Najdi forum

igra s sinom

Imam destletnika, ki kar sam preživlja dneve.
Najraje je na računalniku in se pogovarja z angleži npr. o igricah.S starejšim sinom, se najraje uči kaj o računalniku, kako se kaj zapeče, pa posname pa …
Do nekje 7leta se je še kaj igral z mano, sva risala, pisala, brala, smejala…pol pa kar naenkrat
mu je vse ratalo dolgočasno in z menoj se pogovarja npr. o šoli, kaj se je zgodilo, v kero je zaljubljen…
Igrat al pa kaj počet, pa mu je brez veze…in jaz razmišljam, da mu ne morem dat tisga kar bi on želel oz. rabil, ker se ne zastopim okoli rač. in na njegova vprašanja ne znam odgovarjat.
mislim, da sem mu dolgočasna.
Njega npr. zanima, če smo res že enkrat živeli in če res bog obstaja in če se, res rodimo drugič lahko, kot mačke, če smo z njimi grdo ravnali..
Ker še sama nimam okoli tega pošlihtan, sploh ne vem, kaj bi mu rekla…Ko vidi, da me je spet zmedel, me poboža, pa reče…kakšen luškan obražček maš…Ostanem brez besed, ker,otrok pri 10, take stvari naj ne bi razmišljal…
Sploh ne vem, kje se je vzel, glede na to, da imam sama samo osemletko in nisem najbolj brihtna
imam takega sina, k ne vem kaj oz. kako z njim počet, da ne bi zaradi mene nazadoval..
In to me muči, da se
zaradi mene ne bo več razvijal tako, kot bi se moral..
zanima me kaj taki otroci rabijo, kako se z njimi ukvarjat…prosim pomoč, ker imam res slabo vest…kot, da ni že to dost, da mu skoraj nimam kaj na mizo dat, zdej pa še nevem kaj z njim počet….

Verjela ali ne, moj ima pri petih letih že tudi čist filozofska vprašanja, da me včasih čist ob pamet spravi. Ne vem, kaj naj mu rečem. Vedno mu potem pomagam razumet po svoji logiki in kakor si pač jaz mislim. Če si nekaj sproti izmišljuješ, te hitro ujame na laži…
Pri 10 letih je že čas, da začne postajat malo samostojen. Ne sekiraj se, bolje tako kot pa da bo mamin sinko še pri 20-ih.

Idealno! Imas priloznost, da tudi sama razsiris svoja obzoreja!

Zakaj ne vzames kaksno knjigo v roke? Jaz tudi, ce me moji kaj vprasajo in ne vem odgovora, recem da ne vem in da se bom pozanimala. Vcasih hitro najdem odgovor ze na netu, vcasih traja dalj casa. Se pa trudim, da ne pozabim in d odgovorim, pa ceprav cez en teden.
Marsikaj lahko s sinom skupaj razisceta in predebatirata. Ne ves ne ti ne on, pa se skupaj naucita.

Drugace pa, ce ti nimas pojma o stvareh, ki tvojega otroka zanimajo, pa naj te nauci. Pa naucita se poceti stvari skupaj, tisto kar njega veseli in tisto kar veseli tebe. Meni tudi danes najpopularnejsa glasba in igrica nista vsec, ampak se prilagodim, se pustim informirati, kar ne pomeni, da mi mora biti vsec, le sprejmem to tako kot je. Kaksna stvar mi pa tudi rata vsec.

Mogoče bi bilo fino, če bi si našel kakšno izvenšolsko dejavnost, šport, taborniki, debatni krožki?

Se mi zdi, da sem tole že pred časom brala tukaj. A takrat nisi dobila uporabnih nasvetov?

tudi jaz mu povem, kar pač mislim .npr. o bogu
zame je neka sila, če si pošten in dober, se ti dobro vrne…samo potem pa imam probleme s taščo, ker je verna…sinu sem rekla, da naj posluša kar ima kdo za povedat, potem, ko bo pa dost star, pa naj verjame kar pač verjame…
a veš, jaz ne vem, če bog obstaja, pa, če je Marija rodila, brezmadežno…in ko me je vprašal, kako je to možno, ker seveda ve kako se otroc delajo…sem mu rekla, da jaz mislim, da se je glih tko mučkala, kot vsi ostali…babi pa mu govori drugače.
Pa če Jezus res po vodi je hodil, pa take …kaj naj mu odgovorim na to…
Jaz imam svoje mnenje in seveda ne nujno prav…

