Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija bolečine v prsnem košu ponovno-prosim

bolečine v prsnem košu ponovno-prosim

Ponovno pozdravljeni.Najprej bi se vam lepo zahvalila za odgovore.Bi vas pa še nekaj vprašala v zvezi z težavami, ki jih še opažam.Vem, da imate veliko vprašanj še od drugih uporabnikov foruma zato razumem da ne morete odgovoriti vsem vendar bi bila zelo hvaležna za odgovor. Kot sem vam že omenila sem imela in še imam strahove da je s srcem nekaj narobe, odkrila sem tudi neko bulo na telesu in me sedaj skrbi kaj je to,…in zanima me vaše mnjenje:ali so težave ki jih bom naštela le vpliv psihe ali kako.Kri so mi pregledali nazadnje 14.5. in je bilo vse ok ekg pa so nazadnje dealali pred dvema tednoma in je bilo vse baje super.Zanima pa me naslednje:

-velikokrat si slišim kako mi bije srce in tega občutka bi se rada znebila.Prav tako mi dostikrat začne biti zelo hitro v mirovanju in ne vem zakaj…ali zato ker se mogoče podzavestno še sekiram ali zakaj.Ko si merim pritisk je vedno pod 120/80 in pulz je vedno nad 80, od 80-90 v mirovanju.Včeraj recimo sem ponoči se nekaj premetavala pa mela neke hude misli in mi je srce full bilo in sem si šla merit in je bil pulz 85.Je to kaj narobe?????????????
-Druga stvar me zanima to:zakaj včasih čutim srce nekje v grlu in me včasih strese da imam občutek kot da bi mi zastalo nekje v grlu ali pa kot da bi zastalo nekje tu nad prsmi.Ta občutek me zelo prestraši.Zakaj se to dogaja???Je kaj narobe?

-Kar se tiče infarkta sem se pomirila saj mi je zdravnica razložila, da sem premlada in niti ne kadim, čeprav sem nehala pred 4 leti.Baje ni možno, kaj pa vi menite?No, zanima me pa še glede drugih težav s srcem, ki obstajajo (ponavadi o tem sploh nisem razmišljala vendar 5 ekg preiskav da človeku misliti o svojem glavnem organu).Kako je z drugimi težavami s srcem za ljudi pri 23 letih oz. pred 30. letom, ki ne kadijo in ne pijejo alkohola in nimajo rirojene napake-če bi jo imela bi jo mnda ekg pokazal?Rada bi namreč čimveč storila da bi imela zdravo srce,vendar ker se hkrati tudi bojim me zanima vaše mnenje.Enkrat mi je ena zdravnica rekla da kakršnekoli težave s srcem pri 23 letih ne pridejo v poštev razen če bi se zgodil čudež.Zanima me vaše mnenje.

-Vsak večer tekam po stanovanju na mestu in v osmico in gor in dol pol ure, pijem le vodo in nesladkano kavo.Naredila sem nekaj sprememb pri prehrani in od oktobra do sedaj shujšala 3 konfekcijske številke.Trenutno imam 75 kilogramov in 167 cm višine.Zanima me ali je zaradi mojih bolečin o katerih sem vam pisala(bolečine v dojkah, pod levo dojko, med njima navzdol v smeri od brade dol, okoli leve lopatice in rama leva) kakšna možnost da je vzrok srce in ali lahko še dalje tekam pol ure vsak dan..ne bo nič anrobe?

