Najdi forum

Sibirski haski

Večinoma se križajo nekoliko drugače. Z angleškimi poenterji ali nemškimi ptičarji npr.
Dvomim pa, da se tu išče par psov za vleko sani, torej je debata v tej smeri popolnoma odveč.
Sploh zato, ker pri nas to ni potrebno, pa ker se bo Blanka zelo verjetno skeširala za mešanca.

Yo imas prav vendar vsiljujes svoje pomankljivo znanje.
Seveda se krizajo tudi z lovskimi pasmami vendar ne in samo edino tako. Veliko musherjev uporablja krizance med zgolj sibircem in malamutom spet drugi preferirajo mesance namesto tipicnih krizancev in seveda obstajajo tudi musherji, ki imajo cistopasemske pse vendar je teh se najmanj, kar je skoda.
In se nekaj, neperspektivni madici takih krizancev in mesancev se ne prodajajo za maste denarce temvec za simbolicno vsoto, odsluzeni psi pa velikokrat zastonj.
In kako ves kaj Blanka isce? Morda pa je res ena redkih, ki zeli vzdrzljivega dolgoprogasa s katerim bo sportala po svetu. In zakaj naj bi bili ti psi primerni samo za vleko? Cemu se jih potem izven sezone trenira s kolesom in vozicki, ce so po tvojem mnenju samo snezni/vlecni psi? Mislis, da tak pes(govorim o striktno neperspektivnih psih in upokojenih) ne bi bil zadovoljen z zivljenjem hisnega ljubljenca predanemu tekacu, biciklistu ali pohodniku?

Kako vem? Ker imamo v Slo praktično samo enega musherja, torej bi nekdo, ki ve, kaj išče, zanj vedel 😛
Še jaz vem, pa me ti psi nikoli niti zanimali niso :-)))

no ja… tudi jaz nekako dvomim, da bi nekdo s perspektivnim znanjem in cilji iskal super energijsko bombo na med over 😛

Yo,
zal zopet vsiljujes pomankljivo znanje, da bi dokazala da je tvoj “prav” tisti edini. Musherjev je v Sloveniji vec kot le en in to ze kar nekaj casa. Mislim, da vem na katerega musherja ciljas ti in ta je zacel svojo kariero s haskiji, nadaljeval s krizanci, sedaj pa ima mesance. Tvoje znanje je znanje, ki si ga pobrala na enem izmed kinolosko usmerjenih forumov(da ne bomo delali reklame) in je zastarelo. Skoda, ker ga sproti ne osvezujes vendar razumem cemu ne, saj sama pravis, da te ti psi nikoli niso zanimali. Cemu potem osorno prepricujes z znanjem, ki ga nimas?

TejaM
Ne ves kaj Blanka isce in tudi jaz ne vem kaj isce in ravno zato ne delam zakljuckov. Morda isce prav to kar ti mislis da ne, morda pa se sama ne ve kaj bi pravzaprav rada ampak mislim, da ni na nas, da sodimo o tem ali?

Seveda ne, samo, ker ni povedala zakaj ga rabi, smo jo pač opozorili, da ni lih pes za vsakega, kr je tak cotkan.. Mislim da čisto dobronamerno:)

MA NEKATERI PA RES NIMATE POJMA O SIBIRSKIH HASKIJIH! JS MAM DOMA SIBIRSKEGA HASKIJA Z RODOVNIKOM STAR 9-MESECEV IN MOREM POVEDAT DA SO ZELO SPOŠTLIVI IMA VELIKO ZNANJA RES PA JE DA MORES IMETI VELIKO ČASA , KER DRUGAČE JE BREZVEZE DA GA SPLOH KUPIŠ,IMETI MORAS VELIKO PLACA DA SI DA PES PODOMAČE POVEDANO DA DUSKA !!!TO SPLOH NI RES KO GOVORIT DA TI PSI NISO POSLUŠNI SE ZELO MOTITE KER ČE MAS ČAS ZA PSA IMA PES ČAS TUDI ZATE!!!PA CE KDO NIMA ZNANJA O HASKIJIH SE NI TREBA DELATI NORCE S POMANKLIVEMU ZNANJU!!!RAJE SE POZANIMATE O ZNANJU POTEM PA PIŠITE!!!!PAPA

PA CE MA KDO POMANKLIVO ZNANJE O PASMI POMAGAJTE DRUGAČE SE POZANIMATE V NAPREJ LAHKO TUDI PO INTERNETU KER TUDI PROFESJONALCI MOTIJO Z DOMIŠJAVO PAMETJO! HALO MEJTE SE PAPA

Jst ne vem a bi gojila kunce ,huskye pa bi z njimi tekmovala v vlečenju sani ,al bi mela leva

a ve še kdo več o huskeyh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hvala

Kupi si slona. Če te ne potaca, boš imela dovolj dela in boš dala mir. Če te potaca, bomo imeli mir. Evo, superca v obeh primerih.

kulk psu je u upregi(pasji)

kire pasme so za vleko sani

Ni finta v pasmah, je treba še vse drugo prej vedet. Kaj? Uči se, če te zanima.

odločla sem se za huskyje ker so mi psi najlepše živali čeproumam duma kunca

ŽIVJO !
NEKATERI KO TLE GOR PISETE SI KUPTE RAJ POUKILE PAMETI AL PA ŠE VEČ ČE ZASTOPTE !!!! HAHA
Lp

Lahko si ti..pa kerega butla najdi…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Kak ste eni pametni, pa saj to človek ne more verjeti! Haski je lahko prijetna domača žival, za katero pač rabiš čas, kakor za vsakega psa! Radi se gibljejo, ampak naš zelo rad tudi poležuje, še kar je najbolj smešno, to kar na vročem soncu! So lovci na razne živali, včasih malo neposlušni in trmasti, na splošno pa so pravi cukrčki, ki se privadijo kakršnemu koli načinu življenja! Vse je odvisno od tebe!
Vi pametnjakoviči pa raje utihnite, saj nimaš pojma o čem govoriš! Dokler nimaš sam izkušenj iz prakse, ne filozofiraj o tem kaj si prebral!!

zelo so trmasti no odvisno od karakterja

Mi mamo haskija 2 leti ti psi so polni energije in rabijo sprehod, no pri meni je tak da pes mene pelje na sprehod.Če jih od malega crkljaš so zelo ljubeznivi radi se igrajo in raziskujejo, problem je samo da če jih ne navadič na živali kot so zajci, kokoši tudi ovce(naša je zaklala 1 zajca in 1 ovco) jih lahko zakoljejo treba jih je odločno šolati in pokazati kdo je glavni. Ce imate prvo haskija in potem neko drugo žival ali otroka je lahko malo problematično.vseeno so zelo lepi, ljubeznivi in prijetni za družine in otroke.

Nekaj pa me zanima kaj ve kdo kje se dobi oprema za vleko (oprsnik, vozek)…
lp ssss

New Report

Close