Najdi forum

Sibirski haski

Živjo..

zanima me če ima kdo doma sibirskega haskija ..in če je res kar berem po netu da so ne poslušni …..

Lp

Neposlušnost ni povezana s pasmo psa.

))) Ok ena 1 sem se narobe izrazila zraven tega me pač zanima če ima kdo doma sibirskega haskija me zanimajo inf iz prve roke

Lp

Jaz imam neko čudno pasmo 🙂 Poskusi zastaviti to vprašanje tukaj
ali tukaj

hvala,lp

mi imamo sibirskega haskija starega eno leto ..in moram reči da so res dokaj neposušni in kar je večji problem zelo močni…jaz se velikokrat hecam da me pes pelje na sprehot in ne obratno…
drugače je pes zelo prijazen in previden kar se tiče otrok ,je tudi crkljiv …prve mesece je rad pobegnil sedaj tega že lep čas ne počne…

Spoštovani!
Pri nas smo imeli haskije 14 let. Imeli smo tudi legla. Ti psi so za ljudi, ki so zelo aktini, saj si želijo ogromno gibanja in zaposlitve. Sicer je zanje res značilno, da so podrejeni le sebi. Da se s treningom marsikaj uveljaviti ( predvsem hierarhijo – da so dolžni spoštovati stališče nadrejenega ). Zelo hitro se učijo,vendar znanje uporabljajo bolj zase.
Mladi psi morajo biti v ograjenem vrtu,sicer jih najdete lahko tudi 30 km stran.Naša psica Penny s Planice je bila po 10 letih stalno na prostosti (živimo v majhni vasici) in ni več nikamo odšla. Sprehajala se je sicer po vasi, daljših tur pa ni bilo.Zelo rada je bila v naši bližini.Tudi kokoši ni več preganjala ( to je značilnost haskijev ).

Sedaj imamo psičko border colie-a, ki se ui izredno veliko giblje, vendar pa je z njo bistveno drugačno ukvarjanje kot s haskiji. Odločitev za drugo pasmo so bili naši zdravstveni razlogi.Imamo jo približno 1,5 leta, a še vedno pogrešamo haskije. Nam so zlezli pod kožo.

Pozdravljeni!

Razmišljam o hišnem ljubljenčku, in sicer aljaškem haskiju. Zanima me, kam se je najbolj obrniti (poleg spleta in knjižnega gradiva) za nakup psa in vse informacije v zvezi z njim. Hvala.Blanka

aljaški haski ne obstaja, torej ga ne moreš kupit.

Prijaznost pa taka!!!!

Ja, a naj si ga izmislim?

Mogoče misli Aljaški malamut? To pa je malo večja zadeva:)

Pravzaprav obstajajo, ampak niso pasma.. http://en.wikipedia.org/wiki/Alaskan_Husky

Mogoče. Ampak dokler ne razčistijo, kaj bi sploh kupili, so vsi nasveti brezpredmetni. Pa že moraš vedeta kaj in zakaj kupuješ, al kako?

Ni si ga treba izmislit, pa tudi ljudi ni treba zafrkavat!!!

Ja načeloma naj bi tega uporabljali pretežno samo za vleko sani, in podobne zadeve kr majo ekstremne viške energije..
Osebno si ga nebi omislila, če res nebi mela polovico dneva časa samo za psa da ga razgibavam in animiram:)

Oprosti, samo meni je neznosno bebavo, da nekdo RAZMIŠLJA o nakupu nečesa, kar ne obstaja. To mi pove le, da gre za muho enodnevnico. V nasprotnem primeru se pozanimaš in VEŠ, kaj, kje in kako kupuješ.

p.s. Jaz prodajam Kio Sephio. Po želji nanjo dam znak od Ferrarija.

A tebi je bebavo, če se je mogoče nekdo pač samo zmotil? In če res niso vedeli kako se pasma imenuje, so pač naredili prav to kar praviš, se pozanimali kje in kako naj psa kupijo. Če bi vsak vse vedel, pa tega foruma ne bi bilo.
Ni pa treba človeka takoj napast z zafrkacijo in ga označiti za bebavega. Mislim, malo več strpnosti ne bi škodilo nikomur.

Yo, hočeš torej reči, da prodajaš Ferrari Sephio?

Kot model avtomobila sicer niso priznani, obstajajo pa! 😉

Bravo U Ferari!:o)

Yo, ce ne zmores cloveskega komuniciranja, pojdi svoje ego travme zdravit kam drugam. Forum za tovrstne tezave pac ni primeren, pri tebi pa izgleda kot, da zivis za nove teme ob katere se lahko spotikas.

Aljaski Haskiji so ena izmed najbolj razsirjenih krizancev v vleki sani. Velikokrat so na voljo za posvojitev tako mladicki, ki ne izgledajo perspektivni bodoci tekaci, kot tudi napol odrasli ali odrasli psi.
Blanka, ti psi so se bolj zahtevni od malamutov in haskijev zato premisli ali ga res zelis imeti. Ce si res zelo sportne narave potem je to pasma zate, ce pa ne pa si raje omisli kaksno primernejso pasmo.

New Report

Close