Najdi forum

DIETA 90 DNI JE ZAKON

živjo!
jz mam tut problemček z prehrano-lačne oči-poleg tega pa sem še ful zbirčna…pomoje da se že okrog 2 leti kr neki ubadam z dietam-hujšanjem, čeprov je tko k moji frendi in bližnji pravjo vse v moji glavi-mogoče mam kšno kilco preveč ampak ni krize-ampak kaj k mi ravno tista kilca jemlje samozavest…hvala bogu da se še aktivno ukvarjam z rokometam, če ne bi imela pri mojih 165cm 80kg in ne 65 kokr jih mam…
šla sm že na mnoge diete ampak največ sm zdržala ene 3-4 dni…
tko da sem se odločila da probam z to dieto ki traje 90 dni danes je že 10. dan odkar se je držim-povedat moram da je ZAKON ni težka, dost se je, počutim se dobro, nisem živčna, imam dost moči na treningih-občutek mam da sm mal hitrejša ker se počutim lahko:)
zadala sem si cilj da zdržim 90 dni in namt da mi bo ratal-ravn lepo počas do poletja bo postavca direkt za v bikinke….PRIDRUŽTE SE MI:)

kak pa zgleda ta 90 dnevna dieta?

Nelli, tudi jaz imam to dieto danes že 10 dan in tudi jaz sem se odločila zdržati 90 dni. Torej se ti pridružujem.

Nelly zdravo,

vedno več nas je. Tudi jaz sem že 11. dan na dieti in res je super. Danes je že spet sladko na jedilniku in komaj čakam večer, da se posladkam…

Držte se,
Nives

Napišite prosim za kakšno dieto gre. In če ima katera že kakšne izkušnje z njo.

V iskalnik napiši 3 MD pa boš dobila miljon postov (predvsem s foruma Starši staršem)

DIETA
Dieta zahteva psihološko pripravo in vztrajno odločnost, ker traja 90 dni.

Cilj te diete je, poleg izgube odvečnih kilogramov, sprememba metabolizma v organizmu, kar je zagotovilo, da bomo po končani dieti obdržati želeno težo. Teža se zmanjša od 18 do 25 kilogramov. Če želi nekdo izgubiti manj kilogramov, lahko preneha z dieto prej, vendar se s tem metabolizem ne spremeni.

Dieta se vedno prične z proteinskim dnevom in se po sadnem dnevu začne znova.

Razporeditev dni se ne sme spreminjati.

Kava in čaj se lahko pijeta brez omejitve, vendar brez sladkorja. Količina hrane, ki se poje za kosilo, naj bo poln globok krožnik, za večerjo pa polovica manj.

V obdobju 90 dni pride na vrsto trikrat vodni dan in sicer vsak mesec en dan, ki mora obvezno slediti vitaminskemu dnevu, sledi pa mu proteinski dan.

Vodni dan pomeni, da ves dan piješ neomejeno količino navadne vode.

Po končani dieti še 90 dni jeste za zajtrk samo sadje, ostalo pa jeste po želji. Če v tem obdobju izgubite še 3 kilograme, je to zagotovilo, da je prišlo do spremembe metabolizma.

Diete ne smete izvajati naslednje tri mesece.

Ne izgubljajte upanja in volje, če vam teža ne pade v prvih desetih dneh, potem se nenadoma izgubi tudi do 4 kilograme.

Sadje jeste za zajtrk, to pa zato, ker organizem iz njega črpa integrirani sladkor, s katerim hrani živčni sistem. V času diete se lahko pojavijo alergije, zato ne pozabite na košček jedilne čokolade. Osebe, ki imajo zvišan krvni pritisk, že po nekaj tednih nimajo potrebe po zdravilih. Zaželeno je, da pri dieti kontrolirate krvni pritisk in krvno sliko.

ZAJTRK: je vseh 90 dni enak – jeste ga v paru: dve jabolki, dve mandarini, dve hruški, dve breskvi, dva grapefruita, če jeste drobno sadje, ga pojejte v velikosti ene velike pesti.