-začela sem z obiski psihologa in obiskujem eno gospo individualno, ki se ukvarja s samopomočjo…….hkratno z mojimi strahovi da je s srcem kaj narobe se je porodil strah pred minljivostjo človekaj.Vsak večer se ustrašim, da me naslednji dan več ne bi bilo.Marsikomu je to smešno, marsikdo pa pove da je sam že šel skozi podobno fazo.Zdravil ne jemljem ker nisem depresivna ampak prestrašena zaradi misli na minljivost, misli na srce, misli na bulo ki jo imam,…Globoko v sebi upam, da bo vse v redu.Bi pa vas vprašala kaj bi mi vi svetovali v tem primeru..kako naj se neham bati minljivosti in tega da me ne bi več bilo.Zadnjič sem se spomnila na eno oddajo preverjeno ko so povedali da je tudi tako mlada punca umrla kar tako sredi kopalnice in je bila čist zdrava..in sedaj mi ta misel ne gre iz glave saj kolikor vem zdrav človek ne more kar tako umreti pri 23 letih.ALI??sama se tolažim da ne ampak bi rada slišala še zdravniško mnenje.

-JA PA ŠE TO:kaj vse pokaže pregled krvi???se tam vidi če bi človek imel tumor ali kaj podobnega saj me skrbi tista bula.Če je s srcem kaj narobe se to vidi na krvi?????

Spoštvoani gospod.Mislim da sem vprašala vse kar me je zanimalo.Rada bi še pohvalila vaš forum in se vam zahvalila za odgovore.Želim si biti zdrava v celoti in uživati življenje ter živeti dolgo.In rada bi se znebila teh strahov.Delam na tem da mi bo uspelo.

MAJA

Vas popolnoma razumem. Vrtite se v začaranem krogu iz katerega še ne vidite izhoda. Bodite brez skrbi za vaše srce! Do sedaj nisem pri vas mogel ugotoviti nobenega znaka, ki bi kazal na organsko prizadetost srca. Pri vas so prisotne funkcionalne motnje, ki so lahko tako moteče, da “bolniku” grenijo življenje. Imam občutek, da imate veliko volje in življenjske energije in, da zanesljivo boste premagali sedanje malodušje. Ne bi mogel svetovati katera vrsta dejavnosti bi vam največ pomagala, da se vam vrne samozavest in veselje do življenja.Ali pride v poštev športno- rekreativna dejavnost, obiskovanje kulturnih programov, ples, itd.? Dam veliko prednost živahni hoji v naravi.Lahko bi vam zelo pomagal obisk pri psihologu ali psihiatru.Laho bi vam koristila že blaga zdravila . Glede bule se obrnite na vašega zdravnika.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

hVALA SEM SE ŠELE SEDAJ SPOMNILA DA BI VAM NAPISALA TE TEŽAVE LAHKO TUKAJ NE PA DA SEM VAM PISALA NEKJE DRUGJE.MOJE TEŽAVE TOREJ ŽE POZNATE IN VESTE DA TRAJAJO ŽE 4 TEDNE IN DA SE JE VSE SAMO ŠE STOPNJEVALO.OD BOLEČIN, TESNOBE STRAHU NAPADI HITREGA BITJA….V SREDO IMAM IZVIDE ZADNJEGA PREGLEDA EKG SAJ SO SE MI PRED 1 TEDNOM ZAČELI ČUDNI UTRIPI IN SICER NAENKRAT ČUTIM ZELO MOČAN UTRIP NEKJE MALO NIŽJE OD GRLA V SREDINI IN TO MOČNO POTEM PA NIČ POTEM PA SPET KOT DA BI SE USTAVILO OZ. ZASTALO.OSTANE PA NEK ČUDEN OBČUTEK V GRLU.ZELO ME SKRBI.TO SEM VAM ŽE PISALA NEKJE DRUGJE SAMO NISEM VEDELA ALI STE ODGOVORILI MENI ALI NEKEMU DRUGEMU UPORABNIKU.

