Najdi forum

Fitnes in prehrana

Ker moram shujšat več kot 20 kg in ne gre in ne gre, sem se odločila, da hodim 4-krat tedensko na fitnes in da spremenim prehrano. Na različnih straneh sem brala, da je najbolj učinkovito, če jem največ beljakovin. Da se bodo tako pokurile maščobe in ne mišice. Zanima me tudi kaj bi naj jedla zvečer po fitnesu, saj bi naj dal zvečer hrano mišicam, ki rastejo čez noč. Če sem v zmoti, me prosim popravi.
Najdla sem tudi primer jedilnika in prosim te za tvoje mnenje.
Zajtrk:

* Po izbiri: žemlja, angleški piškot, muffin, kosmiči s hladnim ali toplim mlekom ali prepečenec
* Po izbiri: Pol banane, pomaranča, jabolko, brusnični (borovničev, višnjev) sok.

Kosilo:

* Po izbiri: tuna, jajčna solata, piščanec, pleskavica za hamburger
* iz mletega (govejega, mešanega ali puranjega) mesa, skuta, jogurt z manj mlečne maščobe, piščanec na žaru. Solata s solatnim prelivom

Popoldanska malica:

* Jogurt z manj maščobe ali jabolko

Večerja:

* Po izbiri: katerokoli meso, navedeno pri kosilu, na izbiro pa so še ribe ali morski sadeži, jagnječi kotlet, telečji kotlet, manjši zrezek, pečena govedina, mesna štruca, mesne kroglice (narejene brez krušnih drobtin ali kruha), puran ali
* jajca (zelenjavna omleta). Solata s solatnim prelivom ali kuhana zelenjava

Že v naprej ti hvala za odgovor!

dobro bi bilo da bi se pri hujšanju samo maščoba kurila. tudi pri še tako dobrem planu se pokuri tudi nekaj mišic.

glede prehrane:
-zvečer po fitnesu piščančja prsa+solata (takoj po fitnesu pa spij kakšen whey)
-pred spanjem priporočam GLYCERLEAN (to so proteini s postopnim sproščanjem)

Hvala za odgovor Krpan!

Za malico dodaj kakšen kozarec mleka.

Po treningu če gre mogoče whey ali pa kakšen kozarec mleka.

Večerja pusto meso + solata.

Beleži si kaloričen vnos dnevno. Beleži si VSE. potem pa prilagajaj sebi. Na maxximumu imaš eno zelo dobro tabelo za izračunavanje obrokov.

Sadje omeji na 1-2 kosa dnevno.

Sadje zamenjaj z zelenjavo.

Vsakih nekaj dni imej off obrok (dan) ki naj bo v istem kaloričnem okvirju vendar sestavljen pretežno iz OH – npr nekaj sladkega, mogoče malo kruha, zelenjave, kakšen keks, takšne stvari med drugim zelo dobro vplivajo na psiho.

Kar se pleskavic tiče le te ponavadi niso najbolj kvalitetne – lahko jih pa narediš iz pustega mesa in jim dodaš malo kruha da postanejo bolj mehke ;).

Veliko uspeha želim!

Lp Oliver

Oliver , lahko daš link tabele ?

Link do tabele:

Metka , HVALA !

Hvala za nasvete Oliver! Upeh, da bo kaj uspeha.
Lp
Miška

Pozdravljeni,
tudi jaz imam probleme s težo in rabim kakeršen koli koristen in preizkušen nasvet. Imam 14 kg preveč, v 4 mesecih sem pridobila 5 dodatnih kg, kljub temu da 2 krat tedensko hodim na bodystep. Ne vem kaj je narobe, opažam pa, da se prenažiram, saj veste po kolsilu še tablica čokolade in tudi kdaj kakšen preobilen obrok, za tolažbo pa misel da tako grem potem na aerobilko in bom to pokurila. Sedaj pa sem se odločila, da resno preneham s tem, ker zaradi prevelike teže opažam da mi trpijo sklepi predvsem kolena in križ. Po predlogu kolegice, ki mi je svetovala naj raje na aerobiko hodim na fitnes sem v dilemi, ker v kraju kjer živim sicer imamo fitnes vendar nimamo trenerja, sicer so v fitnesu “trenerji”, ki pa ne znajo kaj dosti svetovati glede vadbe za kurjenje maščob. Osebno bi rada s fitnesom izgubila na telesni teži in si očvrstila mišiče na bi pa rada pridobila prevelike mišične mase.
Prosim za nasvet ali za kakšen link kjer opisujejo začetne vaje v fitnesu in vaje za kurjenje maščob ter intervale. Kako priti do osebnega trenerja, ki ti svetuje preko e-maila?

