Najdi forum

DAN ŽIVALI

Pozdravljeni, ali ni danes svetovni dan živali? Dajmo, pomislimo na vse tiste, ki še vedno trpijo zaradi nas – najvišje razvitih in mislečih bitij…
Jaz bom svojih 17-tim ljubljenčkov danes še malo posebno razvajala. Bog naj kaznuje vse mučitelje živali, če jih že ljudje nismo sposobni !

se strinjam s tabo..

Se posebej pa naj kaznuje tiste, ki imajo zlate ribe v buckah in siamske bojne ribice v vazah!

… in tiste, ki imajo pse na verigah, katerih dolžina se meri v cm in ne metrih. Čeprav sem tudi proti dolgim ketnam.

Ja in tiste, ki imajo ptiče, zajčke, skakače,…. v kletkah
Dejte no

Kaj pa naj imamo, skakače spuščene po stanovanju? Naj jih spuščamo na vrt? Dajte no…

Ne jih imet! daaaa

Aha, naj jih pustim v trgovini, v premajhnih in premalo zračnih kletkah, kjer steljo menjajo 1x mesečno in kjer nimajo veterinarske oskrbe? To je bolje kot v gerbilariju doma z mivko ustvariti čimboljše pogoje? Bolje kot skrbeti, da imajo vsak dan svežo vodo in zamenjano hrano? In veš, kaj še počnem – peljem jih k veterinarju, če je to potrebno. Grozna sem, res. Ma, bog naj me štrafa, tako sem grozna. Pa to, da s klimo in merilcem vlage skrbim, da je v prostoru ves čas vlaga pod 50%. Pismu, a ne, naj jih raje nimam in jih pustim v trgovini. Razmožujem jih pa zagotovo ne (imam dva fantka skokca pokca).

Povpraševanje rodi ponudbo.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Ja, res sem grozna. Enega skakačka sem posvojila preko tega foruma in sem ga morala zaradi hude alergije z bakterijskim vnetjem takoj peljat k veterinarju. Očitno tudi ta forum ni več namenjen posvojitvam. Drugi je res iz trgovine. Aja, pismu, pa še kužka sem posvojila preko tega foruma (društvo Repek). Očitno sem kriva še za vse brezdomne kužke, ker sem enemu ponudila dom? Ker pač povpraševanje rodi ponudbo…

Ločiš zavržene živali in živali iz načrtovane vzreje od živali, kupljenih pri trgovcih, preprodajalcih in šteparjih? Očitno ne.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Glede na to, da sem (z bratom) lastnica rodovniškega PJRTja, mešančka preko društva Repek in – ja, dveh skakačev – dobro ločim med prvim in drugim.

Tole je v nasprotju s tvojim prejšnjim postom, ne?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Lej, Yo, nisem ti dolžna razlagat, pa ti bom vseeno: ja, Jinni je iz trgovine. Tisti dan mi je na Račnikovi mizi umrla podganica (evtanazija), ki sem jo našla čisto mlado ob Tržaški. Imela sem jo par dni, ampak sem se ob njenem odhodu zjokala kot otrok. Reci, da je neumno, reci, da je neprimerno, ampak moj življenjski sopotnik mi je kupil skakačka – iskal ga je pri skupnemu prijatelju na Pedagoški fakulteti, a jih takrat ni imel.

No tukaj se pa strinjam z my-blue-dragon, jst nisem imela namena imet nobenega glodalca, pa sem se po 2 ! mesecih odločila (ja sta bila še kar v trgovini) in kupila eno zverinico, ki je bila v minimalni kletki brez česarkoli skupaj z bratcem in hrano sta imela kr v eni posodi, če sta jo pa slučajno prevrnila sta bila pa brez, ker je padla čez mrežo na dno kletke… jah eni smo res prasci…

Čisto ste sfalile poanto.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

In s tem, ko v trgovini kupis zival, samo naredis prostor se enemu paketu ljubkih kozusckarjev.

Kaj naj damo?

folk kaj je z vami!!!!
prepirate se o tem da skakače ne morete imeti v kletkah in podobnih bedarijah…

vprašajte se raje o tistih živalih ki jih resnično mučijo…..tepejo…zanemarjajo..so lačne in zunaj na mrazu!!!
to je resnično mučenje živali….te naj bodo kaznovani..ne pa mi ki imamo svoje zajčke v kletkah oz. tudi spuščene….
kaznovani naj bodo tisti ki jih resnično mučijo in jih mečejo iz avtomobilom..zavežejo v vrečo in vržejo v vodo..ubijajo mladičke in tako naprej….to je svinjarija!!!!
mojih skakačem ni nič hudega v velikanski kletki in tudi zajčom ne ker ima veliko prostora in lahko prosto teka…….

l.p.

saj se ne splača g.p…. pa btw v tisti trgovini jih ne prodajajo več in jih ne bodo, ker ni zanimanja….

New Report

Close