Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Novi partner komplicira

Novi partner komplicira

Mene je zelo zmotil tisti stavek, ko ti je na vsa tvoja pojasnjevanja pribil, da želi da “ga ne
izzivaš” z bivšim – to je spet čisto puščanje manevrskega prostora za njegovo teženje, seveda
na način prelaganja krivde nate.
On bo čisto priden, razen če boš ti “izzivala”. Ne pusti mu NOBENEGA izgovora. Nobene luknje,
skozi katero bi spet lahko najedal. Enkrat za vseelej naj si da dopovedati, da je njegova “alergija”
na bivšega SAMO NJEGOV problem in naj ga kot takega tudi SAM REŠUJE kakor ve in zna.
Tebe nej pa s tem pusti na miru.

Točno tako. Tako se izražajo samo manipulativni in nasilni osebki, da potem žrtev hodi po jajcih in pazi da ne “izziva”. Svoje probleme naj rešuje sam oz. naj si najde žensko brez preteklosti, hehehe pri taki pa bi najbrž zahteval naj zradira starše pa prijateljice..taki osebki imajo težave sami s seboj, so ženomrzni oz. nasilni. Je pomladna09 lepo povedala, bolje prekinit kot pa nadaljevat v pekel..boli danes in bo še jutri, če pa ostaneš v takem odnosu pa boli za vekomaj.

Že to dovolj pojasnjuje, da to ni zate – da ta veza ni ok. Ob njemu se ti ne počutiš TI, ker drugače ne bi bila zmedena tudi po pogovoru z njim. In če ti nisi TI, to ni to. Pika.

Bistvena stvar v zvezi je to, kako dva rešujeta probleme in nesoglasja. Kadar problemov ni, je vse super, pa naj bo to z Micko, Jožekom, Franceljnom ali komerkoli. Brez problemov in konfliktov ni težko bit s komerkoli v zvezi. Šele, ko nastopijo problemi, lahko vidiš, ali si s to osebo kompatibilna ali ne. Problemi ti pokažejo, na kakšen način le-te rešujeta in kakšen je rezultat tega. Če je rezultat tega tvoja zmeda v glavi, to sigurno ni dober znak.

No mene je vse skupaj asociiralo na Monka.
Moji otroci mirno povedo kaj se jim je dogajalo skupaj z očkom in mano mojemu sedanjemu partnerju. In če jaz kdaj kaj butnem preko očeta otrok in se novi ne strinja mi to mirno pove, da ima morda moj bivši bolj prav kot jaz. In otroci imajo slike družine po stenah, nas nekdaj.
Sama sem sicer pospravila vse reči od njega, nikakor pa nisem zamenjala pohištva, stanovanja, kozarcev, (no za obleč in nakita mi pa itak ni kupil, tako da glede tega nisem imela težav). Sem pa odstranila vsa darila, saj so bila zame preveč boleč spomin.
Vendar sem vse to storila zaradi sebe in ne zato, ker bi nekdo to zahteval od mene. Kaj pa je ljubezen če ne brezpogojno sprejemanje drugega takega kot je.

Iz napisanega sklepam, da ti novemu partnerju veliko govoriš o tvojem bivšem – kako bi drugače vedel, v katere lokale si hodila z bivšim ali kateri nakit ti je bivši podaril. To je tvoja osebna stvar in ni treba vsega razklepetati. Še več, če želiš tvojega novega spraviti v slabo voljo in mu vzeti samozavest, potem pa le povej vse podrobnosti, morda še primerjavo, kdo boljše seksa.

Ja, to je pa tudi res. Se strinjam v celoti z licorice.

Podpisujem v celoti!!! Če bi jaz mojemu možu razlagala kaj mi je kupil moj bivši (dolga zveza), kje sva vse bila, kaj vse počela … mu tudi nebi bilo prav. Meni pa niti v obratnem primeru seveda. Mene včasih prime, da bi ga kdaj kaj vprašala za bivšo (iz čistega babjega firbca) pa se vgriznem v jezik. Preteklost naj ostane tam kjer je.

Jaz tudi sumim, da imaš še neka čustva do bivšega, morda se tega niti ne zavedaš, tvoj novi partner pa to morda podzavestno čuti.

In mislite si, da sem tudi jaz psajho..sam tudi mene bi motil poln računalnik slik od bivše!!!

