Najdi forum

Kako varčevati?

Tisti, ki varčujete za višje cilje (stanovanje…), kako strategijo imate? Malo sem se vrgel v številke, na dan lahko zapravim max. 10€. Če npr. tankam avto za 20€, naslednji dan ne grem v trgovino…
Zajtrkujem čaj in prepečenec, morda še kako sadje.V službi malicam pašteto, kruh iz akcije, kako zelenjavo. Popoldne grem navadno kaj postoriti na bližnjo kmetijo, jem pri njih, včasih dobim še kako jed za domov. Če ne lije dež, grem v službo s kolesom. Dopustujem(o) v šotoru.
Še kak predlog? Imate kak program, aplikacijo… za nadzor nad stroški? Ojre imate potem na banki?

Za 150€ sam sebe dobro prehraniš + osebna higiena, čistila in malenkosti za gospodinjstvo.
Torej imaš še 150€ za bencin, oblačila in pivo.
Koliko imaš še ostalih stroškov, pa sam preštej.

ne vem kake znanosti okoli tega glih ni

zaslužiš 650 eur
najemnina/stroški 300 EUR
na mesec hočeš prišparat 50 EUR
se pravi, da imaš na mesec na voljo 300 EUR za porabit ali na teden 75 EUR
računaj tedensko porabo, ne dnevno in tudi v trgovini kupuj za en teden naprej.

denar imej na varčevalnem računu na banki.

Ko sem bila samska sem dala kar velik del place na varčevalni račun, enostavno nisem porabila veliko.
Sedaj ko smo družina, pa: jaz sem naredila pregled stroškov po mesecih: koliko porabimo za sprotne stroške (voda, elektrika, telefon, televizija,..) koliko a hrano bencin,…Na podlagi tega sva potem z možem naredila nek plan. Odprla 2 varčevalna računa na enega dajeva mesečno nekaj malega, to je za dopust, tako da si lahko vsako leto privoščimo dopust, pa da ne na enkrat šok, in pa drugi za hišo. Na varčevalni račun gre vedno na začetku meseca in ne na koncu če kaj ostane.

Pašteta in razni namazi so meni predragi tako kot npr. jogurt.
Lej mene je že mama učila, da se po nepotrebnem ne zapravlja, ko pa kaj rabiš kupiš. Veliko hrane predelamo doma
Izdelke kupujem ko so v akciji.meso pri kmetu po 20 kg na enkrat. Cunje ko ponosim. Nam tak način odgovarja in vsak mesec nam nekaj ostane. Tudi mi kampiramo, vendar ne zaradi cene ker je to ratu luksuz ampak ker nam je to všeč.

Koliko pa zaslužiš? Je razlika ali imaš minimalno plačo, jurja dva jurja..
Kakšni so tvoji osnovni stroški. Elektrika, telefon, internet, drugi stanovanjski stroški. Zame je misija nemogoče kar uspeva enim, da pri dohodkih 2500 in štiričlanski familiji mesečno prišparajo jurja in še čez. Nam uspe privarčevat 2o % dohodkov, PA NE ČISTO VSAK MESEC. .

Ni šans da se stradam za nakup nepremičnine, saj niste resni.

ne morem si predstavljat, da od dveh jurjev in pol ne bi mogli v povprečju prišparat več kot jurja na mesec.

ja, če gradite hišo ali opremljate stanovanje to seveda ni možno.

Mi privarčujemo okoli jurja, če znesek kredita recimo štejem med varčevanje. Živimo pač z jurja in pol, tam nekje. Od privarčevanega krijemo večje stroške, recimo dopust, izpit za avto, maturantski, pralni stroj in podobno, pa še to gledamo tako, da če se le da od tekočih sredstev, pa če na koncu zmanjka in se res ne da stisnit, pač potegneš z varčevanja tistih 100 ali par 100€.

