Najdi forum

je to kot spolna zloraba…??

Menda velja svoboda govora? Drugače se mi zdita pa oba dragocena s svojimi mnenji, Robi z poduhovljeno noto odpuščanja, Matjaško z bolj agresivno dinamičnim pristopom kaznovanja in “krvne osvete”. Tako naj prispevata svoj del k debati, večina ju rada bere.

Hmnjama,

Se je pa res zakomplicirala debata. Menim, da Robi poizkuša povedati, da se da rešitev posikati preko poti “ljubezen”. Ne odreka pa se institucionalnemu pregonu. Temveč jasno pove, da se ne čuti poklicanega, kot se tudi mi nebi smeli čutiti poklicane, da sodimo vsevprek. Matjazko je bolj radikalen, in tu je edina razlika. Prizadevata pa si oba za enako smer, ne pa pot. 😉

No zdaj pa še jaz.

Ko sem prebral:” Prijavila nisem nikoli, ker se meni osebno ne zdi vredno. Javni linč, dokazovanje, da imam prav, mediji, vseh vrst javnih uslužbencev….zakaj? V najboljšem primeru, če uspeš dokazat konkretno posilstvo dobi leto zapora in po par mesecih je doma.”

… sem si rekel, s tem se pa ne strinjam.

Naša družba je bolana od Pedofilskih afer. Pedofilijo uradi ne želijo kaj hitro urediti, ker imajo očitno dovolj masla v lastnih vrstah. Druge razlage žal ne vidim. Ropar, ki ukrade štruco kruha je bolj izpostavljen v medijih, kot 100 pedofilov skupaj. No izpostavljajo večinoma RKC pedofile. Le zakaj? Le zakaj?

Preboj ne bo naredil posamezen primer (ali pa bo). Bomo videli. Kuha se že dolgo časa. Če preboja ne bo, boste še vedno vsak sam zase premlevali, in se borili s težavo.

Dokler ne bo izpostavljene kritične mase, se bo težava uspešno porivala pod preprogo. S tem, ko se na storilce ne pokaže, ko se jih skriva in ne prijavi, delate veliko uslug. Prvič, uslugo organom, da se s tem problemom ne ukvarjajo, drugič, uslugo pedofilu, da mirno in brezvestno nadaljuje svoje početje na novih in novih žrtvah, tretjič, na ta način se pedofilija tudi deduje, četrtič prva žrtev se mora sama spopadati s težavami.

New Report

Close