LP Neva

Oprosti vnaprej, če bom bila zlobna. Poglej, v tisti urci aerobike niti najmanj ne pokuris 500 do 600 Kca, ki jih dodatno poješ v obliki 100g čokoladke za poobedek(čokolada je bil samo primer). Brez veze se je s tem slepit. Tako, da se ne čudi odkod ti dodatnih 5 kg. Ziher poješ veliko preveč, kakor porabiš. Logika.
Lepo je, če se giblješ, ampak najprej poštimaj pri kaloričnem vnosu…
Preglej teme,ki so bile glede tega že nekajkrat na “tapeti” tega foruma in ni hudič, da ti ne rata.
Najlažje pa se je sebi smilit …

Neva je napisala:Ne vem kaj je narobe, opažam pa, da se prenažiram, saj veste po kolsilu še tablica čokolade in tudi kdaj kakšen preobilen obrok, za tolažbo pa misel da tako grem potem na aerobilko in bom to pokurila.

ok kje zdej ne ves kaj je narobe???:)))fak kaj ljudje vsega ne napisejo

Tudi jaz sem bila presenečena, ko sem pred kratkim prebrala v neki reviji, kako malo kcal pokuriš pri različnih vrstah aerobike (maksimum je okrog 400 kcal).

Joj Samuel!Po eni strani imaš prav po drugi pa si malo zloben.

Oliver kaj lahko zaužijem namesto kozarca mleka, ker mi je velikokrat slabo po mleku?

Ne vem zakaj priporocate samo whey za pred spanjem.. ce ze vzames whey, ga vsaj prej zmesaj v skuto!

Angleški piškoti, muffini, tuna (iz konzerve) – vse to ima zelo veliko maščobe.
Raje jih zamenjaj s čim drugim, pa boš lahki tudi košček kruha pojedla in bo hujšanje bolj učinkovito.
Glede mleka – Nadomestilo za mleko je kislo mleko, jogurt, kefir. Mleka ne uživamo samo zaradi beljakovin, ampak tudi zaradi vitaminov in mineralov. Enako je z ostalimo naravnimi beljakovinskimi živili. Če le ta zamenjamo s čistimi beljakovinami nam kmalu prične primanjkovati le teh.

osebno bi se nadomestnih proteinov izogibala… kr te v bistvu samo “napumpajo” potem ko pa nekaj časa nimaš časa za intenzivno vadbo (šola služba bolezen .. or whatever.. ) pa vse splahni v špeh… je pač tak če se že začneš filat z proteini si pač na tem da se dejansko “poročiš z njimi” :)) če hočeš met štel.. pa kok dnara gre za to.. jojme.. aja da se ne pogovarjamo o tem da sem prebrala nekje v eni reviji zdravniški članek o tem da naj bi nadomestni proteini /praški, tablete itd./ vplivali na moško potenco … no ja .. vsak sam najboljše ve če se splača..

pa lep pozdrav

MalenaD, si kdaj pomislila, da bi suvereno razpravljala o stvareh, ki jih poznas, in da bi suvereno skusala drzati se na vajetih pri pogovorih o stvareh, o katerih evidentno nimas najbolj blage veze?

__ http://www.cenim.se

Ti si mau falila – ce se ne spoznas potem ne pisi. To kar ti opisujes so tipicne posledice uzivanja STEROIDOV in ne proteinov.

Proteini = beljakovine

Veliko beljakovin pa kvecjemu pozitivno n vpliva na organizem in ne negativno.

lp Oliver

Preveč beljakovin zelo negativno vpliva na organizem.

New Report

Close