Jaz o tem pišem prvič…
Knjig imam polno, ampak ga ne zanimajo več…njega zanima računalnik.Torej se bom danes usedla zraven njega, da mi pokaže kako se pesem dol potegne na tel.
Hodi na krožek, hvala bogu rad…
jutri grem podpisat, da se strinjam, da ga predlagajo za nadarjenega, pa upam, da bo kaj koristilo, ker mu je tudi v šoli dolgčas, potem pa kakor ima odmor, dela kolesa, stoje, prevale…seveda me kličejo učiteljice domov, da se je našmu poslabšal…prav s stemi besedami mi je opisala sina…

Predvsem ne bit zakompleksana in naj ti ne bo nerodno, ker nimaš šol. Tvoj otrok te bo vseeno imel najrajši, kot vidiš, si ga vzgojila v dobrosrčnega in sočutnega človeka, kar je danes prava redkost! Mislim, prav občudujem te, ko sem tole prebrala. Tudi moja mama ni izšolana, pa zna toliko stvari, kot bi si lahko jaz samo želela, da bi jih nekoč obvladala.

Strinjam se z rdečo strelo, tak da v mojem imenu še enkrat preberi njen post 🙂
Predvsem pa to, da je mali verjetno že malo prerasel risanje in igranje, verjetno bi mu blo zdaj bolj zanimivo res računalnik, košarka, fuzbal…
Lepo je, da ti zaupa, da se pogovarjata, ti pove, v katero je zaljubljen…daj, glej, vzdržujta tak odnos še naprej, ker tole se bere kot pravljica. Kolko je pa tavečji star?

Desetletnik se že “odlepuje” od matere, postaja samostojen. Sedaj potrebuje vrstnike za pogovore. A ni vključen v nobeno izvenšolsko dejavnost?

Mal pa me je sram, da nimam šole.Ko ga sprašujem snov, mi napiše vsa
vprašanja in odgovore, ker ve, da se ne bom znašla v učbeniku, da bi predolgo trajal, če bi iskala odgovore.Potem pa me spet prime sram…kako drugo sprašate svoje otroke, imate na vprašanja že odgovore ali same vse veste oz. takoj, ko preberete veste.
Imam še eno deklico staro 14 in ko vidi zmedo, priskoči in ona do konca spraša…no, potem, pa me je še bolj sram.
Tanajstarejši je star 19 let, hodi naprej v šolo in tukaj priznam, da se sprašujem od kje jim pamet…
in sem res vesela, da nimajo problemov v šoli.
Jaz jih učim kuhat, prat, likat, kar pa ni neki vredno.
Nj še neki vprašam ali se vam zdi, da ima tašča prav, ko mi je očitala, da kako to, da ima tavelik lahko ima vso štipendijo zase.Jaz sem mnenja, da dečko pač rabi ta denar, konec koncev gre s sošolci tudi na kakšen žur ali pa pelje punco v kino.In ko sliši moje mnenje me zmerja, da se denar tako ne porablja.Res da ga nimamo bvelik, ampak si raje jezik pregriznem, kot, da bi sinu vzela še ta denar, ki ga zelo rabi.Za priboljške mu ostane samo ene 60, 70 ,e
Od štipendije si je prišparal za izpit za avto, motor, tv, …res priden, ampak še to bi mu mogla vzet…kakšni so to ljudje.Jaz ne spadam sem , res ne …

Kolk problemov okol tega.Mi imamo dela za celi dan.Vedno.In nam niti slučajno ni dolgčas.Pa delamo v večini vsi skupaj.
Kmetija pač.

Kot prvo se ne oziraj na taščo in njene pripombe. Jo popolnoma nič ne briga, kako porabljate denar! Glede na to, da je sin očitno zlo priden in pameten, da ne zapravlja tja v tri dni, mu pusti štipendijo. Hvalabogu, da si mora kdaj pa kdaj tud kaj privoščit.
Kar se tiče učenja s tvojim sinom.. Verjamem, da te je sram, da mu ne moreš odgovorit na vsa vprašanja. Tako kot je ena prej predlagala, vzemi pa njegove učbenike kak dan in se tudi ti uči.
Iz tvojega pisanja sklepam, da si čist v redu oseba, imaš pridne otroke, na kar si lahko ponosna. To je odraz tvoje vzgoje.
Praviš, da to, da jih učiš kuhat, itd. ne pomeni veliko. Za moje pojme je to ogromno in jih tega ne bo naučil nihče drug, če jih ne boš ti. Veliko jih boš naučila za celo življenje. Ne bodo nesamostojni cucki, ki si ne znajo oprat hlač in skuhat kosila! Lahko si ponosna na to!

ja, jaz se tega tudi spomnim. se mi je že takrat zdel nateg.

