Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Zbadanje pri srcu

Zbadanje pri srcu

Spoštovani, tud meni se je pred štirinajstimi dnevi pričela težava, da me nekako tišči oz. zbada okoli srca. To zbadanje, sicer ni tako močno.Začelo se je tako, da mi je začelo nekako vibrirati v prsnem košu, tako kot bi nekaj poskočilo na sredini prsnega koša enkrat, največkrat dvakrat, vedno zelo na hitro. Sedaj me pa tišči, oz. zbada okrog srca na levi strani, pa včasih me špikne tudi na desni strani prsnega koša pod vratom. to zbadanje in tiščanje je minljivo, vendar največkrat kar čutim bolečino eno blago tiščanje pri srcu. Bolečina se potem širi v levo roko. Stara sem 35 let, mati dveh otrok, do sedaj zdrava. Nedavno tega sem bila pri zdravniku, kri je bila v redu, pritisk tudi. Službo imam , kar precej stresno. Kaj bi to lahko bilo? Ali je narobe kaj s srcem, ali so živci. Drugače se počutim kar dobro. Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

V vašem dopisu niste napisali ali vas je zdravnik pregledal in izključil obolenje srčnih zaklopk in ali vam je napravil EKG. Izgleda, da so bili vsi izvidi normalni. Težave, ki navajate so tipične težave zaradi stresov in preobremenjenega živčevja. Morda jih boste premagali z zdravim slogom življenja, pri čemer mislim najprej na nekajenje in na redno telesno dejavnost. Lahko po potrebi vzamete blago pomirjevalo. Glede na vašo starost, ko imate še reden menstruacijski ciklus, ne pričakujem prizadetosti srca zaradi ateroskleroze. Kolikšna je raven maščob v krvi?

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani, najprej se vam zahvaljujem za odgovor. Naj vam povem, da zaradi teh težav še nisem bila pri zdravniku. Bolečina v levi roki, oziroma špikanje, je blago zelo podobno bolečini pri revmi. Bolečina pri srcu, oziroma blago tiščanje v srcu je najbolj prisotno pri vdihu oziroma izdihu. Tega vibriranje v prsih sedaj ne čutim več. Mogoče je res težava psihična, kaj pravite vi na to. Včasih me sploh ne boli nič, kar nekaj časa, potem pa spet špikanje v levi roki bolečina v rami, ter blago tiščanje pri srcu. Občasno tudi špikanje v desni roki. Ko delam, oziroma tečem, grem po stopnicah ne čutim nič večjih bolečin, niti nisem hitro zadihana, lahko diham. Drugih težav nimam. Prosim za mnenje. Hvala.

Da še dodam, da sem prišla na to, da tisto vibriranje v prsih imam po moje ekstrasistole. Ali je to nevarno?. Za kratko mnenje bi lepo, lepo prosila, saj sem zelo zaskrbljena.

Zelo mi je drago, da ste sami prišli na misel, da so bolečine (“špikanje”) pri srcu posledica psihičnih motenj. Zdravniki ločimo organske bolečine pri srcu od psihičnih že z navedbami preiskovance: Funkcionalne (psihične) bolečine se kažejo v glavnem z zbadajem (špikanjem) pri srcu. Zanje je značilno, da jih pri telesnih obremenitvah ni ali skoraj ni. Za organsko bolečino je značilna topa, stiskajoča bolečina, ki lahko nastane pri popolnem mirovanju, mine sama od sebe po nekaj minutah in se še poveča ob telesni obremenitvi. Najbolj zanesljiv način, da se rešimo funkcionalnih motenj je redna aerobna vadba (športno-rekreativna dejavnost):

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Upam, da že veste kaj so ekstrasistole in, da te motnje lahko nastopajo pri povsem zdravem srcu pri živčnih napetostih, po kajenju, pretiranem pitju alkohola, pri preživahnem delovanju ščitnice, itd. Ali so ekstrasistole “funkcionalne” ali posledica organske bolezni srca to zdravniki ugotovijo na osnovi pregledov telesa (srca), EKG, pregleda krvi, itd. Upam, da imate zdravo srce in, da ste lahko brez skrbi.. Če ekstrasistole izginejo pri zmernih telesnih obremenitvah (sprehodi v naravi) je za zdravnike znak, da je srce zelo verjetno povsem zdravo.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Da vam,povem še to. Danes sem bila pri zdravniku, ki mi je naredil še EKG srca. Pravi, da na srcu ni nič in , da so motnje čisto psihične. Dal mi je tablete Concor in pregled krvi za ščitnico. Saj verjetno se iz EKG vidi marsikaj. Hvala.

