Najdi forum

Mucek in stranišče

Živjo vsem skupaj!
Imam en problem s svojim muckom in bi vas rada prosila za nasvet. Mucek je star 4 mesece in lepo hodi lulat in kakat v svoj WC, problem pa je v tem, da takoooooooo koplje, da ven ne dobim niti ene kepice lulanja, ampak vse razkoplje, tako da je potem tudi tisti polulan pesek povsod po WC-ju in to obupno smrdi, ker ga sploh ne morem očistiti oz. ven pobrati grudic, tako da je že skoraj ves pesek vlažen od lulanja. Najhuje je pa to, da smrdi tudi ven, ker ima zgoraj odprtino. Pesek sem v celoti zamenjala že 2x v enem mesecu in ni nič bolje. Ker je WC zaprt, je pa še toliko huje, ker ko tisto odprem, da bi ga očistila, me skoraj zadene kap zaradi smradu. WC mu čistim 1x dnevno.

Ima kdo kakšno idejo, kako naj ga odvadim tega, da ne bi več tako intenzivno kopal? Jaz ne vem več, kaj naj naredim. Na začetku, ko sem mucka dobila (pred slabima 2 mesecema), sem ven brez problema dobila lepe kepice, tako da ni kriv pesek, ker zanesljivo dela lepe grudice in ne smrdi, če ga sproti čistim. Pojma nimam, zakaj je mucek pričel s tako intenzivnim kopanjem. Hvaležna bom za kakršenkoli nasvet!

Petra, zakaj mucek tako koplje, ti ne znam povedati, lahko pa ti svetujem kako se znebiš smradu.

Priporočam ti Magic clean od Vitakrafta. Z njim boš rešila svoje probleme.

Lp, Saška.

Petra, si pomislila, da koplje mogoče zato, ker čistiš stranišče samo 1x dnevno in mucek išče “čist” pesek?Sama čistim mašje stranišče kar naprej-
prav gotovo 4x ali 5x dnevno, ker imam tudi takega “kopača”, mi pride sam “povedati”, da z njegovim straniščen ni vse v redu… lpk

Se strinjam s Kajo. Mucek koplje, ker SMRDI!, mačke pa so nadvse čiste živali. Jaz počistim vsakič, ko vidim, da je muca prišla iz svojega WC-ja. 1x dnevno je absolutno premalo.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

….tako je, večkrat počisti wc pa bo.

Hvala vsem za nasvete!

Pa saj niste normalne. 5x na dan čistite mačji WC?!?! Za božjo voljo, a nobena ne hodi v službo, da po cele dneve samo straži pred mačjim sekretom? Saj ne morem verjeti! Imate pa res veliko časa. Nekateri pridemo domov šele ob petih in v času, ko je mucek sam, mu pač ne morem pucati WC-ja. Sama imam tudi mucka in mu čistim “samo” 1x dnevno in lepo hodi lulat in kakat, se nič ne pritožuje in ne koplje kot nor. A boste rekle, da tudi ponoči, ko gre lulat samo zato vstanete, da mu očistite WC? Saj to je noro!!! Tako govorite o tem, da živalim ne smemo dovoliti, da bi postali mi njihovi sužnji (še posebej Yo vedno piše o tem), ampak s tem, ko ven poberete prav vsako grudico in kakec, postajate prav to-njegovi sužnji! In Kaja, ti si napisala, da ti mucek sam pride povedati, ko je WC umazan. Ja lepo te prosim, sama si ga navadila na to ravno s tem, ko mu neprestano čistiš WC in se je navadil, da ima vedno čistega. Kaj pa ko te ni doma?!?! Komu pa takrat pove, da se je polulal?
Če mucka od malega navadiš na to, da ima ves čas čist WC, bo tako hotel imeti vedno. In čim bo notri kakšna grudica ali kakec preveč, se bo šel polulat drugam (po možnosti na preprogo, kavč ali posteljo-tako je bilo pri meni, ko sem imela prejšnjega mucka in sem mu tudi ves čas čistila kot nora, ko pa sem kdaj slučajno pozabila ali me dlje ni bilo doma, pa me je lužica pričakala v dnevni). In zato ste (smo) krive same in nihče drug.

