Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija bolečine v prsnem košu ponovno-prosim

bolečine v prsnem košu ponovno-prosim

jaz bi samo še vprašala ali moji pregledi izključujejo možnost da bi imela kako napako srca ali kaki prolaps.ker razen ekg nisem opravila nič drugega..kdaj je smiselno iti na uz srca?

hvala..zdaj mi je jasno da infarkt in možg. kap se pri mladih ne dojagaja razen če bi šlo za izredne razmere je tako?

Napake na srcu ugotavljamo s pregledom (avskultacijo srca), z rentgenskim pregledom, z UZ-preiskavo srca in s kateterizacijo srca. V večini primerov ugotovimo napako že z avskultacijo. Če je izvid avskultacije negativen, imamo pa vtis, da je le prisotna majhna napaka, bolnika napotimo na UZ-pregled s katerim ugotovimo tudi majhne napake, ki bolniku še ne povzročajo nobene težave. Po podatkih s katerimi razpolagam ne morem pri vas sumiti na organsko srčno bolezen. Drago mi je, da ste že odmislili možnost nenadnih zapletov (možganska kap in podobno). Če bi le želeli dobiti zanesljiv odgovor, da na srcu nimate niti manjše napake se lahko prijavite za UZ-pregled srca. S pregledom se ne mudi.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

samo to še vprašam glede nerednih utripov..sem zasledila da niso nevarni če jih ni več kot 7 na minuto kaj pa če jih je več??????

lp. MAJA

Mhanze4

Definicija normalnega v medicini je v večini primerov rezultat velikega števila opažanj pri zdravih ljudeh. Če imamo v mislih pomen nerednih (prezgodnjih) srčnih utripov lahko rečemo, da so redki neredni utripi statistično dokazani kot neškodljivi. Čim večje je njihovo število toliko bolj je verjetno, da kažejo na organsko prizadeto srce. Nisem dobil podatka, da moramo misliti na organsko bolezen srca šele v primeru ko je srčnih nerednih utripov nad 7 na minuto. V mnogih primerih je prisotno organsko obolenje srca tudi ko bolnik nima nobenega nerednega srčnega utripa..

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

za vaše odgovore se vam lepo zahvaljujem.si vedno govorim da bo vse ok in da me ne bo kap, infarkt..me pa že nekaj dni boli na sredi med dojkama in to ne vedno ampak na trenutke ćez cel dan..pa me zanima kaj bi to bilo..če ni srce.

pa še to kako se pri mladem človeku kažejo znaki zamašenih žil?

pa še to me zanima ker so se spet amapk tokrat bolj pojavili ti občutki tiščanja v glavi..npr. me začne tiščati v levi in desni senci.ali pa me začne tiščati nekje na sredi glave ampak spet la levi in desni..to traja nekaj trenutkov potem izgine in se čez čas spet pojavi in tako čez cel dan tišči.moja mama pravi da to njo že leta tako začne tiščati ali v sencah ali pa na sredi glave.za te tri odgovore bi vam bila zelo hvaležna.

maja

pozabila sem povedati da tisto bolečino včasih nadomesti neko rahlo tiščanje med dojkama..ponavadi zvečer.

upam da je vse ok.glede na to da so ekg-ji pokazali da je srce ok .

da še dodatno pojasnim..tiščanje je med dojkama navzdol ko pa tega ni pa je bolečina..zdaj že nekaj ur trajajoča in sicer na območju …med dojkama vendar nekoliko nižje..torej enih 10 cm nižje nekje tam kjer se stikata zadnji dve rebri.
madonca kaj je to?

lep pozdrav

Pozdravljeni!

Moje ime je Tjaša in imam eno vprašanje. Moj prijatelj ima že od otroštva neke probleme z srcem in žilami na vratu. Nekaj let je sedaj bilo vse ok, ampak pred 1 mesecem je šel na pregled in ugotovili so, da so težave že spet nazaj. Neki žili na vratu sta tako kot, če bi ju nekaj potegnilo skupaj, niso zamašene nekaj drugega, tako, da pretoka krvi ni oz. kisik se ne dovaja do možganov. Posledica tega so poškodovani mali možgani in v roku 1 do 3 let bi naj izgubil spomin. Zanima me kaj to točno je, če mu lahko kdo pomaga in kako?