TI MOČNI UTRIPI SO POGOSTI IN VČASIH TO TRAJA KAR URO ALI VEČ.NE VEM KAJ BI TO BILO???JE LAHKO ARITMIJA??KAKO PA NAJ TO VEM ČE EKG NE BO POKAZAL??MORAM PA POVEDATI DA HODIM K PSIHOLOGU IN DA SO NAPADI TESNOBE IN GROZEN STRAH ZDAJ LE ŠE V OMILJENI OBLIKI TUDI NAPADOV HITREGA BITJA SRCA ZDAJ NI JE PA TO..NEKI ČUDNI MOČNI UTRIPI DA ME KAR DVIGNE KOT EN BOBEN.TO JE NEKAJ CM POD KLJUČNICO NEKJE NA SREDI AND DOJKAMI.

HVALA GOSPOD ZDRAVNIK..ČE VAS KDAJ SREČAM VAM PLAČAM KAVICO:)

P.S. KAKŠNI SO ZNAKI ARITMIJE IN ALI TO OSTANE ZA VEDNO ALI MINE???

pA ŠE TO…VEM DA SEM TEČNA AMPAK SEM PREBRALA DA JE TIŠČANJE V GRLU TUDI LAHKO ANGINA PEKTORIS …SAJ SEM PISALA DA ME VEČKRAT BOLI OB LOPATICI LEVI IN TUDI ROKA ME VČSIH BOLI.

te utripe čutim točno na območju med dojkama

V svoji dolgoletni praksi še nisem srečal “tečnega” bolnika, pač pa vedno samo bolnike, ki so želeli, da jim zdravnik pomaga iz negotovosti oziroma proti bolečinam. Bolečine, ki se pri vas pogosto oglašajo so lahko funkcionale narave, zaradi prehudih stresnih obremenitev oziroma posledica krčev (ali bolezni) srčnih žil, kar imenujemo angina pektoris. Objektivno stanje dokažemo s kliničnim pregledom, s pregledom EKG, z obremenitvenem testom, itd. Če so izvidi v normalnih mejah rečemo, da so težave funkcionalne narave in bolnikom v takih primerih priporočamo le zdrav slog življenja. Če pa ugotovimo organsko bolezen (srce, hrbtenica, rebrna mrena, itd.) bolniku predpišemo ustrezna zdravila. Lahko se še zglasite. Na osnovi dosedanjih podatkov se bolj nagibam k mnenju, da vaše težave ne kažejo na prizadetost srčnih žil

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.Danes sem klicala v ambulanto in so dejali da je ekg vredu vendar se lahko naročim če hočem da mi zdravnica razloži.JAZ TEH BOLEČIN KI SEM JIH NAŠTEVALA NIMAM VEČ LE ŠE TE ČUDNE UTRIPE MED DOJKAMA KI NE VEM KAJ BI POMENILI SAJ ME KAR CUKNE VEČKRAT NA DAN..VENDAR NAJ POVEM DA SE ŠTEVILO IN POGOSTOST TEGA ZMANJŠUJE SČASOMA.PRED ENIM TEDNOM JE BILO TO POGOSTEJE KOT SEDAJ…SEDAJ JE LE ŠE PRED SPANJEM ALI VČASIH KO LEŽIM.SO TOREJ TO ŽIVCI?

A TA ANGINA JE POGOSTA PRI MLADIH(23 LET)???RAZEN TEH UTRIPOV IN OBČASNEGA TIŠČANJA V GRLU NIMAM VEČ TEŽAV..OBISKUJEM PSIHOLOGA IN STRAHOVI POČASI IZGINJAJO…BOM VAS ŠE NEKAJ VPRAŠALA..TO SE VLEČE ŽE 6 TEDNOV IN V TEH 6 TEDNIH SO MI EKG DELALI 6X…ČEPRAV SO SE TI ČUDNI UTRIPI POJAVILI PRED ZADNJIM EKG SNEMANJEM..TOREJ PO MOJEM MNENJU NE GRE ZA ORGANSKO BOLEZEN ČE NE BI SE TO VIDELO IMAM PRAV?PULZ JE SEDAJ NEKJE 75-80, PRITISK VEDNO POD 120/80, KONČNO SPET SPIM IN IMAM SPET APETIT LE ŠE TI ČUDNI UTRIPI..A JE MOŽNO DA TO ČUTIM KAKO ŽILO?????????

