Najdi forum

Pozdrav vsem,
zelo rada vas berem in iščem tudi v vaših odgovorih in debatah rešitev za mojo sitacijo z možem. Več kot razmišljam in iščem rešitev bolj padava v začaran krog.
Sedaj sem se opogumila, da vam tudi sama pišem in prosim svetujte, pomagajte, da prideva z možem iz tega začaranega kroga. Sama ne znava. help!!

Na kratko za kaj gre. Moj mož je postal zmeraj bolj nezadovoljen v seksu. Pravi, da več ne seksava kot pred 10 leti, da se mu izmikam. Prepričan je celo bil, da imam drugega, ker z njim ne seksam več tako pogosto.
Če se ozrem nazaj se je vse skupaj začelo, ko sem bila prvič noseča. Bilo je rizično zato nič seksa. Po porodu počasi sva se spet zbližala in tudi na tem področju počasi nadoknadila, vendar sem dobila poporodno depresilo in moja želja po seksu je uplahnila. Celo sam psihiater mi je dejal, da je to normalno in kot bodo težave minile se bo tudi to uredilo. To sem možu lepo razložila, naj bo potrpežljiv in naj me razume, da ne delam vsega skupaj zanalašč. Da to ni v moji zavesti, da mi ni do seksa, da se bom trudila. Počasi se je izboljšalo, seveda pa ni bilo več kot na začetku zveze. Seveda takrat sva bila brez obveznosti in je vse potekalo samo od sebe, ko se nama je zahlotelo pač sva. Sedaj pa so otroci in je stvar malo drugačna.

Prav ko je vse spet steklo je moj oče hudo zbolel in po dolgi agoniji tudi umrl. Seveda mene je vse skupaj močno potrlo in nisem bila več ista kot prej. Mož mi je bil blizu, vendar čutila sem, da ga ta problem zmeraj bolj muči.
Rodila sem tudi drugič, in po porodu sva se začela trudit , da bi stvari spet stekle.
Vendar se kar naprej zapleta in nikakor ne gre samo od sebe kot pred leti.

Z njim sva se zelo pogovarjala in mi je povedal, da njemu seks pomeni vse. Potem pride vse ostalo. Meni pa če ni ljubezni nežnosti in topline, ne morem zvečer ko gredo otroci spat kar skočiti na njega.

Prišlo je tako daleč, da on pobude za seks sploh ne da več. Pravi, da je bil prevečkrat zavrnjen. Vendar mislim, da on to vzame preveč resno, ker ga nisem nikoli dobesedno zavrnila. Ker pač ne pridem k njemu z namenom seksa on to vzame, da nisem za. Sem pa tip, ki težko da pobudo. Potem nekaj dni ne govori z mano, razen kar je mus. Dokler sama spet ne načnem pogovora in zgladitev težav. Potem par dni seksava normalno, en večer mogoče nisem za, pa je spet vse narobe. Pa ne da ga dobesedno zavrnem, mogoče čez dan si mečeva malo seksualnih iskric, zvečer se stvar malo obrne ne pride od tega in halo spet smo tu.

Prav nekaj večerov nazaj, ga ni bilo zvečer doma. Začela sem gledati zelo zanimiv film, ko je prišel se je primuckal k meni na kavč z željo, da bi. Pa sem mu zelo lepo rekla, naj se k meni stisne, da se pocartava, samo pocartava, ker mi je film zelo zanimiv. Pogledava skupaj potem pa mogoče kaj bo. Hej od takrat ne govori z mano.

Obupana sem že, moža ljubim in me stiska v želodcu, ko sva na tem da ne govoriva. Vem kaj bi rad, ampak ne morem po takih ¨tihih mašah¨kar skočit nanj in ga poseksat.

Precej zmedeno sem, verjetno, vse opisala, pa le povejte, pomagajte, svetujte, da najina ljubezen ne zgubi še to kar imava.

