Najdi forum

Hujšanje se nadaljuje …

Smo spet zginile, pa bom jaz nadaljevala.

Vidim, da je nekako je padla morala. Ne verjamem, da je vreme krivo. Mislim, da je treba spet malo poriniti ta naš skupni voz.

Iz knjige Self talk for weight loss vam podajam spet nekaj misli . Gre za misli za dvigovanje samozavesti :

1. Gradim svojo samozavest. Pogovarjam se sama s seboj.

2. Vsak dan delam na tem.

3. Vedno naredim vse, da sem samozavestna , da mislim pozitivno in verjamem
vase in v uspeh.

4. Nikoli nisem na tleh – vedno se potrudim zase.

5. Sem ponosna nase in to drugim tudi pokažem.

6. Sem pokončne drže in se ne uklonim.Svoje življenje kontroliram in se ne pustim
zmesti.

7. Vedno iščem ljudi, ko mislijo tako kot jaz in so samozavestni.Na ta način mi z
njihovo pomočjo zraste samozavest.

8. Vsako jutro, ko se zbudim, si zastavim cilje za tisti dan.

9. Ponavljam si besede : Rada se imam. Rada sem, kar sem. Danes je moj dan.

10.Drugim pomagam pri graditvi samozavesti kadarkoli imam priložnost za to.

11.Zares se potrudim zase.

12.Namesto, da študiram kaj je narobe, se osredotočim na tisto, kar gre v redu.

LP,Kaja

Oj, Kaja, hvala za dvanajst tvojih prispevekov k dvigu samozavesti. Menim, da nam prav tega manjka ob koncu službe. Tudi meni se zdi, da se človek premalo posveča samemu sebi. Zato sem se danes, ob nasvetu prijatelja, odločila vključiti v to klepetalnico. Morda mi bo dobro naredilo, morda mi bo ob tvoji pomoči dan izgledal le malce boljše, kot se je začel. Hvala ti in lep pozdrav! Na veselo branje in klepetanje.

Kaja ti si kot en sonček tukaj na forumu. Hvala za lepe misli. Najbrž se ti je po današnjih zapisih zdelo, da je močno padla morala – no tako hudo le ni, kar si lahko ugotovila, če si pogledala par dni nazaj, kaj vse lepega smo si povedale.

Jaz sem pa danes res kar nekaj žalostna, pa kaj, najbrž pride kakšen dan, ko smo vsi malo zoprni. Veš v preteklem tednu sem imela 4 rojstne dneve Po vseh prekrških, ki sem jih vsakodnevno naredila se mi je zdelo, kot da sem podrla in pokvarila vse, kar sem naredila. Sicer vem, da ni tako, sem si pa podrla red in samodisciplino, kar me vedno spravi v slabo voljo. Najbrž bi mogla it kam ven in s kakšno prijateljico prešetati po mestu, pa bo bolje.

Sicer pa bodo organizirali neko skupinsko hujšanje – tako sem prebrala na Goranovem forumu. Me zanima, kako bo zadeva zastavljena. Jaz sicer ne rabim veliko – še 4-5 kg in najbrž nisem idealni kanditat ampak preden nisi na tej teži, kot sem sedaj jaz, sploh ne veš, kako težko je s temi zadnjimi kg opraviti. Mislim, da gre za razmišljanje, da si si že kar všeč, da že kar dobro izgledaš in da ni sile – je pa dejstvo, da tudi nobenega lufta ni – dobiš kg dva gor in je spet preveč. To je razlog da je treba tudi s temi kg opraviti.

Živjo Špela,

hvala, hvala za sončka. Sem tudi po naravi tako vroča kot sonček , ker pa sem rojena pozimi, mi v bistvu bolj paše hlad. Vročino na morju prenašam brez problema, saj tam zmeraj malo piha pa še voda je pri roki, v mestu pa me daje že, če je čez 25.

Dobro ste se držale , ko me ni bilo. Sem prebrala vse pošte od takrat , ko me ni bio.

Nasveti iz knjige se mi zdijo dobri na vsake toliko časa. Za popestritev in za dvig morale.

Tudi jaz imam v tem tednu še 2 rojstna dneva. Danes od obeh otrok(imela sta jih 27. in 31.8., ko sva bili s Saro na dopustu), v petek pa še maminega in od njenega moža. V petek bo Fondue, tako da ne bo redilno, danes pa samo mala tortica, ki je bo za mene tako zmanjkalo. Upam, da bom zdržala. Bo pa treba prah z Orbitreka spravit dol.

Lp,Kaja

Tukaj sem,sem ugotovila, ko sem se mal po tehle forumih sprehajla, da jih ima kar nekaj enak nick kot je moj, bo treba nekaj ukrenit v to smer!Ja kaj naj napisem, se vedno nisem pridna, pa mam slabo vest in se zato nisem nic javila,obcudujem vse vase dosezke, posebej hruski bi res rada cestitala, ko sem brala zadevo za nazaj sem ugotovila, da ni dolgo kar si bila sama na podobnem kot sem jaz sedaj, pa kar naenkrat tak rezultat supet,to pa se povelicuje moj neuspeh!
Rada bi se na kako aerobiko vpisala, pa nocem skakat s tistimo preklami, pa spet vse splava po vodi, potems em pa doma, pa jem, jem iz dolgegacasa, pa zutrej spet sklenem da bom oh in sploh pridna, potem pa vse skupaj jovo na novo, zacaran krog,…a mi res ni pomoci???

Kaja tudi jaz sem zimsko dete, obožujem pa sonce in morje. Kdaj pa si rojena? Jaz sem ribica. Prvi dan.
Moj sin Jure je imel roj. dan 23.8. – zelo blizu tvojim otrokom, mlajši pa ga ima 4 dni pred menoj.

