Najdi forum

Zakaj se mi nič ne pozna?

Velika sem 164cm, tehtam (sem tehtala) 57 kg. Ker s težo nisem bila in še vedno nisem zadovolna, sem začela hujšat. Moj cilj je priti do 50kg-49kg.
Odločila sem se da bom shujšala na zdrav način. Torej jem zelo zdravo hrano, kopujem jo samo na policah z zdravo prehrano.
Zjutraj imam sadje(10-ih), nato ne preobilno nizkokalorično kosilo(14-ih), za večerjo(18-ih) pa 2 piškota obogatena z vlakninami (ali podobno). Ne mešam ogljikovih hidratov in beljakovin. Pijem usaj 2 litra tekočine na dan. Tečem 3-krat na teden po pol ure.
Ravno danes hujšanje traja 1 mesec. Stopila sem na tehnico, pokazala je -4kg. Torej ima zdej 53kg. Mot pa me, da se mi še vedno prav nič ne pozna! Razlika ni prav nobene. Tut sestra mi je iskreno rekla da ni prav nič razlike.
Zanima me če delam kaj narobe. Mi lahko prosim svetujete. Mislim da če bi imela 50kg, da bi bila še vedno ista. Nočem izgubit upanja in spet začet jest pomfri in ocvrte zrezke 🙁

Zelo vam bom hvaležna za vsak odgovor.

HVALA

1. kaj ti smatraš za zdravo prehrano? hrana na policah z zdravo prehrano ni nujno zdrava. če ima hrana manj sladkorja potem ima skoraj sigurno več umetnih sladil, kar pa je še slabše…ipd
2. dobro bi bilo da poveš koliko sadja poješ za zajtrk, ter kakšno naj bi bilo tvoje nizkokalorično kosilo. tako bomo lahko približno izračunali koliko kalorij zaužiješ dnevno. pri hujšanju se ne sme spretiravat z sadjem zarad sladkorja v njem.
3. 2 piškota obogatena z vlakninami ni nobena večerja
4. imaš samo 3 obroke dnevno (povečaj na 5) , pa še te vidim da zelo revne. to nikakor ni zdrav način hujšanja. nizkokalorične diete nikakor niso zdrave!!! temu kar imaš ti bi jaz rekel stradanje in ne hujšanje. seveda boš izgubila nekaj kg, ampak jih boš takoj potem pridobila nazaj. premisli če boš lahko ostala celo življenje ostala na takšni prehrani kot jo imaš sedaj?
5. v glavnem velja da tek, ki traja manj kot 45 minut ne prinaša kakšnih večjih učinkov na hujšanje. po teku (oz. kakeršnemkoli treningu) je potrebno zaužiti nekaj beljakovin vsaj za obnovo mišic, drugače začneš izgubljati mišice. manjkajo ti anaerobne vaje.
6. od 4 kg ki si jih izgubila najbrž ne gre samo za maščobo. nekaj gre za izropane zaloge glikogena, nekaj za izgubo mišic, ostalo maščoba… prav zaradi tega se ne opazi da si shujšala.

P.S. zanimivo da si skoraj popolnoma enaka moji punci. ko se je zapustila je imela 163 cm in 57 do 58 kg (pred 1 letom). zdaj ima 49 kg :))))

Za zajtrk pojem 2 sadja (2 jabolki, 2 naktarini,…). Za kosilo pa imam npr.: riž+sojini zrezki+solata, polnozrnate testenine s porom+solata, 2 mešana jajca+solata, porove zrezke(por, ki mu umešamo 1 jajce, malo moke, drobtine, pečemo brez olja) +solata, 2 kosa kruha(brez glutena) +na njem namazan bio maslo+3 rezine piščanjčih prs.
Taka so moja kosila, še veliko jih je pa se jih trenutn ne spomnem. Jem pa večinoma izdelke na katerih piše Zdravo življenje, kar mislim da ne vsebuje umetna sladila.

