Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Estetsko zobozdravstvo Mostički – informacije (cena, izkušnje ..)

Mostički – informacije (cena, izkušnje ..)

Pozdravljeni. Iz ust bom dala vse mrtve zobe (dokončna odločitev), kar pomeni, da bom morala imeti tri mostičke: tri mostičke za nadomestilo dveh zob. Zanima me kakšen strošek so mostički. Verjetno mostiček stane več, če mora nadomestiti dva zoba, a ne? Kakšne so vaše izkušnje, tisti ki mostiček že imate.
Implatanti so predragi zame, poleg tega se bojim vrtanja v kost in ne želim predolgo čakati na implatant.
Hvala.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

seveda da stane mostiček več, če mora nadomestiti dva zoba, namesto enega, ali celo tri. Pri nas so realne cene z obveznimi doplačili za nadstandard ( keramike pač nekrije ZZZS) nekje 200-300 eur po členu v mostičku, za kovina keramiko cca. 150-200 eur.

Jaz imam tudi dva mostička, na eni strani čeljusti tri manjkajoče svoje zobe, na drugi enega.

Po poizkusu tukaj v Sloveniji na klasični način izdelave protetike in že izdelavi provizorija, ki sem ga imela v ustih skoraj 2 meseca, pa še ni bilo dobro, sem se raje odločila še za en posvet, drugo menenje za izdelavo na Hrvaškem, Zagreb, na kliniki, kjer imajo veliko kilometrine, predvsem pa so v koraku s časom, saj je tudi v zobni protetiki ogromno napredka v zadnjih 5ih letih. Cenovno nekako enako, kot pri nas, a bo povrnjen del denarja, kar krije ZZZS za osnovne materiale pri nas.

Meni cena toliko sploh ni bila odločilna, kot strokovnost. Kar sem šele vedela, ko sem šla na posvet po drugo mnenje. V tujini veliko delajo s CAD CAM metodo izdelavo protetike, pri nas je pa to še v povojih, oziroma delajo klasično ročno-kar pa v današnjih časih ni več prednost….. Podaljša rok zidelave, čas preizkusa. Pa tudi natančnost je boljša, ker računalniško naredijo že provizorij, nato prave mostičke, saj prej opravijo še 3D CBTC rentgen obeh čeljusti in izmerijo natančno na mm. NIč ne žuli, se lepo prilega, tiptop. Za isto ceno, ali celo ceneje, kot pri nas, z boljšo storitvijo in bolj usposobljeno strokovno ekipo. Pri nas imaš še veliko protetikov, ki delajo po stari metodi, ki je zamudnejša, več je potrebno brušenj, popravkov, ipd….

Najlepša hvala. Mi lahko napišeš kam v tujino si šla? Si izbrala kovinsko- porcelansko prevleko (cena 800,00 eur za mostiček za dva zoba) ali polno cirkonij monolitno prevleko (to pride celo dražje kot če bi dala implatante npr. 1.200,00 eur za dva zoba)?

Mostiček je bil meni ena najhujših nočnih mor v življenju. Tako da se ne bo več zgodilo, pa čeprav vzamem kredit, da bi še šla v to bedo od bed. Prvo je, da ti UNIČI dva sosednja zdrava zoba, od njih ostane samo še štrcelj, pohabljenec. Potem je občutek kot bi tolkel po lesu, ko ješ. In pri meni je bila še zobozdravniška blamaža, zadnji zob preveč zbrušen, mostiček je padal ven. Na koncu sem ostala brez mostička, brez denarja in brez zadnjega zoba, ki je počasi razpadel, ker je bil preveč zbrušen in ni držalo gor nič. Tako so mi uničili strokovnjaki še dva zdrava zoba, od mostička pa nič od niča. Tako da zdaj, če zgubim kak prednji zob, samo implantat. Zdravih zob se mi šušmarji ne bodo več dotikali, nikoli več ne bi dovolila brušenja zdravih zob.

Najlepša hvala. Mi lahko napišeš kam v tujino si šla? Si izbrala kovinsko- porcelansko prevleko (cena 800,00 eur za mostiček za dva zoba) ali polno cirkonij monolitno prevleko (to pride celo dražje kot če bi dala implatante npr. 1.200,00 eur za dva zoba)?
[/quote]

Ni za kaj..

Jaz sem dala kombinacijo kovina – porcelan. Ker je v primeru, da imaš 3 manjkajoče zobe v vrzeli to nuja, na dolgi rok.