Tvoj mož se obnaša kot kak majhen mulc: če nekaj ne dobi, pa mulo drži.
Pa vseeno, s tem ko drži mulo, doseže svoje: saj mu ti, da se neha kujati in mulati ustrežeš, vse samo z namenom, da bi prenehal s kujanjem, ki te ubija, verjamem. ( sama mulanja tudi ne prenesem in vem kako se počutiš)
Ti lepo svojemu možu povej, da , ko in če se bo mulal, ne bo nič s seksom. Ko bo normalen bosta se ljubila itd, če se bo kujal ne bo nič. In, pravzaprav, niti ga ne razumem, kako mora bit tak otrok. Pa , saj vsak dan se vendar ne da. Vem, in razumem dokaj dobro moški svet, da brez seksa ne morejo živeti, pa vseeno, da nekdo izsiljuje seks s kujanjem.
Draga NAtalie, poizkusi mu odpreti oči, da bo sprevidel, da s kujanjem ne bo daleč prišel. Kakšen način boš vzela za odpiranje oči, si izberi sama. Mogoče moj predlog ni ravno najboljši, mu bo pa dal dobro vedeti, da je kujanje za male otroke in ne za odrasle moške.
Pa še nekaj: poizkusi skleniti z njim kompromis: Če se ne bo kujal ( kar tebe zelo moti mar ne?), mu obljubi, da ga boš TI vsaj enkrat na teden zapeljala. Se pravi: stran zvečer s televizijo, drzno oblekico, ali pa: pravkar iz pod tuša, nežno odišavljena samo v nežnem drznem spodnjem perilu.
Veliko je načinov, s katerimi lahko zmešaš glavo svojemu moškemu, pa če tudi je to moški, s katerim si skupaj že zelo veliko dolgih let.
Pa vseeno: brez kujanja dobi tvoje zapeljevanje, s kujanjem ne dobi nič.
Moj predlog!!!!
Maška

Uf, Natalie…..lepo godljo maste pri vas. In ko tkole razmišljam, pa berem tvoj post..nekak razumem oba od vaju. Zakaj tebe, mi tko ali tko ni treba razlagat, ker ženske razumemo kako je nosečnost, porod, potem če imaš smolo še poporodna depresija. Razumem pa tudi njega. Moški rabi občutek, da je zaželjen in ljubljen in večini pač to dokazuje tudi seks. Res pa je, da niso vsi enako razumevajoči in potrpežljivi. Ne vem kaj lahko storita, da bo bolje. Razen to, da se pogovorita in skleneta nekakšen kompromis.
Je pa res, da tudi meni če bi prišla se k možu crklat, ne bi bilo všeč, če bi me zavrnil zaradi nekega filma ?!?

Lp

Res je ta njegova reakcija me ubija, to sem mu tudi povedala iskreno, da me to njegovo obnašanje od njega še bolj odbija in tako pretečejo dnevi preden se ponovno zbližava, zmeraj na mojo pobudo.

Ko sva se res iskreno pogovarjala o tem, mi je dejal da on tako ne odreagira zanalašč. Vendar ga to zelo prizadane in to je njegova avtomatična reakcija. Pride tako daleč, da ponoči ne spi, boli ga glava, pije po 3 aspirine na dan itd. Jaz pa samo nemo opazujem to njegovo obnašanje, ker ne vidim, da je to takooooo
ogormen problem, kot on odreagira na to. Dobim ga na kavču z glavo med rokami in vsega zamišljenega, v meni pa se vse še bolj kuha in žre. On pa tiho in tiho.
Pa saj seksava vsak drugi dan, mogoče včasih tudi 4 dni nič, ampak nikoli namerno. Z otroci, ki zvečer nočejo zaspati ali zaradi drugih okoliščin pač ni prilike.

Meni je pa grozno, ker je vse skupaj postalo premišljeno. Joj danes bo ali ne bo? Spet bo hotel, pa ne bo prilike. Ni več spontanosti in improviziranje.