Da vam,povem še to. Danes sem bila pri zdravniku, ki mi je naredil še EKG srca. Pravi, da na srcu ni nič in , da so motnje čisto psihične. Dal mi je tablete Concor in pregled krvi za ščitnico. Saj verjetno se iz EKG vidi marsikaj. Hvala.

Zbadanje pri srcu – ajd.

S preiskavio Ekg ugotovimo hitrost bitja srca, prisotnost nerednih utripov, pomanjkanje kisika v srcu in stanje obremenjenosti srca. Če snemamo srce zelo kratek čas se lahko zgodi, da ni nerednih utripov prav v času snemanja. Da se prepričamo o njihovi prisotnosti
je včasih potrebno snemati EKG 24 ur. Upam, da vam Concor pomaga.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za vaš dopis. Mislim, da imate zdravo srce, ki je postalo nekoliko preobčutljivo na dražljaje, ki prihajajo iz centralnega živčevja. Vzemite po potrebi kakšno blago pomirjevalo.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Prosila bi za vaše mnenje, saj moram priznati,da sem kar malo zaskrbljena.Že teden dni imam bolečine v prsnem košu,s tem da se je sedaj bolečina preselila na srčno stran in na levo lopatico. Bila sem pri zdravniku in mi je pregledal kri.Vse ok.A mpak bolečina ne popusti,je močno tiščanje nad srcem in zaboli ob vsakem premiku,tudi ko se telo umiri.Takrat mogoče še bolj.Zdravnik meni,da je to nateg mišice,a glede na to da po tedenskem uživanju zdravila naprosyn ni nič bolje,bi bil mogoče potreben ekg. Kaj mi svetujete vi?Lep pozdrav

Bolečine v prsnem košu , ki “se selijo” ali spreminjajo jakost ne kažejo na prizadetost srca pač pa prizadetost mišic, vezi in sklepov. Mnogo krat gre za prehodne motnje, ki minejo same po sebi ali ob zdravljenju z blagimi ukrepi (tablete proti bolečinam, masaže, gretje). Preseneča me ugotovitev, da vam ni Naprosyn pomagal, morda bo boljši Naklofen. Podpiram željo, da vam zdravnik opravi posnetek EKG in, da ga shranite.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni!
Imam eno vprašanje. Že od marca leta 2010 me stiska pri srcu, takrat sem šla k zdravniku, vzeli so mi kri ker so sumili na moteno delovanje ščitnice. Izvid je pokazal da je s ščitnico vse uredu in prenehala sem hoditi k zdravniku. Še vedno pa me je bolelo. Vedno bolj in bolj pogosto. V bistvu me stiska, včasih še širi v levo roko. Včeraj so mi naredili EKG in naj ne bi imela težav. Stara sem 16 let, nimam psihičnih težav, ne kadim, ne pijem in nimam nobenih tablet. Zanima me v čem bi bila težava?
Hala in Lep pozdrav

Glede na vašo mladost in na navedbe v vašem dopisu ne morem nikakor posumiti na možnost, da so sedanje motnje posledica organske bolezni srca. Ni redek primer, da ljudje, pri bolečinah v predelu srca, najprej pomislijo, da je težava povezana z bolezenskim dogajanjem v srcu. V zelo visokem odstotku pa se pokaže, da gre za moteno delovanje živčevja, ki obdaja srce ali požiralnik,oziroma za draženje živcev, ki potekajo med rebri. Na možnost, da je prizadeto srce pomislimo v primerih virusnih prehladnih bolezni, kar sedaj pri vas izključeno. Kot ste navedli, izvid EKG je v normalnih mejah.Predstavljam si, da je tudi izvid v krvi v normalnih mejah. Včasih nam pomaga, pri ugotavljanju narave bolnikovih težav, ugotovitev ali so motnje bolj izražene v mirovanju ali pri telesnih obremenitvah.Poizkusite pomiriti motnje z blagimi pomirjevali, sicer vam izbrani zdravnik lahko predpiše ustrezno zdravilo