Mislim da se zdravo prehranjujem. Pa še vedno ne vem zakaj se mi nič ne pozna.

Marky te lahko uprašam po kakšnem načinu, kako ter v kolikšnem času je shujšala tvoja punca.

HVALA

LP

Ej, ženska, če si pa tako obsedena s svojo težo, potem se pa kar sekiraj!

Mislim…ljudje si prav hočejo delat probleme! In ta obsesija s težo pri dečvah je že prav groteskna!

Jaz ti predlagam, da se malo ozreš okoli svojega že tako skoraj presuhega telesa in začni videt v življenju malo več kot pa cifre na tehtnici!!

džizus kristus, res no!

A to je ves smisel, ki ga vidiš, ali kaj? Tvoja teža je več kot normalna, raje za svojo psiho poskrbi, tukaj mislim, da imaš bistveno več dela!

Na koncu, ko bo umrla, bo rekla: imela sem 50 kil in še vedno sem se sekirala. To bo tvoja bilanca ali kaj?

In zdaj si “žalostna” zaradi takih bedarij…Mogoče ti bo življenje pokazalo, zaradi kakšnih stvari si lahko res žalosten pa boš mogoče takrat odprla oči! Prosim te lepo!

Vse to neskončno ubadanje z vsakih grižljajem in migom…začnite rajši živet, potem bo vse te “problemčke” samo od sebe odpihnilo!

Dej, zbud se! Pa malo globlje v life poglej, te zna presenetit, kaj vse ti ima za nudit, samo če si boš vzela čas pogledat.

po mojem mnenju se ne prehranjuješ zdravo. predvsem zaradi tega, ker imaš samo 1 pravi obrok dnevno. 2 kosa sadja ali 2 piškota ne moreš smatrati obrok, kvečjemu mala malica. na pamet lahko rečem da ti ne zaužiješ niti 1000 kalorij dnevno.

težko je vse napisat česa se je držala punca, ker je tega kar nekaj…

na kratko:
– 5 približno enako porazdeljenih obrokov čez dan (skupaj okoli 1500 kCal)
– polnjenje OH vsak 4. dan, prve 3 dni OH na 100 g ali še malo manj (pridejo v poštev samo kompleksni OH)
– 100 – 120 g beljakovin na dan (viri: pusto meso, jačni beljaki, tunina, lahka skuta, mleko…)
– od maščob samo kvalitetne (laneno olje, bučno, olivno)
– ponedeljek, sreda, petek zjutraj na tešče 30 minut teka, 25 minut steperja, 15 minut veslanja
– torek, četrtek, sobota popoldne 1,5 ure fitnesa, nič aerobnih vaj, samo krožni trening
– nedelja ni treninga, 1-2 obroka sta off, pomeni da lahko ta obroka poješ kar te je volja, seveda količinsko v mejah normale 🙂
– 2-3 kose sadja dnevno
– ne morem ti napisati kakšne obroke je jedla, ker je teh 100 različnih
– po treningih zaužiti dovolj beljakovin
– seveda vsaj 2-3 litre vode dnevno
.
.
.

hujšala je zelo počasi. manj kot kg na mesec. ampak bil sem pa lahko vsaj prepričan da gre za maščobo. zdaj je ostala na isti kilaži. prehranjuje se podobno, samo da poje do okoli 2000 kCal, aerobne vaje ima samo še 1x tedensko, pa še to je ponavadi rolanje, kolesarjenje, včasih plavanje.

Živjo žalostna!

Jaz sem čisto enako visoka kot ti – 163 cm in imam 56,5 kg (imela pa sem jih že 48) in mi je grozno, kako sem se lahko tako zelo zredila. Ne poslušat druge, ki ti govorijo, da si anoreksična in ne vem kaj še. Seveda, da si še vedno prijetne zunanjosti, tudi s 56 kilami. Ampak telo pa ni čvrsto, drobno in estetsko – vsaj pri meni je tako. Stegna so polna celulita in špeha, daleč od tega sem, da bi bila vitka. Čeprav na prvi pogled zgledam solidno.

