Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Zbadanje pri srcu

Zbadanje pri srcu

Pozdravljeni!

Že nekaj časa me boli v predelu srca in sicer me zelo zbada, včasih pika in to traja kake 2 min potem pa je vredu in to nekaj krat na dan. Stara sem 24 let in zelo me skrbi saj sem že v pol leta 2 krat šla na EKG in je bilo vse vredu. Včasih me tako zbode, da si v tem predelu srca malo zmasiram.
Prosim za vaše mnenje, ker mi je zdravnica rekla da je s srcem vse vredu, jaz pa imam včasih tak občutek kot da me bo infarkt in sem zaskrbljena!

Lepol prosim za vaš odgovor!!

Pri mladih “bolnikih”, ki jih skrbijo neprijetni občutki in zbadanja pri srcu in imajo EKG v normalnih mejah zanesljivo ne gre za organsko bolezen srca ali srčnih žil pač pa, za bolezen, ki ji zdravniki pravimo “nevrovegetativni sindrom”. Ta je lahko posledica različnih vzrokov: vremenski vplivi, pri ženskah motnje menstruacijskega ciklusa, kajenje, duševne preobremenitve na službenem mestu, brezposelnost, neskladja v domačem okolju, čezmerno uživanje alkohola, itd. V terapiji priporočamo zdrav način življenja, predvsem polurne sprehode z nekoliko pospešeno hojo 4 – 5 krat na twden in po potrebi jemanje blagih pomirjeval (napr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zdravo, stara sem 19let velika 178 in imam 69kg, in pogostokrat me zbada v srcu, vendar se to dogaja 1x tedensjsko in spusti po pol minute, danes pa me boli ze cel dan, bolecina je kar huda, najbolj me zaboli ko vdihnem, prebrala sem da ce je ekstrasistola, mine bolecina po fizicni dejavnosti, mene pa se kar spika, se v manjsih in krajsih intervalih..kaj bi lahko bilo to?
ze v naprej se zahvaljujem za odgovor!

Zdravo
Zbadanje se je pri meni začelo pred pribl. pol leta, kmalu po vstavitvi mirene. (Prav sovpadalo je.) Začelo se je s tiščanjem v predelu prsi (kot tesnoba) nato pa zbadanje, levo in desno. Naredili smo ekg, krvno sliko (ščitnica in ne vem kaj še vse), gastrosk. pregled – vse ok. Čakam še na kardiološki pregled. Zbadanje je vedno pogosteje, že takoj ko vstanem in traja … vse do spanja. Ob naporu (hoja v hribe npr.) ga ni. Ob vsem prebranem si lahko postavim diagnozo tesnobe in psih. preobremenitve – na to sem sicer pomislila tudi sama (stres je prisoten, služba), skušam delat na “anti-stresu”, prehrana je zdrava, gibam kolikor čas dopušča, ampak to stanje me vedno bolj razburja… Kaj predlagate? Še kakšne preiskave, persen,…?
Hvala!

Iz vsebine dopisa ne morem pomisliti na možnost, da bi bile navedene težave znaki organske prizadetossti srca ali srčnih žil. Gre za simptome, ki jih uvrščamo v diagnozo “nevrovegetativni sindrom”, ki je v večini primerov posledica dolgotrajnih stresnih vplivov (čezmerne telesne ali duševne obremenitve, zaskrbljenost, nezaposlenost, vremenski vplivi, itd.).Priporočam zdrav način življenja, jemanje blagih pomirjeval, mnogo rednega gibanja (napr. polurni sprehodi več krat na teden). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.

Na vas se obračam s vprašanjem, povezanim z zbadanjem okrog srca.

Stara sem 33 let in se s tem zbadanjem okrog srca soočam že od osnovnosolskih let. Ker sem mi je danes stvar ponovila, sem se odlocila poiskati odgovor.

Stvar poteka tako, da me pri srcu kar naenkrat zgrabi krc (danes recimo po tem, ko sem na kavcu grdo sedela). Ce poskusim globoko vdihniti, mi to ne uspe, ker me v srcu tako mocno špikne, da niti ne upam. Diham plitko, lahko normalno hodim, le globoko ne smem vdihniti. Po cca 15 minutah ta spikajoca bolecina ob globokem vdihu mine. Danes mi je recimo v predelu srca ob globokem vdihu (ko sem preizkusala ali je ze bolecina minila) nekaj narahlo poknilo in lahko sem znova brez problema globoko vdihnilam

Bodite brez skrbi. Zbadanje pri srcu ni znak bolezni srca. Lahko je znak čezmernega draženja rebrne mrene, rebrnih živcev ali drugih organov. V večini primerov je posledica stresnih vplivov na našo duševnost, kar je zelo verjetno pri vas. V taklih primerih “bolnikom” svetujemo redno gibanje (na pr. 5 – 6 krat na teden polurne sprehode, zadosti nočnih počitkov, izogibanje stresom, itd.) in po potrebi še jemanje blagih pomirjeval (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za vaš čas in odgovor. Lp

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Tudi mene na čase zbada pri srcu že kakšne 4. mesece boli me tudi leva lopatica občasno, in po cigaretih imam malo pospešen utrip. Drugače imam kakšnih 10 kg preveč. Hodim pa 3x tedensko redno na sprehode, vendar se mi zdi, da me ravno po sprehodu včasih špika pri srcu, saj sem po pol ure sprehoda konkretno utrujen in je v meni nek strah, da je nekaj narobe. EKG sem opravil decembra in je vredu, prav tako so krvni testi tudi vredu. Sem pa zadnje čase kar v stresu.Res pa je, da sem včasih redno športal in kljub temu, da sem kadil ni bilo problemov. Prosil bi vas za vaš nasvet in ali je kot pomirjevalo vredu baldrijanov čaj?, Hvala za odgovor, lp

Mislim, da imate zdravo srce in, da gre za stresno povzročene motnje srčnega ritma. Priporočam polurne sprehode več krat na teden, nekajenje, blaga pomirjevala (tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Baldrijanov čaj je morda premil. Srečno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepše hvala za odgovor.