Prosim za odgovor. Že v naprej se Vam zahvaljujem!

Tjaša

Bolečine v prsnem košu kažejo na prizadetost srčnih žil, srčne mišice, osrčnika, rebrne mrene, reber, rebernih živcev, želodca, žolčnika, itd. Nešteto krat so posledica živčnosti. Iz vsebine vaših številnih dopisov ne morem sklepati na organsko prizadetost navedenih organov. Obstaja velika verjetnost, da so bolečine vegetativnega izvora in morda posledica stresnega stanja. Bolj zanesljiv odgovor bi vam lahko dal izbrani zdravnik splošne medicine na osnovi pregleda, laboratorijskih in instrumentalnih preiskav. Znaki zamašenih žil se enako kažejo pri mladih in starih ljudeh. Do sedaj še nisem od vas dobil informacije katera zdravila vam najbolj pomagajo proti bolečinam. Pri ugotavljanju vzroka bolečine nam več krat pomaga ugotovitev ali bolniku bolj pomaga analgetik (aspirin, lekadol in podobno) ali pomirjevalo (leksaurin ali podobno), po latinskem reku “diagnosis ex juvantibus”.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V vašem dopisu je premalo podatkov za koristen odgovor. Napisali ste, da ima vaš prijatelj že od otroštva neke probleme s srcem in žilami na vratu. Kakšne? Izgleda, da mu navedene spremembe nekaj let niso povzročale težav. Zdaj se javljajo ponovno. Iz vašega teksta povzemam, da bolnik ima prirojeno zoženost ene vratne žile in, da zato možgani dobivajo premalo krvi. Bojim se, da bo težko popraviti stanje samo z zdravili in, da bo potrebna pomoč nevrokirurga.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni.imam še eno vprašanje oz. dve kaj naj bi to pomenilo:zanima me kaj pomeni če ima oseba vedno žile na nogah-od prstov do gležnja-in na rokah-od prstov do zapestja tako izrazite da izstopajo ven iz kože..ne da se vidijo ampak so prav ven iz kože…ker tega včasih ni bilo me zanima zakaj to anstane.drugo pa je mogoče povezano s prvim…imam namreč težave z gležnji ki me včasih ko veliko hodim bolijo ampak zanimivo da me bolijo tudi ko nič ne hodim čist odvisno od dneva..in takrat me zelo bolijo pa ne le gležnji takrat me ponavadi trga po nogah od prstov do gležnja.ponavadi se obujem toplo in si mažem s kremo in jih namakam ter molim da mine.ker me to pesti že nekje 3 leta me skrbi…bi to lahko bila posledica tega da sem kot otrok imela dostkrat mokre noge pozimi zaradi slabe obutve????gležnji me sedaj bolijo vedno od hoje….kar tako z lufta pa me ponavadi bolijo pozimi in spomladi pa jeseni.poleti nikoli….ko pa je dež pa me najbolj.tretje vprašanje pa je še vedno povezano z pritiskanjem v glavi ki ga pogosto čutim…..ali v lavi in desni senci ali na sredi glave..na levi in desni sredini glave..ali pa v zadnjem delu glave na levi in desni-vedno na obeh.včasih pa le na sredi ali v zadnjem delu glave na sredini in ne na levi in desni.ko popušča čutim neke mravljince po glavi in takrat vem da bo minilo-je to kaj nevarnega?

lep pozdrav.
m.