Znorela bom.

Saj ga nisem dobesedno zavrnila, po mojem, dejala sem mu naj se carta pri meni, pa bova videla tekom večera in filma kaj bo. On pa na noge in spat. Od takrat ne govori več z mano. Razen najnujnejše in vsaketoliko mi spusti kakšno opazko.

Draga Natali, tudi jaz te zelo zelo razumem, ker imam sama zelo podoben primerek doma.Pa ne da mi ne bi bilo do seksa. Sploh ni res. Samo njegov način kako priti do seksa je zelo napačen. Zame je seks posledica ljubezni, nežnosti, razumevanja. Ne pa seks zaradi telovadbe.
Tudi moj se mula če ne dobi ko bi hotel on. Ampak sorry, pri nič delitve dela, pri službi, dveh otrocih za katere skrbim večino sama, včasih dejansko padem v posteljo in zaspim..
O ja pogovori. Ja ja, seveda. Veliko. Ampak kaj ko ne zaležejo. Užaljenost, pa trma. Tudi prav. Jaz se ne obremenjujem več.
Seks je zame mega.Ampak z veliko nežnosti, crkljanja, topline in ljubezni.

Sva prav v isti godlji, enako pri meni doma.

Kolikokrat sem mu povedala, več nežnosti, ljubezni, muckanja in vse pride samo od sebe.

Ne morem biti cel dan v službi, doma obveznosti z dvema predšolskima otrokoma, ened še v plenicah, pa gospodinjstvo. Zvečer jih spraviti spat. Šele ko mi to uspe, ko se sama relaksiram in stuširam pridem v dnevno na kavč, kjer bi rada malo topline on me pa veselo čaka, da bo kaj. Mislim, da ne gre tako vsaj z moje strani ne. Seks mi je blazno všeč, večkrat ga tudi presenetim, v tangicah, pa še kaj drugega ampak, … ufff kako je postalo vse zapleteno.

Najbrž je prva pot, da se o vsem pošteno pogovorita, da vsak pove svoje stališče o tej stvari in da se pri tem tudi poslušata. Težko je, če imaš moškega, ki okoli sebe ne vidi ničesar, kar je treba postorit in zvečer na pol mrtva od utrujenosti padeš v posteljo, takrat verjamem, da ti ni prav nič še do tega, da bi telovadila po postelji. Odnosi med dvema se čez leta spremenijo, nista več sama, ko sta se zmenila za randi, pa šla v kino ali na večerjo, kadar vama je padlo na pamet in sta noro zaljubljena tekala po parku, se držala za roke in se vsake tri sekunde poljubila. Sedaj so tu otroci in obveznosti, take in drugačne, pa vendar se še zmeraj lahko ljubita, kot takrat, samo malo drugače, sedaj sta odrasla človeka in ljubezen je tudi odrasla skupaj z vama dvema. In ljubezen se ne kaže samo v tem, kolikokrat na teden se vržeta v posteljo, ampak predvsem pri tem koliko cenita in razumeta drug drugega. Konkretno, koliko npr. tvoj mož vidi, da si mogoče preobremenjena z delom, z otroci…..? Koliko ti je pri tem pripravljen pomagat in mogoče tudi razumet tvojo bolečino ob izgubi očeta, ki bo minila, verjemi, počasi, ampak bo! lp

Določene stvari bolijo in bolijo, ni še eno leto od smrti očeta. Mož mi je bil v oporo.

Dosti sva se že pogovarjala o tem in kot pravi lara, besede, besede potem pa vse po starem.

