Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Kaj pa hrana za telo – kozmetika

Kaj pa hrana za telo – kozmetika

Da še vas tu vprašam, ki veliko date na svoje zdravje.
S katerimi kremami hranite svoja telesca, saj skozi pore dobimo vse?
Date kaj na to?

Pozdravljena!:)

Jaz uporabljam kar nekaj različnih kremic… Vsak dan se zjutraj in zvečer po trebuhu namažem z Avonovo kremo Lift&tuck (mislim da je tak nekak:))-trebuh je namreč moja kritična točka,ampak nekak ni vidnega učinka. Za stegna in zadnjico uporabljam neko drugo kremo proti celulitu, za ostale dele telesa pa mleko za telo (za občutljivo kožo). Drugače pa seveda še uporabljam kremico za obraz in občasno za roke.

To je to:)

LP

Od kar sem prebrala ta članek, zelo premišljeno nakupujem kremice in ostale zadevščine (in precej prišparam):

Uporabljam kremo za obraz, pozimi tudi puder, za telo pa Baby mleko. In to je vse.

Jaz uporabljam Dove mleko in gel za učvrstitev kože. Popolnoma zadostuje. Ja, pa na kremo za obraz ne smem pozabiti. Dnevno in nočno proti gubicam. Sem že malo starejši tip mačke. :-))

lp

Julija

Lilli, pravzaprav skozi pore dobimo bolj malo. Večino dela opravita mati narava (geni) in način življenja (prehrana, tekočina, gibanje, kajenje…).
Se pa strinjam, da z redno nego lahko vseeno malo pripomoremo k nekoliko boljšemu videzu kože. Že občutek, da se razvajamo s kakšno dobro kremico (ki po možnosti ni nesramno draga in ni testirana na živalih – to dvoje je meni pomembno) pomaga k boljšemu počutju in ugodju.

Za obraz in roke uporabljam enako kremo, trenutno je to Nivea Q10. Po tuširanju (če se mi da) se namažem z mlekom ali kremo (Avon, Neutrogena, Nivea…). Tu in tam vržem nekaj denarja stran za kakšno anti-celulitno kremo, saj nazadnje itak ni važno, s čim si mažemo problematične dele telesa, le da je to redno in vsak dan.

LP, Irina

Staša bravo!
To kar si ponudila za prebrat je odlično sestavljeno in je v tem mnogo resnic.
V bistvu je veliko, kaj jemo, koliko vode popijemo. Skušajmo se izogibat maščobam, pretiranemu konzumiranju alkohola,cigaretam. Morda je dobro vedeti, da se izogibamo raznim obraznim gestam, ki nam za vedno zaznamujejo lahko glonoke gube, če ne, so pač naše spremljevalke in z njimi kažemo svoj temperament ali pa morda tudi hudo skrb.
Kozmetiko zelo malo uporabljam, kar pa je je v mojem asortumaju, je v glavnem sestavljena iz naravnih rastlinskih izvlečkov, ki niso pretirano agresivni in v bistvu pomagajo prehrani, ki jo užuvam, da sem mladostnejša(ravno pred dvema dnevoma sem srečala bivšo sodelavko, ki me je vprašala : Ja Andreja, kdaj se pa ti misliš starat? Lepo ne, tako se tudi počutimpa bom kmalu 47.
Zjutraj uporabljam gel, ki vsebuje antioksidante, zvečer pa nočno kremo, ki je prava paša za kožo(prav čutim blagodejnost, ko se namažem).Nekaj take kozmetike je zaradi stresa in slabega vpliva v okolju potrebno, da se lažje regenerira in se ne stara tako hitro. To pač ženske pri mojih letih čutimo in mislim, da si vasaka želi obdržati kožo čimbolj v kondiciji, pa brez nategovanja kože pri lepotnih kirurgih.
Drugače pa uporabljam komplet kremic proti celulitu in pa losion (alojin) za telo, kadar čutim, da je koža le presuha.
Takole malček sem se razpisala za popoldanski počitek.
Lepo se imejte , Andreja

sem kar jem

Za obraz Soleo z vitaminom in elastinom, niveo (modro) in amai. Malo menjam. Pa sem in tja Niveo nočno.
Krema za roke mora bit, ker veliko delam s papirji. Glicerinska.
Po kopanju Nivea ali Palmolive mleko, proti celulitu pa Afrodito.

Če mi pa slučajno kdo kaj podari, pa skušam tudi porabiti.

Ne kupujem dragih krem. Se mi zdi, da je to izguba denarja

Tudi jaz ne kupujem dragih krem – raje šparam za lifting, bo večji efekt ;))

Staša,
lifting,
šparanje (že zdaj – po občutku bi rekla, da jih imaš slabih 30),
……
pri katerih letih ga pa planiraš (lifting mislim)??????

Ravno zato, ker veliko dam na svoje zdravje ne uporabljam nobenih krem.
Koza je indikator stanja nasega telesa. Pore so tudi zato, da se oddvaja strupe in druge stvari iz telesa. Ce pa se mi poleti full izsusi koza jo namazem z deviskim olivnim oljem, na morju pa celo vcasih z jogurtom.

Pravzarav edino kar od kozmetike je sminka (barvica za oci, maskara, 2 sencki, crtalo za usnice in sminka za ustince- to je vse kar imam), ki jo moram uporabljati zaradi sluzbe. Sem pa edina v sluzbi, ki ne uporablja pudra.

odkar se zdravo prehranjujem pazim tudi pri kozmetiki, kajti večina gelov za tuširanje, … ki vsebujejo umetne arome mi smrdijo. enako tudi deodoranti in ceneni parfumi.

Sedaj je tudi k nam prišla kozmetika Helan,
ne vem naj bi bila res zelo naravna. Jo katera pozna?
Drugače pa uporabljam kozmetiko ****. Si ne predstavljam življenja brez vlažilnih krem.

****

Zdi se, da ne pustijo reklamiranja :-))) Probaj s presledki med črkami.

LP!

Saj je predhodnica tudi napisala, da uporablja Dove.
Uporabljam J U S T

A veš, nekaterim izdelkom so (očitno zaradi preagresivnega ponujanja tukaj na forumu, tako predvidevam) “onemogočili” vstop.

Kremice…moja šibka točka. Mož vedno reče, da se samo boji, ko bom nekega dne zamenjala vrstni red, pa si bom kaj požgala…hihi
Torej: gel,tonik, serum, krema…za obraz, nato še puder, pa vsa ostala ličila, pa obezno kvalitetna kremica proti celulitu, za ostale dele telesa pa kak lotion po jutranjem tuširanju in vlažilna krema po večernem tratmaju.
Občasno pa samo mandljevo olje po telesu in olivno na obraz.
Da ne govorim o maskah za obraz in oblogah enkrat na teden proti celulitu.
Ja, saj vem…za nekatere mogoče preveč…a vse to jemljem kot razvajanje same sebe in kot tiste male užitke samo zame, ki mi jih nihče ne more vzeti.

Zdravo,

sama uporabljam za obraz tonik in pa kremo za vlažnost kože, včasih se namažem z ognjičevo kremo), za telo pa katerokoli mleko za telo (trenutno Dove) in pa spomladi kremo za celulit (vsakič katero drugo) bolj za tolažbo kot karkoli drugega.

Ličim se bolj malokrat, predvsem maskaro in korektor za podočnjake, če grem na kako zabavo pa tudi puder.

Drejča1, kateri pa je ta jutranji gel in večerna krema, če ni skrivnost (znamka, ime kreme)?

New Report

Close