Midva z 10 letnikom igrava monopoly, kartava, igrava košarko, kaj spečeva (no, to vedno raje počne kar sam). Ni pa to tako zelo pogosto, morda 2x na mesec, več med počitnicami.
ps
imamo pa mi tud doma enega 5 let starega filozofa (kaj je bilo prej – smreka al seme? kdo je bolj pomemeben – vlada al bog? …”jaz se sploh ne morem odločit, kaj bom, ko bom velik”…)

Zakaj nateg, ne razumem.
Enostavno ne znam z mlajšim sinom, ker je drugačen otrok.Zanimajo ga druge stvari in prevečkrat mu ne znam odgovorit in potem mi je nerodno.Dela vse sam, celo peke palačink se loti.Hočem rečt, preveč odrasle stvari bi delal, preveč je odrasel za svoja leta.
to pa res ni težko razumet, da neki ne štima, če mama ne ve kako postopat s sinom.

No, danes se začnem učit z njim vse kar se tiče računalnika.Pa ideja, da naj s i pogledam njegove učbenike ni slaba.
hvala za potrpljenje, mi je kr lažje, čeprav imam sam jaz tak problem, da se nobena druga ne javi…z istim šmornom.

Delat, delat, delat, bog ne daj kdaj se dol vsedit, se kaj pogovorit, it na sprehod al pa knjigo prebrat, a ne? Še en tak, ki doživi histerični napad, ko vidi koga, da ne švica vsak trenutek od dela. Hvala lepa, že imam enega takega v družini, zato sem tudi šla od doma tako kmalu, ker tole je blo pa nevzdržno. Pa mi ni težko delat, rada delam in mi je delo vrednota. Ampak da si pa takle usekan, si pa direkt za v Idrijo.
Besides, si mogoče pomislil, da niso vsi sredi zelenega Pohorja doma? Da živi mogoče ženska s svojimi 3 otroci v bloku sredi Kranja in je vsa zemlja, kar jo ima, v loncu za rože? Kaj naj potem takem harajo cele dneve? Naj 10-letnika nažene delat prek študenta al kaj? Pa še nekaj ti povem, smilijo se mi tisti, ki živijo za to, da glancajo stanovanje cele dneve. Ko umrejo, pa umrejo brez spominov v sterilnem stanovanju sami. Tako.

mami72, jaz ne bi upoštevala taščinih nasvetov. Da bi ti moral otrok dajat denar pri 19 letih, je res kruta. Če bi bilo res tak hudo, da ne bi imeli niti za kurjavo in kruh, ajde, drugače pa…ne no. Saj če je že toliko star, potem počasi sploh ne boš vedela, da ga imaš, ker se bo osamosvojil – finančno. Verjetno končuje zadnji letnik srednje in bo potem šel v službo ali pa študirat in bo služil svoj denar.
Glede spraševanja bodo druge bolje svetovale, ker jaz pa res nimam izkušenj s tem.


zakaj nateg – zato ker že x-tič odpiraš identično temo.
če pa hočeš moje mnenje, če bi bila zadeva resnična:
tvoj sine je psihopat, ki točno ve, da te spravlja v zadrego in uživa v tem, da te ponižuje – sploh tisto o luštkanem obrazku paše na to ko ata na mamo.

No, pa si padla na izpitu, provokatorka, ker ti obrazci se izpolnjujejo v 3. razredu.

Tudi če ostalih kozlarij ne bi pisala.

Ves, moja mam tudi ni izobrazena, celo OS nima koncano, samo 4 razrede. Se branje in pisanje ji dela tezave, tako da ona meni ni nikoli pregledovala zvezkov in nalog. Ampak se je precej naucila od mene, se vec pa od vnukov.
Ti imas ze dva starejsa otroka, zakaj se nisi ucila od njih? In knjige, ki jih imas doma, preberi sama, ni treba da jih sin bere. Jaz preberem veliko knjig, ki jih berejo moji, pa ceprav so otrosko ali mladinsko ctivo, ampak potem se lahko s svojo mladino vsaj pogovarjam o prebranem. Psokusi se ti.

Včeraj me je klicala učiteljica in me vprašala, če se strinjam, da ga predlagajo.

Nateg +-, da si nisi dovolila več, zmerjat mojega sina s psihopatom…

Časna beseda, da ni nateg

New Report

Close