Enkrat mi je celo dejal, da on ne vidi po hiši kaj je za postorit. naj mu povem, potem ko mu pa rečem zavija z očmi, da raje sama naredi. Ali pa eno malo stvar postori pa misli, da moram kar skakat po njemu

Bolečina ( tista huda) bo minila, verjemi! Ne smeš se ji predajat, ko te zagrabi, se loti kakšne reči, da boš preusmerila misli. Moški nikoli nič ne vidijo, kaj je za postorit! Je že tako, da moraš s prstom kazat, če ti ne boš posrbela zase ne bo nihče! Spokajta otroke spat, odpri flaško vina (piva) in se pogovorita, kaj komu ne paše, kaj bi se lahko popravilo, saj se vendar še zmeraj imata rada in ne želita tega izgubiti.

ejjj punce ste udarle po fantih.
Resno bres štosov. Pri nas je podobno (ali ni povsod) le da sem se kujal jaz.
Sem se (da prav sem napisal) zato, ker sem ugotovil (končno) da če se kujam:
1. ne dobim dokler se kujam.
2. pa če že dobim to ni njena želja ampak družinska dolžnost(kako to sovražim)
3. pa še želodec me boli, ker moram bit tiho, se pač kujam( rad se pogovarjam)
Tako da sem ugotovil da je kvaliteta boljša od kvantitete. Res je da pride kdaj do pomanjkanja, vendar potem rešiš stvari sam(se razumemo “desna”).
Midva z mojo sva večino primerov rešila z pogovorom, tako da zadnje čase take situacije rešujeva takoj. Ko se začne kujati ga takoj vprašaj, koji kur..je pa spet teb dons da se tako kujaš.Verjetno se bo poskušal še naprej kujati, ampak ti kar vstrajaj. Kot je bilo na forumu že rečeno,moški teško pokažemo čustva za to je lažje, da se skujamo.Ti kar drezaj v njega dokler ne rešta situacije, do kje greš lahko pa verjetno veš že sama saj ga poznaš.
Veš kaj pa res ne prenesem, da mi obljublja potem pa nič. (seveda če ni objektivnega razloga).
Moški bolj razmišljat o teh zadevah in več domišljije.
Ženske malce več življenja.

Vse skupaj me je kar malce…

Pa ne toliko Nataliin post, kot vsi ostali odgovori, kjer vse v en glas zatrjujete, kako prav ima. Hudo, hudo…

Podobnih problemov nimam (mačka, cmok :)), pa vendar lahko možaka popolnoma razumem. Natalie je torej tak človek, da težko da pobudo (očitno pa ni težko dati pobude za pospravljanje), hkrati pa moža zavrne, ko on da pobudo. Tudi tisto “kasneje” je zavrnitev, če ne še najhujša – torej, v bistvu mi je za seksat, ampak je film pomembnejši…

Ženske, dajte že enkrat no razumet, da (povprečen) moški rabi seks! Da rabi seks dosti bolj kot pospravljeno stanovanje ter oh in sploh pripravljeno večerjo. Če ste v dvomih predlagam poskus: ponudite možu: ali za večerjo neka oh in sploh specialiteta in brez seksa, ali pa za večerjo kruh in klobasa pa zraven seks. Nooo??? Enak postopek lahko ponovite še za pospravljeno stanovanje, likanje perila… In ugotovile boste, kaj je moškemu zares pomembno.

Kako to, da možaka razumem? Imam nekaj znancev s podobnim domačim “stanjem”. Kako so zadeve omilili na dolgi rok, je menda vsem jasno, razumem njih in razumem bes njihovih žena, ko so za avanture izvedele. Kri mi pa zavre, ko slišim takšno žensko izjaviti, da jo je mož nehal imeti rad in je zato šel k drugi. Večkrat si mislim: Budalo jedno, pa kaj še sedaj nisi skapirala, da si ga TI nagnala k drugi, ga dobesedno potisnila drugi v objem???