Petra,
mogoče en bolj konstruktiven predlog: kaj pa, če je mačkonček wc prerastel in bi potreboval večjega (ali pa več peska)? Jaz wc čistim 1x dnevno, pa še nikoli ni bilo nesreč, tudi smrdi ne. Je pa v wc-ju stalno škatlo in pol peska (kar veliko celo za mojo veliko mačko, da bi vsakič vse prekopala), in med opravljanjem svojih potreb težko naleti na svoj “izdelek” izpred dveh ur. Mogoče bi pomagal tudi deo pesek (Gimpet, Catit), ki ga nasuješ malo med običajni pesek.
LP,
katarina

jaz sem pesek menjala tudi 3x na teden. Če ga menjaš samo 2x na mesec ni čudno da smrdi.

________________________________________________________ <http://matjer.moj-album.com/>

Pepelka, če je pesek dober in dela lepe grudice, tako da jih lahko cele pobereš ven, pesek nikakor ne smrdi. To ti lahko povejo tudi drugi. In tudi prebrala sem, da je dovolj, če pesek v celoti zamenjamo 1x mesečno in takrat WC tudi dobro umijemo. Pri meni pa smrdi zato, ker grudice od lulanja mucek razsuje in to se potem zmeša s svežim peskom, zato začne smrdeti. Če pa pri tebi pesek tako grozno smrdi, da si ga menjala tudi 3x tedensko, potem si očitno imela zanič pesek in je zato smrdelo. Druge razlage ne vidim, ker ti lahko večina forumovcev tukaj gor pove, da mačji WC sploh ne smrdi, če ga redno čistiš in če je seveda tudi pesek kvaliteten.

Moram pa reči, da se čisto strinjam s Čebelico in da se tudi meni zdi zelo pretirano, da bi morala WC čistiti 5x dnevno. Se bo pač moral navaditi na to, da mu čistim samo 1x dnevno. Po pravici povedano takih odgovorov niti najmanj nisem pričakovala, ker sem se tudi malo pozanimala pri znancih, ki imajo muce in nihče ni omenil tega, da mu premalo čistim WC. Kvečjemu sem dobila odgovore: “Uh, a ti mu celo vsak dan pucaš WC, mi mu samo 2-3x tedensko (?!?!?!).

No, pa vseeno hvala za vaše nasvete! Lep pozdravček!

Čebelica, popolnoma se strinjam s tabo, da je 5x dnevno totalno pretiravanje. Jaz tudi svojemu čistim samo 1x dnevno in je vse v redu.

*Petra*, tvoj mucek je še majhen, tako da se bo sigurno navadil na to, da mu boš čistila samo 1x dnevno. In tako kot je rekla Čebelica: bolj pogosto ko boš pucala, slabše bo, ker se bo muc navadil na to, da ima ves čas čist WC in ti bo non-stop utrujal ali pa se bo šel celo polulat kam drugam, če bo notri kakec ali grudica. Tako da mislim, da je 1x dnevno popolnoma dovolj. Poskusi pa res kakšen deo pesek, ki se ga natrese vmes med navadnega.

Pozdravljene!

Nikjer nisem napisala, kolikokrat dnevno čistim WC, ga pa 100% več kot 1x (zjutraj, ko vstanem, ko pridem iz službe domov in popoldan ter zvečer, ko pride mačka iz WC-ja). Sem zato suženj? Ne bi rekla, samo ne maram, da mi v stanovanju smrdi. Da bom pa morala čistiti WC, če bom imela mačko, sem pa tako vedela že, preden sem jo dobila. Ve ne? Kot že 1000x, pa še 1x; skupaj s skrbništvom in veseljem, ki ga le-to prinaša, pridejo tudi obveznosti in odgovornosti. Mogoče sem usekana? Ne vem, ampak moji obiski ali domači se ne pritožujejo nad smradom, s sosedi nimam problemov… In to mi je najbolj pomembno – da moje živali ne motijo ne mene ne okolice. Tudi čistoča in skrb zanjo spada zraven. Zame osebno je čist WC, pa čeprav mačji, v stanovanju nuja in ne luksuz.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Ja, nekateri imamo pač bolj “občutljive” muce. Naš, če njegov sekretek ni počiščen, naredi kar v kad v kopalnici ….
Pa tudi to preživimo.

