Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Estetsko zobozdravstvo gnili zobje pri odraslemu človeku

gnili zobje pri odraslemu človeku

Kaj mislite o ljudeh,ki imajo gnilo zobovje in ničesar ne naredijo,da bi bilo bolje.
Žal je tudi moje dekle med njimi,kot izgovor uporabi strah pred zobozdravnikom,jaz pa jo vsak dan že težje gledam.Ne morm je poljubiti,enostavno ne gre več,ker se mi to gnusi,totalno me odbija!Ko jo nagovorim glede tega,je vsa užaljena,kot da sem ji nevemkaj naredu,spremembe pa nobene.Občutek imam,da je bo to eden glavnih povodov za konec najine veze.Vsi imamo svoje napake,ziher tudi jaz,sam dejstvo je,da vedno,ko jo pogledam in ko se nasmeje,skratka ko odpre usta,vidim te gnile,črne zobe.Enostavno ne morem več.
Sam ne mi zdaj rečt,da je uboga,da nima podpore,ker to ni res.Resnica je,da se izogiba zobarja,ker jo je strah,samo to ni rešitev.In vse skupaj me odbija,tudi vse njene lepe lastnosti ne presežejo tega stanja….

…imaš kar prav, da je ne poljubiš, karies se s slino lahko prenese na tvoje zdravo zobovje (bakterije).

Jaz sem po osnovni izobrazbi zobotehnik in po defaultu ljudi najprej pogledam v zobe. Nič hudega če niso holywoodski, gnili in zanemarjeni pa me enostavno odbijajo. Takšni ljudje mi delujejo zanemarjeno in srednjeveško. Zobozdravniki opravijo posege popolnoma brez bolečin, tako da strah pred zobozdravnikom ni nek resen odgovor…

kolk si ji pa pripravljen sofinancirat nove zobe?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ja, jaz pa tako zelo skrbim za svoje zobe, da jih mam pri 40 samo še 20. super a ne. letos mi je zobarca tri izpulila, je rekla, da so zanič, pa me noben ni bolel. lansko leto mi je enega tri mesece zdravila, tudi potem izpulila.
pri mostičku se mi je snela ena od faset, zgleda kot da nimam zoba tam, čeprav je – črna podlaga. 🙂 za skozlat se. še nekja let nazaj pa sem imela skoraj filmski nasmeh. danes se ne morem več normalno nasmejat, toliko zob mi manjka. zdaj čakam na odobritev, da mi naredijo proteze. kakor koli že, meni ni jasno kako se je lahko to zgodilo, da sem v zadnjih 5 letih ob cca 10 zob. razen modrostnih me noben drug ni preveč bolel, pa mi jih je kar populila.

Mene to isto moti pri novinarki RTVSLO Gobec. Ko govori, ves čas gledam njene črne zobe.


Gunnar,ima sama dobro plačo,bi jo tud podprl,ne gre za to.Skupaj sva par let,zobje so pa takšni že dolgo.Pravi,da takšne pač ima+da se enostavno zobarja boji in ne gre tja.
Sam ne mi zdaj rečt prosim,da je pri 35. izgovor za res gnilo zobovje denar,še posebaj zato,ker v najinem skupnem času ni bila niti 1 krat pri zobarju. A res noben ne šteka,da me to odbija,se mi gravža? Al naj se delam,da ni nič 🙁

Karies, zanima me kakšno zobno pasto si uporabljala oziroma uporabljaš in koliko pogosto si umivaš zobe?

A to imaš zobarco v kakšnem zdravstvenem domu?

Mislim, da te kar vsi štekamo. Imajo pa res nekateri nenormalne fobije pred zobarji, samo to pri odraslem človeku nekako ne pije vode. Sem poznala fanta, študenta, ki od strahu sploh ni hodil k zobarju. Zobje vsi požrti, gnili, črvivi. Groza. Pa drugače lušten fant. Potem je dobil punci, ki ga je toliko časa pumpala, da se je opogumil. Naletel na dobrega zobozdravnika, ki ga zaradi stanja zobovja ni nadiral in porihtala sta vse. Drug človek je postal.
Imam pa vprašanje zate – ko sta se spoznala, te pa ni motilo? Ker jaz si ne predstavljam, da se s tem gnojem v ustih (dobesedno, to ni kletvica) poljubljam.

Zakaj pa še hodiš k zobarci, ki ti puli zobe brez obrazložitve, zakaj to dela?

a kadi? pije kavo, čaj? te zadevšne še dodatno vplivajo (negativno seveda) na kakovost zobovja.

pozanimajta se, ali j emogoče zobe porihtat v kaki anesteziji, to bi bla opcija

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Na kakšno psihološko foro jo boš moral vreči, da bo začela drugače razmišljati. Vprašaj kakšnega psihologa ali psihiatra za nasvet.

