več hoteli ukvarjati z otroci.
Ga vzameš v naročje, se igraš z njim in tvegaš, da te bodo obtožili pedofilije.

New Report

Close