Bolečina v prsnem košu ponovno prosim- mhanze4

V današnjem pismu ste navedli tri različne težave o katerih bi težko rekel, da so povezane s srcem. Vam bom poizkusil pomagati.
Napisali ste, da imate žile, ki v predelu prstov in gležnjev na nogah ter prstov in zapestja na rokah, izstopajo ven iz kože. Če bi videl stanje, bi vam lažje odgovoril. Verjetno vam ob toplem vremenu pri daljši stoji izstopajio žile, kar je prisotno pri mnogih ljudeh z zelo razvito mrežo žil, kot refleksni dogodek odvajanja toplote iz telesa. Boleče senzacije v nogah v mirovnju in pri hoji zelo verjetno niso povezane s podhladitvami nog v otroških letih. Morda bolehate za kroničnimi revmatskimi težavami? V takem primeru bi povezali bolečine z osnovno boleznijo.V primeru glavobolov, ki nastpajo na raznih mestih glave zanesljivo ne kažejo na bolezen srca ali žil.Morda so znak depresivnega sindroma. Priporočam vam posvet z izbranim zdravnikom oziroma z nevroprsihiatrom.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

spoštovani gospod zdravnik.po dolgem času se vam spet oglašam tokrat se s trahovi več ne obremenjujem saj mi je jasno da infark pri mladi zdravi osebi ni pogost oz. je izredno redek in se zavedam da razen zdravega načina življenja na to nimam vpliva.KOT SEM torej raumela nastane inf. tako da se zamašijo žile..žile pa se mašijo počasi..nekej 15-20 let in sicer kot posledica kajenja,nezdrave hrane,visokega pritiska….Popravite me če se motim.Tudi stres in debelost vplivata na mašenje žil vednar to traja zelo dolgo,,,vrsto let.Tako si jaz to predstavljam da zato pri mladi osebi ne more kar tako priti do inf. ker morajo ti dejavniki tveganja biti prisotni najamnj 20 let….pa še ženske v rodni dobi varuje pred tem nek hormon pa še pri 40,45 letih je to redkost, pa še simptomi se prej pokažejo kot so zadihanost,tiščanje….No do sem mi je vse jasno in si res želim imeti zdravo srce in ostale organe in živeti do pozne starosti. A ker imam velikokrat neke glavobole…pomaga mi elkadol….sem še vedno v dvomih kako nastane možganska kap…enako kot infarkt?ali so pa tukaj zadeve čisto drugačne in lahko prizadene tudi mlado osebo?kolikor vem je nevarno za ženske ki jemljejo kontraceptive in sočasno kadijo ampak le če so starejše od 35 let.no jaz ne kadim več pa tudi mlajša sem…tabletke pa jemljem.No..to je to…me zanima kkao do tega pride……aja pa še to…v zvezi z umrlim dekletom zaradi kontracep.trabletk yarina-sem prebrala da so majhne šanse da zboliš za pljučno embolijo zarad tabletk da pa zarad njih umreš pa so 1.17000000.to mi je jasno…me pa zanima zakaj tabletke vplivajo na globoko vensko trombozo,kaj sploh to pomeni in kako nevarno je..ter kako človek sploh ve da to ima.

z najlepšimi pozdravi.

MAJA

vsebina vašega dopisa mi je bila zelo všeč. Dobil sem vtis ali prepričanje, da so nekdanji strahovi že mimo in da zelo trezno gledate na nevarnost, da bi zboleli na srcu. Ko danes govorimo o srčno-žilnih boleznih mislimo predvsem na bolezni, ki so posledica ateroskleroze in to se dogaja v izredno visokem odstotku. Pri vseh ljudeh se prej ali slej začnejo odlagati maščobe in druge snovi na notranjih stenah žil, pri nekaterih že v zgodnji otroški dobi, pri drugih v odraslih letih ali komaj v visoki starosti, odvisno od številnih vplivov (dedna obremenitev, kajenje, debelost, nezadostno gibanje, itd.). Da se to dogaja izvemo šele tedaj , ko so žile močno zožene in tkiva dobivajo premalo kisika in hrane. Obloge nastajajo najrajši v možganskih in srčnih žilah ter žilah nog. Medicina danes še ne zna odgovoriti na vprašanje zakaj se pri mekem bolniku bolj odlaga maščoba v možganskih žilah, pri drugem pa bolj v srčnih žilah, itd. Ker ste mladi, ne kadite, niste debeli, imate redne menstruacije, se dovolj gibate, itd., domnevam, da imate žile še brez vsake omembne vredne obloge, tudi če jemljete kontracepcijske tablete. Z jemanjem antiagregacijskih tablet (aspirin) zaviramo nastajanje strdkov v žilah. Zdravilo predpisujemo ogroženim bolnikom. V primeru mladih žensk tako zdravljenje pride v poštev skozi nekaj mesecev po prebolelem vnetju dovodnic na nogah.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ne morem si kaj da ne bi vprašala….ker mi je nekdo pred časom dejal da se težave s srcem kažejo kot bolečine v levi rami…in sem na to že malo pozabila ampak ker me rama leva boli že en tedne sem se spet spomnila in me zanima kako je s tem.kar se pa tiče teže sem še vedno 10 kg pretežka.pred 1 letom sem bila pretežka za veliko več kilogramov in sedaj hujšam.sem že na tričetrt poti…a to pomei da so še vedno brezhibne žile?no upam da bolečine v rami minejo.ne vem od ćesa bi to bilo.