1. PROTEINSKI DAN

KOSILO:
Kuhano ali pečeno meso v velikosti dveh zrezkov, en kos kruha, solata v neomejeni količini. Na koncu popiješ 2 dl čiste juhe.
Namesto mesa lahko pojeste tri kuhana ali pečena jajca. Ali sir v enaki količini kot meso. Mlečne izdelke lahko uživate samo ta dan (jajca in meso ne mešati), namesto sira – jogurt.

VEČERJA:
Enako kot za kosilo, samo brez juhe. Če je bilo za kosilo meso, mora biti tudi za večerjo. Če vzamete sir, se za isto količino zmanjša količina mesa in jajc.Količina naj bo za polovico manjša.

2. ŠKROBNI DAN:

KOSILO:
jeste lahko fižol (pasulj) grah, lečo, riž ali krompir obvezno kuhan z dodatki začimb: sol, poper, vegeta, origano, pelati, ketchup. Zraven pojeste en kos kruha in solato.

VEČERJA:
Isto kot za kosilo, samo v polovični količini.

3. OGLJIKOVO-HIDRATNI DAN

KOSILO:
Kuhane testenine z dodatkom začimb (glej zgoraj), kuhano testo ali pizza – samo s ketchupom – v velikosti normalne pizze iz picerije ali katerokoli drugo slano pecivo v količini pizze.

VEČERJA:
Dva manjša kosa torte ali 3 do 4 kose peciva ali 3 kepice sladoleda in obvezno 1-3 rebra jedilne čokolade.

4. SADNI DAN:

KOSILO IN VEČERJA: jejte veliko mešanega sadja.

Zajtrk pojej do 12:00
Kosilo- najbolj da ne pred 13:00 in ne kasneje od 18:00
Večerjo najkasneje ob 20:00

evo če se ti ne da brskat po netu…..

ja jz sem se te diete lotla že pred novim letom držala sem se je 14 dni in shujšala za 4,5 kg (sam ne pozabit,da treniram rokomet):) sam sm jo prekinla,ker sem mela vmes roj.dan,pa na eno poroko sem šla,da o novem letu in praznikih ne govorim….takrat se mi je zdela super zato sem se odločla da se je po novem letu držim DO KONCA:)ne glede na roj.dneve,zabave…velikim stvarem sem se odpovedala ker imam ZELO močno željo po cilju-biti vitka…en nasvet kako se jaz motiviram…ko mi zapaše npr. tortica (ko je ni na jedilniku)…samo pomislim kaj si bolj želim občutek da sem potešila svoje lačne oči ali “vitko postavo” in tukaj ni dileme:)
to je pa super da nas je kr neki ki imamo iste dni in predvsem isto dieto-in isti cilj…tko se bomo lahko med seboj motivirale in menjale izkušnje,mnenja, ideje…odgovore,vprašanja…

zanima me za solato.če katera ve,ker sem zasledila več različnih odgovorov…se lahko je npr. vložena rdeča pesa,kumare,paprika,zeljnata solata… ali mora biti nujno zelena solata???
zakon dons je pa sladica-sam še zmer nevem kaj bi rajš ali 3 kepce sladoleda-pri nas v Kr majo ful dobrga ali pa nj 2 manjša kosa tortice….mislim da bom kr sladoled …
lep pozdrav kolegice:)

Tudi sama sem se odločila za to dieto, sem videla pri sodelavkah rezultate in so suuuper. Samo me zanima – a moraš res pojest 4 kose mesa (vem lahko tudi jajca, sir; samo vsega tega jst nimam preveč rada…) na dan, ker men se bo zmešal od take grozne količine mesa. Po moje bo tudi tofu OK? Kaj mislite? Pa jogurta nisem nikjer zasledila.

Tudi jaz se vam pridružujem. Začela sem v ponedeljek, danes imam 4. vitaminski dan. Moj cilj je izgubiti 9 kg. Danes pa še začnem z aerobiko, da bo šlo malo hitreje.