Jaz sem se tega problema lotila ravno z današnjim dnem (po dopustih, z milijoni poskusov v zadnjih letih). Sestavila sem si urnik prehrane in športa.

Pri tebi mislim, da poješ malo premalo, vsaj za začetek, ker se bojim, da te bo to držalo 2 meseca, potem pa boš sestradana in boš pozabila na zdravo hrano, ker boš preveč izčrpana telesno.

Poskusi (tako bom jaz) imeti enomesečne eksperimentalne načrte, ki jih iz meseca v mesec spreminjaj. Recimo – če si zdaj tekla zvečer 30 minut, probaj zdaj 3x na teden teči raje zjutraj. Ali pa – če si jedla sadje za zajtrk, poskusi v naslednjem mesecu z ovsenimi otrobi s kefirjem. Mogoče ti bodo pospešili prebavo. In podobno. Piši si, kaj si pojedla in koliko si telovadila in kakšni so rezultati.

Pa še to – jaz ne verjamem, da se ti nič ne pozna. Vsaj malo manj trebuščka že imaš a ne? Mogoče se ti ne pozna toliko kot bi ti rada…Počasi…iz meseca v mesec, dokler ne dosežemo optimuma.

Zelo bi bila vesela, če bi se kaj javljala na forum kako ti uspeva. Lahko mi napišeš tudi mail, za podporo in izmenjavo nasvetov.

Marky – a tvoja punca hodi v službo? Kdaj je jedla kosila? A si jih je sama delala? Meni pozna kosila in cel dan brez prave hrane (beri: sladkarije, kruh) namreč predstavljajo velik problem.

LP
Andreja

Res je da na prvi pogled izgledam solidno. Nisem debela, nisem suha. Res je da imam po 1 mescu malo manj trebuščka, ampak sala (za trebuhom) imam še vedno veliko (gleda čez hlače), rit in stegna pa polna celulita.
Na začetku ”diete” sem jedla normalno količino hrane (obilno), le da nisem mešala OH in beljakovin. Zdej delam isto, le da jem v manjših količinah. Usako drugo nedeljo se pregrešim (jem kar mi paše), zvečer pa kako fajn tortico 🙂
Sploh nevem kaj zgubljam, od kje 4 kg manj?? Ravn zaradi tega ker se mi nič ne pozna. Minil bo mesec…2 mesca…zgubila 8 kg…salo bo pa še vedno gledalo čez hlače. Nevem kje delam napako. In še vedno mislim da se zdravo prehranjujem!
AAndreja, kolk si pa stara? Z veseljem ti dam mail, da si bova dajali recepte, spodbudo, podporo, nasvete. Vsak prav pride 🙂

[email protected]

Sm pozabla uprašat. Kakšni so kompleksni OH? Mislm kera hrana je to? Kaj mi svetujete vi da bi jedla (hrano) ne mi govort beljakovine…. Če mi poveste prosm nekaj jedilnikov za kosilo.

NAJLEPŠA VM HVALA

Potem bi se pa po moje morala več ukvarjati s športom! Aerobika je fajna!

Ker ješ pa itak zdravo oz. lahko bi malce več!

Živjo!

Jaz bi pa prosila, da poveš, kaj je to krožni trening?
Kaj porečeš na prehrano v tem smislu:
1. dan: brez OH
2. dan: malo OH
3. dan: brez OH
4. dan: veliko OH

To mi je svetovala prijateljica, jaz se pa ravno veliko na to ne spoznam. Hvala.

kompleksni OH: polnozrnati izdelki, misliji, zelenjava

Hi-hi!Kaka suhica pa si pol?Jest mam pri isti višini kot ti 70 kg in sem lepega,zdravega videza.Še noben mi ni reku da sm debela.

