Najdi forum

Bi šli za poroka svojemu otroku?

Ali bi šli za poroka svojemu otroku, ki ne more sam najeti kredita, ker je zaposlen le za določen čas, da bi lahko obnovil stanovanje, ki je vaše in bi se potem vaš otrok vselil notri?

Ja, zakaj pa ne. Razen če bi v prihodnosti sama potrebovala kredit, ali pa ne bi imela dobrih odnosov z otrokom.

Če bi si lahko v primeru otrokovega neplačevanja kredita privoščila (in želela) odplačevanje jaz, potem da. Sicer pa ne.

Ker biti porok, to v bistvu pomeni ravno to: da boš odplačevala njegove kredite, če jih on ne bo.

Šla bi v primeru, da zagotovo vem, da mi bo plačeval obroke kredita.Naj se sliši še tako egoistično, toda poznam primere, kjer so starši na koncu morali prevzeti vse obveznosti. Če ti finančno znese, je ok, kaj pa , če ne?

Se strinjam z ostalimi – če si zmožna plačevati obrok, če morda otrok ne bi zmogel, potem: ja. Sicer pa ne.

Ne bi rada strašila, a poznam celo primer, ko so starši zaradi sinovih dolgov izgubili hišo in so zdaj na stara leta najemniki v lastni hiši ter najemnino plačujejo banki.

Samo v primeru, če bi bila tudi sicer sposobna tak znesek kredita odplačevat (če do česa pride) in če ne bi sama rabila kredita. Pa seveda odvisno od odnosov, kakšne sorte otrok to je (mislim, ali je sicer odgovoren ali ne …).
Sicer pa v načelu nisem najbolj navdušena nad takšnimi variantami. če bi otroku zaupala (in bi seveda denar imela), bi mu raje sama posodila – če že …
V vašem primeru tudi od nujnosti investicij. npr. opremit je stanovanje že treba, pa poštimat inštalacije itd., “izmišljevanja” pa jaz ne bi financirala oz. podpirala.

Acjom, fora pri poroku je ravno v tem, da NE VEŠ, če bo nekdo zares plačeval. Človek lahko že ima namen vrniti kredit, a kaj če umre/izgubi službo …
ni tako preprosto, kot se sliši …

A zavaroanje pri zavarovalnici pa ne pride v poštev? Je verjetno dražje, a …

Ne

Se strinjam z ostalimi – če si zmožna plačevati obrok, če morda otrok ne bi zmogel, potem: ja. Sicer pa ne.

Ne bi rada strašila, a poznam celo primer, ko so starši zaradi sinovih dolgov izgubili hišo in so zdaj na stara leta najemniki v lastni hiši ter najemnino plačujejo banki.[/quote]

Se pravi, da sarši lastnih otrok ne poznajo, da ne vedo, česa so njihovi sončki sposobni?

No moja hči ni bila nikdar sonček, pa mi je ravno včeraj ona šla za poroka!

R

Ne.

Če bi si lahko to privoščila, bi kredit najela sama in denar otroku podarila.

Če pa si plačevanja obrokov ne bi mogla privoščit, pa tudi za poroka ne grem, ker ruske rulete v svojem življenju ne mislim igrat. Bi morali skupaj z otrokom najti drugo rešitev.

Ne bi šla. Naj najprej prihrani nek znesek in se potem zmenita, da najame kredit on, kolikor se da, nekaj pa ti. Ne sme vse biti na tvojih ramenih. Jaz sem tudi prišparala precejšen znesek, se odrekala veliko stvarem. Najlažje je to, kar želi tvoj otrok.

Samo to stanovanje je njeno. Mama je lastnica tega stanovanja, torej če ne bi odplačevala kredita, bi lahko ona to stanovanje prodala, ali pa dala notri podnajemnike in iz najemnin plačevala mesečni obrok, pa še ostalo bi ji. Jaz bi v bistvu obnavljala stanovanje, ki niti ni moje, ona bi šla pa za poroka za stanovanje, ki je pravzaprav njeno.