ŠKROBNI DAN, OGLJIKOVO-HIDRATNI DAN?????? Ja kakšna pa je razlika? Kolikor vem je škrob ogljikov hidrat, ki se sestoji iz več povezanih molekul glukoze. Največ ga je v rastlinah, ki škrob hranijo kot svojo zalogo energije, podobno kot ljudje maščobo. Največ škroba je v KROMPIRJU, STROČNICAH in ŽITIH. Zakaj pol NE skupaj testenin (vemo iz česa so) in krompirja??

Vsem ki še nimate te diete , tukaj je s podrobnimi opisi, celo jedilnik je v PDf.filu na strani vodni dan.

http://mojplanet.com/dieta/

pa srečno vsem ,danes je moj 11 dan.

lp blue

ma koga briga če je razlika med oh in škrobom važn da ta dieta RES DELUJE:)
ja jz tut nemaram mesa,zato ta dan jem jajca.Jogurt se lahko je,tofu pa glih tko-pomoje….sej dieto si lahko mal prirediš…
na B dan se baje lahko pije tudi mleko sam jz ga ne, jz sam čaj pijem, pa itak turško kavo-brez katere si ne predstavljam dneva….

Pozivam vas k raznim trikom,če jih poznate, da jih mal navedemo da bo lažje…
evo jz naprimer v času med kosilom in večerjo spijem nujno eno turško kavo-ker me poživi in mi daje občutek sitosti…
pa ogromno čaja spijem…nekje sem zasledila da je dobr zeleni čaj…

Že dolgo nazaj sem nehal komentirat to dijeto. ker je čist za lase privlečena in naredi več škode kot koristi.

lp oliver

to naj pa vsak sam zase oceni.je že boljša zadeva kakor pa moj nekontrolirani jedilnik:)

Daj, napiši, kakšno škodo lahko povzroči.

o tem smo že dostikrat debatirali. Ne vidim smisla da bi ločeval živila na določene makronutriente – pa ko bi to vsaj bilo to. V bistvu škrobni dan OH dan in sadni dan je vse eno in isto. Naši želodci in naša telesa so narejena da vsak dan dobijo vase neko določeno količino vsem makronutrientov in vsako zmanjševanje sploh esencialnih makronutrientov dnevno lahko vodi k padcu imunskega sistema, slbši oz. uničeni prebavi (zaradi nekontroliranega izločanja želodčnih sokov ipd.). Poleg tega si npr ne predstavljam da bi en dan jedo samo šnicle in jajca ipd brez vlaknin ker potem bi mi verjetno oke naslednji dan ven padle na vcju od stiskanja. Poleg tega ta dijeta 4 x na teden daje ogromne količine OH kar tudi ni vredu saj le ti OH nam najraje ostanejo na neprijetnih mestih (še posebej če so enostavni). Poleg tega ni pri sami dijeti omenjenega nobenega gibanja. Punce / fanti brez gibanja ne bo lepega telesa. Tak pač je. Sedet doma in ali nič jest nič pit pred poletjem ali pa neke dijete ki nimajo ne repa ne glave plus gnitje v naslonjaču od tega ne bo nič. Samo slabo počutje!!! Raje se omejite pri sladkorju in enostavnih OH ter nasičenih maščob ki res slabo vplivajo na telo v velikih količinah. Ne pa da delate nekaj takega.

Lp Oliver

Če mene uprašaš je edina pot do izgube teže minus pri vnosu kalorij vsak dan po malem in veliko športa, če nardiš to pol ne rabš nobenih diet, samo paziš pri hrani in VELIKO športaš, preizkušeno

hm…lej jz sm rokometašica…se pravi vsak dan naporen trening…kilca prevec je zato ker rada jem sladkarije pijem sladke sokove jem pice in podobno pozno zvecer…z to dieto se pa vsaj kontroliram pa sej jo nam mela celo življenje ampak 3 mesce…za zgubit nimam kej…umrla pa tut nam….pa če uni k bruha ceu let ni kej hujšga kako bi blo lahko pol men z to dieto?

Živjo.

Tudi jaz bi rada začela s to dieto in imam eno vprašanje za vas

– kako naj časovno uskladim kosilo in večerjo, če pridem domov iz službe ob 16h. Kosilo je potem okoli 17h, štiri ure presledka – večerja ob 21. Ali ni to prepozno?

Lp Tajka

New Report

Close