Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost statistika – v katerem poskusu je uspelo?

statistika – v katerem poskusu je uspelo?

Najbrž je bila tema že kje objavljena, pa je kljub iskalniku ne najdem. Pa najbrž se tudi sama sprašujem tisto, kar se je podilo po glavih že veliko žalostnim dekletom pred mano. Pa vendar: Ali obstaja kje kakšna statistika v katerem poskusu je uspelo?

lp Una

Nevem ali obstaja kakšna statistika kdaj je uspelo ali ne, meni je uspelo v prvem poskusu IVF. To je bil zame nasploh prvi postopek. Uspešnost je odvisna od veliko dejavnikov, tako da se napovedat nič ne da. Lahko pa sama tudi kaj narediš zase. Že to, da se ne obremenjuješ preveč je veliko.

P.S.
Sem v 33 tednu nosečnosti in že komaj čakamo na veliki dogodek.

Veliko uspeha in pozitivnih misli ti želim!

Meni uspelo v 1. ivf, končalo se je z abrazijo, torej mi ni še uspelo.

Držimo pesti za drugi ivf.

So pa tudi taki primeri, kot je zoja14, da uspe v prvo.

Prvič sem imela spontani – ni bilo nič s punkcijo, ker je folikel pobegnil.
Potem stimulirani, ki v prvo ni uspel (M že 8. dan), čez dva meseca pa sem imela ET zamrznjenčka, ki danes že pošteno hodi v vrtec.

Držim pesti in srečno!

Kaz imam občutek da kar veliko puncam uspe v prvem ivfju, na žalost se jaz se trudim..Pomoje čist od sreče odvisno. V zadnjem (tretjem) ivfju nas je bilo 7 na punkciji, 4 sploh etja niso imele, jest sem, pa se ni prijelo.
Ko te sreča zeza te pač zeza, mene se je odločila še kar matrat (dans sem mal pesimistična, sm še sluzbo zgubila).

Za prvo nosečnost sem imela 2x stimulirani postopek, tretjič ET zamrznjenčkov in sem imela SS, četrtič spet ET pingvinčkov in ena od njih je danes stara 15 mesecev.
Za drugega otroka sem šla 1x v stimulirani potopek prvič zaenkrat se je prikazal + in upam, da bo tako tudi ostalo.

Uspelo je v 2. poskusu in sem v 16. tednu nosečnosti.

Za več informacij o sami statistiki uspešnosti si lahko pogledaš na spletni strani mariborske klinike (http://www.ivf-mb.com/rezultati.htm), kjer je videti, kakšna je verjetnost, da ti uspe, če prenašajo morule, eno blastocisto, dve…
To je sicer precej pavšalno, ker so težave različne in zato tudi uspešnosti, a meni se je zdelo zanimivo prebrati.

LP
Tralala

Jaz sem imela 4 IUI-je in 2 IVF-ja. Uspelo je v drugem IVF postopku. Pikica je stara 14t4d.

Srečno vsem, ki upate (tudi jaz sem še vedno med vami!)

Tashi

Meni je uspeli prvič v prvem IVF. Potem smo šli še po drugega otročka, pa v drugem postoku ni uspelo. Sedaj so na vrsti eskimčki.

Srečno vsem!
lp
teja

Ko govorite o statistiki – jaz sem ena tistih, ki jo malo “kvari”, saj mi po 1 IVM in 3 IVF še vedno ni uspelo. Sem pa spoznala kar dosti punc, ki jim je uspelo v prvem postopku. Nikol ne bom pozabila, ko nas je blo v skupini 11, pa so VSE zanosile (vse bile prvic) samo jaz ne…

LP

Kaprica

Tudi jaz sem ena takšnih, ki ji ne uspe. Bila sem že na 6 postopkih, pa nič.

Pa še ena,da malo statistiko zamaja.Sedaj sem 7ič+(2x zamrznjemčki) in čakam al bo al ne bo.Upam,da bo.

Ta statistika ne pove kaj dosti, dobro bi bilo, ce bi zraven na kratko pojasnile zaradi cesa ste v postopku, v kateri ustanovi, ter mogoce – kaksna je bila terapija…. Tako bi marsikateri dalo vec optimizma. Tu ni fajn metat vse v en kos. Upam, da se strinjate….

…drugace pa, jaz sem bila:

*dvakrat v LJ (Suprefact, Gonal) – neuspesno;
*ekrat pri dr.Resu (Dipherline, Menopur) – uspesno – kasneje abrazija;
*nikoli nobenega zamrznjencka

Imava postopke ICSI, zaradi moske neplodnosti, ter PCO.

LP, Ajda.

– prvič ivf dr. Reš (Suprefact, Menogon) – uspešno, sledila abrazija
nič zamrznjenčkov

imava pa nepojasnjeno neplodnost

Prvič – IVF (suprefact, gonal)- GKL- neuspešno (Odstranjen en jajcevod, drugi tudi ni najbolj vredu)- nič zamrznjenčkov

-2x ivf neuspešen,3xicsi neuspešen.Vse postopke sem imela pri Rešu.
Sedaj čakam na 6.v aprilu.
Sem bez enega jajcevoda,drugi pa naj bi bil b.p.
Pa Reš mi skoz ponavlja,leta,leta,letos jih bom 39.
Pa še to,da sem 2x rodila in kasnej še zanosila večkrat,sedaj pa noče pa noče.
lp

Pa še jaz, da res pokvarim statistiko, do sedaj 9.ICSI in 3x prenos zamrznjenčkov, od tega 3x zanosila in tudi 3x je prišlo do SS. Še vedno vstrajamo….naslednji postopek kmalu, upam da zadnji.

LP

uspelo v 1. postopku ICSI…doma imam dve zelo živahni frači.)

Nama je uspelo v 15. postopku.
Dvakrat so mi vstavili zamrznjenčke, imela sem dva spontana postopka ter 11 ICSI postopkov.
Uspelo nam je v ICSI postopku, vstavljeni sem dobila dve blastocisti, eno lepo, eno malo slabšo.
Sem v štirinajstem tednu nosečnosti in seveda sva z dragim presrečna.
Imela bova enega otročička in sicer nama je Dr. Pušenjak napovedal, da bo skoraj gotovo punčka :).

Tako da, punce moje, ni pravila.
Samo vztrajajte, pa vam zagotovo uspe-enim prej, drugim kasneje.Kot vidite, sem dober primer, da ni za obupat ter da se je treba borit do konca.

V mislih sem z vami ter vsaki posebaj želim, da čimprej ugleda magični plusek.

Topel objemček vsem!

Tudi pri nama je nepojasnjena neplodnost (kar me jezi najbolj od vsega!), sva na GKLj in prvi IVF v januarju je bil neuspešen.
Še najbolj me skrbi relativno slab odziv na dokaj močno stimulacijo. (Suprefact in po 3 ampule Menopur-ja), pa so bili le 3 večji in 1 manjši folikel. Iz njih smo dobili 2 celici, ki sta se lepo oplodili, ena do blastociste, druga do morule. 🙂
Vstavili so obe vendar uspeha ni bilo.

Sedaj se sprašujem ali bodo v naslednjem postopku spreminjali terapijo ali dozo? Pa še strah, kaj pa če nikoli ne uspe, se je pridružil. 🙁 Vem, moram ostati pozitivna in delam na sebi, spremenila sem prehrano, dodala kar nekaj priporočljivih mineralov in dodatkov, več se gibljem,… pa vseeno.

New Report

Close