Najdi forum

Dieta kemičnega razkroja

Ima katera izkušnje s to dieto?

To je dieta iz Birminghamske bolnišnice iz Alabame, ZDA, ki se daje srčnim bolnikom za hitro hujšanje pred operacijami. Dieta je sestavljena tako, da prihaja do kombiniranega delovanja vnesenih živil, ki skupaj učinkujejo na razkrajanje maščobnih celic v organizmu. Dieta je varna in zanesljiva, a vseeno priporočamo posvetovanje z zdravnikom, preden jo začnete uporabljati.

Prvi dan

Zajtrk:

Črna kava ali čaj, pol grenivke, 1 preprečenec, 1 žlička arašidovega (kikiriki) masla.

Kosilo:

1/2 skodelice tune, 1 prepečenec, črna kava ali čaj

Večerja:

2 rezini mesa (90 g), 1 skodelica stročjega fižola, 1 skodelica pese, 1 majhno jabolko, 1 skodelica vanilijevega sladoleda

Drugi dan

Zajtrk:

1 jajce, pol banane, 1 prepečenec, črna kava ali čaj

Kosilo:

1 skodelica skute, 5 slanih krekerjev (npr. Tuc krekerji)

Večerja:

2 hrenovki, 1 skodelica brokolijev, pol skodelice korenja, pol banane, pol skodelice vanilijevega sladoleda

Tretji dan

Zajtrk:

5 slanih krekerjev, 1 rezina sira Gauda (z manj maščobe), majhno jabolko, črna kava ali čaj

Kosilo:

1 trdo kuhano jajce, 1 prepečenec

Večerja:

1 skodelica tune, 1 skodelica repe, 1 skodelica cvetače, pol melone (manjše), pol skodelice vanilijevega sladoleda

Dieto je potrebno STROGO upoštevati. V kolikor se držite pravil, lahko v treh dneh izgubite do 5 kilogramov in v tridesetih do 20 kilogramov. V kolikor boste dieto uporabljali več kot 3 dni, vam priporočamo, da po tretjem dnevu četrti dan ne držite diete in ta dan jeste normalno (in zmerno!!!), šele peti dan pa ponovno začnite s prvim dnevom diete. Analogno velja za naprej.

Ne mešajte med seboj in ne nadomeščajte nobenega živila v zgornjem jedilniku. Lahko uporabljate le sol poper in nobene druge začimbe. Kjer ni podane količine, ni omejitev, a vseeno priporočamo, da ne pretiravate. PRIGRIZKI MED OBROKI NISO DOVOLJENI!

ja, jaz-v treh dneh 2,5 kg- samo sem bila pa tako lačna cel cajt, da sem mislila, da se mi bo zmešalo

hehe ja saj to me je zanimalo, ker ti obroki so res pičli. Jaz bi rada izgubila 6kg, pa bom počakala na vročino, takrat ni apetita, pa zato tudi takšne lakote ne 🙂
Hvala, v bistvu me je zanimalo, če res tako hitro shujšaš.

A si jih nazaj dobila? Misim kilograme?

Ker meni je bilo rečeno, da izgubiš hitro, še hitreje pa nazaj dobiš.

jaz sem 3 kg v dveh rundah.
meni pa se zdijo obroki ogromni (ali pa sem imela preeliko skodelico:), samo vmes ni nič. keks tu, mal soka tam, pa ena kavica, pa mal jabolke,pa mal sladoleda, pa…..no, vse tisto vmes, zaradi česar je potem treba hujšat:)

Oprosti, ampak tole je neumnost brez primere! Pri taki dieti shira vsak normalen človek, vsak normalen organizem takoj preklopi na “ups kriza je, ni hrane, varčujmo kot zmešani” in vsak normalen bo takoj, ko bo pojedel karkoli normalnega nazaj dobil vse kg in še kakšnega zraven.

In zakaj bi kdo pri zdravi pameti hotel shujšati 5 kg v treh dneh ali celo 20 kg v enem mesecu!

