Najdi forum

Barvanje starega pohištva

Ker trenutno nimamo preveč financ, bi radi nekaj starih omar (predalnikov) za otroško sobo pobarvali z različnimi barvami vendar ne vemo, kako se naj tega lotimo. Če ima kdo s tem kakšne izkušnje bi prosila za nasvet. (omare so iz lesa – hrast in so stare cca 25 let).

Mi smo tako prenovili celotno otroško sobo. Nekatere omare so bile iz masivnega lesa, nekatere furnirane. Vrhnjo površino omar smo zbrusili, potem pa v dveh slojih pobarvali (z valjčkom) z barvami, ki so nam jih namešali v Mavrici. Izbrali smo akrilne barve za les (nestrupene, na vodni osnovi, se hitro sušijo). Končni rezultat je bil enkraten!

izgleda zelo enostavno, ampak jaz se vseeno bojim.

ema1 – je kaj na kar moraš biti še posebej pozoren?

se barva ne lušči?
ste dali čez kakšen lak?

s čim ste brusili?
kakšen je ta valjček s katerim ste barvali?

“se hitro sušijo” – koliko je to hitro?

misliš, da se da na tak način pobarvati tudi podboje vrat,
brez, da jih snameš?

jaz bi rada namreč prebarvala vrata,
pa me je kar strah, da ne česa zaj….

Saj tudi je precej enostavno 😉
Manjše površine bi sicer lahko brusila tudi ročno, ker pa smo obnavljali kar nekaj omar, smo to počeli z rotacijsko brusilko.
Prvo brušenje z brusilnim papirjem 100 – toliko, da se naredi raze. Potem je sledil prvi nanos barve (mi smo uporabili Tesarol Akril Emajl). Barvo smo nanašali z navadnim valjčkom iz pene. Ker so barve na vodni osnovi, se valjček preprosto opere z vodo. Sušenje traja nekaj ur, mi smo do naslednjega barvanja počakali en dan. Sledilo je drugo brušenje s papirjem 180 – niti ne brušenje, bolj rahlo božanje. In nato še en nanos barve. Čez nismo dali nobenega laka, ravno tako nismo uporabili nobene temeljne barve.
Na isti način smo barvali tudi podboje vrat.
Pa srečno 😉

ema najlepša hvala.
najbrž se bom opogumila, pa to naredila.

še nekaj me zanima.
zakaj je potrebno pa dvakratno brušenje?
po prvem nanosu barve?

zato da je bolj gladko vse skupaj 🙂

Hvala za izčrpen odgovor. Se bomo lotili zadeve in upamo, da nam bo uspelo.
Lep pozdrav!

New Report

Close