ne morem si predstavljat, da od dveh jurjev in pol ne bi mogli v povprečju prišparat več kot jurja na mesec.Ma res ne vem, kje vi živite. Za štiričlansko družino je vam zgleda z vsemi stroškirecimo 1300 več kot dovolj, ker ostalo lahko prišparate. Ne zapravljam brezveze, vendar moramo bit siti, oblečeni, plačat stanovane in ostale položnice, manjši luksuz, recimo parkrat letos samo dvakrat smučanjezaradi vremena, občasno res občasno kava zunaj. Pa naši dohodki so 2000 mesečno za stiri. Hvala bogu nimamo kredita za stanovanje, smo že rešili . Živimo sami in vse sami plačujemo, ne hodimo jest k mamam in taščam. Gremo pa na obisk in takrat tudi res jemo pri njih, prav tako oni pri nas in se to izravna. So pa naši starši odaljeni od nas, tako da porabimo tudi nekaj bencina.

ja, če gradite hišo ali opremljate stanovanje to seveda ni možno.[/quote]

A nakup zidov je višji cilj? Klinc, jaz sem čist neambiciozna.

Mi privarčujemo okoli jurja, če znesek kredita recimo štejem med varčevanje. Živimo pač z jurja in pol, tam nekje. Od privarčevanega krijemo večje stroške, recimo dopust, izpit za avto, maturantski, pralni stroj in podobno, pa še to gledamo tako, da če se le da od tekočih sredstev, pa če na koncu zmanjka in se res ne da stisnit, pač potegneš z varčevanja tistih 100 ali par 100€.[/quote]

Naši skupni dohodki mesečno so okrog 5.000 €. Štiričlanska družina, dva srednješolca, dva avtomobila, hiša, nekaj domačih živali.

Mesečno privarčujemo okrog 2.500 €, odvisno od meseca, vendar na letni ravni nekje 30.000 €.
Na stroške ne gledamo preveč, največ zapravimo za šport ( mesečne članarine, oprema cca 350 € mesečno) počitnice ( cca 4.000 €)in oblačila ( mesečno nekje 300 €) poleg rednih stroškov seveda.
Hrana je še najmanjši strošek, večino pridelamo doma, meso kupujemo lokalno, v razne Lidle in Hoferje ne hodimo. Pri hrani gre še največ denarja morsko hrano, pa nekje 2-3 x mesečno gremo v kakšno dobro restavracijo.

Lahko bi še precej bolj stisnili, če bi bilo potrebno. Meni ni jasno, kako lahko neka familija zapravi samo za hrano 600 €, pa jedo samo junk iz Lidla.
Aja, ne kadimo, pijemo vodo in domače sokove. Nikoli ne kupim tistih packarij ki jim ljudje pravijo sokovi….. 1/2 kg sladkorja, 5 žlic ojačevalcev okusa, 2 žlici barvil in 1,5 litra vode….. Bljak.

Ti, brihta zgoraj, a to ti ne potegne, da nekateri nimajo možnosti kaj doma pridelat, pa morajo vse kupit?


Seveda mi potegne.
Jaz sem pač napisala, kako je pri nas.

Point mojega pisanja je, da ljudje zmečejo stran enega denarja, pa še vedno jedo nekvalitetno.
Mi pač pridelamo sadje in zelenjavo, krompir in jajca.
Kupimo moko, sami delamo testenine in pečemo kruh, ker ne maramo kupljenega.
Meso, kupljeno lokalno je dražje od tistega v trgovinah.
Domača govedina je 6 €, vendar vem, da sta se bik ali krava pasla 300 m stran od moje hiše in da pozimi dobiva seno, ne silaže.
Domači piščanci po 4 ali 5 € kg, precej dražji kot v trgovini. Jih pa gospod hrani izrecno z hrano, ki mu jo mi prinesemo (ječmen, pšenica, koruza, brez vseh hormonskih dodatkov).

Glede domače zelenjave; če računam, koliko me pridejo vsa semena, semenski krompir, sadike, gnojila, orodja, ….. ( dela ne računam), bi skoraj rekla, da je kupljena zelenjava na koncu cenejša.

Ne kupujemo, predpripravljene in pripravljene hrane, paštet, salam, namazov…. polnozrnate testenine so zelo drage, kg pirine polnozrnate moke je 2 €, iz tega narediš uhuhu testenin.
Kupljeni sokovi…… gledam v lokalni trgovini, kako je nekaterim skoraj pod nujno kupiti po cele pakete teh Frucov in mehurčkastih pijač….. zraven pa najcenejše testenine….