Veš kaj ti predlagam jest?Fitnes.Z njim se ukvarjam že 3 leta.Začela sem da bi shujšala (imela sem isto-70 kg).Z razliko od tebe so na meni opazil razliko koj po treh mesecih kljub temu da sem imela enako kilažo.To kar se ti vagaš itak ne drži.Verjetno si izgubila samo tekočino in ko se boš kdaj pregrešila,kej preveč pojedla,popila kej sladkega bojo šle kile koj nazaj.Če pa bi se ukvarjala poleg teka še s fitnesom,se mogoče na vagi ne bi poznalo nič,na pogled pa je sprememba več kot očitna.Tako je bilo pri meni.Kilogrami so se enakomerno porazporedili,špeh na stegnih in zadnjici so zamenjale mišice.In od takrat nisem izgubila niti kilograma (malo zaniha za kaka dva kilograma gor ali dol-sploh če fejst treniram gre bolj gor).

Ko enkrat opaziš da te ljudje drugače gledajo kot so te prej,ko ti veliko ljudi reče da si noro shujšala,da imaš lepo telo in te vprašajo koliko kilogramov si izgubila se takrat samo nasmehneš in si misliš:Od kdaj so pomembni kilogrami?Saj tako ali tako nihče ne bi verjel da nisi izgubila niit enega,kljub temu pa je tvoje telo opazno spremenjeno!!!

Upam da sm ti kaj pomagala!Ker vago sm jest vrgla v smeti-važno je kako s epočutiš-koga briga koliko kg pokaže tehtnica???

Brina,

Najbrz imas sreco z genetiko, da se ti mascoba lepo porazdelijo po telesu. Nekaterim gre vse v rit in stegna, drugim spet v trebuh. No, kot receno, enim pa se lepo porazdeli po celem telesu. Seveda pa je najbolje, ce mascobe ni nikjer prevec:)

Gospodična Andreja,
ne punca še ne hodi v službo, zaenkrat še študira. seveda ji je to ogromno pripomoglo, da se je lahko tako prehranjevala. težko ti rečem kdaj je jedla kosilo in to zaradi tega, ker je imela podobne obroke in je težko reči ali je bilo to kosilo ali malica. na tiste dni ko je zjutraj telovadila na tešče je imela bolj pozno kosilo, ker je bil zajtrk (če mu sploh lahko tako rečem) tudi bolj pozen. kosila si je delala 50% sama, ostalih 50% pa je jedla v restavracijah na študentske bone.

Vse je odvisno od volje. Če nekdo dela od 7. zjutraj pa do 15. popoldne si takšno prehranjevanje in pa tudi trening zelo težko organizira. najprej je težko potem pa se navadiš. jaz moram jesti 8x dnevno in to na vsaki 2 uri. opravljam 3 – 4 različne poklice, tako da si moram za vsak dan posebej prilagajat obroke. če imaš cilj ti ni nič pretežko.

med tednom čez dan sem zavarovalni agent. 3 tedensko sem še nočni dežurni. od petka popodne do nedelje sem maser. med tednom popoldne delam v fitnes studiu. pa še internetne strani izdelujem (profesionalno) med prosim časom, kadar ga najdem. zraven še redno študiram (sicer res bolj počasi). in mi vseeno uspeva se držati planov.

he, he, helena, si se pa razburla…:)) saj imas cisto prov, sam je brez veze se ubadat, ker itak ne dojamejo.