So bili pa zelo prilagodljivi tudi glede oblike zob, ker nisem želela imet tistih grdih tipičnih ravnih klavirskih tipk, kot delajo to pri nas večina nekako po standardu, da se že od daleč vidi, da so umetni. Res izgleda lepo, kot da so naravni zobje – to lahko delajo, če gredo po računalniški metodi. Imam pa 12 zob gornje čeljusti, torej tudi enice, dvojke. Imlantati so pri meni kontraindicirani ( avtoimuna bolezen – sem že dala pri nas implantat pred 5imi leti šestica, pa je bila reakcija, hvalabogu že pri kovinskem štiftu, je bilo treba kovino odstranit in prenehat).

Še o ceni: za mostiček za trojno vrzel 670 eur (+ povračilo meni nazaj s strani slovenskega ZZZS).
Sem dobila v Zagrebu tudi popust, ker sem imela toliko zob :). Sem prezadovoljna – nobenih težav, ugriz enako, kot da imam svoje zobe, je pa res, da pazim, da ne trgam in ne grizem določeih stvari, kot jih lahko s svojimi zobmi 🙂

Glede imena klinike – ne bom ti napisala, katera je, ker imajo preveliko gnečo :). Pa brez zamere 🙂

Vedno, ko sem bila tam, vsaj trije avtomobili s slovenskimi registrskimi, pa veliko italijanov, pa tudi angleško govorečih strank.

Jaz si bom dala delat dva mostička preko ZZZS. Nič keramike samo tisti kar se nudi kot najbolj poceni… Koliko bom morala doplačati. Hvala za odgovor.

Pa saj ti mora tvoj zobozdravnik. -protetik to povedat. Ko si na stolu moraš njega vprašat, ne nas 🙂

Pred izdelavo protetike ali pri svojem zobozdravniku, ki bo dal delat zobnemu laboratoriju, s katerim dela, ali pa protetiku, kamor te je napotil morda tvoj zobozdravnik, podpišeš protetični načrt, ki ga pošljejo potem na ZZZS in v njem mora zdravnik navest stroške, mora pisat, koliko bo kaj stalo in če kaj doplačaš.

Komaj septembra bom na vrsti… Rekel je samo da nekaj bo treba…. Ker so nervozni zaradi takih vprašanj saj sem si komaj in komaj to izborila potem nisem raje vprašala. Se črtal bi me saj ima 2000 strank ki to želijo…. Omogoči se pa samo nekaterim.

Groza no, kakšno stanje imamo to v SLoveniji!
Pa ne bodite no tako malenkostni ljudje, ko ste na zobozdravniških, pa čeprav koncesijskih stolih, pa čeprav na “ZZZS” tisto kar v osnovi pripada, no. in da zobozdravniki tako z vami manipulirajo, ker si morda ne morete ali noičete privoščoiti več-grozno žaljivo je to za nekatere, zelo!
Za vaša usta in vaše zobe gre – sprašujte njih, zato so tam. Četudi boš “šele” septembra na vrsti.
jaz sem bila za protetiko eno leto v čakalni vrsti, je potekla napotnico – je protetik jasno zahteval novo od mojega zobozdravnika – jo je tudi dobil…. potem me je 6 mesecev “pacal”, joj pa sedaj ni časa, pa ne morem, pa…..pa sem zgubila živce – in šla v tujino. Ker mi je bilo dovbolj njegovega balinanja sem in tja – pa ne bi bilo zastonj – cca 2000 eur mojega doplačila.
Tam pa so naredili, vkljuno s puljenjem in celjenjem 3 mesece vse v treh mesecih. Na koncu za nižjo ceno, kot bi me prišlo doplačilo tukaj, v SLoveniji. Nisem pa šla samo na koncesijo, na čisto kovino, ker vem, da bi pri mojem stanju morala čez 5 let it na popravke.

Me ne čudi, da veliko ljudi gre tudi iz tega razloga raje delat v tujino, kjer se lahko v prvi vrsti tudi pogovorijo. Pa na koncu pride znesek enako, kot tukaj. Ne imejte slovenskih zobozdravnikov “za bogove”, samo zato, da pridete na njihiv stol! Sprašujte!

Četudi je na “socialno”, na “ZZZS”, ni treba bit tako pohlevno ponižen, da ne vprašaš dohterja osnovnih stvari, ki te zanimajo, Vprašaj sedaj, ker potem bo prepozno ! Za tvoje zobe gre!

Groznja izkušnja … Ampak roko na srce, če so ti naredili tako kot so, nisi mogla reklamirati zadeve, da so ti ustrezno popravili??

Ni za kaj..

Jaz sem dala kombinacijo kovina – porcelan. Ker je v primeru, da imaš 3 manjkajoče zobe v vrzeli to nuja, na dolgi rok.