Mi privarčujemo okoli jurja, če znesek kredita recimo štejem med varčevanje. Živimo pač z jurja in pol, tam nekje. Od privarčevanega krijemo večje stroške, recimo dopust, izpit za avto, maturantski, pralni stroj in podobno, pa še to gledamo tako, da če se le da od tekočih sredstev, pa če na koncu zmanjka in se res ne da stisnit, pač potegneš z varčevanja tistih 100 ali par 100€.[/quote]

Naši skupni dohodki mesečno so okrog 5.000 €. Štiričlanska družina, dva srednješolca, dva avtomobila, hiša, nekaj domačih živali.

Mesečno privarčujemo okrog 2.500 €, odvisno od meseca, vendar na letni ravni nekje 30.000 €.
Na stroške ne gledamo preveč, največ zapravimo za šport ( mesečne članarine, oprema cca 350 € mesečno) počitnice ( cca 4.000 €)in oblačila ( mesečno nekje 300 €) poleg rednih stroškov seveda.
Hrana je še najmanjši strošek, večino pridelamo doma, meso kupujemo lokalno, v razne Lidle in Hoferje ne hodimo. Pri hrani gre še največ denarja morsko hrano, pa nekje 2-3 x mesečno gremo v kakšno dobro restavracijo.

Lahko bi še precej bolj stisnili, če bi bilo potrebno. Meni ni jasno, kako lahko neka familija zapravi samo za hrano 600 €, pa jedo samo junk iz Lidla.
Aja, ne kadimo, pijemo vodo in domače sokove. Nikoli ne kupim tistih packarij ki jim ljudje pravijo sokovi….. 1/2 kg sladkorja, 5 žlic ojačevalcev okusa, 2 žlici barvil in 1,5 litra vode….. Bljak.[/quote]

Vi ste pa res revezi.
Pri dohodkih 5 jurjev na mesec pa res ni težko varcevat.
Kupujete pa najbrž v mercatorju, ane, za take fine riti hofer res ni.


Seveda mi potegne.
Jaz sem pač napisala, kako je pri nas.

Point mojega pisanja je, da ljudje zmečejo stran enega denarja, pa še vedno jedo nekvalitetno.
Mi pač pridelamo sadje in zelenjavo, krompir in jajca.
Kupimo moko, sami delamo testenine in pečemo kruh, ker ne maramo kupljenega.
Meso, kupljeno lokalno je dražje od tistega v trgovinah.
Domača govedina je 6 €, vendar vem, da sta se bik ali krava pasla 300 m stran od moje hiše in da pozimi dobiva seno, ne silaže.
Domači piščanci po 4 ali 5 € kg, precej dražji kot v trgovini. Jih pa gospod hrani izrecno z hrano, ki mu jo mi prinesemo (ječmen, pšenica, koruza, brez vseh hormonskih dodatkov).

Glede domače zelenjave; če računam, koliko me pridejo vsa semena, semenski krompir, sadike, gnojila, orodja, ….. ( dela ne računam), bi skoraj rekla, da je kupljena zelenjava na koncu cenejša.

Ne kupujemo, predpripravljene in pripravljene hrane, paštet, salam, namazov…. polnozrnate testenine so zelo drage, kg pirine polnozrnate moke je 2 €, iz tega narediš uhuhu testenin.
Kupljeni sokovi…… gledam v lokalni trgovini, kako je nekaterim skoraj pod nujno kupiti po cele pakete teh Frucov in mehurčkastih pijač….. zraven pa najcenejše testenine….[/quote]

Uau, res ste đeki.
S polno ritjo je lahko srat, veš.


Seveda mi potegne.
Jaz sem pač napisala, kako je pri nas.