Da o “ameriškosti” oz. nezdravosti te diete sploh ne govorim: kikirikijevo maslo, hrenovke, krekerji. Ja, res prava hrana za diete, ni kaj.

dietolog, menim da se ne ubadaš s kilogrami, tiste, ki se, pa vam povem, da sem izgubila še nekaj kg, ampak z drugim načinom.

“To je dieta iz Birminghamske bolnišnice iz Alabame, ZDA, ki se daje srčnim bolnikom za hitro hujšanje pred operacijami.”

In če lahko hujšajo srčni bolniki, tudi zdravi osebi ne bo škodilo, če izgubi nekaj kg 🙂

kimzi, a smem vprašati kako? Ker teh 6kg mora dol z mene 🙂

zjutraj kosmiči z jogurtom, ob 11-12 jabolko, ob 14-15 rio mare s zeleno solato s fižolom, mogoče polnozrnat kruh in kuhana zelenjava(zamrznjen zelenjavni mix, ki sem si ga nakuhala za 3 dni), paradižnikova solata in ob 18.ih pasirana skuta. Nič kruha ali pa en kos na dva dni, sladkarija edino natren v kavi in kar ga je v sadju. Od 16.-ih naprej ne jej več sadja, temveč zelenjavo in mlečne izdelke ali pa beljakovine. Obvezno hodim 3x na teden na arobiko, ko pa še nisem hodila na aerobiko, pa 30 min orbitreka, potem pa vaje za rit, roke, noge in trebuh. Najbolje je biti 10 min na orbitreku, pa narediš serijo vaj za rit, pa spet 10 min orbitreka, pa vaje za roke-temu se reče intervalni trening, kar pomeni, da s kardio vadbo dvigneš pulz in nato s pomočjo vaj kuriš maščobo.

Vem, da gre, ker sem sama izgubila v 3 letih skoraj 30 kg. Zdaj jih imam 55(+/- 1kg).

Kimzi, motiš se. Ravno sem na dieti (približno od začetka maja) dosežek: minus 6 kg. Počutje odlično, jem vse razen sladic (oziroma tudi te občasno v manjših količinah), z odvečnimi kg pa se ubadam od najstniških let.

Ravno zato točno vem, o čem govorim. Tudi meni je že uspelo spraviti dol štiri, pet ali šest kg v rekordnem času, a so potem tudi v rekordnem času prišli nazaj. Zato vem, da v tem ni nobenega smisla.

jaz sem 25 kg izgubila v pol leta, potem pa še cca.4-5 kg v 2 mesecih. Od takrat je zdaj 4 leta. Sem se zredila za par kg, ampak zaradi tega ker sem pretiravala na body pumpu. Opustila pump, začela z aerobiko in kg ostajajo isti.

Sicer nisem poizkusila te diete, sem pa čisto na koncu ločevalne in bi jo priporočala vsakomur.Meni se super obnese, sem šla dol 11 kg do sedaj in sem zelo zadovoljna.Sem se pa precej držala, parkrat sem se pregrešila, pa pijem vodo z okusom in eno kavo s smetano na dan.Je pa to vse brez gibanja, še v tej smeri razmišljam..Nameravam tudi v bodoče jesti tako, da ločujem živila.

Se splača potruditi, občutki so neopisljivi, pa dve konfekcijski številki manj!

Lp

kimzi, hvala. Saj migam full, s psičko sva ure in ure zunaj, vsak dan telovadim za 15 minut, seksam tudi full :))), ampak ker grem predčasno na morje, moram na hitro izgubiti teh 6kg, drugače ni panike :))

Ločevalna pa ni zame, meni so šle kile po njej celo gor.

Mene so takšne diete pripeljale na 126kg, pri 155cm.

Zdaj pa razmislite…. Danes imam bariatrični trak, ker se nisem rešila začaranega kroga. Sedaj, ko pa se ne morem prenažirat in “dietirat”, ko imam fizično prepreko, sedaj pa brez težav tudi ob sladoledu, ocvrtem in seveda zdravem hujšam. Joj, ko bi imela to pamet, ko sem bila še suha.