SEDAJ RES NE VEM KAJ NAJ SI MISLIM…ZA MANO JE RES ŽIVČNO OBDOBJE VENDAR SI NE ZNAM POJASNITI KAJ BI POMENILI TI UTRIPI.DANES SO NAMREČ POVEDALI DA JE EKG VREDU…A TO POMENI DA IMAM ZDRAVO SRCE IN UTRIPI NISO NEVARNI???IN ZAKAJ TO ČUTIM MED DOJKAMA IN NE TAM KJER JE SRCE?

PA ŠE TO ZADNEJ ČASE JIH JE MANJ VEDNAR ŠE VEDNO SO ŠE POSEBEJ ZVEČER VČASIH NA VSAKOIH NEKAJ MINUT VČASIH NA DALJ ČASA.MAJA

sedaj pa sem zmedena ker ne vem kaj naj si mislm ali torej to pomeni -če je ekg vredu da je srce zdravo???ali naj opravim še kaj??

aha še to..saj menda kot so mi že dejali ni pogosto da tako mladi imajo srčo-žilne težave ali??????

dodala bi še to da se mi je po dnevu premora spet to začelo dogajati ti utripi med dojkama kot da bi me streslo.in to vedno po jedi..a je to kaj povezano??????vedno ko se to zgodi mi pomaga da grem tečt ali pa delat kake vaje za razgibavanje potem mi mine.kaj naj to pomeni???

Prizadetost srca se kaže zelo različno in včasih je kar težko ugotoviti ali gre za funkcionalne (živčne) ali za organsko pogojene motnje. Menim, da so pri vas samo funkcionalne motnje, ki se polagoma popravljajo. Ne pozabite, da je za zdravnike pomemben podatek ali se pri bolniku ob zmernih telesnih obremenitvah težave povečajo ali celo zmanjšajo. Ne zanemarite zelo koristnega učinka redne aerobne vadbe. Nešteto krat neredni, prezgodnji utripi izginejo ob rednem gibanju v naravi. Ne kadite in zelo omejite uživanje kave in alkohola. Morda vam bo včasih koristilo blago delujoče pomirjevalo.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

hvala.včasih mine dan brez tega včasih je teh utripov več na vsakih nekaj minut včasih na vsakih nekaj ur.želela bi si da bi izginili vendar me bega slednje:zakaj jaz to čutim kot da bi me med dojkama nekaj cuknilo oz kot da bi utripnila žila in to vedno na istem mestu.če bi to bil prezgodnji utrip ne bi to čutila nekje drugje?????’

NAJVEČKRAT SE TO ZGODI PO JEDI IN POTEM ČE KAJ GREM MIGAT POČAI PRENEHA.A JE TO LAHKO KAJ POVEZANO????????S PREHRANO MISLIM.JE MOŽNO DA GRE ZA KAJ DRUGEGA IN NE SRCE?

POZDRAVLJENI.DANES SEM BILA PRI ZDRAVNICI ZARADI EKG IZVIDA ZAKATEREGA MI JE SESTRA REKLA DA JE NORMALEN VENDAR SEM VSEENO ŠLA DO ZDRAVNICE DA JI POVEM DA SO TI ČUDNI UTRIPI ŠE VEDNO PRISOTNI.SEM PA OPAZILA DA MI TO DELA LE KO SE NA TO SPMNIM IN KO SEM ŽIVČNA.TOREJ ZDRAVNICA MI JE REKLA DA JE NE AKG-JU NEKAJ MALEGA NAROBE IN ME ZELO SKRBI SAJ NE VEM KAJ.RES NISEM TEGA PRIČAKOVALA GLEDE NA TO DA SO VSI GOVORILI DA PRI MLADM ČLOVEKU NI MOŽNO OZ. SE MORA ZGODITI ČUDEŽ DA BI MEL TEŽAVE S SRCEM RAZEN ČE GRE ZA PRIROJENO NAPAKO.TO MI JE REKLO VEČ ZDRAVNIKOV ZATO SEM RES MISLILA DA BO VS EOK SAJ SO VSI(5X) EKG IZVIDI PRED TEM BILI VREDU.