Point mojega pisanja je, da ljudje zmečejo stran enega denarja, pa še vedno jedo nekvalitetno.
Mi pač pridelamo sadje in zelenjavo, krompir in jajca.
Kupimo moko, sami delamo testenine in pečemo kruh, ker ne maramo kupljenega.
Meso, kupljeno lokalno je dražje od tistega v trgovinah.
Domača govedina je 6 €, vendar vem, da sta se bik ali krava pasla 300 m stran od moje hiše in da pozimi dobiva seno, ne silaže.
Domači piščanci po 4 ali 5 € kg, precej dražji kot v trgovini. Jih pa gospod hrani izrecno z hrano, ki mu jo mi prinesemo (ječmen, pšenica, koruza, brez vseh hormonskih dodatkov).

Glede domače zelenjave; če računam, koliko me pridejo vsa semena, semenski krompir, sadike, gnojila, orodja, ….. ( dela ne računam), bi skoraj rekla, da je kupljena zelenjava na koncu cenejša.

Ne kupujemo, predpripravljene in pripravljene hrane, paštet, salam, namazov…. polnozrnate testenine so zelo drage, kg pirine polnozrnate moke je 2 €, iz tega narediš uhuhu testenin.
Kupljeni sokovi…… gledam v lokalni trgovini, kako je nekaterim skoraj pod nujno kupiti po cele pakete teh Frucov in mehurčkastih pijač….. zraven pa najcenejše testenine….[/quote]

Uau, res ste đeki.
S polno ritjo je lahko srat, veš.[/quote]

No, tukaj ste pa vsi omejeni.
Bolj, ko vam pišem, da poskušamo čimveč narediti sami, bolj dobivam pod nos, da se preseravamo.

Pa kaj vam ni jasno?? Eni bi pa res samo na riti sedeli in jamrali.
Sploh ni pomembno, kakšni so naši prihodki, pisala sem, kakšne so naše navade.
In ne, ne kupujemo samo v Mercatorju, večino pa res, ker je najbližja in edina trgovina (podružnična) v našem kraju.
V Hoferju kupim občasno WC papir in priboljške za pse ( posušena vimena in pljuča), ker jih obožujejo. Pa čistilo za kopalnice. Uf, ja, pa vino od Gašperja, če sem že ravno tam.
V Lidl ne hodim, ker je prvi 25 km stran.
Hrane pa res ne kupim drugje, kot lokalno, pa kaj imate take probleme s tem???

Resno, bolj ste brez denarja, večje komplekse in lenobo imate. In bolj ste debeli.

Dajte se raje zamislit nad sabo, zakaj ste v življenju neuspešni, že zadirčni odgovori tukaj marsikaj povedo o sami osebnosti.

Sam res….

v večini imamo.
si kar njivo v hišo prinesemo, da smo blizu računalnika in televizorja:-)))

sam res…

Uau, res ste đeki.
S polno ritjo je lahko srat, veš.[/quote]

No, tukaj ste pa vsi omejeni.
Bolj, ko vam pišem, da poskušamo čimveč narediti sami, bolj dobivam pod nos, da se preseravamo.

Pa kaj vam ni jasno?? Eni bi pa res samo na riti sedeli in jamrali.
Sploh ni pomembno, kakšni so naši prihodki, pisala sem, kakšne so naše navade.
In ne, ne kupujemo samo v Mercatorju, večino pa res, ker je najbližja in edina trgovina (podružnična) v našem kraju.
V Hoferju kupim občasno WC papir in priboljške za pse ( posušena vimena in pljuča), ker jih obožujejo. Pa čistilo za kopalnice. Uf, ja, pa vino od Gašperja, če sem že ravno tam.
V Lidl ne hodim, ker je prvi 25 km stran.
Hrane pa res ne kupim drugje, kot lokalno, pa kaj imate take probleme s tem???

Resno, bolj ste brez denarja, večje komplekse in lenobo imate. In bolj ste debeli.

Dajte se raje zamislit nad sabo, zakaj ste v življenju neuspešni, že zadirčni odgovori tukaj marsikaj povedo o sami osebnosti.[/quote]

Glede piščancev – jaz jih kupujem od kmeta po 4,5 EUR/kg, pa mu ni treba nosit krmil 😉 drugače pa ni primerjave med trgovinskim in tem, iz trgovine ga sploh videt ne morem več, to vam dam prav.

New Report

Close