paše to…sem brala en forum pa piuše punca ki je stara 21 let da je mela možg. kap in da je bla v bolnici z veliko mladimi ki se jim je enako pripetilo…kako je to sploh možno?

a je to res mogoče predvideti??zaradi tega se jaz zelo bojim ker me v glavi včasih tišči in imam kot neke mravljince.

Bodite brez skrbi. Bolečina v levi rami zaradi prizadetosti srca je izredno redka. Na to možnost pomislimo, ko je bolečina samo trenutna in sama mine.Tako stanje se lahko dogaja pri starejšem bolniku. Po podatkih s katerimi razpolagam in, ki sem jih dobil od vas, sem trdno prepričan, da bolečina v vašem primeru,ni posledica prizadetosti srca pač pa ramenskega sklepa ali vratne hrbtenice.
Vzrokov za nastanek možganske kapi je veliko. V vseh vaših dopisih nisem, do sedaj, nikoli
dobil takih, ki bi mi dopuščali sum, da lahko tudi vi zbolite za to boleznijo. Ponovim že več krat povedano: pri vas so prisotne samo funkcionalne motnje, ki se jih ne morete rešiti. Potrudite se z zdravim načinom življenja, morda s pomočjo psihologa ali psihiatra.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni…že leto in pol tečem vsak dan zvečer pol ure.odločila sem se da bi začela vsak dan po eno uro in me zanima kakšno nevarnost bi to utegnilo zame predstavljati oz. bi kaj vplivalo na srcE?dANES in včeraj sem poskusila in nisem bila nekaj zelo utrujena tudi zadihala sem se čist malo naj pa še povem da imam 79 kg in 187cm višine in sem se odločila da bi eno uro tekla da bi malo izgubila na teži.kaj menite????

Spostovani

tudi jaz imam bolecino v levi strani prsnega kosa, pod dojko in ta bolecina gre v lopatico. Najveckrat se zacne ko se ulezem. Bolecina je vcasih mocne intenzitete in pekoca ampak kratka. Ne pojavlja se vsak dan ampak obcasno, na vsakih 4-5 dni in imam vtis kot da ne morem dihat takrat ko se zacne, kot da mi zmanjkuje kisika. Na UZ srca so mi ugotovili manjsi prolaps mitralke vse ostalo je bilo ok. Ali je ta bolecina v kaksni povezavi z to dijagnozo? Naj dodam da sem mesec nazaj imela tahikardijo in aritmijo, tahikardija je zdaj prenehala, aritmija se vsako toliko spet pokaze (in spet v lezecem polozaju). Pregled krvi je bil dokaj normalen razen: Hemoglobin 110, Hematokrit 0,34 in Trombociti 387. Prav za to zadnje sem malce zaskrbljena, ker normalna vrednost je 340. Ali naj grem na kaksen pregled glede teh trombocitov, ali je mozna povecana nevarnost strdkov zaradi tega in ali je mogoce ta bolecina v prsnem kosu v povezavi z tem. Najlepsa hvala za odgovor.

New Report

Close