Eno vprašanje še imam. Torej Persen lahko vzamem brez problema, ne povzroča odvisnosti itd.? Pa kater Persen predlagate?

Spoštovani, prebrala sem zgornja vprašanja glede zbadanja v predelu srca in odgovore dr. Cibica. Tudi sama imam podobne težave, izvidi do so bp (obremenitveni test), razen precej povečanega pulza in zato jemljem Concor, v prihodnje bom naredila še UZ vratnih žil in UZ srca; imam povišan holesterol 8,3, vendar zaenkrat jemljem le artičokino tinkturo in zdravo jem. Glede bolečin srca mi je kardiologinja rekla, da prihajajo od hrbtenice. Vljudno vas prosim tudi za vaše mnenje, kako je mogoče, da bolečeine sevajo v predel srca, ker težav s hrbtenico sicer nimam. Stara sem 69 let, vsak dan hodim na sprehode in poskušam zdaj, ko sem v penziji, živeti čim bolj umirjeno. prisrčna hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

ne nanasa se sicer 100% na temo,ampak nekaj pa vseeno 🙂

Stara se 25(letos bom 26). Mislim da sem nekje pri 17/18 bila pri kardiologi, ker sem imela kar nekaj ‘napadov’ bolecine pri srcu. Malo so me takrat izdali sicer zivci, je pa kardiologinja takrat pri pregledu ugutovila da imam malo aritmije in pa naj bi imela prolaps mitralne zaklopke. Takrat mi sicer ni predpisala nic. Oz antibiotike pred kasno operacijo-preprecevanje unetij. Ko sem imela letos zdravniski pregled za sluzbo, je bila diagnoza prolaps mitralne zaklopke. Ekg ok. O zaklopkah meni pri pregledu omenila ni nic, vrjetno prebrala iz izvida kardiologa toliko let nazaj. To je bil moj edini pregled , ekg sem sicer se imela-aritmija ni vec opazna.
Zdaj pa k bistvu, po kasnih vecjih ali tudi manjsih naporih hitro ratam zadihana. Sama sicer to pripisujem sedecemu delu in pa res nic gibanju, tako da kondicija je na nuli. Ker se samo redim(10kg v letu in pol), se mislim vpisat na fitnes, je pa cas da dam iz prehrane tudi sladkor. Zmerna vadba vrjetno ne bo skodljiva? Drugih tezav naceloma nimam, oz jih sama pripisujem drugim stvarem-obcasno me ‘Stisne’ na levi strani ampak ponavadi samo ko sem ‘zivcna’. Sicer se bom narocila tudi pri kardiologu da vidim kako je stem po toliko letih, zanima pa me se kaj so se stranski ucinko prolapsa? ce bi se zadeva slabsala bi se to kako cutilo ? Hvala za odg, LP

V dopisu ni podatkov sumljivih za bolezen srčnih žil ali srčne mišice pač pa za nevrovegetativne motnje, ki se obdobno pojavljajo pri bolnikih (predvsem pri bolnicah) s prolapsom mitralne zaklopke ob prisotnosti različnih duševnih obremenitvah, vremenskih spremembah, itd. Bolnikom priporočamo zdrav način življenja, kamor sodijo tudi redni polurni sprehodi, deloma s pospešeno hojo 5 – 6 krat na teden, nekajenje, izogibanje stresnim situacijam, zadostni nočni počitki,itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Persen forte ne povzroča zasvojenosti.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zbadanje pri srcu kaže na vplive vegetativnih živcev na srce, ne pa na organsko prizadetost srca.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.
Stara sem 30 let. Pred cca 3mi tedni sem odšla k zdravnici zaradi nekaj tedenskega kašlja, ki se je pojavljal le zvečer in zjutraj, visokega pritiska in pikanja srca. Zdravnica je sumila na hormonske probleme in me najprej poslala v bolnico, kjer so mi naredili EKG in vzeli kri – oboje je bilo normalno. Ker tam niso odkril ničesar konkretnega, pa me je poslala k tirologu, pri katerem sem dobila diagnozo hipotiroza, za katero en teden jemljem 25 mg euthyrexa na dan. Kašelj je prenehal, pikanje pa zbadanje pa traja skoraj mesec dni. Zdravnica je sicer najprej sumila, da me zbada zaradi kašlja, saj bi lahko šlo za bolečino pljučnega krila. A kašelj ni bil tako nasilen, da bi me zaradi tega lahko bolelo. Naj omenim še, da včasih pikanje čutim v levem delu trebuha in celo včasih na zgornjem hrbtnem delu. Pikanje ali bolečina traja par sekund, nato poneha. Zjutraj in med dnevom je tega le malo, zvečer malo več. Ko se vležem na trebuh je ni, ko pa ležim na hrbetu začutim topo kratkotrajno bolečino. Že vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

New Report

Close