So bili pa zelo prilagodljivi tudi glede oblike zob, ker nisem želela imet tistih grdih tipičnih ravnih klavirskih tipk, kot delajo to pri nas večina nekako po standardu, da se že od daleč vidi, da so umetni. Res izgleda lepo, kot da so naravni zobje – to lahko delajo, če gredo po računalniški metodi. Imam pa 12 zob gornje čeljusti, torej tudi enice, dvojke. Imlantati so pri meni kontraindicirani ( avtoimuna bolezen – sem že dala pri nas implantat pred 5imi leti šestica, pa je bila reakcija, hvalabogu že pri kovinskem štiftu, je bilo treba kovino odstranit in prenehat).

Še o ceni: za mostiček za trojno vrzel 670 eur (+ povračilo meni nazaj s strani slovenskega ZZZS).
Sem dobila v Zagrebu tudi popust, ker sem imela toliko zob :). Sem prezadovoljna – nobenih težav, ugriz enako, kot da imam svoje zobe, je pa res, da pazim, da ne trgam in ne grizem določeih stvari, kot jih lahko s svojimi zobmi 🙂

Glede imena klinike – ne bom ti napisala, katera je, ker imajo preveliko gnečo :). Pa brez zamere 🙂

Vedno, ko sem bila tam, vsaj trije avtomobili s slovenskimi registrskimi, pa veliko italijanov, pa tudi angleško govorečih strank.
[/quote]

Hvala za opis tvoje izkušnje … Lahko vsaj kakšen namig glede klinike?

Groznja izkušnja … Ampak roko na srce, če so ti naredili tako kot so, nisi mogla reklamirati zadeve, da so ti ustrezno popravili??
[/quote]

V zobni protetiki je žal lahko zelo malo reklamacij “upravičenih” – se zgovarjajo na nepravilno “uporabo”… SIcer garancijo na materiale dajejo, samo kaj, ko ti obiraš eno kost, pa si zlomiš sama, po svoji krivdi protetiko 🙂

Ali pa se začnejo “naravni procesi” pod protetiko…. Delo narave. Česar garancija ne krije. Dovolj je že dva meseca po napravljeni protetiki, da se začnejo težave pod njo.

In velika napaka je, ker ne slikajo pri nas pred izdelavo protetike s 3D rentgeni, ker ne krije tega slikanja ZZZS, samoplačnikov je pa malo, saj pri nas stane ena čeljust70 eur napirmer, da bi videli ali morda še navzven nevidno parodontalno bolezen ( z navadnimi rentgeni se tega ne vidi), ali pa deformacije v zobni kosti, sklenini, zobovju, ki se ga ima namen obrusit, zajet v protetično obdelavo.
Zato je pametno it tja, kjer imajo sodobno tehnologijo v pomoč, da se to izključi. Navadni rentgen ne pokaže vsega. Pa tudi predpriprava dlesni pred izdelavo klasične protetike je pomembmna.

Meni pri nas ni protetik ničesar predvidel kot predpripravo dlesni naprimer ( pa ne v stilu istnega higienika, da ne bo pomote), mi je samo provizoroij gor nataknil, potem pa tiste groznje “luknje” med dlesnijo in protetiko. Na Hrvaškem mi je pa protetik vse lepo sam predpripravil dlesni na protetiko . To so ljudje, ki se izobražujejo v svoji stroki, delajo po novih smernicah tudi v protetiki, ne pa nekdo, ki že 25 in več let “štepa” eno in isto po tekočem traku po nekem vzorcu po navodilih ZZZSja, na napotnico pri nas…

3d si bom sama plačala. Zelo dobra informacija. Mogoče kaj pomaga..

Groznja izkušnja … Ampak roko na srce, če so ti naredili tako kot so, nisi mogla reklamirati zadeve, da so ti ustrezno popravili??
[/quote]

seveda sem reklamirala, vsaj 5x. most je nalepil nazaj in čez par dni je padel dol. Potem sem šla po druga mnenja, en zobozdravnik mi je most zrezal pred očmi in ga vrgel v smeti, rekel je, da je zanič. Potem sem šla nazaj k mojemu in mu povedala drugo mnenje, pa mi je naredil zastonj prevleke na brušenih zobeh. Žal prevleka na zadnjem ni držala, non stop padala dol, preveč zbrušen zob in čez par let so mi morali spulit zob. Torej za eno plačo, ki sem jo dala za mostiček sem dobila dva uničena zoba, mostiček v smeteh in o vračilu denarja sem lahko samo sanjala.

še enkrat bom rekla, ti mostički so največje sr****, ki nam ga lahko naredijo. Moja izkušnja je grozna, ampak kot že eden pravi gor, mostiček tako ali tako ni za dolgo. Pod uničenimi brušenimi zobmi se kmalu začnejo vnetni, gnilobni procesi in stvar je treba remontirat, znova in znova. implantatov še nimam, manjkajoči zobje so zadaj, ampak sigurno je boljše že to, da ne uničujejo drugih zob. Imajo tudi že akcije 500 evrov za implantat, mostički so ravno tako dragi, malo manj dražji celo na socialno kot implantati.

