Najdi forum

droge v šoli

Naši sosedje imajo res raznolike ideje. Pred kratkim so namreč štartali program s katerim naj bi osveščali mlade, kako pravilno jemati droge in kako v določenih kritičnih trenutkih reagirati, da preprečiš najhujše.
Ali bi kot starši to podprli?

ja

….kako pravilno jemati droge??????!!!!!!!!tuki mi pa ni čist jasn tole.

….kako pravilno jemati droge??????!!!!!!!!tuki mi pa ni čist jasn tole.[/quote]
.

Recimo vsakič z novo iglo in ne z rabljeno. Program vsekakor podpiram, jemanja drog se ne da v celoti preprečiti lahko pa se zmanjša nevarne posledice tega početja. Manj nevarnih okužb itd..

Kakšni naši sosedje, ta program se v sloveniji izvaja že vrsto let.

Ne bi.

In zakaj ne?

To je kot “skrivni” pristanek, da se to sme delat, samo pazit moraš. Hinavščina s strani odraslih! Reševati probleme pri sadovih je bilo vedno Sizifovo delo. Zdraviti je treba korenine.

Ne, znani predavatelj, strokovnjak na tem področju, je rekel, da že preveč otroci vedo o drogah.

pridelovalcem in prodajalcem drog zvišati kazni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tudi če mama svojo 15 letno hči pelje k ginekologu po tabletke je neke vrste pristanek, čeprav bi raje da dekle še malo počaka in odraste.

Ne, hinavščina bi bila delati se, da problem ne obstaja oz razlagati otrokom kako nevarne so droge in da jih ne smejo jemati. Sploh pa kaj so te korenine?
Harm reduction program se v sloveniji izvaja že več kot 10 let, saj so raziskave pokazale da deluje veliko boljše kot restriktivni programi prepovedovanja. Vsak lahko pride do drog če mu je do tega in že 5 letni otroci vedo, da so droge škodljive, prav tako obstajajo programi za zdravljenje odvisnosti.
Harm reduction programi pa učijo o tem kako čim bolj “varno” uporabljati droge, kako pomagati človeku v stiski itd.
Vprašanje ali bi takšen program podprli sploh ni na mestu, ker se ta program že izvaja, mogoče bi se morali pogovoriti z svojimi otroki ter jih vprašati če so v sklopu šole bili na kakšnem od teh predavanj.

Ne moreš primerjati drog s seksom. Droge so vendarle škodljive, seks ob ustrezni zaščiti pa ne.

Podpiram to, da o varnosti uporabe drog predavajo uživalcem drog – tj. v kakih skupinah, krajih, kjer se ti srečujejo. Lahko tudi razdeljujejo kake zloženke pred rave-diskotekami ipd. To mi je ok.

Na splošno – recimo predavanje na osnovni ali srednji šoli o varni uporabi drog, pa ne podpiram. Podpiram pa preventivno izobraževanje o škodljivosti in nevarnosti uporabe drog, svetovanje “kako reči NE”” ipd.

Vidiš kako si polna stereotipov: tam kjer se zbirajo odvisniki. Od kje ti informacija da se odvisniki kje zbirajo. Na začetku se nikjer ne zbirajo ampak pač ljudje probajo droge priložnostno na zabavah itd. In drugo tudi v osnovnih in srednjih šolah so odvisniki in potencijalni odvisniki.
Madona no, saj nismo v srednjem veku, da bi otroke morali držati v temi.

A pa se vam zdi to kul, da se o njih predava v šolah, ker mi stvarca deluje dosti tako: češ, tega ne moremo preprečiti, lahko pa vam pomagamo, da če jih že jemljete, da jih vsaj ,,pravilno,, jemljete….skratka, da ste pozorni,ko jih uživate in da se zavedate nevarnosti.

Ja točno tako in nič drugače. V program so seveda vključena tudi predavanja o preventivi nadaljuje pa se z tem, da če že ne gre drugače potem vsaj varno uživaj droge.
Odvisnost se da ozdraviti, Hiv pa ne tako da…

VSE NA GOLI OTOK,PA DELAT

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

KJE JE UNA KAČA DA TOLE MAL POSIKA

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

zanimivi odgovori 🙂

če si priznamo al ne naši otroci prej kot slej bodo prišli v stik z drogo (v mojih šolskih letih ni bilo nič nenavadnega droga v šolskih wc-jih, že v OŠ – 25 let nazaj) in veliko smo se o drogi pogovarjali … v šoli, med sošolci, prijatelji ….

zame je isto cigareta, đoint, tabletka al pa inekcija … otroku je treba predstaviti kaj to je in kako se telo odziva na določeno drogo.
Da otrok ne bo droge probal ni v rokah staršev, pač pa v njegovih. On mora sam pri sebi razčistiti kako bo ravnal ob prvem stiku z drogo. Jo bo probal ali ne … če jo bo, ali jo bo tudi naslednjič?

problem pa je dejansko pravilno ravnanje z drogo … marsikatero mlado življenje bi lahko rešili, če bi prepoznali znake overdosa … pa tudi sicer se mi zdi, če bi otroci poznali posledice napačnega uživanja drog, bi bili bolj previdni … mnogi bi se bali drogo sploh poskusiti ….

zdi se mi povsem normalno da otroka seznaniš s posledicami nezaščitenih spolnih odnosov, kot tudi s posledicami jemanja drog … in prav tako kot starši ne morejo otrokom natikati kondomov pred spolnimi odnosi, ne morejo kontrolirati jemanja droge …. zato pa jih lahko seznanimo kaj pomeni drogo jemati, kakšne so posledice in kakšna je odgovornost …

ne bezaj me ven iz votlinice,zima je.

kaj si jaz mislim.pa naredimo še forenzična predavanja.tema bo kako koga fentat ne,da se bodo našli dokazi.

ne bezaj me ven iz votlinice,zima je.

kaj si jaz mislim.pa naredimo še forenzična predavanja.tema bo kako koga fentat ne,da se bodo našli dokazi.[/quote]

hihihihihihih
na to se pije kofi

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

New Report

Close