Najdi forum

Pozdravljeni vsi ljubitelji kač….. :))) mal heca … ( ime mi je modri dirkač za vse tiste ki niste vedeli )

Imam en problem!

V pisarni sedim skupaj z sodelavcem ki kadi “ku fabriški kamin” velik no! Pisarna je precej majhna in včasih je za znort.

– sam dim me ne moti, moti me če je v pepelniku in se kadi proti meni
– preselit se ne morem
– težil mu tudi ne bom, ker je drgač faca….
– moti me še k mi cunje smrdijo.

Zanima pa me kaj mi svetujete, da vsaj malo popravim luft v pisarni!!! Okna so itak priprta ampak ni zadost.
– ali dam svečo dišečo
– smrekco ali nekaj v tem smislu

Mogoče kakšna vaša “fora” da bi mal neutraliziral vonj!

Hvala vam vsem

Lp

Sharkon po pisarniških predpisih je kajenje dovoljene le, če se vsi prisotni v pisarni strinjajo s tem, da se kadi v prostoru. Jaz osebno kadim (23.12. z Gaio nameravava nehat kadit), vendar mi na kraj pameti ne pade, da bi kadila v pisarni.
Kar se slabega zraka tiče: prezračevanje in osvežilci… Je pa definitivno neizmerno moteče, da si nekadilec, domov pa prismrdiš po cigaretah. Pa saj verjetno imate prostor za kadilce?

Ja on je bil prej sam v pisarni in je edin v štuku, ki vleče!! Če bi ga nateral v prostor za kadilce, bi bil v pisarni samo pol ure svojega delovnega dne!

Lp

Tako ti bom rekla: tudi sama kadim in tudi mene moti smrad v stanovanju, v cunjah (zdaj tudi v meni sami..kot je rekla lara: konec s tem sranjem)..zato kadim na balkonu, v službi imamo kadilnico, v pisarnah se ne kadi, če pa mi vendarle doma kdaj zasmrdi, si prižgem tisto “pečico” z vodo in eteričnim oljem.

Mislim, da bi mu moral mirno povedat, da ni potrebno, če s svojo razvado zastruplja in zasmraja tudi tebe. Saj znamo bit kadilci včasih res zoprni in tečni..ampak..vedno je treba pogledat, če s svojo razvado nekoga ne motiš (o zdravju tle ne bi, pa bi se dalo tudi o pasivnem kajenju dosti povedat)

In nenazadnje: a ni tudi zakonsko določeno, kje se lahko kadi in kje ne??

Ma ja vem Sharkon, ampak bistvo je v tem pišuka, da skoraj pol življenja preživimo v službi in definitivno je smrad po cigaretah neizmerno moteča zadeva. Saj ti pravim da tudi jaz kadim in tudi pri nas imamo ene par pisarn v katerih kar oba vlečeta kot Turka.In ko grem včasih tja kaj urejat, me kar ritensko vrže ven..
Katastrofa. Če bi bila jaz na tvojem mestu, bi mu definitivno rekla, da me to moti… Če ga pa potem skoraj nič ne bo v pisarni pa itak ne bo tvoj problem. Cigaretnega smradu se težko znebiš, ker se zažre v stene, tapicirano pohištvo, pa tudi če imaš pisarno stalno našpricano z osvežilcem, se vseeno ob odhodu domov na svežem zraku zavohaš, da si kot prekajena šunka, a ne??!!!

Kot sodelavec mu predlagaj naj neha kaditi. Za njegovo dobro. Če ne kadiš si mu lahko velik vzgled in spodbuda. Zgleduje naj se po lari in gaji.

Bok,
Ja vsi imamo kakšnega takšnega v službi.
Prižgi si dišečo svečo, pa še reci mu da imaš hudo astmo, da sploh ne smeš zavohat dima….da ga prosiš, če bi šel kadit pač v prostor, ki je temu namenjen ali pa ven.
Meni je bilo tudi včasih nerodno reči, pa je določena oseba bila tako nesramna, da bi kljub nalepki za prepovedano kajenje, kadila. Pa sem se enkrat opogumila in pokazala na nalepko, nato vsakič opozorila, pa se je pobral… tega ne počne več, če pa se slučajno zmoti, ga spet opozorim. Mene tudi to strašno moti, nočem da mi lasje in oblačila smrdijo po cigaret. dimu, pa še rada me nato glava boli.
Ne daj se ‘Ines’, hehe!

LP

Ce se vedno ne bo slo, kot svetuje Romana, potem poskusi se:
Namesto pepelnika naj tvoj “KADI” otresa pepel in mece cike v posodico ali veliko salico, v kateri je voda. Tako ostane manj smradu kot tisti iz asenpeharja…
Okno mora biti odprto non stop, ceprav ni odprtina velika. Ce ti ze “KADI” zasmraja tudi tvoj zrak, potem mu predlagaj, naj ga se kolikor toliko poskusa popravljati s kakim prijetnim vonjem AIRWICK-a, naprimer…

Ti, a pr vas ni u sluzbi prepovedi kajenja po pisarnah?
Kaj pa se kaka finta iz Zakona o varstvu pri delu, a?
Zdej pa se mal tuhti…
LP

Kaj pa če kadi tvoj šef? Sicer v svoji pisarni ampak tudi takrat, ko si pri njem na sestanku?