Jah ni ravno res – vse je odvisno od “šintarja”, pardon sposobnega zobozdravnika-protetika in zobotehnika, ki dela mostiščke po klasičnih ( verjetno v tvojem primeru klasičnih ) odtisih.

Moj mož ima mostičke in protetiko že 15 let v ustih – tiptop- pa tudi delano sicer na ZZZS…. Tako da ne bo ravno držalo, da mostički ne zdržjo dolgo. Odvisno, al ga dela šalabajzer”, ali pa stručko.

Žal m je, da si imela tako smolo, samo jaz bi na tvojem mestu takoj letela k drugemu, ne pa se vračala k tistemu, ki ti je naredil štalo.

seveda sem reklamirala, vsaj 5x. most je nalepil nazaj in čez par dni je padel dol. Potem sem šla po druga mnenja, en zobozdravnik mi je most zrezal pred očmi in ga vrgel v smeti, rekel je, da je zanič. Potem sem šla nazaj k mojemu in mu povedala drugo mnenje, pa mi je naredil zastonj prevleke na brušenih zobeh. Žal prevleka na zadnjem ni držala, non stop padala dol, preveč zbrušen zob in čez par let so mi morali spulit zob. Torej za eno plačo, ki sem jo dala za mostiček sem dobila dva uničena zoba, mostiček v smeteh in o vračilu denarja sem lahko samo sanjala.
[/quote]

Verjetno pa tudi več, da ni vse odvisno tudi samo od protetike, ampak tudi od tvoje genetike zob – in ni protetika kriva, če se pod zbrušenim zobom začne kaj dogajat…

Ni za kaj..

Jaz sem dala kombinacijo kovina – porcelan. Ker je v primeru, da imaš 3 manjkajoče zobe v vrzeli to nuja, na dolgi rok.

So bili pa zelo prilagodljivi tudi glede oblike zob, ker nisem želela imet tistih grdih tipičnih ravnih klavirskih tipk, kot delajo to pri nas večina nekako po standardu, da se že od daleč vidi, da so umetni. Res izgleda lepo, kot da so naravni zobje – to lahko delajo, če gredo po računalniški metodi. Imam pa 12 zob gornje čeljusti, torej tudi enice, dvojke. Imlantati so pri meni kontraindicirani ( avtoimuna bolezen – sem že dala pri nas implantat pred 5imi leti šestica, pa je bila reakcija, hvalabogu že pri kovinskem štiftu, je bilo treba kovino odstranit in prenehat).

Še o ceni: za mostiček za trojno vrzel 670 eur (+ povračilo meni nazaj s strani slovenskega ZZZS).
Sem dobila v Zagrebu tudi popust, ker sem imela toliko zob :). Sem prezadovoljna – nobenih težav, ugriz enako, kot da imam svoje zobe, je pa res, da pazim, da ne trgam in ne grizem določeih stvari, kot jih lahko s svojimi zobmi 🙂

Glede imena klinike – ne bom ti napisala, katera je, ker imajo preveliko gnečo :). Pa brez zamere 🙂

Vedno, ko sem bila tam, vsaj trije avtomobili s slovenskimi registrskimi, pa veliko italijanov, pa tudi angleško govorečih strank.
[/quote]

Kakšen nesramen odgovor. Saj ni na tebi, da jim urejaš promet na parkirišču. Bo že klinika sama povedala, ali so zasedeni ali imajo prostor še za enega pacienta. Mislim no….

Kakšen nesramen odgovor. Saj ni na tebi, da jim urejaš promet na parkirišču. Bo že klinika sama povedala, ali so zasedeni ali imajo prostor še za enega pacienta. Mislim no….
[/quote]

Nič ni nesramen.

Ker kaj bo hujšega, da ti jaz napišem kliniko, pa ti ne boš zadovoljna- imam vso pravico, da ti tega ne napišem, a še zato nisem nesramen človek. Razumeš? Pa vzemi čisto dobronamerno.

Če si imela ti zanič zobarja, še ne pomeni, da so vsi mostički zanič. Jaz sem si dala dva delat 24 let nazaj. Enega sem menjala letos, drugega bom drugo leto, čeprav je še čisto funkcionalen, a zobar pravi, da dobiva malo “lufta” in da bi ga bilo počasi dobro menjati.
Vem da običajno tako dolgo ne zdržijo, takrat sem imela res enkratnega zobarja, zdaj ne dela več, ki je imel super zobotehnika.

New Report

Close