Oba se malo zamislita in malo popustita, pa bo šlo.

Del krivde je vsekakor tvoj. Tudi mene bi motilo, če bi sedanji nosil prstan, ki mu ga je podarila ex. Pa tudi v lokalu, kjer je doživljal lepe trenutke z ex… bi mi bilo neprijetno.
Torej počisti pri sebi, on pa tudi mora vedet do kam lahko gre: kozarci od prej-to je pa že pretiravanje.

Na žalost vajina zveza ne bo obstala na dolgi rok. Lahko se slepiš…tvoja sorodna duša… sploh poznaš pomen sorodne duše??
Ko bo počistil tvojo “navlako”, se bo lotil vzgoje tvojih otrok, kaj bodo smeli kaj ne…

Pa saj gotovo že sama slutiš, da nekaj zelo smrdi…

Treba bi bilo poznati obe strani, da bi lahko dali objektivno mnenje. Težko je kogarkoli obsojati, ko je znana samo ena stran.
Največkrat so take reakcije povezane z nesigurnostjo vase, ki sproži ljubosumnost. Ali je ta upravičena, ali ne, pa je drugo vprašanje.
Poznam primer, kjer ima ženska partnerja z otrokom iz prejšnje zveze in ne glede na to, da se zelo trudi, da bi vse sprejela in razumsko ji to seveda uspeva, iracionalno vseeno prodrejo občutki ljubosumja, ko otrok reče, da on ni njen otrok ali ko ga vpraša, če je kaj narobe, ko zgleda žalosten in reče, da ima skrivnosti, ki jih pove samo svoji mami in atiju in podobno. Ob takih trenutkih nehote začuti, da je nekako izločena, da je to področje, kjer so povezani on, otrok in bivša in ni vedno lahko tega sprejet. Ne zagovarjam nikogar, samo skušam pogledati obe strani.
Preteklost imamo vsi, težko bi trdila, da je kdorkoli popolnoma imun na to, da je naš partner nekoč bil srečen tudi z nekom drugim, čeprav racionalno vsi vemo, da je to normalno. Če pa nekdo preveč govori (se hvali) glede preteklosti, je nekak logično, da podvomiš v to, ali morda ne žaluje za tem, se nehote vprašaš, kaj če je bila prejšnja oseba tista “prava”, boljša, lepša, bla bla… vse to je seveda iracionalno, a upam si trditi, da kdor zanika, da nikoli ni imel podobnih misli, laže sam sebi.
Sama sem tudi zbrisala slike bivših, ko greva kam, kjer sem že bila z nekom in on to ve, vem, da pomisli na to, ker imava zmenjeno, da si poveva, kakšne občutke imava, si tudi poveva, če ima kdo občutke ljubosumja, češ da drugi obuja spomine in podobno, mu, če to opazim, povem, da ne obujam spominov in četudi sem bila že prej kje s kom drugim, je zdaj, ko sem z njim, to nekaj čisto novega. In obratno on meni govori, da je pač tako kot jaz živel tudi prej, da pa to nima nobene veze z najinim odnosom in da je z mano začel na novo, preteklost pa je bila le pot do tega.

Praviš da ti reče da izzivaš. Beseda “izzivaš” lahko zveni grozilno (npr. ne izzivaj me, ker boš videla kakšne kažine ti bom naredil) – torej nek skompleksani psiho, ki išče izgovore, da lahko nafila svojo nesigurnost vase,
…ali pa mogoče dejansko izzivaš z govorjenjem o bivšem npr. tukaj smo se prvič poljubila, v tej restavraciji me je zaprosil in mi naredil najbolj romantično presenečenje, tam sam dobila zlato uro z posvetitvijo bivšega (z neko interno šalo npr.).To zna bit kar neprijetno.

Prijateljica se sama ni zavedala, a je pred mano vpričo novega fanta omenjala večkrat starega v dobri luči, kot neko vodilo, kako se vedeti, kako se obnašati. In drugi primer jaz- moj bivši je novem fantu nekajkrat povedal kakšno zelo zbadajočo foro – kako tukaj sva delala to in to, tam sem se mu obljubila za vedno, bla bla.In je novi fant bil čudnega obnašanja, dokler mi ni tega razložil in povedal-takrat sem vedela daje res, ker drugače kot od bivšega nebi mogel zvedeti.
Ko mi je povedal, je nehal biti posesiven in ljubosumen, mu je bilo dosti lažje ko sem mu razložila da niti ene ure nebi več izgubljala z bivšim in da je bila taka izguba časa, ker nisem Mihela (novega) spoznala prej.

