Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Novi partner komplicira

Novi partner komplicira

Lepo pozdravljeni!

Morda bom pri vas dobila kakršnokoli mnenje…stvar je sledeča…sem ločena, mamica dveh otrok. Z očetom otrok imava dobre odnose, kontaktirava preko telefona in ko se vidimi, ko pride po otroke. Spoznala novega partnerja, oh in sploh človeka, svojo sorodno dušo…ki pa je strašno alergičen na mojega bivšega moža. Želi in pričakuje, da odstranim ves nakit, ki mi ga je kupil bivši mož, vsa oblačila, ki so bila podarjena, da o slikah oz. fotografijah ne govorim…želi, da dam vse fotke dol iz računalnika, zapečem na cd-je in jih dam otrokom, tam kjer smo pa skupaj na fotkah še kot družina pa moram zbrisat, v e-mail naslovu imam še en vzdevek, ki sem ga dobila v času zakona, pač, mejla nisem spreminjala, no tudi to ga moti, potem napis na vratih, (otroci imajo njegov priimek, jaz dekliškega…da bi poleg priimka otrok moralo pisati tudi njuno ime), zdaj je že skoraj problem pribor, krožniki, kozarci…ne vem, do kje bo še to šlo, kje se bo ustavilo. Naj povem, da je sprejel otroke zelo lepo, jih ima rad…glede teh predmetov pa je za moje pojme šlo predaleč. Ali se motim? Se poskušam postaviti v njegovo kožo…ok, da bi glih nosil poročni prstan bivše mi ne bi bilo prav, samo če bi imela pa kakšen drug kos nakita ali oblačila, pa me ne bi motilo. Nikjer po stenah ali mizah nimma fotografij bivšega, na računalniku pa je tega veliko, samo zakaj bi nekja brisala, kar je bilo…zavoljo otrok. No, saj ne vem…
Res bi bila vesela kakršnega koli mnenja…bom razumela, če mi boste povedali, da sem jaz nerazumna…rada bi slišala še kakšno nevtralno stran…

hvala in lep pozdravček

Poišči drugega tipa…..sorry ampak tole ni normalno….brisanje slik (a tiste na papirju bosta pa obredno skurila skupaj z oblekami?)……..ali se bo sprijaznil, da je tvoj ex del tvojega življenja ali pa naj najde žensko brez bivšega…….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

če je sprejel otroke, potem ne vem, zakaj komplicira s takimi malenkostmi?

jaz ne bi nič brisala pa spreminjala, ampak ga postavila pred dejstvo, da ali me bo sprejel z celotno preteklostjo ali pa nič.

tud to je… tudi če zbrišeš vse slike pa vse odstraniš od bivšega, je še vedno bil in je del tvojega življenja in tega ne bo moral tvoj ta nov z ničemer zbrisat, sploh ne vidim poante tega

Očitno ne sprejema tvoje zgodovine, ker te zahteve res niso v redu. Za bregom ima gotovo še kaj, predvsem probleme s sabo, zato malo upočasni korake z njim, da ga bolje spoznaš, ne vem če je to to…..

Ustreli tega pras*ca, novega partnerja, kakšne budalaštine mu hodijo po glavi. Po moje bi blo bolš če bi si ga njegou oče na roke vrgel pred desetletji

Moj nasvet: čimprej stran od njega…………….kot so ti svetovali že moji predhodniki. Tip ni normalen, to ni alergija, temveč patološka ljubosumnost……………sedaj se je obesil na tvojega ex, ko tega ne bo, se bo na (vstavi poljubno besedo). Ne more biti oh in sploh, če ima take popadke, sori…………………

Hvala za takega partnerja.
Če bi moj novi partner zahteval, to, kar zahteva tvoj………njet. To je zgodovina mojega življenja, mojega in od otrok.

tvoj partner naj si najde samsko ampak samska ni dovolj,mora biti tudi devica,pa ne samo po horoskopu,ce ti to kaj pove..
zenske s kakimi moskimi to izgubljate cas?,lepo vas prosim..

Kaj a ta tipček ni imel nikoli nobene ženske ali kaj….Ali pa je po vsaki vezi, vse reči zmetal stran…BOLANO???..
Na tvojem mestu, bi se mu jaz odločno uprla…ga postavila pred dejstvo in to takoj, ker če se ne boš postavila zase TAKOJ bo s tabo vedno manipuliral…..

To ni kompliciranje, to je nekaj bolezenskega. Jaz se ne bi šla s takim, res ne.
Sploh pa pomisli, kaj bo naredil, če bosta vidva imela otroka in šla narazen!

Zgodovine se ne da brisati. Na koncu bo zahteval še plastično operacijo otrok, ker bosta preveč podobna očetu.

Verjetno si ta tvoj novi želi, da bi tudi otroka zbrisala, ker sta tudi od bivšega, samo si tega še ne upa na glas povedati.

Čez nekaj časa pa bo zahteval, da odstraniš bivšega.

Poteraj ga, naj si najde žensko brez “preteklosti”.

