Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Novoletne zaobljube za 2021

Novoletne zaobljube za 2021

Ste že naredili novoletne zaobljube? Moja letošnja je, da bom poskrbela zase, ker sem vedno zadnja, vedno najprej otroci in potem jaz. Privoščila si bom vsaj tri dni toplic, začela bom redno jesti zdrave zajtrke in začela varčevati samo zase, za stara leta. Tu me je pa strah, ker so prijateljici vse prihranke šteli v premoženje, pa potem res dajem raje v nogavico. Kakšen predlog, kako vi to rešujete? Na stara leta bom šla vsako leto na kako potovanje, to je moj cilj … V Španijo na El camino. Hvala za ideje, vsem tukaj želim lepo, zdravo, utečeno, čim bolj normalno leto 2021

O jaz tudi letos vlagam vase, kaj veš kolko časa bom še lahko tkole uživala. obljubila sem si redne pedikure, ker ko to delam sama ni isto. jaz varčujem pokojninsko že dolgo, ker ni druge. sem brez otrok in tudi nimam na kej druzga upat. Ne mislim pa potovat s tem denarjem, bolj masaže, pedikure, bazeni, vrt … aj aza letos moj enovoletne zaobljube- kilogrami dol, vsak drugi dan hodit v hrib, brez večerje spat, neham kadit, letos si kupim psa.

Moj seznam letos ni kratek, ga pišem že kak teden. Sem doma na bolniški, mava z možem korono in ležim pa tuhtam in razmišljam kaj si želim. In v resnici lahko naredim največ sama zase, za svoje zdravje. Tudi jaz začnem takoj po bolezni redno telovadit in redno jest bolj zdravo in manj. Če te zanima varčevanje, dej pohiti. Tu smo imeli že temo in sem si zadnjič izračunala. Zdej smo zadnji čas da si urediš to varčevanje, ker boš ful prišparala. Jaz dajem samo 50 evrov za pokojninsko in imam pri dohodnini 100 evrov več. dej si izračunaj na modri tukej: https://www.modra.si/davcna-olajsava/#davcni-prihranek Tko boš mela res vsaj nekej od pokojnine. Čeprav je v resnici tko ne, če daješ malo na stran, po moje ne boš imela dovolj za potovanja …

Ah jst sm nehu že zdavni delat zaobljube nč se ne držim samo mučim in mam pol slabo vest še zmir kadim, pa trebuh tudi ne kr zgine k napišem na un listek

Ne vem, kje varčuje tvoja frendica. Zagotovo ne smeš n abanki, tam se ti šteje v otroške dodatke. To pokojninsko varčevanje je res po moje najbolj pametna reč, ker se nikejr ne pozna na ta način. Po drugi strani te država še nagradi in plačaš manj dohodnine, tko da si v vsakem primeru na boljšem. Za kej drugega se sploh jst ne bi odločala. Za El camino pa itak ne boš rabila dosti denarja. Moj aprijateljica je šla, je pršla res poceni skozi, si tudi jaz želim. srečno 2021

jaz sem dala za čike na mesec več kot 100 evrov. sem se držala in nehala in vse dala na stran, poleti sem mela tisti kupček in si kej privoščla, lani sem si privoščla maderoterapijo sem se pa zredila od takrat. ampak boljše to kot čiki


Kako plačaš manj dohodnine? Jaz bi tut 🙂
Camino je pa drugače zakon, poznam ful ljudi, mladih in starih, ki so šli in vsi navdušeni.

Sej ti je napisala, varčuješ vse drugo je avtomatično. tukej piše da lahko za drugo leto urediš samo danes. https://www.modra.si/bvs/?gclid=CjwKCAiA57D_BRAZEiwAZcfCxeRPUwNlXhnEhJerPZPKb5Nq0rAbN0aoL0jj_T80QsxGjyfDq6xkchoCPA8QAvD_BwE#davcni-prihranek
jst mam to urejeno, sm pa poslala tudi mojim naj uredijo. 50 evrov je sicer zame na mesec kar dosti

jas ne zaupam, da bom mela kdaj normalno pokojnino, tako, da mi je pokojninsko zavarovanje nujno nujno. čist tko, za manj skrbi. Da ne životariš potem na stara leta.

Pri nas isto. Nujno, se navadiš, ti tržejo. Leta pa itak nenormalno bežijo in bo penzija takoj tu. moja zaobljuba je letos samo ena – več časa s tistimi, ki jih imam rada. Si ne vzamem časa za ljudi in me bo to teplo

Jaz sem se zaobljubil da bom do prišlekov prijazen, naučil sem se celo tekst dobrodošlice za njih
الله هو شاذ جنسيا ، مغرم بالماعز وإرهابي ومحمد هو نسله ، فهو يمنع ماعز من الهروب منه ، لكن إذا لم يكن لديه عنزة ، فإنه يعرض مؤخرته.

upam da bodo navdušeni.

Moja novoletna zaobljuba je, da se grem cepit, ker imam astmo in me je strah že cel čas te korone. sem proti kemiji in cepivom in vsemu, ampak se tokrat grem cepit, da zaživimo vsi normalno čim prej

Poskušam pa ohranjati pozitivno naravnanost in vero v ljudi.

Moja zaobljuba je več gibanja na svežem zraku.

Moja pa, da neham za brez veze zapravljat denar. Zdaj v koroni sem ugotovila, da pol stvari ne potrebujem. S 1.1. začenjam 20 evrov na mesec v dobrodelne namene, 30 evrov na mesec v škatlo in si drugo leto za božička kupim kolo, 40 evrov za pokojninsko varčevanje in rento, za hrano pa dajem samo 40 evrov na mesec, bolj zdravo zbiram. Ne majoneze in klobas in tega, kar ne rabim

Moja zaobljuba je, da s prvim vlakom escape fom Slovenija.

Za hrano samo 40 Eurov zapraviš, čestitam, kako pa ti to uspe?

Hehe, to je nvoletna zaobljuba. Sem naredila izračun, s tem denarjem bi prišla komot lepo skozi, če bi jedla zmerno … pašta z omako me ne stane več kot evro na obrok, juhica prav tako, jota, še smutiji za zajtrk so poceni, če jih sama delam. Res pa ne jem mesa …

Če dobim v 2021 več miru in spanja, bo že zmaga. Druga novoletna zaobljuba je enkrat na teden na hrib. Varčujem pa že. Je pa smešno, nisem niti vedel, da se mi to varčevanje šteje za dohodnino. Sem si šel računat in se mi upošteva za 134 evrov. kak pride tko darilo ob koncu leta

Tudi sama ze nekaj casa razmisljam, kako dati kaj na stran. Trenutno bolj stumf varianta. Tako da je ena od monih zaobljub tudi neka investicija, drugi steber, skladi, zivljenjsko zavarovanje … ima kdo res kaksne dobre izkusnje? Ne mislim kripto fore, nekaj na dolgi rok

New Report

Close