Micipici to imas prav, da vcasih clovek ne ve za svoje napake, eto, ampak za to smo ljudje, da si znamo dolocene zadeve povedat in se o njih pogovorit, vendar pa se ne more izsiljevat, kot se pocne v tem primeru – bivsi ne sme skrbet, po dogovoru, za otroke, docim tanovi je 140km stran in se se dobiva z ex, pomaga in sodeluje pa v njenem gospodinjstvu in pri otrocih prav nic ne.
Tu je po mojem ves problem.

Še moje mnenje: to, kar dela tvoj novi partner, je patološko. Ne verjamem, da se bo zaradi enega pogovora spremenil, vedno bo našel kaj, kar ga bo motilo. To so znaki “control freaka”.

Vem pa tudi, da se moramo take stvari vedno naučiti na težji način, prek lastnih izkušenj, tako da: vso srečo!

Novi partner te mora sprejeti v celoti: z vso tvojo preteklostjo, željami in potrebami. Kajti to si TI. Takšno te mora imeti rad in takšno te mora sprejeti. Ni problem toliko v slikah,oblekah,restavracijah,…. to so le materialne zadeve,ki jih lahko hitro rešimo in navando niti nimamo do njih posebnih močnih občutkov.
Težava katero trenutno imaš je, da se zaradi njegovih želja ti počutiš zmedeno, potisnjeno ob zid. ČUTIŠ STRAH. To pa ni OK. To ni dober temelj neke veze.

Punce, da se vam spet malo javim…hm…kje naj začnem…sem prebrala vse vaše odgovore, mnenja, nasvete in najprej naj vam povem, da ta novemu nisem nikoli nič govorila, kje sem preživljala trenutke z bivšim, za nobeno restavracijo ne ve, kje sva bila, za noben nakit kateri je njegov, za nobene cotke, za nobene počitnice…jaz sem svojo prteklost pustila tam kjer je. Kar sva se pogovarjala, sva se o tem, zakaj sem se ločila, pa kakšen je bil, pa kje ga je biksal…jaz sem prepričana, da mu z ničemer nisem izzvala njegovega ljubosumja. In seveda, tudi meni bi bilo čudno. če bi prišla k njemu domov, in bi po stenah visele slike z njegovo bivšo, pa da bi nosil še prstan…jaz sem prstan pospravila, slike z očetom imata hčeri v svoji sobi.
Takrat sem res zaropotala, dala mu resno vedet, da bom odšla. Da naj me sprejme z mojo preteklostjo..da tega ne morem spremeniti…v glavnem, človeček se je resno zamislil…o temu sva se veliko pogovarjala, jaz sem ga poskušala razumeti, jaz sem mu razložila svojo plat, me razume…nekako sva se začutila in naredila korak drug k drugemu. Z mojimi otroci se fantasično razume, z njima se pogovarja o očiju, pred njima niti ene žal besede ne reče o njemu (pa bi včasih lahko, ker grejo še meni lasje pokonc), punci ga obožujeta, z njima počneta stvrai, ki jih z očetom nikoli nista…upam, da smo to fazo dali skozi in je samo še neprijeten spomin, izkušnja…nekaj, iz česar sva se oba naučila…jaz sprejemati njegovo šibkost, strah, da me izgubi…on mene celo…aha, agresiven nikakor ni, daleč od tega, še muhe ne more ubiti, res, zadnjič ga je pičila neka leteča biba, pa si je dal obkladek na roko, napadalno bibo pa je nesel ven na vrt…res ni agresiven in se ga ne bojim. Najina veza se je po vsem tem še okrepila…zaveda se, da me je zaradi svojih izpadov skoraj izgubil…pravi, da si tega ne bo dobžvolil nikoli več….da me preveč ljubi…in jaz tudi njega…in verjamem, da bo še vse dobro

Punce, hvala vam, ker ste mi stale ob strani…

lepe dneve vam želim, lotti

New Report

Close