Se strinjam z ostalimi – če si zmožna plačevati obrok, če morda otrok ne bi zmogel, potem: ja. Sicer pa ne.

Ne bi rada strašila, a poznam celo primer, ko so starši zaradi sinovih dolgov izgubili hišo in so zdaj na stara leta najemniki v lastni hiši ter najemnino plačujejo banki.[/quote]

Se pravi, da sarši lastnih otrok ne poznajo, da ne vedo, česa so njihovi sončki sposobni?

No moja hči ni bila nikdar sonček, pa mi je ravno včeraj ona šla za poroka!

R[/quote]

Povedala sem primer v katerem BI ŠLA za poroka – če bi bila v primeru, da se kaj zalomi, potem sposobna odplačevati dolg.

Drugače pa je v življenju veliko nepredvidljivih stvari – recimo, da si tvoj “sonček” kakor ga imenuješ, kupi hišo/stanovanje s partnerjem in oba vzameta kredit, potem pa se en ponesreči… in drugi ne zmore plačevati kredita… ti kot porok pa tudi ne. Če svojega otroka še tako dobro poznaš – vedno ne gre vse po načrtih.

Torej, še 1x – če bi bil otrok odgovoren in če bi jaz vedela, da mi moji dohodki dovoljujejo, da prevzamem potem te obveznosti – potem DA. Sicer ne. Mu raje dam nekaj sto €, da se kredit zavaruje na zavarovalnici.

No, najbolj pošteno bi bilo, da mama najame kredit in obnovi stanovanje (saj je njeno), potem pa tebe vzame za najemnico in ji plačuješ tržno najemnino. Iz te najemnine pa potem ona odplačuje kredit. Mar ne?

Ne, ker v tem primeru imam pa varianto, da grem nekam drugam za nula najemnine in plačujem samo delež stroškov. Samo sem mislila da bo mati svojemu edinemu otroku ki ga ima v življenju pa vsaj toliko šla na roke, ampak ok, očtino vas je več takih. V končni fazi, zakaj bi pa jaz obnavljala stanovanje, ki niti ni moje. Hvala, ste me razsvetlili.

V bistvu kar pametno razmišljaš. A dobro se pozanimaj, koliko in s čim boš v resnici plačala najemnino tam, kjer zdaj praviš, da je brezplačno. Ker z leti boš ugotovila, da nobena stvar v življenju ni brezplačna. In še najcenejše so stvari, za katere je cena znana.

No, zato pa jaz ne bi šla nikoli in nikdar za poroka, niti lastnemu otroku ne.

No, če misliš, da ti je mama dolžna omogočiti najem kredita, ker je pač tvoja mama, mi je pa itak jasno, zakaj tvoja mama tega noče narediti.

Jaz mimogrede tudi ne bi obnavljala stanovanja, ki ni moje, glede tega imaš popolnoma prav.

Mami bo pač ostala hiša, za katero bo morala skrbeti, kot bo vedela in znala, ti greš pa lahko v najem drugam, kjer ne boš nobenemu dolžna ne denarja ne hvaležnosti. Napisala bom tudi to, kar ti spet ne bo všeč – ponavadi poroštvo podcenjujejo in so glede tega najbolj neučakani in užaljeni ravno tisti, ki so na koncu poroku tudi pripravljeni pustiti, da bo vse plačal namesto njih, oni pa zamahnejo z roko in rečejo “pa kaj, kar naj plača, saj ima dovolj denarja”. Žal poznam veliko preveč tragičnih zgodb okoli poroštva, da se mi to ne bi zdela izjemno slaba varianta zagotavljanja kredita. Vse, ma čisto vse drugo je boljše.

ne morem verjet, kako ste sebični. kako bi šele nekomu drugemu pomagali, če niti svojemu otroku ne bi…groza

Ja pa sej očitno bi ji mama pustila da živi v njenem stanovanju brez najemnine, kar mislim da je tudi nekaj vredno!

New Report

Close