…a ti čebelica, tud ne potegneš vode ko greš v WC, al pustiš da se vsi polulate in pokakate, pol pa enkrat na dan vodo potegneš??
Ma dej no, tisti ki čistimo WC večkrat na dan pa res nismo sužnji, ampak nočemo da nam smrdi, pa tu mucam ne, pa tud če se pesek lepo v grudicah valja….

Hu, kakšna vroča tema, kolikokrat na dan čistiti! Moje izkušnje so take, da je enkrat dnevno čisto dovolj – za dve muci. Kakce takoj odstranim, vendar mi tudi prideta povedat, kdaj in kaj se je zgodilo. 🙂 No, pa tudi sami gledata tako, da sem jaz takrat doma. Vesta, da bo tako zadeva najhitreje in učinkovito izginila. No, torej, če ne gresta ravno skupaj (običajno se skupaj odločita), grem potem dvakrat iskat njune pridelke. Mislim, da tisti, ki več čistijo, imajo tudi več muc. Vsi tudi uporabljamo različne sisteme stranišč in peska (saj smo tudi o tem že veliko debatirali), tako da je razlika tu verjetno precejšnja. Pri meni ne smrdi, ker tega niti pod razno ne bi trpela. Mesečni strošek za kvalitetni pesek pa ni tako neznaten, ampak se mi zdi vreden. Se mi pa zdi, da lahko čas, v katerem bi trikrat na dan čistila, porabim raje z igro z mojimi macami. Jasno pa je za higieno pač treba skrbeti, če pesek zamenjamo v celoti, je treba počistiti in razkužiti tudi stranišče (npr. dvakrat tedensko).

Jaz mucku čistim tudi večkrat na dan. Sicer ga nelovim kot dojenčka, kdaj se je pokakal ali polulal. A če imam opravke v WC (kjer je tudi kopalnica in macji WC) popolnoma avtomatsko pogledam, ali je potrebno macji WC počistiti, ker tudi meni ni všeč, če moje WC ni čisto.

Saška,

mene pa zanima, če bi mi mogoče lahko povedala kje se da dobiti ta sprej Magic clean od Vitakrafta? Ali se da to dobiti tudi v navadnih trgovinah za male živali – mogoče malo neumno vprašanje ampak nisem še imela muce pa imam podobne probleme, čeprav WC redno čistim, najmanj 3x na dan, čeprav sedaj vidim, da ni potrebno tolikokrat, pa ga vseeno, mi pa kljub temu malo smrdi. Ali obstaja kakšen pesek, ki bi ta vonj ublažil?

Že vnaprej se vsem zahvaljujem za pomoč

Lep pozdravček

Ivy, jaz nisem govorila o spreju, ampak o pesku Magic clean. Sicer ni pesek, so take male silikonske kroglice, toda vonja ni nobenega (100%) in vse skupaj je precej higiensko. Edina pomanjkljivost tega silikona je ta, da če nimaš zaprtega wc-ja, potem se zna zgoditi, da imaš kroglice tudi po stanovanju, saj je najbolj zanimivo, če lahko muc kakšno kotali sem ter tja. Toda zaprti wc to skoraj v celoti prepreči.

Jaz, odkar sem kupila prvič Magic clean, ne uporabljam drugega peska in ga toplo priporočam.

Hm, kar pa se tiče kje ga lahko kupiš: jaz sem ga morala naročiti, saj ga v Novem mestu nimajo nikjer. Po moje v kakšni semenarni, kjer imajo tudi Vitakraftove izdelke…. vsaj meni so ugodili in posebej zame ga sedaj nabavljajo. No ja, sedaj že nisem več samo jaz tista odjemalka…… odkar so poskusili še drugi. 🙂

Lp, Saška.

Saška,

hvala za tvoj prijazen odgovor, na žalost imam za enkrat še odprt WC, ampak ko malo zraste, bom mogoče kupila zaprtega.
Vseeno hvala za tvoj nasvet.

Lep pozdravček

Ivy, malenkost. Še kdaj….

Obilo užitkov z mačkončkom ti želim….

Lp, Saška.

New Report

Close