jst sem shujsla iz 97 na 65 in sem vec kot zadovoljna…ne rabim it vec dol – princip manj zri in gibanje, pocas, pa je slo…

ce se pa bejbike ubadajo s tistimi svojimi kilcami – pac, small people v svojem malem svetu, kaj naj recem, z malimi provlemi, da majo life bolj zanimiv

se pa strinjam, da je res grozn, ko vidis, kaj je ljudem point…in ja, na koncu zivljenja bojo rekli, imel sem tolk kil kot je v knjigi pisal, da nej jih mam:))

ne se sekirat, ni vredn!:))

ne vem, kaj so drugi napisali, najbrž je že kdo tole; za zdravo hujšanje in tako, da se bo poznalo v ogledalu je nujno potrebna tudi telesna vadba – aerobna + dvigovanje uteži. Rabiš mišice, da ti bo telo lepše stalo, koža in podkožje bo dobilo podporo in bo vseskupi bolj napeto in posledično lepše, čvrstejše. Samo z odrekanjem hrani boš pa postala taka shirana, brez mišič, ampak to po zeloo dolgem času, ker se ti bo telo navadilo na stradanje in bo porabilo manj kalorij. Če pa boš trenirala, boš izgrajevala mišice, več mišic pa rabi več kalorij, zato boš lažje hujšala.

ej žalostna to mi pa res ni jasn… sigurn se ti mau usen pozna k 4 kile lih ni mau. jz sm skor ista k ti, s tem da sm visoka 166 pa mam 60 kg, rada bi prsla na 55 🙂 a mi loh nekdo pol to razlozi… ce naj bi žalostna zgublala (s takoimenovanim stradanjem) samo vodo ipd. zakaj pol tiste anoreksicne (k res stradajo) toooooook shujsajo da se jim kr kosti vidjo. kaj a to je pol voda al kaj? ne bi rekla… žalostna pomoje cist kul jes, sploh se mi ne zdi ne vem kok premal. pomoje rabs mau vec telovadbe, trebusnjaki pa te stvari… ne vem no

Ja, sam one anoreksične to počnejo toliko časa, da ko jim že toliko mišic skuri, se začne potem še mašoba porabljat, sej maščoba je za take čase namenjena… Ampak, ne da bi to zanalašč delal, pač evolucijska prilagoditev, za slabe čase (vojne, pa ko so bili še precej od narave odvisni). Če si dobro pogledaš telo anoreksične punce je čisto izsušeno, brez mišic in brez maščobe, vidijo se sklepi, kositi, pač okostnjak s kožo (skoraj dobesedno).

Naughty girl, tvoje razmišljanje je pa žal čisto napačno, misliš, da se hujša z manj hrane… Z manj ja, sam ne toliko manj, pa izbira hranil mora biti kvalitetna. S stradanjem nikamor ne prideš, slej ko prej obupaš. In se zrediš nazaj. Da bi se pa iz tega razvila še anoreksija, pa- Bog ne daj…, se pa tudi lahko. Pa tud preveč telovadbe je lahko škodljivo, pretreniranost- slabitev imunskega sistema…

Danes sem se zopet tehtala. Tehnica je kazala 52kg. Nič mi ni blo jasn. Še vedno sem ista…še mal pa bom obupala 🙁

Xtrm: Jem zelo malo, to je res, vendar kvalitetno hrano…kot pravijo…kvalitetne OH, ocvrto hrano sploh ne, nič soli, izdelke iz soje, otrobe, musli brez sladkorja… Mislim da bi mogla bit to kvalitetna hrana.

Se pravi, da če že veš kaj moraš jest, se preberi mogoče še kakšen članek na interneru, pa si poskusi sestaviti načrt. In si delaj dnevnik. Zapisuješ si notri obroke, kdaj ješ, ob kateri uri, kaj, če si uporabila kakšne vitamine, potem si napiši še kakšno pomembno stvar, ki si se je na novo naučila, treninge (količina, kdaj, kakšen), pa še počutje. Vsak teden si meri obsege in kilažo. Ne obupat, stvar je v tem, da dost spoznaš samo sebe in ugotoviš, koliko česa potrebuješ, kak je tvoj metabolizem, koliko treninga rabiš… Boš videla da bo šlo, pa ni ti treba hitet, vzemi šport kot neko sprostitev, pa bodo rezulteti sami od sebe prišli. Držim pesti, oK?

New Report

Close