Tako, da dober tek, vsem skupaj.

Aja, pa na začetku in koncu diete izmerite obsege in mišično maso, pa primerjajte rezultate. Kilogrami pri vas niso merilo hujšanja.

pemina, kakšno je tvoje sporočilo? Da naj ne bi hujšale? Never ending story…

pemina, niso krive diete, ampak mi sami (če seveda ni za debelost kriva bolezen). Jaz sem imela pred leti obdobje prenažiranja, ker sem v hrani iskala uteho, tolažbo. Jedla sem, pa čeprav nisem bila lačna. In mislim, da je veliko lažje shujšati, ko imaš npr. viška 6 kg, kot pa potem, ko jih imaš viška 20 in več. Sama namreč obožujem sladko in čeprav ne pojem veliko, mi gre vse takoj na trebuh in boke. Sestra pa res poje kot slon, pa je kot trlica. In ko bom po dieti shujšala, bom sama kriva, če bom kile dobila nazaj, ne pa dieta. Dieta traja pač vse življenje za nekatere.

Ne, ampak hujša se ne s kratkoročnimi dietami, temveč z dolgoročno “spremembo” življenja. Diete vplivajo na naš metabolizem itd., itd. Malo bolj zdravo živiš, več gibanja itd. prinese tudi bolje delujoči metabolizem in lahko ob konkretno višjem vnosu kalorij hujšaš…………. Mah, to sem razložila čisto laično.

O tem je bilo že velikoooooo govora, tako tukaj kot na forumu Hujšanje. Se mi ne ljubi.

Evo, beri če se ti da, eden mojih najljubših člankov hehehehe:

http://www.maxximum-portal.com/hujsanje/diete/dieta_za_zeljnato_glavo

Te crash diete so smrt za hujšanje. Trenutno sicer teža pade, dolgoročno pa se metabolizem čedalje bolj upočasnjuje in potem pride do tistega – saj živim skoraj od zraka, pa se redim. Več je takih diet – težje je shujšati.

Potem je treba jesti čedalje manj in manj, da vzdržuješ eno in isto težo. Če ješ normalno, se rediš. Če se prenažiraš, dobiš pa cifre nad sto.

Nisem vedela, da v dobi interneta kdo še tega ne ve.

Ej, lajka. Itak, moj problem je bil tudi prenažiranje. In take diete so še bolj k temu samo pripomogle. Namesto, da bi bilo več člankov na temo kompulzivnega prenajedanja in motnje hranjenja je cel kup nekvalitenih člankov z glupimi dietami. Pa misliš, da bo dieta delovala, pa stradaš, pa poskusiš, pa nekaj kg izgubiš, metabolizem preklopi na šparanje in se nato rediš, kljub temu, da si zmanjšal hrano. Izgubiš voljo in spet in spet.

Verjemi, sem dala vso psihologijo in teorijo hujšanja skozi. Sem potrebovala fizično prepreko prenažiranja, pa še včasih vidim, da mi je še kar ostalo, da se moja sreča vrti okoli hrane. V glavi sem precej popucala, ampak vse skupaj je en velik hudič, ki ga težko rešiš iz danes na jutri, še manj pa z glupimi dietami. Pri ženskah, ki pa imajo le nekaj kg preveč, je pa ta dieta itak neumna, saj izgubljajo predvsem na mišični masi, zafurajo metabolizem in drugo poletje isto vprašanje, vendar takrat sprašuje, kako se naj rešim odvečnih 12kg.

Vse skupaj nikakor ni zdravo. Tudi, če s takšnimi dietami izgubljamo kilograme, ni najbolj ok, saj naše telo potrebuje več na dan, kot to revščino od diete. Če že shujšamo, lahko naredimo po drugi plati več škode kot koristi.

New Report

Close