Poleg tega pa imamo ogrevanje prostorov tako napeljano, da se z kroženjem zraka prenaša tudi cigaretni dim iz pisarne v pisarno?

Kako postopati v takeih primerih?

Poskusi ga prepričati, da vsake toliko časa investira v Aaiwickom antitabaco, pa ne v spreju ampak tisti v plastenki, ki ima trak noter. Ni mišljeno kot propagandiranje ampak tako smo problem smrada- cigaretnega dima rešili pri nas. LP

Ja pupka moja prav imaš. Pač so take razmere, da ne bom njemu nič rekel… sam dim me nebi motil, če nebi vsake 10 min enga pržgal.
Sedaj je tud pepelnik premaknil. tako da ga nimam pod nosom!

Prosil, bi sam kakšen nasvet če ga veš za izboljšanje lufta

Gracias

Lp

Če imš kakšen štekar v bližini, potem je dobra zadeva tisto ki odišavlja prostor za vštekat pa na polnilcu piše antitabaco – nase veže vonj po tobaku. Drugače je pa ena dobra fora pa zdaj sploh primerna za prednovoletni čas, če ne drugače, že za okras. Pomarančo ali pa limono našpikaš s klinčki okrog in okrog na gosto. Tudi veže nase slab vonj. Poiskusi.

Vedno se kadi v barabe, veš? :)) (stara modrost)
Ne, resno. Če te moti, da se kadi vate, potem pač sodelavca prosi, da naj premakne pepelnik drugam. Nasploh mislim, da bo pogovro še najbolj zalegel. Povej mu, da te moti, ker toliko kadi. V vsakem primeru pa ti tudi jaz priporočam kakšen osvežilec zraka (najboljši je res Airwick, pa sodelavec naj prispeva tolarčke) in pa bolj pogosto luftanje pisarne. Čeprav je pozimi to res malo zoprno.
Prosi ga, naj vsaj pozimi hodil kadit v kadilnico.

Okna odpri na stežaj. Bolje prehlad, kot rak na pljučih. No tole malo za šalo, malo zares. Ampak drži pa 100%, veš.

Moj fant je imel isti problem s sodelavcem: v službenem avtu, ki ga oba vozita, je vedno kadil in ker moj fant ne kadi, ga je to obupno motilo, ker je smrdel avto in on (obupen smrad). En dan mu je prekipelo in mu je enostavno rekel, da njega ne moti, da kadi, samo ne v avtu, ker SMRDI avto in on in da tega ne bo več prenašal. Rečeno storjeno, ne kadi več v avtu.
Hočem ti povedat to, da ima vsak pravico, da dela v zdravem okolju. Sej dobro veš, kako nevarno je pasivno kajenje. Ti mu enostavno povej, da tega ne moreš več prenašati (mal ga omehčaj s tem, da je on OK in bla, bla), da ti ne moreš več delati v takšnem okolju in da ga prosiš, če lahko kadi drugje.
Koliko bo po tem delal v pisarni, pa ni tvoj problem.

Pa veliko sreče!

Lepa hvala vsem, za odgovore, mnenja in pripombe!!

Pepelnik je umaknil in aarwick antitabaco je že naročen.
Zlati ste!

Lp

Pa si pomislila kako bo šele potem nagravžno smrdelo, ko se bo zmešalo toliko vonjev???

Ne bod smotan…prvič ga lepo prosi, če lahko ne kadi v tem prostoru. Je pa kreten, da kadi kr v pisarni. Tebe ščiti zakon, ki prepoveduje kajenje kjerkoli na delovnem mestu. V nekaterih podjetjih so usmiljeni tako, da dovolijo kajenje na požarnih stopnicah, ali pa celo namenijo sobo za kajenje. Tvoj sodelavec je pa butl, ti pa tut, če takoj nekaj ne ukreneš v zvezi. Če ne bo kazal zanimanja za prenehanje kajenja v vajini pisarni premišljuj kaj boš naredil naprej, v vsakem primeru mora nehati.
Pokliči inšpekcijo, pa bo kaznovala vsaj podjetje, potem bo pa že šef poskrbel, da ne bo več kadil.

Mal pameti…

Ne bod smotan…prvič ga lepo prosi, če lahko ne kadi v tem prostoru. Je pa kreten, da kadi kr v pisarni. Tebe ščiti zakon, ki prepoveduje kajenje kjerkoli na delovnem mestu. V nekaterih podjetjih so usmiljeni tako, da dovolijo kajenje na požarnih stopnicah, ali pa celo namenijo sobo za kajenje. Tvoj sodelavec je pa butl, ti pa tut, če takoj nekaj ne ukreneš v zvezi. Če ne bo kazal zanimanja za prenehanje kajenja v vajini pisarni premišljuj kaj boš naredil naprej, v vsakem primeru mora nehati.
Pokliči inšpekcijo, pa bo kaznovala vsaj podjetje, potem bo pa že šef poskrbel, da ne bo več kadil.

Mal pameti…

Ven ga vrž!!! Jaz tud kadim, ampak nikakor, pod nobenim pogojem, ne v pisarni! Grem pač ven…

lp

New Report

Close