Onega šovinističnega dohtarja sicer ne prebavljam, pa vendar je kot kaže velikokrat kar resnica, da žene izsiljujejo moške s seksom. Žalostno…

mačkon

No pa sva že dve. Tudi moj je tak. Zvečer bulji TV, jaz tuširam otroke ju spravljam spat , grem še likat, pa tuširat in padem v posteljo. In on potem bi. Ja hallo… Potem pa poslušam ,da kar zaspim… Sem mu že velikokrat povedala, da bi bila manj utrujena in večkrat za če bi si pa midva mogoče en malo razdelila delo (on spravil otroke spat, jaz bi medtem zlikala pa bi imela čas za naju). Pa??? Nič….
Brez veze. Potem je pa seks v zakonu res še samo izpolnjevanje obveznosti.
Pa čeprav jaz uživam v seksu, ampak najin seks ni več seks tak kot bi mogel bit, ampak izpolnjevanje obveznosti.
Rešitev.. Ne vem, nisev več pametna.

Tudi jaz ne.

Mene bolj kot sam problem, bolj zanima tale situacija, ki nastaja na forumu. Zares še nisem slišala moške strani, ugotavljam. Zanimivo, skrajno zanimivo. Kasneje, ko bo že nekaj odgovorov, ti podam mnenje, ker bi zdajle začela pihati v ženski ogenj, vendar se mi zdi, da je nekaj na temu, kar pravijo moški. No, zaenkrat se bom vzdržala komentarja in oprosti, da sem sploh kaj napisala in da bereš nekaj, za kar nisi vprašala. Vendar se mi zdi zadeva zares zanimiva. LP, Kaja

Ni se bilo treba toliko zaletet v ta dotični večer, to sem le opisala, ker je bilo tazadnje. Ampak ponavadi ni tako, ni taka direktna zavrnitev, ki jo vi imenujete zavrnite.
Pa še to 1x na 3 mesece mi uspe zvečer gledati film in takrat je vse narobe. Saj drugače pred 21.30 sploh ne pridem do dnevne sobe. Kaj šele, da bi se ulegla na kavč ali gledala tv.

Dragi mačkon, oh ne misli, da ženskam ni seks pomemben. Meni osebno je. Zelo!!
Ampak seks za nas ženske ni le fizična zadovoljitev. Seks je nekaj lepega čudovitega.Je skupek psihične in fizične zadovoljitve. Pri čemer ni ženska dolžna poskrbeti za vse. Da bo vse poštimano, mož zadovoljen, otroci poskrbljeni, potem pa še akcija. Hallo!! Saj ne rečem, da so vsi takšni. Moj in Nataliin sta očitno že taka. In lepo te prosim, zakaj hudiča bi pa potem bile takim moškim, ki ne dajo nič od sebe, ženske na voljo vedno ko se jim dvigne??? Kaj pa obratna smer? Če je moškim pomemben seks in moramo ženske to upoštevati, potem morajo moški upoštevati tudi tisto kar ženske potrebujemo in skupna pot bo tu in z njimi krasni užitki. Se strinjaš?

tudi meni se zdi zanimivo, da se je od moških do sedaj oglasil le mačkon. Pa njemu vsa čast in zahvala.

Rada imam vsako mnenje, seveda tudi moško, prav zaradi tega,da vidim kako oni gledajo na to. Kako misli moj dragi mož, da ga bolje razumem.

Leonardo, sorry, ti si se prvi oglasil. Ampak ob gužvi na pisalni mizi sem zgubila nit pogovora.

Probaj z vzgojo: če bo čez dan ljubeč, če ti bo pomagal v gospodinjstvu, če ne bo mule držal, če se bo spomnil kaj romantičnega – potem nagrada: seks. Če bo držal mulo in se ne bo pogovarjal, ali če se ne bo hotel cartat, ko bo tebi pasalo, pa mu povej, da ga takšno obnašanje ne vzburja preveč. Če morajo tebe skrbeti njegove potrebe pa še ti njemu predstavi svoje, pa čeprav je to cartanje med gledanjem filma. To bi moral dojeti vsak moški z vsaj povprečnim IQjem, a ne ?

New Report

Close