Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja otrok naj bi znal brati, pisati, poznal črke pred vstopom v šolo…

otrok naj bi znal brati, pisati, poznal črke pred vstopom v šolo…

Da ali ne?

DA

Ne. Zato je šola.

odvisno v kateri meri ali koliko

Ne.

Moj otrok ni znal in se uči branja in pisanja šele v drugem razredu. glede na to, da v razredu že skoraj vsi znajo je sedaj kar težko, kar malce izstopa zaradi neznanja.

od kje vam te ideje res?

koliko je otrok, ki jim je šola brezveze, ker že vse znajo, vse vejo in so skupaj s starši razočarani nad tem, da se v šoli nič pametnega ne učijo 🙂

lej, otroc so napredni, grejo v korak s časom, se hočejo učit,… zakaj bi jih zaviral? Moja je stara 4,5 pa zna že full dosti pisat, pa jo ne silimo. Sama se hoče učiti.

Moj ni znal. Sedaj je v 2. razredu, pa nima problemov in že bere(velike tiskane).

Ne.

Prav nobene potrebe ni po predhodnem znanju – v prvem razredu sploh še ne jemljejo črk! In je obilo časa, da to osvojijo v drugem!

Pozor, imam tri otroke, vsi so zelo dobri v šoli, da ne rečem odlični, pa niti en ni pred šolo znal pisat. Računat osnovne reči že, pa svoj podpis, to so znali, a nič drugega!

Brez panike, užvajte raje zdaj brez domačih nalog 🙂

Da bi ga namenoma učili, se doma šli neko šolo – NIKAKOR.
Če pa se otrok tega nauči spotoma, z željo in voljo, ga ne ovirat- TOREJ DA. Ampak samo preko igre – če sam v’praša, katera črka je to, katera številka je to itd.

Izrecno naj bo to otrokova želja, ne pa želja staršev.

Naj boljš,da jih kr vse doma naučimo,da učitlnom še tistih par urc,k so v šol ne bo treba kej dost delat!

Ja, moja petletnica namreč nima nobenih večjih interesov po učenju raznih črk, branja ali pisanja… Nekaj črk sicer pozna, zna napisati par besed/svoje ime, tu se pa konča… In zdaj sem slišala razne kritike, da bo imela ful velike probleme v šoli…

definitivno ne…saj mu bo dolgčas v šoli…drugi bodo skozi igro spoznavali črke, se učili brati, računati…on bo pa gledal zraven ali pa knjigo bral :):)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

definitivno ja. Vsi drugi bodo že znali, on bo edini, ki ne bo in če vam je vseeno, da bo črna ovčka…. ampak vedite, da znajo biti otroci strašno kruti….


ne oziraj se na take pametnjakovice..ni merila eni startajo z vso silo,pa jim zmaka,drugi startajo po polzje pa prehitijo vse ostale.

Kukr če… Brezveze silit, ker bo pol mel same probleme… Jst recimo sm znala že vse, ker me je to pač ful zanimalo in sm bila kar samouk ter se naučila… So pa pol sošolci pač v šoli imeli kaj za delat, men je šlo pa na živce, ker niso znali brat in sm gledala v strop od dolgčasa…

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

ne forsirajte otrok zaradi tega kaj bojo rekli drugi,otroci se morajo nauciti od majhnega da se ucijo zase in ne zaradi imida pred drugimi.


ne oziraj se na take pametnjakovice..ni merila eni startajo z vso silo,pa jim zmaka,drugi startajo po polzje pa prehitijo vse ostale.[/quote]

točno tako…moj mali lansko leto ni in ni znal brati (sedaj 3. razred)…čez poletje se mu je čisto odprlo in ko je prišel septembra v šolo učiteljica ni mogla verjeti, da tako tekoče bere.
sedaj celo podnapise “raztura” na tv :):)
ne oziraj se na druge…sam otrok ti bo pokazal, kdaj je za kaj dovolj zrel 😉

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

New Report

Close