Včasih pomaga, če jo narediš nekoliko ljubosumno, samo ne misli, da bo rezultat prišel čez noč. Npr, kak mesec čisto mimogrede, omeni, kako ima ta in ta slavna igralka lepe zobe,… pa potem reči še za kakšno drugo (nikoli ne omenjaj iste osebe), čez kake 2 dni…. Po potem spet čez ene 3…. samo nič prisiljeno, ampak tako čisto mimogrede…..

Ampak nisem psiholog… tako da mogoče ima kdo boljšo idejo.

Jaz sem imela lepo obliko zob, samo precej so bili načeti (stare plombe, karies ipd.). Sem šla k privat zobozdravnici, da mi dodobra uredi zobe. In kaj se je zgodilo: plombe smo naredili, nekaj zob nadomestili s keramičnimi, obliko pa mi je popolnoma pokvarila, ker mi je zobe spredaj obrusila (brez mojega dovoljenja!!!!), da so kao lepi, enaki, enako dolgi. Sedaj imam take nikakve male zobe, ki obrazu ne dajo nobenega določenega izraza. Sama sebi sem sedaj grozna (grda) na slikah, kadar sem slikana z nasmehom.

Najraje bi šla v tožbo, ampak seveda ne bom. Sem pa končno zbrala voljo in zamenjala zobozdravnika. Žal prepozno.

Socialna placa vse v vidnem prvem kvadrantu zgoraj inspodaj, samo na zobozdravniski stol mora zenska rit spravit.

Avtor, ponavadi je strah pred zobozdravniski stolom tudi izgovor za kaj drugega. Slabi zobje so lahko posledica: lenobe in neredne higiene, alkoholizma, uporabe drog…. Preveri se to.

Predlagam ti,da če ti partnerka res veliko pomeni,da se ti sam z zobarjem dogovoriš za njen prvi obisk.Ko bo naročena jo pospremiš do zobarja in ji daš dobronameren ultimat,da če si nebo uredila zobovja, je konec med vama.

lp

Danes, ko obstajajo veneers, ni nikoli prepozno. Ni pa poceni.

uporabljam različne zobne pase, nimam kakšne svoje, posebne. zobe si umivam zjutraj in zvečer.
modrostne mi je vse dala ven, po dveh porodih sta se mi strla dva, za enega sem dobila mostiček, za drugega ne. zdaj mi je ta druga zobarca dala ven skupaj 5 zob v dveh letih. glej, ko sem šla na puljenje je tisti kirurg vsakič rekel, da je ok, da gre zob ven, ker se spodaj dela gronolom. torej je že bil razlog, čeprav mi do daens nihče ni razložil kako se gronolom sploh naredi. sem že nekajkrat rekal zobarca naj mi kar vse da ven, da jih itak ne rabim. moj fotr je bil pri 50 brez zob, je bil tudi na mehki hrani. geni al kaj … pa sej mi je vseen v končni fazi, sam ko tko kdaj kdo reče za ta zob, ko je brez fasete, zakaj imam gnilega, mu moram od blizu pokazat, da ni gnil, da je umeten. :))))))

Ko je človek zaljubljen,malo drugače vidi 🙁
Ne razumet narobe,samo ne morem pomagati,enostavno me je začelo vsak dan bol odbijat,ona se pa temu izogiba,pol pa jaz izpadem nerazumevajoč :-((

verjamem, da te moti, najbrž ima tudi zadah posledično? :/ bljak, meni je pri partnerju zelo pomembno lepo zobovje, da ga imam užitek poljubit. ne bi mogla nekoga, ki ima gnile rumene zobe…

a njej si rekel, da te moti, da te odbija? moral jo boš streznit… saj ni stara 5 let, da bi se bala zobarja. poleg tega lahko zaprosi za inekcijo, če ji bodo kaj delali.

Jaz te popolnoma razumem, pa tudi sama bijem bitko za svoje zobe že praktično vse življenje. Denarja je šlo vanje še pa še, pa še nisem gotova (zobovje intenzivno urejam zadnjih šest, sedem let, prej sem pretežno gasila požar).

In včasih zobar tudi boli oziroma je neprijetno, ker za vsako stvar tudi ne dajo injekcije. Samo odrasel človek to lahko sprejme z razumom. Saj če bi imela kakšne druge probleme z zdravjem, bi jo tudi bolelo.

Pomisli tudi na to, da bo s takim odnosom do zob čez deset let brez njih. In da je karies nalezljiv, torej bo z njim okužila tudi otroke, če jih bosta imela, mogoče pa tudi tebe.

Redna a nisi rekla, da te ni več na monu?

New Report

Close