Punce, še enkrat lep pozdrav!
Hvaležna sem za vaša mnenja, moram vam povedati, da mi zadeva vsekakor ni dala miru. Včeraj zvečer, ko sem prišla domov, sva se intenzivno pogovorila. Zaupala sem mu svoje strahove, kako se počutim ob vsem,kako sem stisnjena v kot in da me bo prislil, da mu bom pričela lagati, tega pa nočem. Povedala sem mu, da ne mislim sprejeti nobene od njegovih zahtev, mu povedala, da je to del moje zgodovine, da je to del mojega življenja, ki se ga ne da, niti ga nočem izbrisati in da me mora sprejeti s tem. Poskušala sem mu tudi povedati, da s tem načinom uničuje najino vez, da želim, da potegne črto in da gradiva naprej od tukaj, danes, da naj ne vpleta preteklost v prihodnost, ker ne moreva graditi…skratka, res intenziven pogovor. In se je strinjal. Rekel je, da me razume, samo da ga res ne prenese (prejšnjega partnerja), saj je o meni govoril grde stvari, to pa njega boli. pravi, da lahko potegne črto, želi samo, da ga ne omenjam (razen kar se tiče otrok) in da ga ne “izzivam” s prejšnjim partnerjem….aja, včeraj je celo rekel, da ne bova hodila v iste restavracije kot sem z bivšim možem…mislim halo?! Ok, sem se tudi tu potrudila in mu razložila, kako je na stvrai, pa je sprejel.
Povejte, kaj menite? Mislite, da res lahko potegne črto, da ne bo več izpadov…bojim se, da se človek težko kar takole spremeni…res bi rada rešila najin odnos (ok, morda sem trapasta), samo s takimi izpadi pa se definitivno ne želim in ne bom ubadala celo življenje. Da me bo pol strah za vsako stvar, za vsak gib, ki ga bom naredila, za vsako besedo…namesto, da bi razmišljala, kam bi šla na večerjo, bom najprej začela razmišljati, v kateri restavraciji sem bila z bivšim, ker tja ne greva.Grrrr. to definitvno ne!!! In to sem mu tudi povedala. Ok, zdaj že bluzim, samo tako sem zmedena, kot že dolgo ne…
hvala, ker ste prebrale…
lotti

Dvomim da bo lahko potegnil crto,to omenjanje restavracij je dovolj zgovorno,potegniti crto ,pomeni potegniti crtonekajv tem smislu_____________________in ne ——————————
to kar dela on -presledki..

S takimi in podobnimi obljubami imam na žalost zelo slabe izkušnje. Poskusi, mogoče, pa kateri celo kdaj resno misli.

Pri mojem so take obljube držale dokler ni imel v službi slabega dne, ali pa ga je mama zmervirala,… Ko sem ga spomnila na obljubo, se je sicer opravičil, znova obljubil, pa je vedno držalo samo do… In potem sem končno ugotovila, da se ne bo nikoli spremenil in sem ga črtala iz mojega življenja, kot je zahkteval, da jaz izbrišem vse pred njim. Zdaj se lahko spet dobivam s prijateljicami, sprejemam obiske, ne razmišlam, kaj lahko rečem, da ne bo prepira… Razmisli.

Po mojem tudi no, tocno tako nekako meni deluje nadaljni razplet te zgodbe. Ni ta cisto diht v buci, sicer ga do neke mere razumem, ne razumem pa vsega.
Ce je na ex alergicen – potem se neke stvari dajo skenslat, ne pa vseh. Je pa tudi mozno, da je clovek zelo nesamozavesten in preko taksnih fint hoce dokaz da ga res ljubis, nimam pojma.
Na nek nacin pa tudi ne vem kaksna si ti do ex, mogoce on cuti da imas se neka custva do njega in ga ta obcutek dela norega, zival, haha.
Kaj jaz vem, nek zdrav odnos to sigurno ni. Ni bolje bit sam kot zivet v taksnih katastrofalnih razmerjih? Jaz ne bi….

Pozdravljena,

nič kaj lepa situacija. Približno si lahko predstavljam kako doživljate vse skupaj. Sem pred časom pisala, da sem spozanala novega partnerja, ki mi je bil všeč in sem se dobro počutila z njim. Vse je bilo lepo razen….. Da, razen njegovega nenehnega nerganja in dokazovanja, da imam z bivšim preveč prijazen odnos. Ker se ne prerekava, smo v nekih normalnih odnosih… In mu ni bilo prav. Sem se odločila in prekinila stike z njim ravno iz tega razloga, kar pišejo ostale. Danes ga moti to, jutri ga bo kaj drugega. Me je bolelo. Po dolgem času sem začela čutiti zopet nekaj lepega do nekoga in se je končalo. Ne želim si biti z nekom, ki ne loči partnerskega odnosa med nama in starševskega, ki ga imam z bivšim. Ne iščem novega očeta mojim otrokom. Očeta imajo.
Želim ti dobro odločitev. Morda je včasih dobro poslušati razum in ne samo srce. Čeprav ti srce govori drugače.
Lep dan,

Beži stran od nega

Mislim,da mu boš dala še eno priložnost…sprobaj ga ,če drži kar je obljubil

New Report

Close