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni!
stara sem 22 let in že kar nekaj časa opažam močno zbadanje pri srcu, ki so se pojavile kar naenkrat. jemljem tablete lamictal 100g 2x na dan pribljižno 4 leta proti epilepsiji. ko so mi odkrili le-to so mi naredili v bolnišnici tudi ekg, kjer so opazili nepravilnosti ampak so to pripisali živčnosti, kar se mi ni zdelo ker sem bila čisto umirjena. že takrat sem malo opažala zbadanja ampak v močno manjši količini. sedaj pa me zbada že vsak dan najmanj 2x, pojavi se ko globoko vdihnem ali ko normalno ležim in gledam TV, skratka kadarkoli brez posebnega vzroka. bolečina je zalo močna, tisti čas komaj diham, če preverim takrat utrip na srcu čutim kako močno bije in se mi zdi kot, da preskakuje. pred leti sem imela tudi granulom in brala sem, da se srčne težave pojavijo kot posledica nezdravljenja tega. zanima me če je to kaj resnega, ali moram obiskati zdravnico ali bodo težave izginile tako kot so se pojavile?

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor!

Ostre bolečine (zbadanje) v predelu srca so v veliki večini primerov posledica stresnih obremenitev (zahtevno delo ali študij, nesoglasja, itd.). Bodite brez skrbi. Mislim, da bodo težave izginile v kratkem času ob zdravem načinu življenja brez zdravil (nekajenje, omejitev uživanja kave in alkohola, dovolj gibanja in relaksacije, itd.)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav,
Star sem 48let,okoli35let se že ukvarjam z orientacijskim tekom in maratonom.Zadnjih 6mesecov sem izgubil 3 najbošlja prijatelja. Vsakih 4-5dni v večernjih urah mi se pojavljajo ekstra sistole.Po obisku zdravnika ki me dobro pozna nismo ih ulovili naEKGu .Priporočil mi je da nadaljevanje sa zmernim tekom, in nime uputil k kardiologu.Dva tedna za tem sem obiskoval Medikor v Izoli saj tamo delajo moji prijatelji iz Novega Sada. Takrat je dr. Ignjatović ulovil preskok pri ročnom merjenju pulza, da potem na EKG ni bilo nič.Predlagal mi je obisk dr. Grujiča.Ekstra sistole sem imel tudi 10let nazaj. Takrat sem naredil UZ in je ugotovljena Ciklonična Hipertrofija miokarda leve komore –Sportsko srce.Takrat mi je kardiolog povedal da lahko tečem dosti in da te estrasistole so posledica nervne napetosti. Zdaj pijem Byiol 5mg-1/2+0+1/2. Pritisk je vedno okoli 135-145/80-85. Utrip 55-65.
Ker ekstra sistole se pojavljajo občasno , pri teku ih ni, a imam ih ko en teden ne tečem,t.j sem ugotovil da ni pravila kdaj se bojo pojavile, me zanima naslednje: Vaše mnenje ali lahko tečem že naprej. Zdaj tečem okoli 5km in to zmerno 6min po km.Prej je bil moj trening od 10-35km.
Menim da zmerni tek samo lahko izboljšuje kardio sistem.
Naj še omenim da sem visok 180 in težek 95kg.
p.s se opravičujem zaradi napak, še vedno se učim slovenščino.
Lep pozdrav.

Že odgovoril.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.
Stara sem 52 let. Ukvarjamse z redno telovadno vadbo pilates tnz 5x na teden in redni sprehodi ,ker imam tudi velikega psa. Zadnje dni me špika v levem delu prsnega koša in to tako močno, da mi zmanjka zraka .Potem bolečina popusti.ampak še vedno čutim topo bolečinoin težavo pri dihanju. Sem tudi nekadilka. Pritisk je normalen 127/74 puls 76.
Pri zadnjem pregledu nisem imela nobenih povečanih vrednosti .
Lep pozdrav

New Report

Close