SAMO NE VEM PREBRATI KAJ PIŠE NA IZVIDU….FREKVENCA JE 82, P ZOBČEK LEP, SPOJNICA LEPA, Q-T, LEP, P-Q NIČ NE PIŠE, OBLIKA TUDI NIČ NE PIŠE, VENTRIKULNA SKUPINA (Q-R-S) PA PIŠE..NE ZNAM PREBRATI IMPRE…DESNO…BL…PIKICE POMENIJO ČRKE KI JIH NE ZNAM PREBRATI.

PA ŠE TO:EDEN OD ZDRAVNIKOV JE DEJAL DA SO TI UTRIPI MED DOJKAMA LE ZNAK TESNOBE IN TO NIMA VEZE S SRCEM??????

UGOTOVILA SEM OZ. RAZBRALA Z ZAPISA DA GRE ZA INKOMPLETNI DESNOKRAČNI BLOK.

Pred sabo imam 4 pisma v katerih opisujete vaše motnje. Opravili ste več preiskav , da bi ugotovili ali imate težave zaradi funkcionalnih motenj v srčno-žilnem sistemu ali organsko bolezen. Na nobenem pregledu niso mogli ugotoviti sprememb, ki bi kazale na organsko povzročene težave. Bodite brez skrbi. Živite čimbolj dosleden slog življenja in vzamite po potrebi blaga pomirjevala. Nemalokrat imajo ljudje težave pri srcu zaradi stresnih situacij, zaradi prevelike zaskrbljenosti zaradi nerednih utripov srca ali z aradi manjših sprememb ugotovljenih v EKG, ki ne povzročajo težav in ne zmanjšujejo delazmožnost in telesnih obremenitev

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.Hvala za odgovor.

dANES SEM BILA PRI INTERNISTU KI MI JE VSE PREGLEDAL IN NAPISAL SLEDNJE..SRCE:AKCIJA RITMIČNA,TONI JASNI,ČISTI,BREZ ŠUMOV,RR:125/80
EKG:NORMOGRAM,SINUSNI RITEM,F.83/MIN,BLAGE IV PREVODNE MOTNJE, SICER NORMALNI EKG..SKRBI ME PREDVSEM KAJ POMENIJO TE IV MOTNJE…JE NEVARNO..LAHKO IMAM KAJ NAORBE S SRCEM?’?NO SAJ MI JE ŽE VEČ KOT EN ZDRAVNIK DEJAL DA PRI 23 LETIH NI ŠANS DA MI BELA TEŽAVE S SRCEM.ZANIMA ME VAŠE MNENJE.
INTERNIST KE ZAPISAL ŠE:OB DANAŠNJEM PREGLEDU UGOTAVLJAM KARDIOPULMONALNO STANJE PRIMERNO.Težave ki jih opisuje niso kardialnega vzroka.V kolikor bi se stopnjevale in bi čutila nereden utrip priporočam holter.torej….jaz pa čutim to čudno zbadanje oz nenaden utrip med dojkama in menda to niso neredni utripi..bi bilo lahko to od živčnih vplivov?????????’

na koncu pa je pisaloDIAGNOZE
ZO3.5 Opazovanje zaradi suma na druge bolezni srca in ožilja.Kaj je to le točka pod katero bi moral internist kaj vpisati pa ni ker je vse ok ali kaj to pomeni.pod tem je le njegov podpis.

MAJA

No predvsem vaše mnenje me zanima ali je vse ok ali morma še na ultrazvok ali kaj????

New Report

Close