Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Estetsko zobozdravstvo gnili zobje pri odraslemu človeku

gnili zobje pri odraslemu človeku

Zdi se mi, da je zobna pasta pomembna.

Tukaj piše, kaj je to gronolom (granulom)….

http://med.over.net/forum5/read.php?30,75652

Avtor, a si tvoja partnerica redno umiva zobe? Je pa tudi res, da je odvisno tudi od zobne paste in kako si umiva zobe. Zelo dobre paste imajo tudi v Hoferju. Sama pa si za čez dan uporabljam tudi ustno vodico Listerine.
Uf, kako bi bilo, če bi imela zobobol ali kakšen granulom. Sama sem bila trikrat na zdravljenju in enkrat imela tudi apikotomijo, ki je bila tudi uspešna. Tako da imam pri svojih letih še vedno vse svoje zobe. 🙂 Je pa res, da niso moji zobje filmsko snežno beli, a so lepo “zloženi”. 🙂

Mene je tudi noro strah zobozdravnika 🙂 Ker sem imela kot majhna slabe izkušnje, sem potem kr zavlačevala…. in zmeraj hodila samo ko me je bolelo toliko, da nisem mogla zdržat, zmeraj k dežurnemu… in zmeraj sem rekla da k zobarju pa ni šanse 🙂
In sem enkrat šla k enemu zobarju ker me je zob bolel, ko je videl da se tresem in da sem čist fertik me je pomiril, povedal kaj bo delal, med sestra me je tudi mirila in sem se nekako sprostila. Potem sem šla še 1x k njemu in so bili res razumevajoči, tako da sem prosila če je lahko on moj osebni zobozdravnik in od takrat hodim k zobarju redno, saj so vsa leta pustile posledice…. k njemu grem brez ničnih mor in paničnih napadov, sem zelo hvaležna da sem ga našla 🙂
Probajta najt zobarja ki razume strah pacientov in je potrpežljiv. Ker za zobmi se skriva veliko bolezni. Zato se pogovori z njo, če ne želi, npr, jaz ne bi bila s takim partnerjem, saj ne skrbi zase in za svoje zdravje, to dosti pove o človeku…

Pol naj pa men financira zobovje, zmetala sem denarja še pa još v ves možni porcelan, operacije (kot bi reku človk, eni v avto, sama pa v zobovje), pa je bil sam denar pobran, ker pa unga zobotehnika kaj odbija, naj pa naredijo sedaj kaj zastonj, pa bomo vsi z bleščečimi nasmehi, ko te noben ne šlivi, če nimaš več dnarja za zobe. Da ne rečem, da še zmer kredit za zobe plačujem, kar je cela ironija.

kot tukaj nam! Da jo boš zapustil, ker si noče urejat in uredit zobe! Da take ne boš več gledsal! Nogoče to pomaga!

Zdi se mi, da je zobna pasta pomembna.

Tukaj piše, kaj je to gronolom (granulom)….

http://med.over.net/forum5/read.php?30,75652%5B/quote%5D

Granulom ali granulomsko periapikalno vnetje je oblika kroničnega vnetja. Prisoten je večinoma pri vrhu korenine in je posledica vnetja in odmrtja živca. Pulpa ali živec odmreta največkrat kot posledica globokega kariesa, lahko pa gre tudi za poškodbe zoba ob udarcu, ortodontskem zdravljenju ali nesrečnem ugrizu v trd predmet. Tako prizadet zob je mrtev in ga vedno inficirajo bakterije.

pri meni je gronolom posledica poboldane stvari. samo pri tistih zobeh, ki jih je zobarca zdravila dolgo časa se je pojavil.

Ja, naroči jo pri zobarju. Najrž ji je nerodno, ker ne ve, kako bo reagiral zobar, ko bo videl njene zobe. Ampak oni so navajeni vsega, ne bo najhujši primer. Sicer je neurejeno zobovje pri nas sedaj čisto normalna zadeva. Razlog je pa propadli zobozdravstveni sistem.

New Report

Close