In zakaj naj ne bi bilo pomoči? Edina stvar za katero ni pomoči in je nujna je, da enkrat umremo. Vse drugo je stvar nas samih in imamo vpliv na to. Spremeni že enkrat ta obupni nick, ker vedno, ko ti želim napisati Draga … ti ne morem, ker ni v skladu z mojim optimizmom in z optimizmom in entuziazmom vseh deklet, ki hočemo narediti nekaj dobrega in doseči pri sebi nek napredek. Bodi torej dobra in pomagaj sebi in nam.

Vsaj trikrat na dan si povej, da imaš pravico da si lepa, za to pa se je treba tudi malo potruditi. Torej – obloži si hladilnik z živili, ki jih lahko ješ. Odstrani vse, česar ne smeš. Tudi če boš jedla več, si boš naredila manj škode. Vzemi si čas za dolg sprehod ali kolo. Tudi če se sprehajaš kar tja v en dan in buljiš izložbe je bolje, kot sedeti doma. Postavi si cilj. Ta teden npr. želim izgubiti 1 kg, naslednji tudi in potem po pol kg. Stremi za tem, da cilj dosežeš. S tem si boš dvignila samozavest. Videla boš, da si sposobna in ti lahko uspe ter da si sama svoj gospodar. Pij veliko vode. Ne le, da ti napolni želodec, tudi maščobe se bolje topijo in strupi grejo ven iz telesa.

Skratka, draga moja, brez muje se še čevelj ne obuje. Zdaj pa štartaj in jutri napiši, kako si preživela dan.

LP

Špela

Jutro

Mal sem se zmotla pa pisala pod prejšnjo stran, tako da tu ponovim vprašanje:

Mam pa jaz eno vprašanje o tem tae bo-ju. Vidla sem že napisano, da se dajo tudi kupiti, vendar pri nas v trgovinah jih ni, Ljubljana pa je mal daleč. Mogoče kera ve, če se jih da naročiti telefonsko ali po internetu (na internetu sem tud že iskala pa tudi nisem našla). Bi rada probala to zadevo :))) da grem v korak s časom in mladostjo heheheh

Ja Hruška, da se jih naročiti. Mislim da se prodajajo pod TOP Shop prodajo. Pokliči Studio Moderna (tel. iz imenika je 03 566 44 49). Mislim, da dobiš 3 kasete za 10000 sit. So pa tri različne stopnje. Jaz se ne morem nekako odločiti, da bi jih kupila, čeprav jih imajo v Merkurju, Maxi marketu….

Špela, hvala za telefonsko, sam mislim da so na tistem drugem forumu omenjali da so 4 kasete. Malo drago je res naenkrat dati tolko denarja, sam če računaš na posamezno kaseto pa ni več tako drago. Še eno vprašanje, kaj na teh kasetah je vadba od tisga črnca, ki je izumu ta tae bo, al so to druge kasete?

Vročekrvna , energična novembrska škorpijonka sem.

LP,Kaja

Pozdravljene!

Glede Tae-boja, ste razmisljaje, da je mogoce kdo kupil kasete, in bi si jih sposodile, nesle v video teko, in tam bi jih presneli, tako bom nardila jaz. 🙂
Zdaj pa me prijavite.. :)))
Men se zdi, da stane 300 ali 400 SIT presnemavanje na eno kaseto.. Tako, da nebo take sile, samo na kasete se cakam..
Amapak, tistemu, ki vam jih posoja ne povedat, kaj nameravate, ker je mozno, da ne bo posodil-a. 🙂

Jaz komaj cakam, da bo Goran objavil jedilnike, in tudi na kasete Tae-boja.
Ko je bil na POP TV sky bo, sem vse dele posnela.. pa je tudi super. Vse me je bolelo, pa se vredu je slo..
Dale ste mi idejo, ce ne bo tae bo-ja, bo pa sky bo. 🙂

Punce,

dopusti so mimo, pa sem spet pri ideji, da bi se dobile in kakšno rekle. Kako kaj stojite s časom in kako vam je kot mesto srečanja všeč Celje, ki je nekako na pol poti med nami vsemi ? Rada bi, da se dobimo v čimvečjem številu in izmenjamo izkušnje in nasvete. Torej, kaj pravite na moj predlog ?

LP,Kaja

Vidiš, lahko bi združila žurki za rojstni dan, samo dva vročekrvna skorpia skupaj, mogoče bi bilo preveč strupa?

Lahko bi , seveda, jaz imam letos okroglo in bo kar veselo. Kar se pa strupa tiče, je pa mojega že toliko odteklo, da ga je bore malo ostalo in tako sploh ne bo panike.

LP,Kaja

Očitno si strup spremenila v gorivo, ko imaš toliko energije.

Tea o tem sem tudi jaz razmišljala, sam tu ni nobenega ki bi jih že imel, na žalost.

Zgleda , da res.Negativno sem spremenila v pozitivno in to s pridom izkoriščam. In tudi počutim se zaradi tega dosti boljše. V mladosti sem pač rajši pikala, potem sem jih parkrat dobila po buči, potem pa stvar obrnila in ugotovila, da se da tako dosti boljše voziti.

LP,Kaja

Hruska..
Ce bo po taki ceni, kot so mi v video teki obljubil, in ko bom dobila kasete, bom povedla, in lahko se zate presnemajo.
Pa ti posljem po posti.
Upam, da bo to kmalu. Velja?
Ti pa takoj sporocim, ko to stvar dobim v roke. 🙂

Zelo dobra ideja Tea :)))

New Report

Close